Star Wars: Klonové války

• USA Star Wars: The Clone Wars (více)
USA, (2008–2020), 48 h 58 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvůrci:

George Lucas

Anthony Daniels, Tom Kane, Matthew Wood, Ian Abercrombie, Corey Burton, James Arnold Taylor, Ashley Eckstein, Tom Kenny, Ron Perlman, Olivia d'Abo (více)

Série(7) / Epizody(133)

Námětem tohoto seriálu jsou stejně jak u jeho jmenovce události mezi druhou a třetí epizodou, tzv. Klonové války. Dějovou linii se ovšem snaží přenést na vedlejší postavy a rozvijí zde příběhy, které nám mají pomoci v pochopení všech událostí a třetí epizoda na něj přímo navazuje. Setkáme se zde tudíž s Yodu, Obi-Wan Kenobim a dalších rytířů Jedi vedoucí armádu republiky proti nové Separatistické armádě droidů. Rozdíl mezi animovanou sérií je 3-D animace tohoto kousku a také to, že se má jednat o seriál s cenzurou PG-13 a tudíž jeho vysílací doba, která musí být po deváté hodině večerní, napovídá starší cílovou skupinu diváků. I stopáž jednotlivých dílů je delší. (Redswif)

Recenze uživatele BonRStone k tomuto seriálu (11)

Série 1 (2008) (S01)

Táto séria bola rozhodne slabšia ako film, avšak má niekoľko svetlých zaujímavých epizód. Z neznámych dôvodov ma strašne nudili časti s Jar Jarom a väčsinou nudila aj Padmé. Ashoku akosi nemusím, vo filme som ju zniesol ale tu mi prišla miestami až otravná svojím teenager chovaním, vyvrcholenie prišlo v poslednej epizóde a za mňa trošku prešľap. Takto si nepredstavujem mladých Jedi.   Plus ale za sériu Malevolence, ukážku pirátov v sérií s Dookuom, rovnako tak jeho naštrbený vzťah s Grievousom, boj o Ryloth mohol byť lepší, no to čo dala prvá epizóda sa už asi nedalo dobehnút v zvyšných dvoch, ale aj tak fajn. Určite je prvá séria obohatením, spracovanie je milé a aj animácia je obstojná. Správny fanúšik franchise musí zhliadnuť, aj keď si občas poviete prečo to vlastne pozerám. ()

Boj o Ryloth (2009) (S01E19)

Veľmi dobrá časť. Nič viac netreba. ()

Svoboda pro Ryloth (2009) (S01E21)

Ryloth trilóia bola fajn, avšak nič zásadné sa nestalo. Najväčšie plus je, že sme konečne videli v poriadnej akcii Majstra Windu. ()

Záchrana rukojmích (2009) (S01E22)

Veľmi dobrý príbeh, ktorý konečne aj čo to prehovoril v náveznosti k filmom. Či uz je to návrat Ziri, vzťah Padmé/Anakin či Cad Bane story, začinajúca práve tu. Ohľadoma akcie, by som ako vyvrcholenie série čakal omnoho, omnoho viac. ()

Děsivý odkaz (2009) (S02E07)

Hmm. Smrdí mi tu Starship Troopers a tak trochu aj matka Alienov. Samozrejme myslím tých, čo sa mlátili s Predátorom a Ripleyovou. Inak epizóda super, niet čo rozoberať. Atmosféra aj príbeh pobavil. ()

Únosci mozků (2009) (S02E08)

Možno by som dal 3,5 hviezdy za ten mráz na konci. Bolo to vizuálne zaujímavé, ako celú loď pohlcuje. ()

Dezertér (2010) (S02E10)

49x Grievous uniká. 35x to bolo akosi, no proste podobne. Poďme už konečne vymyslieť niečo zaujímavé a originálne. Priemer narušuje pekná planéta a myšlienka klona, ktorý stratil, musel nájsť nový tým a bojuje za nich vlastnú vojnu. ()

Ztracený světelný meč (2010) (S02E11)

Ahsoku nemusím, ale táto časť ma napriek tomu bavila. Prítomnosť Sinubeho rozhodne oživila a pritom som sa bál, že bude otravný ako bratranec JJ. ()

Netvor Zillo (2010) (S02E18)

No čo ja viem, toto smrdelo strašne Godzilou. Ďalšia časť kde mi scenár neprišiel originálny a nebolo to prvý krát v tejto sérií. Napriek tomu by som dal 4 hviezdy, pretože to bolo zábavné. ()

Netvor Zillo vrací úder (2010) (S02E19)

Fakt z toho urobili totálnu Star Wars Godzillu? A ešte aj tradičná scéna s okom? To snáď nie. Inšpirácia je jedna vec, vykradnúť do bodky zápletku a top scénky z iného úspešného diela, je už cez pomyselnú čiaru. K tomu si pridajme príchod alá Jurský Park, tuším dvojka. Napriek tomu dávam 4 hviezdy, pretože som si nikdy nepomyslel, že uvidím laserami páliť na fake Godzillu a ak sa odosobním od tej vykrádačky, aj ma to pobavilo a na dvadsať minút im ako fanúšik Star Wars odpúšťam. ()

Smrtonosná past (2010) (S02E20)

Klasická epizóda ako všetky ostatné, lenže nadväzujeme na dej z druhého filmu a to si zaslúži hviezdu navyše! ()

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

13.02.2022

Zatímco proslulý námezdní lovec Boba Fett svou seriálovou pouť již čerstvě završil, dle mnohých kritiků a fanoušků snad i nadobro, hrané Star Wars univerzum se na streamovací službě Disney+ teprve… (více)

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (více)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (více)

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

20.03.2020

Ve druhé sérii seriálu The Mandalorian od Disney+ si podle čerstvých informací zahraje taky herečka Rosario Dawson (Zombieland: Rána jistoty, Trans). Herečka by měla ztvárnit postavu Ahsoky Tano,… (více)