Další díl kultovní hororové série osmdesátých let. Rozsekali ho mačetou na malé kousky. Jason Voorhees, legendární hororová postava, tedy definitivně zaklepal svou pracovní obuví se kterou si již třikrát vyšlápl na procházku spojenou s brutální zabíjačkou. Zemřel však doopravdy??? V okolí Křišťálového jezera totiž opět začíná obcházet brutální zabiják s hokejovou maskou, která nemilosrdně likviduje vše co se mu postaví do cesty. Tentokrát si vzal na paškál rehabilitační ústav pro problematickou mládež. Chlapci a děvčata se zde snaží relaxovat, aby se mohli vrátit do normálního světa. Zabiják s maskou jim v relaxaci rád pomůže. Ozbrojen vším co mu přijde pod ruku jim mlčenlivě ukáže cestu do normálního hrobu. Takovou terapii svět psychologie pro mladistvé ještě nezažil. (Magic Box)

Pitryx

Já sice mrtvoly nepočítal, ale vsadím tu svou, že v tomto filmu, z těch, co jsem zatím hodnotil jich bylo nejvíce. Určitě jsem někde četl počty mrtvých v každém filmu, ale nechce se mi to hledat. V předešlém jich bylo deset, tedy tvrdí to šerif v tomto filmu. Tohle mělo švih a razanci. Jako vždy, bohužel, gore poslabší. Ale zato poprvé v sérii překvapení na konci. ()

JackBurda

Tenhle díl mě příjemně překvapil. Vraždy slušný, atmosféra je zpět a Tommy byl opravdu zajímavá postava a fakt mě zajímalo, co se s ním stane.(Konec to trochu zabil) Jasně, Jason tu není, čehož si lze velmi snadno všimnout už v půlce filmu, ale i tak si vede dobře. Pro mě dobrý a lepší než 4ka. ()

johnsnow

SPOILER ALERT: Opäť dobré pokračovanie s pár prekvapeniami. (falošný Jason, vražda tučka, záverečné vytvorenie jasona v nemocnici) to posledné ma doslova odjebalo. Nuž neostáva nič než sa vrhnúť na ďalší part. ()

Blazkowicz

Vyvražďování děcek v ústavu? To by mohla být zábava ne? No, právě že vůbec. Rezignace na aspoň trochu hororu je zřejmá. Mně ale tupé vyvražďování bez špetky nápaditosti opravdu nebaví. Nemluva Tommy, který každého zmlátí na počkání, je jen třešnička na hovínku. 2-* ()

Cechyno4

Film sám o sobě to není špatný. Ale místo na scény s mrazením v zádech, sází na drsnější scény. Např. scéna se sekerou. Suma sumárum - dvě hvězdičky. ()

djbarrel

Možná to mohl být prozatím nejlepší díl, ale opět nebyl. Jason je mrtvý a kremace sebrala všechnu možnost jak se opět postavit na nohy. Nicméně někdo vraždí a vše ukazuje na Jasona. Jak to tedy je ? Ano vraždí magor co se za něj vydává, OK to beru, navíc skoro celý film, vlastně až do konce nevíme kdo to vlastně vraždí. Tohle se povedlo. Bohužel je to zahaleno do šíleného hávu nesmyslů a tak šílených charakterů, že to snad ani není možný. Popisováním logických chyb bych strávil dva dny a herci taky jsou dost hrozní. A to nepočítám tu šílenou čarodějnici s jejím Juniorem. To byla komedie a nebo horor ? Škoda, tenhle film měl díky zajímavému námětu našlápnuto opět na vrchol, ale zbabrané provedení ho opět pohřbilo. A od Tommyho jsem čekal o dost víc, ne jen že se tam bude poflakovat a blbě čučet. Jo a ten konec byl fakt mimo. Že by se Tommy pro teď stal zabijákem ? 41 % ()

toomm

Slabota. Jasonův vrah Tommy už je teenager a vrací se shodou náhod ke Křišťálovému jezeru do psychiatrické léčebny. Ok. Atmosféra je fuč, kvalitu vražd vystřídala kvantita. Herci nic moc a charaktery také. Některé postavy jsou vyslověně trapné (matka s dementním synem jezdícím na motorce). Jediné co se může zdát zajímavým je fakt, že praktici až do závěru nevidíme tvář vraha, a tak si můžeme tipovat zda-li Jason opět žije, nebo tentokráte řádí někdo jiný. Odhlení však stojí za straou belu a bylo to vlastně nejhorší možné řešení. To už bych snad radši skousl, že je Jason nesmrtelný. Úplný závěr snažící se najít cestu pro další pokračování také nijak extra nenadchne. Nejsem sice znalcem subžánru, ale myslím, že tohle muselo tápat i mezi dobovými slashery. 40% ()

elanista1

Okrem hlavneho jedla v podobe vrazdenia /nepoviem, ze Jasonovho, lebo nie som si isty/ sa tu nachadza aj pomerne velke mnozstvo zaujimavych postav, ktore ale ked po hodine ostanu vsetky zlikvidovane, tak ostane uz len klasicky slasher-zaver. Teda natahovanie do nemoty a ziadna nova smrt. Neviem preco sa tych blondiniek ti vrahovia boja a akokeby ich ani nikdy nechceli zabit. Ako som uz pisal, vela dobrych vedlajsich dejovych odbociek, sice urcenych len na jednu vec a to pripravit podklad na efektnu vrazdu. A ze pan v hokejovej maske tu hyril kreativitou, to je kazdemu jasne. Z uvodu aj isty komedialny nadych a niekolko sokujucich zvratov, ktore ani velky slashermaniak nedokaze predvidat /tym narazam hlavne na masaker sekerou na cokoladoveho chlapca/. Mozno tvorcov nenapadlo ziadne logicke vysvetlenie preco by mal Jason vstat z mrtvych, tak to radsej nechavaju na nasu predstavivost, aj ked uplny zaver dokazuje uplne nieco ine. A ked citam z komentarov verejnu mienku, tak za maskou Jason zrejme nestal. Ale to je mi v podstate jedno.Pre mna zatial suverenne najlepsi diel, aj vdaka mnohopocetnym napaditym vrazdam a humoru, na ktorom sa mozno smejem len ja. ()

FREEWHEELER

Hľa, Mucha V: Viem čo si rodil minulé leto | Čo prichádza po poslednom diely? No predsa ďalší! A nedivte sa, aj Elán zarába na rozlúčkových koncertoch. ()

VanBradley89

Tommy je dospělý, poznamenaný a umí se prát. Blázní a je obklopen blázny. Jeden mord sekyrou odstartuje sérii zabíjení. Jason je zpět. A nebo ne? ()

Fíma

Ze začátku vraždí neviděný vrah, což může příběhu dodat jisté tajemno, i když já už od začátku tušil, kdo bude tím novým masovým vrahem. Ten zlověstný pohled prostě stačí, jsem v tom jak Columbo. Vraždy takové standardní, dívky pohledné, i když jich není tolik, jak bývalo zvykem. Suma sumárum, rozhodně to není horší než posledně. ()

DonBraso

Za počet vražd,pár pěkných tits 30% a to rozuzlení dejme tomu.To ostatní nemám slov,komediální vložky jsou na obtíž,vraždy stále stejné a některé pro změnu radši vůbec nejsou vidět,atmosféra 0%,zatím u mě nejslabší díl. ()

Eraya13

Přijde mi, že od každého pokračování pátku 13., je to šílenější. A zde jsem se dočkala i zlepšení příběhu, neboť to už není o partě děcek, které jedou na chatu. Tommyho jsem si oblíbila a moje předtucha, co z něj bude, se naplnila. Nevím, co tady vytknout. Zvlášť když od každého dílu je to, čím dál větší zábava. ()

Nikolas__

Extrémně zajímavý díl pro který mám slabost snad největší. Pořád mám některé pátky radši, ale tenhle má svoje osobní kouzlo. Atmosféra opravdu silná a je to tak drtivě osmdesátkové že je to úplně srdcový slasher pokoukání. Vlastně jediný plnohodnotný hixploitation ze série. !!!!!SPOILER!!!! A absolutně mi nevadilo že v tomto díle odebraly Jasona (Protože je mrtvý) a nasadili, Roye Burnse, s jeho úžasnou maskou, i jeho smrt byla originální. 2021 REPETE: No, až na hrozné dialogy, a to, že jsou některé scény k smíchu, to kvality má. Herci jsou tak napůl, nějací hrozný, nějací dobří. Postavy překvapivě dobré (pokrok od Final Chapter), kamera je vynikající, řemeslně je to v pohodě, hudba je dobrá, a hlavně atmosféra a příběh pomsty stojí za to. Tenhle díl má prostě svůj feeling, a zajímavé je taktéž to, že zde zemře asi 25 lidí, a většina z těch vražd je tak bizarních a nápaditých, že jsou určitě zapamatovatelné, ať je ta postava sebehorší (např. motorka/sekáček). No a finále se mi líbilo hodně - až na WTF poslední scénu. Takže to na ty jakž takž slabší čtyři hvězdy s odřenýma ušima dosahuje. ()

Taron

Za mě v pohodě, neurazí, ani nenadchne. Až na pár výjimek je to vlastně zase stejná šablona, pohodička, první slash, pak milión slashů během chvíle a na závěr klasická nekonečná honička. Po pěti dílech už by možná bodla nějaká výraznější obměna. P. S. Zajímalo by mě, jestli vrah má teleport, jinak moc nevím, jak by ty přesuny sem a tam zvládal. ()

ScarFace_V8

Druhý film do Jarvisovi Trilogie a zároveň poslední film v sérii, který za sebou zanechal takový ten konec s otazníkem. Tentokrát se příběh přesouvá do ústavu pro problematickou mládež, do které se dostává teď už o něco starší Tommy Jarvis. Ale ten si tu rehabilitace příliš neužije neboť se vrací maskovaný zabiják, aby mu dodal další dávku pořádného traumatu. Tohle bude dlouhá noc. No každopádně, co se týče vražd – ty byly stejně jako v případě předchozího dílu dost jednoduché, ale vypíchnul bych dvě super – ta latrýně (i když sejmout člověka při tak super činnosti je podlost) a tu s páskem přes hlavu. ()

kishi_SO odpad!

s Jasonom mame toho co to spolocneho! Po (v) kazdom dieli skoro zomrieme :-D ja bohuzial od nudy .... absolutne bez napadu, nejakeho vzrusenia, atmosky cohokolvek co by nazancovalo, ze sa pozeram na film alebo co! Miestami som si pripadal ako keby som pozeral reklamu na firmu brusiace cepele, co sa chcela pochvalit, ze dostali dotacie na novu brusku s diamantovym kotucom, a preto do kazdeho zaberu drbli cepel, ktora sa kazdu chvilu do niecoho zareze! Asi najhorsi najzbytocnejsi diel celej serie a pri pomysleni, ze mam pred sebou este dalsich 5 casti mam chut zabijat tiez!!! Nezachranilo to ani to, ze skoro cele zenske osadensstvo ukazolo cecky :-) ! P.S.: najviac ma dostala asi herecka, ktora sa volala Debie ci Denny Vorheese :-DD ()

Tomasson93 odpad!

Prvních 5 dílů této serie mi přišlo dost podobných...první 4 byly průměrné, dalo se na ně koukat a občas by se našlo i pár napjatých scének...pak ovšem přišel 5. díl. A po jeho závěrečných 10-ti minutách už jsem se neudržel a musel vysolit rovnou odpad! To byla ukázka neskutečné stupidity hlavních postav, která mě dostala jako snad nikdy! A tím to skončilo, na dalších několik dílů už jsem nedostal chuť a nejspíš už ani nikdy nedostanu. ()