Viděl jsem pár dílů napřeskáčku. Kamarád to vystihnul velice přesně, když tvrdil: Na tenhle seriál mě baví se koukat, protože to jsou Star Wars. Je to akční, docela zábavné, ale nikdy bych se na to nepodíval podruhé. U mě pak platí to samé, až na skutečnost, že mi nepřišel tak zábavný. Nejvíce mne zarazilo, že totálně debilní "robotí kecy", které mi tak vadily už v úvodním filmu, se dokázaly protlačit i do seriálové podoby. To mám pak při sledování pocit, že se koukám na infantilní věc pro pětileté haranty. Star Wars na seriál rozhodně má a byl to dobrý nápad, ale tyhle serepetičky se do něj vážně nehodí. Další věc je, když všechny (čti VŠECHNY) dialogy a konverzační scény v kompletní šestici filmů mají hlavu a patu, jsou napínavé a nenudí. To v tomto případě je každá věta vypuštěná z libovolných úst skutečnou katastrofou a docela i utrpením... Již nebudu moc hanit (techno a breakbeatová hudba místo orchestru, WTF?) a shrnu všech pět dílů, co jsem měl možnost vidět, jedinou větou: bomba akce a pozlátko nedělá kvalitu, když příběh a vše ostatní je hrozná nuda. Tři z milosti.(30.9.2009)

--- PRVNÍ SÉRIE --- Star Wars univerzum na mě vždycky působilo strašně zajímavě, leč v rámci filmů poměrně nevyužitě. Bohatá historie, množství ras, potenciál pro desítky příběhů různých žánrů. I když mám celou ságu opravdu hodně rád, vždycky jsem chtěl i něco víc než jen klasický černobílý boj dobra proti zlu. To se mi částečně splnilo v dvojici RPG her Knights of the Old Republic a doufal jsem, že Klonové války budou vzhledem k seriálovému formátu celý svět rozvíjet více do hloubky. V první sérii se tomu nestalo. Nejvíce jsem se sice bál animace, ale na tu se dá po několika dílech zvyknout a navíc se díl od dílu zlepšuje (např.: otravně trhané souboje se světelnými meči jsou jen v cca první polovině série). Největší problém však vidím ve scénáři a dialozích. Jsou tu díly dobře napsané a chytlavé, ale jsou tu bohužel také epizody, které jsem měl občas i problém dokoukat. V první sérii vítězí především epizodické zápletky, které jsou však ale dost na jedno brdo a během 20 minut seriál nemá šanci proniknout více do hloubky a odvyprávět něco, co by stálo za řeč. Ve výsledku tedy některé epizody svým writingem připomínají klasické zkratkovité animáky pro děcka, co vysílá TV Nova o víkendech a to je velká škoda. Nejlepší jsou rozhodně zápletky, které se táhnou přes několik dílů a u těch bych i pro příště zůstal. Hodnocení série: 3/5 (26.4.2016)

Pořád si nejsem jistý jestli se mi to líbí nebo ne. Animace je divná, jiné slovo mě prostě nenapadá. Na jeden díl připadají tři podprůměrné. Sice se tam pořád něco děje, ale je to stále jedno a to samé. To co se v seriálu stane, je vlastně jen vata, která děj z filmů nikam neposouvá. Všechny ty honičky, souboje s hrabětem Dooku atd. jsou jen na oko, když všichni víme, jak to s nimi dopadne. Pro děti to může být dobré, mě to ale nudilo.(28.10.2015)

První dojem: Překvapivě se to dá snést a je možné si ho i užít. Příjemná délka 20 minut zvládne pobavit, ale díky krátkosti si ani neuvědomíte prázdnost a zbytečnost každého dílu. Na mě to působí. Animace je sice už docela zastaralá (nebo tak vypadá), ale má svůj styl. Hrdinové hláškují a pořád se někdo mlátí světelnými meči. Co víc chtít od Star Wars?_____ Po deseti dílech: Takže stalo se to, čeho sem se "bál". Seriál nijak zvlášť nepostupuje a zároveň sice během těch příjemných dvaceti minutek pobaví, ale bohužel čím dál tím méně_____ Po dalších několika letmo zhlédnutých epizodách jde hodnocení radikálně dolů. Seriál přestávám sledovat a nechám mu 60%. A to z milosti. Je to hloupé, zbytečné a teď už i nezábavné. Smůla.(24.12.2009)

rozhodně jsem si nedělal iluze a ani v nejmenšim nečekal, že by tenhle seriál mohl nějakym tvrdohlavějšim způsobem zasáhnout do tak bohatýho světa..s dílem 3x15 ovšem beru všechno zpět..čekání se vyplatilo..nejenom, že je tenhle díl v mnoha ohledech impozantní poctou Avatarovi(s ohledem na stopáž, animaci, rozpočet, atd.), ale taky zásadním způsobem mění pohled na Star Wars a de facto celou jeho příběhovou linii..a to je velký, vážení!..nemá cenu dál spoilerovat..nezbývá, než se dovzdělat..(30.1.2011)

• - Naklonovaný kapitán Rex, jehož namluvil Dee B. Baker, nosí vojenskou zbroj nakombinovanou z 1. a 2. fáze vývoje. (Blackhand47)

• - Názvy 17.–20. epizody 5. série jsou inspirované těmito filmy: Sabotáž (1936), Muž, který věděl příliš mnoho (1956), Chyťte zloděje (1955) a Nepravý muž (1956). (Blackhand47)

• - Epizody seriálu až do začátku čtvré série nevycházely podle chronologie. Bylo vytvořeno několik seznamů, označující díly podle toho, v jakém čase se odehrávaly. Oficiální chronologický řád zveřejnil 17. března 2014 web starwars.com. (Troodon)