Star Wars: Klonové války

(TV seriál)
  • USA Star Wars: The Clone Wars
Animovaný / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný
USA, (2008–2020), 48 h 58 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvůrci:

George Lucas

Anthony Daniels, Tom Kane, Matthew Wood, Ian Abercrombie, Corey Burton, James Arnold Taylor, Ashley Eckstein, Tom Kenny, Ron Perlman, (více)

Série(7) / Epizody(133)

Námětem tohoto seriálu jsou stejně jak u jeho jmenovce události mezi druhou a třetí epizodou, tzv. Klonové války. Dějovou linii se ovšem snaží přenést na vedlejší postavy a rozvijí zde příběhy, které nám mají pomoci v pochopení všech událostí a třetí epizoda na něj přímo navazuje. Setkáme se zde tudíž s Yodu, Obi-Wan Kenobim a dalších rytířů Jedi vedoucí armádu republiky proti nové Separatistické armádě droidů. Rozdíl mezi animovanou sérií je 3-D animace tohoto kousku a také to, že se má jednat o seriál s cenzurou PG-13 a tudíž jeho vysílací doba, která musí být po deváté hodině večerní, napovídá starší cílovou skupinu diváků. I stopáž jednotlivých dílů je delší. (Redswif)

Trailer

xxmartinxx

První dojem: Překvapivě se to dá snést a je možné si ho i užít. Příjemná délka 20 minut zvládne pobavit, ale díky krátkosti si ani neuvědomíte prázdnost a zbytečnost každého dílu. Na mě to působí. Animace je sice už docela zastaralá (nebo tak vypadá), ale má svůj styl. Hrdinové hláškují a pořád se někdo mlátí světelnými meči. Co víc chtít od Star Wars?_____ Po deseti dílech: Takže stalo se to, čeho sem se "bál". Seriál nijak zvlášť nepostupuje a zároveň sice během těch příjemných dvaceti minutek pobaví, ale bohužel čím dál tím méně_____ Po dalších několika letmo zhlédnutých epizodách jde hodnocení radikálně dolů. Seriál přestávám sledovat a nechám mu 60%. A to z milosti. Je to hloupé, zbytečné a teď už i nezábavné. Smůla. ()

Hellboy

V podstatě platí to samé, co jsem psal již k pilotnímu dílu Clone Wars - i zde se jedná o historky z války, tedy to, na co v hraných filmech nebyl čas, ale co chtěl asi každý příznivec Hvězdných válek vidět. Každý příběh má 20 minut a ve většina případů na sebe díly nijak výrazněji nenavazují. K tomuto konceptu dokonale sedne úvodní komentář, který napůl působí jako shrnutí minulého dílu a napůl jako nějaké televizní zpravodajství o průběhu skutečné války, které diváka uvede do aktuální epizody. ___ Co se týče zápletek, tak je skoro až komické, jak se genrál Grievous vždy pokusí o nějaký skvělý plán, ať už je to vývoj tajné zbraně, zničení výrobny klonů nebo obsazení strategicky umístěné základny, a pokaždé zdůrazňuje, jak je klíčové, aby se o jeho postupu nedozvěděli jediové, kteří se o tom ale vždycky dozví:) Pro příznivce Star Wars je tenhle seriál docela jasná volba. V některých dílech sice vystupuje ten megaotravný Jar Jar, ale jinak je mi nanejvýš sympatické, jakým způsobem seriál "navazuje" na následující původní trilogii, což se týká především použitých postav (kapela Figrin D'an and the Modal Nodes, Ortolani), droidů (lékařský droid 2-1B, zabijáci IG-88, čtyřnohý předchůdce GNK droida), nebo techniky obecně (předchůdci Y-wingů, Destroyerů...) ()

M.a.t.t.

Už kinopilot naznačil, že Star Wars majú stále čo ponúknuť, aj keď na to nešiel práve najideálnejším spôsobom. S príchodom samotného seriálu je však všetko inak. Slušivý ale oproti inej kinokonkurencii predsa len priemerný vizuál sa v televízi vyníma ďaleko lepšie, 20-minútová minutáž prakticky eliminuje hluché miesta a nie zriedkavo objavujúce sa zaujímavé námety len zvýrazňujú fakt, že samotné klonové vojny ostali vo filmovej verzi poriadne nevyužité. Táto varianta im však sluší ďaleko viac a hoci je mytológia predsa len mierne upravená mladšiemu divákovi a drodi hláškujú až príliš samoúčelne, výrazné výčitky nemám. Možno len Jar-Jara by mohlo byť menej a Ahsoky o niečo viac. Kvalitný dojem tiež podtrháva výborná Kinnearova hudba, ktorá sa pritom nesnaží za každú cenu kopírovať Williamsove kompozície. A to je len dobre. ()

B!shop

Narozdil od ostatnich se mi libil kinofilm/pilot, tudiz kdyz reknu, ze se mi podobne libil i serial, myslim to jako pochvalu. Animace je prakticky totozna s filmem, mozna lehoulince odflaklejsi nektere hodne vedlejsi veci v pozadi, coz znamena, ze animace moc hezka neni, hlavne co se postav tyce. Co se tyce jednotlivejch dilu, je to stejne jako prakticky s kazdym serialem, lepsi i horsi dily, pricemz ty spatny jsou tak dva a jinak se to nastesti pohybuje od nadprumeru az po perfektni. Nicmene mame tu 22 20 minutovejch dilu (1. serie) a i u tak malyho poctu dilu se zapletky casto opakujou, nekde se bojuje, pribehne Jedi, situaci poresi. Nektery dily na sebe navazujou, nektery ne, coz obcas zamrzi, kdyz nekterej dil konci ve stylu "honem tam at vyhrajem" a najednou prask, dalsi dil nas uvede nekam uplne jinam, to vzdycky vtipnym komentatorskym zpusobem tam a tam se deje to a to a ted se rozhodne a prakticky od zacatku do konce vetsiny dilu se jen bojuje. Uvital bych vic prostoru pro souboje Jediu, sice Jediu se tu predstavi dost i mene znamejch, ale do poradny bitky, obzvlast se Sithama se dostanou jen malokdy, vetsinou to je tak o strileni klonu s droidama a Jediove je kryjou. Nicmene i presto, ze me animace moc nebere a zapletky se opakujou, je to svizne natoceny, s paradni hudbou a jelikoz se furt nekde strili a bojuje, je to solidni jizda za lepsi 4*. ()

Sarkastic

Moje seriálové guilty pleasure. Pilotním filmem nepoznamenaný, tudíž předem neznechucený, zkusil jsem pár dílů bez většího očekávání nějaké super zábavy, prostě jenom něco na odreagování. Chyba lávky! Klonové války mě neskutečným způsobem chytly, sjížděl jsem jednu epizodu za druhou a fakt, že průměrně díl trval cca 20 minut to ještě zvýraznil. Zhltnul jsem všech 6 sérií, a přestože byli tvůrci limitováni faktem, že některé filmové hrdiny jaksi zabít nemohou, dokázali „předalekou galaxii“ vcelku nenásilně rozšířit o spoustu nových planet a postav. Dále už však Klonové války natahovat nešlo a musí se nechat, že dojezd byl slušný, hodně atmosférický, navíc v závěrečných dílech dostala moje nejoblíbenější postava (Yoda) hodně prostoru, takže o to větší spokojenost. Jako divák zbožňující fenomén SW jsem si tento seriál obrovsky užil a hodnotím ho (čistě neobjektivně) 5*, i když chápu, že animace mohla být propracovanější a hlášky droidů či některé dějové a charakterové (kupříkladu Anakin byl jiný než jak ho známe z hraných filmů) přehmaty zkazily skalním fandům celkový dojem z tohoto počinu. ()

• Ahsoka Tano mala byť novým padawanom Obi Wana Kenobiho, ale George Lucas rozhodol, že nech je radšej Anakinovov padawankou. (Bukysh17)
  • Tato epizoda, ovšem graficky nedokončená, měla premiéru už 17. dubna 2015 a necelé dva týdny na to byla ke zhlédnutí na Starwars.com. Tuto verzi je stále možné zhlédnout na YouTube. (MasterD)