Producent BRYAN SINGER (režisér X-Menů a Superman se vrací) a scenárista a režisér MICHAEL DOUGHERTY (spoluautor X2 a Superman se vrací) přicházejí se strašidelnou, temně komickou oslavou nejděsivější noci roku. Halloweenská noc dovádí princip Creepshow a Povídek z krypty do zcela nových, temných hlubin a servíruje nám čtyři vzájemně propletené příběhy, které se odehrávají o halloweenské noci: ředitel střední školy (DYLAN BARKER) melouchaří jako nemilosrdný sériový vrah; touha panenské dívky po tom pravém muži se strašlivě zvrtne; skupina teenagerů provede drsný kanadský žert s katastrofálními následky a mrzoutský starý muž (BRIAN COX) se utká se zlomyslným halloweenským démonem. (oficiální text distributora)

Olík

Skládačka navzájem se proplétajících příběhů, točících se kolem halloweenské noci, u které budete nuceni celou dobu přemýšlet, zda jde o parodický pokus nebo opravdu tak „céčkově“ natočený horor. ()

Rockerman

Já jsem fanouškem horrou,ale tohle se opravdu moc nepovedlo.Těšil jsem se na to,ale dost mě to zklamalo.Byla cítit obrovská snaha,jsou tam výborné scény( třeba vyprávění o autobusu),ale celkově,nevím.Možná na to mrknu časem ještě jednou a pozměním názor. ()

Luk Skywalker

Moc smysl to nedávalo, až ke konci, přesto jisté události tam vůbec nemusely být a příběh by zůstal a neutrpěl by. Jestli jsem to dobře pochopil, tak se jedná o jakousi komiksovou adaptaci, kde nesouvisející příběhy spojili tvůrci dohromady. Na druhou stranu to bylo dost psycho, ale to z toho nedělá dobrý film. I přes moje nízké hodnocení pro fandy hororů stojí tento film za podívání, ale před podíváním radím vypnout mozek. ()

owwidius

Vyborny diel zo serie pribehov zo zahrobia co byvali v telke. Zacne to pekne zhurta, rychlo to odsypa a pribehy sa paradne prekryvaju, za to palec hore. Neni to vyslovene strasidelne a hnusne, je to skor nieco ako kolotoce, taky prijemny strach :) Ale forma je skvela, na takuto jednohubku dokonca uplne super. Takze v ramci zanru jednoznacne 4, resp 8/10 :) [#1/2012, rip] ()

helloween93

Humorná směsice příběhů, které se prolínají o Halloween. Připomíná mi to staré povídkové horory a atmosférou zase první dva díly Halloweenu. Dlouho jsem neviděl moderní horor na takovéhle úrovni. Osobně se mi nejvíc líbil příběh teenagerů u jezera. Holka měla smysl pro trolling. 3* ()

Raziel_cz

Těžko hledat film s výraznější halloweenskou stylizací. Krásně natočená antologie se čtyřmi provázanými příběhy a vyváženou porcí hororu a komedie. Dougherty není jen dobrý scenárista, ale i režisér a tahle vypointovaná pulpová zábava, plná sériových vrahů, vlkodlaků a nemrtvých, si nezadá s Tales from the Crypt. Pecka, kterou si rád pouštím nejen o 31. říjnu, ačkoliv tehdy funguje nejlíp. ()

MickeyStuma

Působivý povídkový snímek tématicky z  tzv. předvečera svátku všech svatých nazvaného prostě jako ‘Halloween’ natočený, jak prozrazují úvodní titulky, podle stejnojmenného komiksu. Povídky jsou vkusné, žánrově nápadité a vzájemně propojené. Tomu napomáhá i tajemná postavička Sama, která všechny povídky provází. https://static.comicvine.com/uploads/original/13/137718/2929458-tumblr_mjjiehpl9n1rfnp17o1_500.png Tato antologie povídek slouží jen jako zábavný nadhled daného večera. Takže žádná hrůza, napětí či zběsilý krvák. Na daný svátek jako neškodný film pro celou rodinu zcela vhodný. ()

Narayan

Zmaten relativně kladným hodnocením jsem očekával alespoň průměrný horor. Dostal jsem nadprůměrnou sračku. Tak si to shrňme. Ředitel vraždící sladkostma, nadržený holky / vlkodlaci (!), upír, partička mrtvejch dětí, malý vraždící děcko v masce...to všechno během 82 minut poctivého wtf. Ruce pryč. ()

foundation

urcite jeden z najoriginalnejsich filmov za poslednu dobu. Z tolkej latky ktora sa nachadza v tychto 82 minutach by sa dali urobit dalsie 3 filmy. Stopaz nenechava priestor pre vydychnutie a tak sa cely film deje nieco bud genialne alebo strelene :D podla toho ako to kto zoberie.kazdopadne mne sa to pacilo..opening vyborny potom par minut ako rozjazd ale ako sa to rozbehne uz sa to nezastavi..atmosfera filmu vynikajuca..Singer by mal skusit Cervenu Ciapocku nie ako rozpravku ale ako horror ()

Torgal

Vizuálne výborné a atmosférické, no obsahovo je to strašný guláš bez hlavy a päty. Dej je kolážou štyroch príbehov odohrávajúcich sa počas hallowenskej noci, ktoré sa čiastočne prekrývajú. Spoločnou črtou je slušná réžia a cit pre horrorový timing, inak sú príbehy a charaktery plytké, smerujúce odnikiaľ nikam. 6-/10 ()

helraiser

Halloweenská noc je naprostá dokonalost, to je naprosto jasný. Má naprosto dokonalou Halloweenskou atmosféru- všude jsou světla, dýně, strašidelné kostýmy, no prostě paráda. Navíc se dočkáme, přesné definice halloweenu a pravidel která by měla být dodržována a tím se dostáváme k tomu nejlepšímu a to je samotný průvodce celým filmem, který dohlíží na dodržování pravidel. Jedná se o naprosto skvělou postavičku se kterou si užijeme opravdu velkou porci zábavy. Jedna věc musí být každému naprosto jasná a to, že tento film nemá za úkol diváka vyděsit, ale že ho má především pořádně pobavit a to se mu daří dokonale. Tento film je jednoznačně natočen jako pocta béčkovým hororům z 80. let, ale především to je film točený od hororových fanoušků pro hororové fanoušky a je to zatraceně znát. 100 % bez váhání. ()

MrGregor

Nejsem zrovna fanoušek hororů (nejspíš protože dobrých je podle mého názoru opravdu málo…) a tento snímek patří k těm slabším… nebylo na něm snad nic, co by se mi líbilo nebo jinak zamlouvalo… naprosto předvídatelné, neoriginální, nezajímavé a nesmyslné… jediné, co mě přimělo zvednout hodnocení, byl fakt, že se nekvalitu nesnažili nahradit nechutností, a také stále živá vzpomínka na opravdu otřesný „Dům voskových figurín (2005)“ ()

Paulusek

nejsem zrovna hororový fanda i když tenhle film mi moc jako typicky horor nepřipadal, ale zase na druhou stranu jsem se u něj i trochu zasmál a opravdu se mi líbil jak svou atmosférou tak i nápadem a příběhy. ()

kersten

Mohla to byť celkom pekná zabíjačka. Začiatok začal tak sľubne....a dohovadili to úplne premenou žien na vlkodlaky...a malý vraždiaci zmrd alias tekvica...tak to zabili na plnej čiare. Absolútne bez logiky. ()

PEZ

To co Michael Dougherty nacrel v roku 1996 v Season's Greetings, dotiahol do filmoveho vydareneho konca. Ani sa nedivim, ze produkciu zabezpecil partak Bryan Singer (stretli sa uz pri X2 a Superman Returns, kde v obidvoch pripadoch Michael pisal scenar a Bryan reziroval). Vydarene originalne ponatie Halloweenu, ktore islo prekvapivo priamo na DVD. Musim povedat, ze to bolo kvalitne natocene, napadiky fajn, potesilo ma cele to comicsove ponatie (niet sa co cudovat, zaroven s uvedenim filmu mal vyjst aj comics - tak sa aj stalo, v DC Comics odnozi, vydavatelstve Wildstorm, v peknej grafickej uprave, len zamrzi, ze s uplne rovnakym pribehom ako film). Skoda toho trosku pre mna nevydareneho zaveru, malinko mi tam zacali vadit az moc nadprirodzene veci. Okrem viacerych casovych rovin som cakal trosku viac napadov. Inak potesili obcasne vtipky a nebyt toho zaveru, bolo by to za 4. Tesime sa na dvojku. :) ()

"Jedenáctka" se utká s Godzillou

"Jedenáctka" se utká s Godzillou