Mumie: Hrob Dračího císaře

• USA The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (více)

Dobrodruha Ricka O´Connella na výpravě do Šanghaje doprovází syn Alex, jeho žena Evelyn a její neustále reptající bratr Jonathan. Cestou narazí na císařskou hrobku nelítostného Dračího císaře, kterého střeží 10 tisíc příslušníků slavné terakotové armády, hliněných soch do nejmenšího detailu vykreslujících válečníky z doby před dvěma tisíci lety. Jde o vojáky mocného čínského vládce, jež společně s jejich pánem proklela zhrzená a oklamaná čarodějka, kterou Dračí císař připravil o milence. Když ale mladý Alex nedopatřením probudí vládce z jeho věčného spánku, musí požádat své rodiče o pomoc, protože jen ti si dokážou poradit s nemrtvými. Na nehostinném Dálném východě ale všichni tři záhy zjistí, že zdejší mumie jsou úplně jiné než ty egyptské, stejně jako nebezpečí, kterým budou muset čelit... (TV Nova)

lennyd

Od egyptského dobrodružství Ricka a Evelyn O'Connelových uběhlo už několik let, a jejich vztah se dostává do jisté stereotypičnosti (syn Alex už je velkej - a pracuje kdesi v Číně, Evelyn se nějak nemůže ponořit do nové knihy a Rick, ten by chtělmít svůj klid). Z toho je vyvede přání tajné služby, aby navrátili drahokam čínské vládě. Zde právě jejich syn Alex vykopal svůj první velký objev - hrobku dávného čínského císaře (a tyrana) Hana (Jet Li) - kterého chce oživit čínský generál toužící po moci a po podrobení celého svobodného světa (jak originální). Ale díky tomu, že se ke všemu nachomýtnou Connelyové (včetně chaotického strýčka Jonathana) to nebude mít vůbec jednoduché ... Oč byla Mumie II horší než jednička, o to je Mumie III horší než dvojka. Sice jsou zde (občas) náznaky původní mumie, ale je jich pramálo. Chemie mezi Rickem a Evelyn vůbec nefunguje (ne že by Maria Bello byla špatná, ale Rachel Weisz a Brendan Fraser prostě patří k sobě) a syn Alex (ve dvojce tak desetiletý) je zde takový zdravý třicátník (Luke Ford). Díky tomu, že Brendan Fraser o tolik nezestárl, vypadají zde spíš jako bráchové, než otec a syn.I přes všechnu kritiku nemůžu říct, že bych se nebavil, to zase jo, ale už to nikdy nebude jako poprvé (a Cohen taky není Stephen Sommers). Závěrečný boj mumií (dobrých) vůči mumiím (zlým) je docela fajn :) ()

Beky

Místo Jeta, tam mohl hrát klidně muj děda, protože jeho role je totálně zabitá!! Vlastně celý film je odporná slátina s neuvěřitelně nudnýma scénama, až na medvídky...oni to nejsou medvědi, ale vem to čert... Cohen bohužel opět natočil něco, co má mnoho akčních scén, které jsou šíleně nudný a nikoho nezajímaj, kde se mu to ještě jednou posralo??? Správně, Stealth, který máj úplně stejný problém...!! Obsazení vynikající nemá co hrát, všechno se děje tak nějak zrychleně, film nemá jedinou scénu, která stojí za vaše peníze ( snad jen ti medvědi:), film nemá záporáka, který by vyzařoval jisté ohrožení na životě, spíš je to takový chraptící chlapík, který dostane po zásluze řádně nakopáno!! Kolem a kolem, je film na odpad, ale objektivně musim přece vidět ty velké TRIKY:))) a snahu všech kolem...na tu jim ale seru, takže díky za zmrvení další, slušně rozjeté série!! Jednou větou: Díky moc za to, že Fraser a Bello aspoň něco hrajou! ()

anli

Třetí Mumie ,tentokrát bez Inhotepa a v Číně.A bohužel taky bez Rachel Weisz.Nahradila jí Maria Bello ,ale bohužel i když se velmi snaží ,kvalit Racheliny knihovnice nedosahuje.Stejné postavy by prostě neměli hrát jiní herci ,je to divné a nesympatické.Jinak sám příběh je celkem slušně napsaný a nápaditý ,ale celkem průměrný.Je tu pár slušných nápadů ( třeba Yetiové) ,ale jsou to jen takové záblesky.Absence Stephena Sommerse na režijní sesli je znát a i když Rob Cohen své řemeslo umí ,Sommersovi hravosti bohužel nedosahuje.A to je u takovéhleho příběhu celkem škoda.Pořád je to ale lehce nadprůměrná akčně dobrodružná podívaná s dokonalou výpravou a triky ,které podporuje skvělá kamera a zvuk.Myslím ,že jako zakončení trilogie je to celkem slušné a příjemně koukatelné.Dávám čínských 55% a jsem zvědav ,jak to s mumiemi bude dál.Rozhodně to bude chtít nějaký nápad a to dobrý. ()

Ivuse

Tak tohle nezachránil ani Fraser :-( film byl pro mě velkým zklamáním, bez Rachel Weisz to byl prostě úplně jiný film. V průběhu filmu jsem si říkala, že by bylo lepší kdyby tam Evy vůbec nebyla. ()

Mihail123

A titul o najzbytočnejšie pokračovanie vyhráva...Múmia 3, a to z veľkým prehľadom. Film ma nechal totálne prázdnym, po skončení som si hovoril: "a to je všetko?" Kopec nudy, kopec vtipov ktoré vtipnými nie sú. Chýba tu nejáka super cool scéna, ktorá by to oživila. A čo je najdôležitejšie, chýba tu napätie. Nič nezmení na tom to, že Brendan Fraser je Bčkar a po boku so svojim synom vyzerajú skôr ako bratia. Jet Li mal dostatok priestoru aby niečo predviedol no nestalo sa. Jediným pozitívom v obsadenstve je Maria Bello, ktorej to sluší. Starý dobrý Indiana Jones. S predošlími časťami to nemá vôbec nič spoločného. Ako som čitítal v jednej recenzii: "Táto časť robí s predošlích častí Krstného otca I a II" - a mali pravdu. A tá posledná veta... Prosím, nie! ()

OHI

Hodně velké zklamání...nepříliš záživný děj mě po až příliš nadupané dvojce otrávil a herecké výkony některých nových tváří k mému znechucení jen přidaly. Maria Bellová prostě není Rachel Weiszová, Luke Ford je nechutně spratkoidní (což byla jeho postava i v Mumii 2, ale tehdy ji hrál roztomilý klučina) a Isabella Leongová je poněkud afektovaná a své "matce" Michelle Yeohové nesahá ani po kotníky. Zbylý herecký ansámbl se snaží, ale film nezachrání. ()

yeniczek

Místo Jeta mohli dát kohokoliv jinýho a nikdo by to nepoznal, stejně tam Jet ve svojí podobě moc neni a když ano, tak se skoro stydím za tvůrce.. Takto nevyužitý potenciál jsem už dlouho neviděl... Jinak Brandon stále dobře baví, mumie vypadají neskutečně cool, triky taky a docela se na to dobře kouká.. Slabší 3* -> 5/10 P.S. Zvracející kráva válí :D ()

Aven

To, co Sommers servíroval v prvních dvou dílech - tedy přesně vyvážený mix akce, vtipu a chemie mezi postavami, Cohen naprosto nezvládl. Ve třetím dílu jsou karty rozdané naprosto jinak. Je tu stále fajn Fraser, ale to je jediná postava budící sympatie. Náhražka Rachel je prostě jen náhražka, Jet Li je otravný stejně jako Luke Ford, dialogy jsou toporné, akční scény nezábavné - jednoduše špatně natočený film. ()

Timak

Nudné, trapné a lehce předvídatelné. Nechápu, jak se může Jet Li k nečemu takovému zaprodat. Už prosím nechte Mumii spát. Díky ()

Danny F.

S předchozími díly to nemá nic společného, snad jen to, že do světa živých vstoupí mnoho let mrtvý čínský panovník. Stojí za zhlédnutí i když hodnotím jako malinko nadprůměrný. 55% ()

Brandon

Ve stavu otravné kocoviny se na ty hliněný a kostěný vopičáky dívat dá. Za střízliva bych se ale bál. Nudy, samozřejmě. ()

sskrblik

Pro mě zklamání, čekal jsem něco podobného jako Mumie se vrací. Ale když tam pak bojujou s hrstkou Yetti, tak si říkám něco už je špatně. Zkrátka už moc přebujelá fantazie na můj vkus. ()

JohnSmith

Kam se poděla lehkost a zábavnost prvních dílů?Kam se poděly dokonalé triky?Kam zmizely všechny ty vtipné hlášky?Rob Cohen natočil třetí Mumii děsně. Nejen,že naprosto zmatená akce a ještě k tomu špatně natočená, ale i ten scénář je katastrofa. Je to už jen obyčejný druhořadý dobrodružný film, který vykrádá Idianu Jonese. Těšil jsem se alespoň na Jet Li, ale zdá se, že choreograf bojových scén byl naprostý dement,což nejvíc zamrzí u nepovedeného souboje Li vs Yeoh. ()

Beatle

Chbí tam logika, chybí tam děj, chybí tam Rachel Weisz. Jedna hvězda za hezké závěrečné titulky, jedna za hezké kostýmy a jedna hvězdička za to, že jsem se opravdu lekla, že zabijou Ricka. Protože ten byl jediná konstatní postava, která byla stejná jak tady, tak v předchozích dvou dílech. A možná taky proto jediný důvod, proč si tenhle film může tak honosně říkat "pokračovaní mumie". ()

lykan9

Bohužel Hrob dračího císaře nefunguje jako jeho dva předchůdci. Ti, co zůstali (Fraser a Hannah) celý film neutáhnou a ostatní neměli tu jiskru, kterou předvedli herci z minulých filmů. Zároveň celý příběh se my zdál nestálý a přes výborné zvláštní efekty klesl film do čisté průměrnosti. ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

09.04.2012

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

11.06.2009

Pro Roba Cohena zřejmě ano. Jeho dalším filmem měl být návrat k hrdinovi, kterého kdysi s Dieselem docela úspěšně uvedli na plátna kin, přičemž rozstříleli nejen Prahu, ale i velehory tyčící se těsně… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Sindibád pluje do Číny

Sindibád pluje do Číny

20.12.2008

Už to vypadalo, že proslulý orientální mořeplavec šel nadobro ke dnu. Projekt s názvem The 8th Voyage of Sinbad měl režírovat Rob Cohen, který chtěl do hlavní role Keanu Reevese. Dokonce ukecal k… (více)