Mumie: Hrob Dračího císaře

• USA The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (více)

Dobrodruha Ricka O´Connella na výpravě do Šanghaje doprovází syn Alex, jeho žena Evelyn a její neustále reptající bratr Jonathan. Cestou narazí na císařskou hrobku nelítostného Dračího císaře, kterého střeží 10 tisíc příslušníků slavné terakotové armády, hliněných soch do nejmenšího detailu vykreslujících válečníky z doby před dvěma tisíci lety. Jde o vojáky mocného čínského vládce, jež společně s jejich pánem proklela zhrzená a oklamaná čarodějka, kterou Dračí císař připravil o milence. Když ale mladý Alex nedopatřením probudí vládce z jeho věčného spánku, musí požádat své rodiče o pomoc, protože jen ti si dokážou poradit s nemrtvými. Na nehostinném Dálném východě ale všichni tři záhy zjistí, že zdejší mumie jsou úplně jiné než ty egyptské, stejně jako nebezpečí, kterým budou muset čelit... (TV Nova)

COF_666

Obrovské překvapení. Třetí mumie je možná ještě větší nářez než první díl. Nebýt pár opravdu hodně hloupých věcí (ty obličeje v písečné bouři) bylo by to snad i za pět, takhle 4 a půl. ()

eye candy

Rob Cohen je vizionář a průkopník. Coby režisér dobrodružných akčních snímků s tučným rozpočtem a elegancí provazochodců neohroženě balancuje na dětském vlásku nad hlubokou propastí odpadu. Člověk si pořád říká, že tentokrát už tam musí po hlavě zahučet, ale Rob a gravitace to je daleko daleko za hranicemi logiky možná ještě o galaxii dál než kariéra Dj Boba. Sledování tohoto filmu vyvolává rozpaky a zvědavost zda-li to myslí vážně, nebo jenom zkouší naši trpělivost. Vlastně nám pokládá otázku, jak moc jsme vylízaní, jak moc to musí blikat a nedávat smysl aby se nám to ještě líbilo a strávili jsme to bez následků. Já už jsem vylízanej asi dost, protože jsem to vydržel do konce, ale i tak mně několikrát spadla údivem čelist až na podlahu mimo jiné i z toho jak někdo mohl svěřit takové nekřesťanské peníze někomu kdo očividně nezvládá ani základní rutinu. Brendan Fraser je s každým dalším pokračováním mumie o něco míň zábavnější a o něco víc přihřátej. Jeho partner Luke Ford skvěle nahradil Rachel Weisz a musí se nechat, že jim to spolu sekne. Nebudu radši ani rozebírat ty strašné rodinné scénky (Fraser s Fordem se obejmou, střih na blažený úsměv Merie Bello) abych náhodou neodradil potenciální diváky a nepřipravil je o tuto "tour de utrpení" a nebudu si radši ani představovat v jakou hroznou "dynastii" by se mohlo zvhrnout případné čtvrté pokračování Mumie. Za jeden povedenej vtip s pytlíkem v letadle = 1* ()

chelseaman22

Fajn snímek, který snad nemůže urazit, jedině pobavit a zaujmout. Nostalgicky vzpomínám na první díl této trilogie, která byla o něco poutavější. Nicméně příjemné. 68% ()

Lolita

Na první i druhou Mumii jsem se dívala kvůli své lásce ke Starému Egyptu, ale změna prostředí neškodí, a Čína mě svým způsobem také lákala. První nemilé překvapení nastalo v hereckém obsazení – o kráse a hereckých kvalitách Marie Bello nepochybuju, ale roztomilosti a kouzla Rachel Weisz nedosáhne nikdy a prostě mi tam neseděla. Malinko mě udivila změna vztahů mezi rodiči a Alexem a řekněme.. „snaha“ o jejich řešení. Dále mi ve filmu chyběly hlášky, u kterých jsem se bavila při předchozích dvou dílech..a nad některými mi naopak bylo až trapně. Císař-Mumie v podání Jet-Liho byla patřičně záporácky odporná, ale co ta jeho přeměna na draka a pak na – cosi? No – hlavně, že vše dobře dopadlo a máme se rádi.. Jsem zvědavá, co se vymyslí v Peru (takže nic, asi žádná škoda). Něco mezi ** a ***.... stále váhám, stále měním. P.S.: naprosto nechápu důvod, proč se tvůrci snížili k nešvaru amerických teen-komedií, tedy fekálnímu humoru - aneb ve kterým vesmíru je ta blijící kráva vtipná?? ()

filmmovier

Třetí Mumie je pro mě docela zklamání, určitě se z filmu dalo vytěžit víc. Na filmu jsou nejlepší neokoukané čínské exteriéry, ale nad Egypt v této sérii fakt není. Yettiové celkem dobří. Brendan Fraser zase válel, Jet Li byl taky výborný, jen mohli jeho obličej ukázat častěji a ne jen na začátku a na konci. Závěrečná bitva byla skvělá, ale tenhle film vznikl už asi jen opravdu kvůli penězům. Aspoň, že pošahaný příběh zachraňuje strýček Jonathan, kterého nikdo neumí lépe než John Hannah. No a nakonec to nejhorší - Maria Bello vůbec neumí hrát a Weiszovku vůbec nedokázala nahradit. Příběh dobrý (až na excelentní začátek), akce průměrná, spoustu trapných a nelogických scén. Takhle to skončit nemuselo i když to byla celkem dobrá zábava. Zlatej Imhotep! Celkově asi 60%. ()

Skuby47

To tedy byla slátanina. Při současných trikových možnostech a v návaznosti na předchozí zajímavé příběhy, bylo asi moje očekávání moc veliké. Je s podivem, že při takových dějových zvratech, spoustě akčních scén a vizuálních efektů, se může člověk nudit. Herecky nezajímavé, dějově zmatené a překombinované, na klasický dobrodružný film trapně naivní a na parodii málo vtipné. Tady doslova platí, že méně by znamenalo více. Škoda dobrého nápadu. ()

Estrellita

Kdyby Evelin hrála Rachel, film by měl u mě hvězdičku navíc. Takhle jsem se ale musela dívat na nezajímavou, topornou a maximálně otravnou nánu, která mě tak štvala, že mi to dokonce bránilo plně vnímat film. Otázkou ovšem je, jestli to nebylo pro ten film spíš dobře. 30% ()

Triple H

Sračka. Kde jednotka a dvojka mali švih, humor a dobrú akciu, trojka nemá ani jedno z uvedeného. Sommers nie je žiadny režisérsky velikán, ale jeho filmy majú iskru, dobre šlapú a cítiť z nich entuziazmus. Cohen dokáže niečo vysústružiť keď chce (xXx, Fast and Furious), ale na Sommersa jednak nemá a toto zároveň robil evidentne len pre výplatu. Tvorcovia pritom urobili blbé rozhodnutia kde len mohli. Už fakt, že im odpadla Rachel Weisz mal zrejme predstavovať konečnú, keďže pre sériu bola rovnako esenciálna ako Fraser. A keď už sa teda rozhodli ísť ďalej aj bez nej, prečo jej postavu nevyškrtnúť? To by vo výsledku fungovalo omnoho lepšie ako mimoriadne rušivá náhrada Mariou Bello. Tú mám síce rád, ale toto bol pre ňu boj, ktorý absolútne nešlo vyhrať. To je ako keby Conneryho v Jonesovi nahradil Anthony Hopkins. Skrátka čistá idiocia. Ďalšie zaujímavé rozhodnutie je, že Fraserov synátor vyzerá ako keby ho jeho otec počal keď chodil na základku, keďže Fraser veľmi nezostarol. Dej je o ničom, zápletka pôsobí oproti prvým dvom dielom nudne, prežuto a to isté platí aj o celom deji. Vtipy nefungujú. Herci sa snažia ako sa im dá, ale nemajú šancu. Skrátka a jednoducho - nudný a vyžmýkaný produkt, ktorý úplne všetci robili len a len pre prachy. A tentokrát to je bohužiaľ sakra vidieť. ()

Motinski

Nemyslel som si že mi to bude až tak vadiť ale stalo sa. Chýba mi tu Egypt. A to fakt že dosť. Nie že by Čínska kultúra nebola atraktívna, no toto spracovanie ju vykreslilo nezáživne a plocho. Dračí cisár nie je imhotep, Maria Bello nie je Rachel, O'Connel junior nie je ani zďaleka senior, no a senior už nie je to čo býval. Keď sa nad tým zamyslím, tak vlastne všetky postavy mali nulovú charizmu. Táto séria vždy trikovo zaostávala, tu sa už ale nachádzame v roku 2008 a nepôsobí to úsmevne ako predtým. Humor celkovo nie je prirodzený a miestami mi bolo trápne za hercov. Každý dôležitý zvrat som predvídal 5 minút dopredu (minimálne) a nemáme ani tak skvelú hudbu ako prvé dva diely. Nejde o katastrofu. Pár veci ma bavilo, nudiť som sa nestihol a Jet Li bol fajn kým je v ľudskej podobe. Pochybujem že si film ale ešte niekedy pozriem. ()

Honzíno

Místy velice zábavná podívaná, rozhodně však v těch nejsilnějších momentech spíše komediální (a myslím že i záměrně) než avizovaná kombinace žánrů Akční / Horor / Dobrodružný / Fantasy. Mrzí mě nevyužité šance, možnosti, které pohřbívá fádní režie. Světlé okamžiky zastupuje několik málo opravdu povedených scén, např. skok na letadlo, replika: 'já jsem tě z hrobu dostal, a taky tě do něj vrátím' ... Brendan Fraser je ve formě a předvádí sympatického hrdinu. Necelé dvě hodiny utekly jako voda. Slabší tři._Podprůměrný dobrodružný film. Škoda jmen herců, škoda Mumie, že musí nést tíhu tohohle třetího dílu. ()

Sokkk_y

No, tak jsme se dočkali ukončení (doufám teda že to už je závěrečná část) hezky započaté trilogie o mumiích. Nyní však jsme netradičně zajeli na druhou stranu světa do tajemstvími a legendami opředené Číny. Bohužel film už tak idylický není. Děj je strašně uspěchaný, roztrhaný a vůbec nejde pěkně souvisle, což mi dělalo hodně velké problémy, než jsem to překousl. Dále mi chyběla perfektní Rachel Weisz, jejíž přítomnost v předchozích dílech mě vždy pohladila u srdce. No, moc se rozepisovat nebudu, prostě celá tahle trilogie jde z kopce. Zatímco Mumii jako takové jsem dal kdysi dávno ****, dvojka to odnesla se *** a bohužel čínský emperor se musí spokojit se zaslouženými **. ()

adams89

Pravda, vysoký finanční rozpočet a nové herecké akvizice Jet Li a Michelle Yeoh docela dopředu diváky dokázali navnadit, z celé trilogie je to ale ve výsledku stejně nejhorší díl. V hereckém osazenstvu bych ale žádný problém neviděl. Brendan Fraser být frajerem nezapomněl, Maria Bello v roli Evelin nahradila odstoupivší Rachel Weisz celkem zdatně (i když není tak sexy) a konečně i tomu Lukovi Fordovi by jste uvěřili, že zdědil geny dobrodruha po svém tatínkovi. Snímek ovšem za dvěma předešlými díly pokulhává podstatně nižší dávkou napětí a zábavy, tedy v atributech, které jsou nedílnou součástí každého dobrodružného filmu. Hlavně akce není tak zábavná, jak by jsme u Mumie čekali, a je naopak příliš překombinovaná a nezajímavá. To platí především o finální bitvě, která je vlastně jeden velký guláš, i když ty investované peníze tam zase na druhou stranu vidět byly. Co říci závěrem? Těch málo vydařených pasáží ve filmu spolkly ty nepovedené a i když trojka vyložená blamáž nebyla, doufám, že už se dalších pokračování nedočkáme.50% ()

Mrkvič

Cohenovi někdo vyprávěl o Pánu prstenů, o starých dílech mumie, o Hvězdných válkách a ještě mnoha akčních, romantických a fantasy filmech. On ale žádný takový film snad ani vidět nemohl, protože tohel je naprostý paskvil. Mnoho chyb si nese Mumie už z předchozích dílů (jako třeba nezábavná "humorná" postava), ale tam se většinou dalo ještě dívat na akci. Ta je tady příšerně nudná. No a hřebíkem velkým jako samotná rakev, do které ji Cohen zatlouká, je stupidnost asi všech scén. Vysvětlování některých částí děje se přímo nabízí, ale ne, to by film natáhlo a pro konzumního diváka by film už nebyl tak atraktivní. Stejně tak, když se ve filmu něco řekne, tak se to hned další scénou popře (resp. nelogicky vyvrátí, jakoby to nikdo předtím neohlásil), aby mohl být vývoj dramatičtější a akčnější. Slabin filmu by se dalo psát ještě tolik! Ale skončím jedním pozitivem a to je Fraser, nic víc, nic míň. ()

DJ Rocco iNc

Tento film mal asi úspech kvôly tomu, že tam hraje Jet Li. Inak nuda. Chýba mi tam Rachel Weisz, ktorá vedela dodať filmu ten správny šmrnc. ()

PabloFuentes

V tomto filmu mi nastaly tři větší či menší vady. Normálně tenhle žánr miluji a nebýt těchhle tří věcí, klidně dám i pět hvězdiček. Přece jen, film je svižný, postavy hláškují, akční scény nenudí. Co se tedy stalo? Prvním problémem, avšak jen z mého hlediska, je prostředí Číny. Nemůžu si pomoct, ale nesnáším všechno čínské. No co už. Za to tvůrci nemůžou. Jdeme dál. Druhý problém je přeobsazení Evelyn. Proč jen v tom Rachel Weisz už nechtěla hrát? Proč? Jediné štěstí je, že ta nová herečka, Maria Bello, to zvládla docela obstojně. Třetím problémem a podle mého největším, je taková ta stará známá story, co už jsme viděli i ve čtvrtém Indiana Jonesovi a shodou okolností oba filmy vyšly ve stejném roce, takže to byla asi móda. No mluvím o vztahu otec syn a vlastně takové to rozpůlení hlavní role. Kdo je vlastně ten nejlepší hlavní hrdina? Koho bychom si měli více oblíbit? Toho původního (otce) nechceme ztratit a shodit v divákově očích, ale zároveň ho musíme dorovnat tím novým (synem), tak aby ho nepředčil. Nutno podotknout, že když už to teda tady muselo být, alespoň se to vydařilo lépe, než v již zmiňovaném Indym. Jo a nejvtipnější věta byla ta úplně finální. ()

Ryuuhei

Už jen nahrazení Rachel Weisz neodpustím. Přešlap jako kráva. Celkově, i úplně zbytečné pokračování vydojené z perfektní jedničky a slušné dvojky. Osobně mě příběh zasazený do Číny, tentokrát spíše zasněžené prostředí a hliněné mumie, vůbec nezaujaly. Pokud bych se chtěl skutečně pobavit něčím ze série, byť se jedná o spin-off, raději bych se podíval na Krále Škorpióna a na tento patvor víckrát už nesáhl. 30% za marnou snahu a známé postavy. A ano, nudil jsem se, vlastně jsem neviděl větší důvod, proč se na to koukat se zájmem o cokoliv, co příběh naservíroval. ()

Lachtaan

My všichni, co jsme na Mumii vyrostli, jsme skákali do stropu, když někdo z rodiny přišel s DVDčkem, na jakém byl nový díl mé oblíbené série, u které jsem se ale popravdě nad případným 3. dílem vůbec nerozmýšlel. Onen přesun z charismatického a kouzelného prostředí severoafrické pouště do temných nezáživných koutů a plání Číny také zrovna neudělal nic dobrého pro celkový výsledek filmu. Průměr zůstává jen za držáka série Brendana Frasera. ()

Zdeňka

Bohužel to s Mumiemi nemělo nic společného. Jen trapná podívaná na to, že si chce opět někdo vydělat slušnej balík. ()

terunka003

Úsměvné, magické, dobrodružné, strašidelné a napínavé × naivní, místy trapné. Třetí díl Mumie s Brendanem Fraserem byl dobrým lákadlem a sliboval přibližně to, co první díl. O napětí, dobrodružství, akrobatické kousky a pár vtipných situací a hlášek nebyla nouze, ale... Určité fráze a dialogy byly opravdu zoufale trapné. Další věc - proč se slečna Lin po vzdání nesmrtelnosti po 2000 let života nerozpadla v prach? A jak se naučila mluvit yettským jazykem? (I když po těch letech co strávila na zemi bych to taky stihla). A další podobné situace. Leč berme v potaz akčnost a dobrodružství, magii a zaklínadla. Herecké obsazení bylo skvělé - Jet Li byl opravdu uchvacující. Jen se mi moc nezamlouvala představitelka paní O´Connellové - přehrávala až moc. Plusy dávám čínskému bojovému umění - nebylo ho zde mnoho, ale přesto se líbil. Speciální efekty byly také velmi dobré. Třetí díl Mumie je veselý film se strašidelnými prvky (prohlídka hrobky a hrůzostrašný hlas a vzhled císaře). A chtěla bych být kamarádkou yettiho. Vaše bioložka Ekrtová. ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

09.04.2012

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

11.06.2009

Pro Roba Cohena zřejmě ano. Jeho dalším filmem měl být návrat k hrdinovi, kterého kdysi s Dieselem docela úspěšně uvedli na plátna kin, přičemž rozstříleli nejen Prahu, ale i velehory tyčící se těsně… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Sindibád pluje do Číny

Sindibád pluje do Číny

20.12.2008

Už to vypadalo, že proslulý orientální mořeplavec šel nadobro ke dnu. Projekt s názvem The 8th Voyage of Sinbad měl režírovat Rob Cohen, který chtěl do hlavní role Keanu Reevese. Dokonce ukecal k… (více)