Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

kodwin

Tyhle filmy z amerického maloměsta, které ukazují, jak žije americká střední třída mám rád. Tohle není ten naleštěný americký sen, ale realita, která potká většinu. Fighter není výjimečný příběhem, ale zpracováním a taky hereckým výkonem Balea. ()

Peroon666

Čumět 2 hodiny na bandu totálních vymrdanců a vymrdankyň je někdy fakt docela pocuc. Bale toho ichtyla hraje tak famózně, že Oscar je opravdu ve správných rukou. Normálně za tři, s Balem za čtyři... ()

Domitri

Tak ze začátku jsem i myslel že to vypnu, ale to kam se to nastupnilo bylo úžasný. Bale ve svý roli skvělej, myslím že oscar za tohle zaslouženej, možná i málo za takovej výkon. Celkově film uměl skvěle hrát na to aby se do toho vžilo a hrálo to na nervy i nám. Zase po dlouhé době film, ze kterého mám fakt dobrej pocit že jsem objevil. ()

mircxxx

Předně musím říct, že jakýkoli fight sport včetně trapárny s názvem Wrestling mi nic neříká a mnohdy mě i výrazně odpuzuje. Přesto jsem si film The Fighter pustil pustil a to zejména kvůli Christian Bale, Amy Adams a Hoyte van Hoytema. Tito 3 mě nezklamali. a výrazně se přičinili o moje hodnocení filmu. nejslabší článek filmu Mark Wahlberg, který tady prostě boxuje, ale emoce nevytvoří (s vyjímkou scény, kdy si dupne, že chce jiného manažera). Ani příběh není nic moc, ale to je dáno "based on true story". ()

macisek

Pro všechny imbeciloidní idioty co tvrdí, že tenhle film je jeden z nejlepsich vykonu Christiana Bala… tak se běžte bodnout. Film má výbornou kinematografii, působí opravdu reálně a hodně přesvedčivě, ale tohle je blbost. Nuda, blbosti a znovu nuda dvě hvězdy ()

Astu.

Tak tohle je prvoplánovitý útok na Oscary. _____ Spíš než film o boxu to je sociálně-kritické drama o determinaci člověka a jeho poutech, které mu nasadilo prostředí, ve kterém žije. Nevím jak to dělá, ale Bale se dokáže do každé nové role naprosto ponořit, opět předvádí herecký výkon par excellence. Silné tři hvězdičky. ()

Pattrick

Drsný film o boxerské hvězdě a jeho rodině. Bale si to dává tak, že tady Oscar je nejspíš jistej a hodně mě zaujala i Melissa Leo. Já osobně z toho filmu čekal že se vytříská víc, ikdyž některé momenty mě fakt dostaly a finále je grandiozní, přesto to nezanechalo takový pocit, jako třeba Million Dollar Baby. Pro mě o boxu je MDB jednička, Fighter ale zdatně sekunduje, takže i tak, velká spokojenost nad odvedenou prací. ()

pee-jay

Žádný vypiplaný sračičky (BlackSwan) ale starej dobrej Hollywood. Od začátku víte, co se bude servírovat a taky to dostanete. Melissa Leo standardně hovnožroutská, Wahlberg in good vibrations, Bale (ne)uvěřitelnej pacient (lepší kompliment mě pro toho útěkáře nenapadá) a Amy v plný parádě. ()

MimiXus

Čekal jsem přesně to, čím tenhle film asi měl být; tedy drama o chudém boxerovi, který se z těžkých poměrů dostane na vrchol, příčemž uslyšíme housle a jedno oko nezůstane suché. S politováním však musím říci, že se to nekonalo. Film to je hezký, nicméně průměrný. První polovina buduje atmosféru, ve druhé se dočkáme akce. Hezký plán, ale bohužel mě ani jedna část nenadchla a u životopisného filmu o boxérské kariéře je smutné, že to byla spíše část první, která mě více zaujala. Předně musím říci, že volba Wahlberga coby boxera zřejmě nebyla nejšťastnější. Musím si postěžovat; v ringu to prostě není boxer; je pomalý, měkký, bez dynamiky úderů a vůbec. Box sleduju a tohle mi přišlo místy až k smíchu. Zejména pak finále grande nebo nečekaný knockout, který si ještě můžete vychutnat ve zpomalovačkách, kdybyste si náhodou poprvé nevšimli, jak jalově ho na ty žebra nabral. Bale byl fajn, hodně se do role vcítil, asi jako vždycky a alespoň si zavzpomínal si na dietu z Mechanika. Suma sumárum, film to není zlý, jen tomu trochu chybý silnější momenty, gradace a vůbec.. Zajímalo by mě, co by z Wahlberga v ringu býval dostal Aranofski. ()

Toro8

Veľmi dobré zvládnuté role hlavne však v podaní Balea. Starší brat ktorý sa síce snaží svojmu o 9 rokov mladšiemu bratovi pomôcť v boxerskej kariére no miestami máte pocit akoby ho chcel zložiť a do toho celého zmätku vstupí aj Mickyho mama ktorá si mysli že o boxe vie všetko. Neschopnosť prijať Charline do rodiny následne hádky škriepenie nenávisť to všetko bolo dokonalé...Avšak čo musím vytknúť a síce veľmi nerád je príšerne boxerské umenie Wahlberga. Nehovorím že to má byť vrcholovo taktické a obratnosť s rýchlosťou na maximum ale predsa tvorcovia si mohli domyslieť že sa na film s takým príbehom budú pozerať tisíce skutočných boxerov a fighterov a že ich to mierne znechutí. Buď to Mark je úplne drevo v boxe alebo mal málo lekcií pred natáčaním v každom prípade oceňujem fakt že po dvoch úderoch do hlavy padal na zem aspoň vtom to bolo realistickejšie. A tak preto dávam len 4* ()

Dzandy

Jestli je něco lepší než láska, tak to je určitě "rehabilitovat správnou věc" a užít si to, tenhle film je hlavně o té rehabilitaci, super neherci ve filmu (škoda, že Mickeyho ségry nejely taky do anglie, mohly se radovat s Mickeym přímo v ringu po závěrečném hvizdu rozhodčího :-D), kamara zajímavá, výprava mohla těžko angažovat někoho lepšího než Christiana Baleho alias "crackového fajnšmekra". Film hodnotím v širším kontextu daného žánru (relativně) za 4*, cinderella man byl určitě komplexně lepší. ()

toshiromifun

Klobouk dolů před herci jako je Christian Bale. Jako Dicky z Lowelu je opravdový, ani na chvíli jsem v něm neviděl Temného rytíře. Není to však proto, že by vážil 30 kg i s boxerským pytlem, ale hlavně proto, že změnil od základu svou chůzi, mluvu, gestikulaci, mimiku i dýchání. Je až neuvěřitelné, jak může být herec uvěřitelný. Dost ód na herecký výkon Christiana. Film jako celek byl pro mě velkým překvapením, po domácké atmosféře maloměsta, vyhrocených rodinných vztazích, po odchodech, vězení, drogách a v neposlední řadě po návratech a usmíření, přišli dva boxerské zápasy, které mi doslova vyrazily dech. Jsem nadšený z toho, že jsem mohl shlédnout příběh boxera, který je více člověkem než mašinou na drcení kostí, samozřejmě až potom, co je má sám rozdrcené. Že musí přemýšlet, taktizovat před vstupem do ringu. Že není filozofem, ale praktikem a realistou. Že žije ve světě své rodiny a svého bratra a všichni mají své problémy, protože svět není ideálním místem, ale pokud má člověk velké srdce a odvahu, ideální místo si vytvoří kdekoli a kdykoli. ()

wairau

Velmi kvalitně natočené drama o životě skutečného boxera, skvělý výkon předvedli Wahlberg, Bale i Adams. Přes nespornou kvalitu bych já osobně byl s případným Oscarem trochu opatrnější.Co se samotného příběhu týká, to už tak pozitivní v hodnocení nejsem. Bohužel, story o boxerovi z rodiny naprostých magorů, kde obzvlášť ženská část byla zralá na blázinec, mě drtila. Být skutečný Micky Ward třeba sirotek, mohlo se na to líp koukat. ()

misiacik

Nikdy som nemal v láske filmy boxerského charakteru, možno preto, že prvý boxer ktorého som začal vnímať bol Muhamad Ali s Parkinsonom alebo preto, že udieranie päsťami do hlavy mi nepríde ako celkom rozumné riešenie existencie jedinca. Nevidel som ani toľko ospevovaného Rockyho a ani nechcem. Tento film mi však prišiel ako príjemné spestrenie sobotného večera a Bale opäť raz dokázal, že patrí k svetovej hereckej elite. Marky Mark ako vždy ťahá druhé husle lebo on na tie prvé proste nemá, zatiaľ... Oscara pre pána Balea prosím, lebo ten je úžasný. A keď už nie pre film isť na film, ale kôly vychrtlému Batmanovy určite. ()

Filtthy

Určitě nejlepší Russellův film,ve kterém nenajdeme špatný výkon.Chistian Bale hraje perfektně,rozhodně nepřehrává.Překvapivě mě ale hodně bavil Wahlberg,kterému po dlouhé době sedla role hodně dobře.Podobnost s Rockym jsem ale,jako většina lidí,opravdu moc nenašel. ()

turbolama

Mimoriadne sugestívne dielo s našľapaným soundtrackom a naozaj maximálne podareným vyobrazením boxerských súbojov ktoré vás kompletne vtiahnu do ich atmosféry. ()

Freiheit

Asi "nejsirovější" film poslední doby co do své podoby. Žádné zmatené záběry kamery, triky atd. Chvílemi máte pocit, že se spíš dívate přímo na tu boxerskou rodinku a její život a ne na film. Tomu dopomáhají i skvělé výkony všech herců (Oscaři jsou v dobrých rukou) - rozhodně před Vámi ve výsledku nepobíhá např. Batman či Christian Bale. Ten film má svoji sílu. Něco mezi čtyřmi a pěti hvězdami ... ()

Zrcadleni

Nejsem zrovna fanda boxu a filmů o něm už vůbec ne, tak se nějak pokusím vysvětlit proč plný počet. Christian Bale byl pro mě po celou dobu tak trochu záhadou. Neměl jsem jej za velkou hereckou hvězdu, spíš dříče, který dokázal kvůli roli Mechanika zhubnout pár desítek Kg. Měl jsem tedy trochu obavy z oscara za vedlejší roli. Říkal jsem si: Vážně Bale? Není to omyl? Ne! Christian Bale je opravdu tím největším lákadlem na celém tomhle vypečeném díle. Mark Wahlberg jako prakticky ve všech filmech, jen tak nějak projde celým filmem s kamennou tváří a jednou zlomenou rukou. Nuda, ale někdy někdo musí být ten druhý a je možná škoda, že je to hlavní postava. Pokud bych se nad tím hlouběji zamyslel, tak Mark je Batman a Christian si právě místo Batmana natáhl masku obávaného a šíleného Jokera a musím říct, že mu tenhle plášť padne jako ulitý. Odcházím nadšený!!! ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale