Pořád si nejsem jistý jestli se mi to líbí nebo ne. Animace je divná, jiné slovo mě prostě nenapadá. Na jeden díl připadají tři podprůměrné. Sice se tam pořád něco děje, ale je to stále jedno a to samé. To co se v seriálu stane, je vlastně jen vata, která děj z filmů nikam neposouvá. Všechny ty honičky, souboje s hrabětem Dooku atd. jsou jen na oko, když všichni víme, jak to s nimi dopadne. Pro děti to může být dobré, mě to ale nudilo.(28.10.2015)

The Clone Wars je seriál, který skalní fandy SW nejspíš kdovíjak nenadchne, protože mj. dělá nepořádek v dosud uznávaném kánonu, ale pro mě je to příjemná oddechovka, na kterou se každý týden těším. Kromě setkání se známými postavami (Anakin, Obi Wan, generál Grievous) se setkáme i s novými tvářemi, které si už stihly najít spoustu fanoušků (Ahsoka Tano). Akce je tu dost, dokonce by mi ani nevadilo kdyby jí bylo míň, ale pro vyvážení slouží díly věnující se politice a dění v senátu, takže určitá snaha o balanc projevena byla, i když se sporným výsledkem. Tak jako tak se dočkáme pěkných lightsaberových soubojů i vesmírných přestřelek. Osobně se mi dále hodně líbilo, že tvůrci zaměřili víc pozornosti na samotné klonové vojáky, kteří v seriálu nejsou jenom anonymní chlapíci v bílých zbrojích. A kapitán Rex je doteď jedna z mých nejoblíbenějších postav. ----- Nejpozoruhodnější je však mnohdy obrovský rozdíl mezi jednotlivými díly, co se kvality týče. Jsou díly, které jsou pětihvězdičkové i díly, které by si zasloužily zařazení mezi odpad. Podobný rozdíl, i když ne tak markantní, existuje i mezi jednotlivými sériemi. Ta první je hodně dobrá a sama o sobě by si zasloužila vyšší hodnocení, naproti tomu ta třetí už kvalitativně dost pokulhává a zbývá jenom doufat, že čtvrtá série to napraví. ----- Ve výsledku je to ale dobrý seriál, který ačkoliv je určený spíše pro větší děcka, bavil i mě, která má do dětských let bohužel už daleko. Update ke čtvrté sérii: Podle mého se jedná vedle první série o to nejlepší, co nám chlápci pod vedením Davea Filoniho nabídli. Nejen já jsem si všimla, že jednotlivé díly jsou temnější a mnohem vážnější, než tomu bylo v předchozích sériích. Což mně osobně velmi vyhovuje. Jsem zvědavá na pátou sérii, která startuje tenhle víkend.(8.11.2011)

Sice mě trošku sere docela jednoduchá animace, ale tomuto seriálu to mile rád odpustím. Epizody jsou sice krátké, ale alespoň se u toho člověk ani na minutku nenudí, protože se tam pořád něco napínavého děje a co si budem povídat, dávájí si do držky docela solidně. A to v každé epizodě. Star Wars prostě pořád žijou...(8.3.2009)

• Eristt

Tak kde začít? Snad animací. Ta je jedním slovem hrozná. Co se týče animace lidských postav, tak je jenom špatná, ale když na scénu nastoupí zástupci jiných ras, tak se posouváme k něčemu tak příšernému, že slova nestačí. Navíc autoři se neštítí pěkných detailních záběrů, takže beze jediného zaváhání hodí přes celý monitor pěti pixelovou patlanici a k tomu pustí nějakou hustou hudbu. Geniální. Jediná záchrana jsou pak záběry ve vesmíru, které jsou poměrně povedené. Další vážný problém je nekompabilita s třetím dílem filmové serie. Hlavně pak jejím vyzněním, zatím co seriál je vyloženě dětský, hlavní postavy neporazitelné a Anakin svým chováním k nepoznání, tak novobodá filmová trilogie je hlavně pak ke svému konci mnohem dospělejší a vyzrálejší. To že nesedí atmosféra není zase taková katastrofa, ale ono to nesedí ani fakticky v některých detailech, což je už přímo armagedon pro celý Star Wars vesmír. Pořád to ale nemusela být taková katastrofa, kdyby byl seriál sám o sobě zábavný, napínavý a tak vůbec. Ale on není. Je to stále ta samá šablona. Na začátku nastoupí prolog vyprávějící, jak Republika dostává na frak, pak nastoupí Anakin či jiný z neporazitelných a všechno rozstřílí, rozseká či svou mocnou silou rozcupuje. Strach o hlavní hrdiny? Vcítění se do hlavních postav? Ne... vyloučeno. Za zmínku stojí i humor... droidi... dobrá, ti jsou občas dokonce i vtipní, i když daleko častěji jejich humor zní rušivě, ale to co předvádí Jar Jar Binks je ... bože... to správné slovo... vrchol evoluční demence? Stačí k přiblížení? Člověk má sto chutí ho vzít za ty jeho dvě tykadla, dotáhnout ho na kraj útesu a tam ho skopnout. A při té příležitosti bych na okraj útesu dotáhl i oba režiséry společně s Lucasem. Takový podraz jsem po skvělém 3 dílu nečekal.(22.4.2009)

Hodnocení po prvních dvouch sériich za pěknou trojhvězdu, ale od třetí série se zábavnost rapidně zvedá a dosáhne na lepší čtyřhvězdu. Zlepšení v posledních sériich je zejména kvůli tomu, že už to není tolik o krájení šroťáku, ale spíše o odhalování historie řádu a jeho ne úplně správných krocích které přilévají do anakinova pohárku na temné straně. Po vizuální stránce jsou animace soubojů velice povedené!(21.2.2014)

• - Svůj hlas propůjčil seriálu také Mark Hamill, představitel hlavního protagonisty původní trilogie Star Wars, Luka Skywalkera. Šlo o dabing postavy Darth Bana v epizodě "Sacrifice". (Troodon)

• - Spoiler: V 19. kapitole stejnojmenného kresleného seriálu (od r. 2003) to vypadalo, že Asajj Ventress, jíž namluvila herečka Grey DeLisle, zemřela po pádu z chrámu Massassi na měsíci Yavin IV, ale není tomu tak. (Darth Revan)

• - Epizoda je natočena jako pocta Akiru Kurosawovi, jemuž je i věnována. (DaUr)