Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

MR.Lolofon

Zas ten americký patriotizmus, zas zlý nacizmus, zlá hydra, všetko zlé, ešte šťastie, že to tam má kto zachraňovať.Tak ako sa mi niektoré komiksovky páčia, tak sa nájde aj dosť tých, ktoré nemusím a toto je jedna z nich.Takýto typ filmov sa mi z duše protiví, hlavne keď sledujem polit. situáciu, doteraz ľutujem jeho sledovanie. ()

Pattrick

To jsem teda čekal větší odvaz, tohle bylo nehorázně průměrné, bez nějakého zajímavého nápadu, všechno tak přespříliš jasné. Alespoň to obsazení za něco stálo.. ()

c4p

Ideální film, když prostě chcete vypnout mozek. Prostý děj, tyciský klaďas a zápoňnák, love story, navíc vše zabalené v moderním vizuálním balení. V porovnání s dalšími komiksovými dílky posledních měsíců nestrácí dech, ale ani nijak nevyčnívá. ()

BigLoser

Je to sice hloupé a jednoduché, ale nemohl jsem z plátna spustit oči. Film sám o sobě není nařachaný akcí jak jsme si už u Marvelovských originů zvykli a kupodivu to vůbec nevadí, možná budu trochu opovážlivý, když řeknu, že je to asi nejzábavnější zrod hrdiny, jaký jsem ža poslední roky viděl a to nejsem prosím žádný pro-amíkovec. Když si vzpomenu, že jsem Johnstonovi nevěřil, když jsem všude četl, jaký je to břídil a co všechno provedl s Jurským Parkem a Vlkodlakem a přitom jsem oba filmy viděl a oba jsou velmi dobré, tak se mu musím omluvit, protože odvedl svělou práci, stejně jako Evans, Jones a Weaving. Člověk se hold nechá moc snadno ovlivnit, hold není nad svoji vlastní hlavu. Parádní zábava. ()

jayjay11

Komiksový film ktorý ma dosť uchvátil najmä scénou vo vlaku, ale nielen tam. Film plný scén a určite nič nepokazili keď už sa natáča 2ka. Dosť dobré od marvela a to že tam bol otec ironmana hmmm... ()

Rapollo

Nejtrapnější komiks, co znám. Reklamní hezoun s činelem likviduje ve stokrát omílaném příběhu nácky: magický artefakt v rukou zloducha, továrny ve skalních bunkrech a nakonec přemožená nepřemožitelná armáda. Žádný vývoj, žádné napětí, poetika krom těch stylových propagandistických plakatů taky žádná. Je mi úplně jedno, že tuten komiks byl možná jeden z prvních, téma je prostě vyčerpáno a nudí. Hóóódně nudí. Asi takhle: "Zív... zííííív...zííííííííííííív!" Jediné, co mě potěšilo, byla Londýňanka Hayley a zdůrazněná československá vlajka v závěrečných titulcích. ()

Ivan_kucera

Pravdu povediac čakal som viac. A Kapitán Amerika ako klasický komix (a samozrejme jeden z najlepších) by si zaslúžil ešte lepšie spracovanie. Ďaľšiemu pokračovaniu dám ešte nádej na zlepšenie ale uvidíme čo prinesie Avengers ktorý možno k. Ameriku zachráni. ()

tomas85

skutocna komiksovka,natocena trosku retro a to Captainovi sekne,celkom dobre herecke obsadenie a aj ked Chrisa Evansa moc nemusim tato uloha mu pasuje.Hugo Weaving je v ulohe Red Skulla uzasny a rezia Joa Johnstona je velmy dobra a po zopar nepodarenych filmoch(Jursky park 3,Vlkodlak) sa vratil v podstate k zaciatkom svojej karieri ked natocil Rockeetera a to bol na svoju dobu velmy podareny film...takze u mna dostava Captrain America 5/5 ale keby bolo hodnotenie az do 10 dam asi 9/10...prijemny akcny film a dufam v dobre pokracovanie. ()

Galeana

Nemám ráda až TAKHLE americké filmy. Bylo tam pár hlášek a zajímavě vypadalo i "zmenšení" hlavního hrdiny, ale jinak (jestli si američané takhle vážně představují válku tak to potěš). A to jsem prosím fanoušek komiksáků, jen evidentně ne Kapitána Ameriky. ()

Stingray

Tak z Kapitána Slušňáka jsem měl strach! V dnešní době patetickejch proslovů a činů ve filmech jsem z něj měl přímo hrůzu.A výsledek mě velmi mile překvapil a dokonce mě bavil víc než Thor. ()

yousee

Film o superhrdinovi mě už dlouho takhle nezaujal. Film o superhrdinovi, ve kterém je prakticky celé jeho vrcholné období, samozřejmě až na jeho život s Avengers. Moje hodnocení jsou 4 hvězdičky. A nemůžu se dočkat, až bude Avengers v kinech. ()

PanBlack

Před zhlédnutím jsem si ani trochu nemyslel, že se mi tento film tak zalíbí. Dobrá režie, velmi dobré herecké výkony, krásná Hayley Atwell, zajímavé akční pasáže, dost slušný hudební doprovod... Dávám 85% a těším se na dvojku! ()

Prometheus12

Naprostá komiksová zábava. Já byl nadšen, akce, humor, skvělí herci. Nej scéna před skákáním na letadlo " Tebe líbat nebudu " prostě paráda. Týmovka vypadá že bude velká "šou" ()

vilimen odpad!

Vetsi proamerickou sracku jsem nevidel:-) Nechapu jak nekdo muze davat 5 hvezdicek, je videt, ze jsme absolutne vymatlany cechacci, kterym se libi vsechno co je barevne a hybe se to:-) ()

WireOpt

Kapitán America jako jeden ze členů Avengers je postava od které jsem očekával asi nejvíce. Trochu mě to zklamalo, ale ne zase moc. Příběh mladého kluka který chce vstoupit do armády a chránit svou zemi není nijak uchvacujicí, ale jakmile se dostane do tajného projektu, tak už to začíná být něco jiného. Film celkově dobře vytvořený. 3/5 ()

jawjaw

Marvel.....marvel....marvel vravel som si po 40 minútach dialógov snáď sa z toho niečo dobré ešte vyklube. A ono nič. Osobne som sklamaný. Nemám rád tie americké nafukovačky o ich pruhoch a hviezdičkách a aký sú na to hrdý. I keď o tom to má byť! Čakal som troška viac sci-fi štavy a nie iba 2 minúty o tom ako dostal maličký chlapček injekciu a stal sa z neho z nahoneným bicepsom sexoš, ktorý aj tak len ďalších 20 min vo filme presvieča amíckých zbohatlíkov aby prispely na vojnu. 3* Len preto že dialógy troška stály za to a je to od Marvel. ()

oliamiri

Tři hvězdičky dávám jenom proto že jsem fanoušek komiksových adaptací, a nebylo to až tak špatné. Ale velký problém sem měl s akčními scénami které mě krutě nebavili a to je u akčního filmu myslím trochu problém. Jinak musím přiznat že to mělo celkem slušnou atmosféru. Druhá světová válka a komiks to je super kombinace. Ch. Evans v hlavní roli mi neseděl a myslím si že to není bůh ví jakej herec. Tommy L. Jones tu byl taky špatnej a to ho mám dost rád. ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)