• st.ranger

Mnoho nepodstatných epizod, které vyplňují děj mezi E2 a E3. Na co? Nic zajímavého v nic stejně není, animace je příšerná, hlavně běhání je komické a typické souboje meči jsou velice raritní záležitost. Debilita na zacpání úst zaslepeným fanouškům. Na druhou stranu je to v dnešní době velice vydařený seriál pro děti. Pokud to za mého mládí byli TMNT, Transformers nebo Kačeři, tak tohle je jistě rozumnou volbou. Pro fanoušky SW je to jistě povinnost, ale i tak by to mělo být bráno s rezervou, vzhledem k nepřínosnosti a značné tendenci znásilňovat děj.(4.6.2010)

• Eristt

Tak kde začít? Snad animací. Ta je jedním slovem hrozná. Co se týče animace lidských postav, tak je jenom špatná, ale když na scénu nastoupí zástupci jiných ras, tak se posouváme k něčemu tak příšernému, že slova nestačí. Navíc autoři se neštítí pěkných detailních záběrů, takže beze jediného zaváhání hodí přes celý monitor pěti pixelovou patlanici a k tomu pustí nějakou hustou hudbu. Geniální. Jediná záchrana jsou pak záběry ve vesmíru, které jsou poměrně povedené. Další vážný problém je nekompabilita s třetím dílem filmové serie. Hlavně pak jejím vyzněním, zatím co seriál je vyloženě dětský, hlavní postavy neporazitelné a Anakin svým chováním k nepoznání, tak novobodá filmová trilogie je hlavně pak ke svému konci mnohem dospělejší a vyzrálejší. To že nesedí atmosféra není zase taková katastrofa, ale ono to nesedí ani fakticky v některých detailech, což je už přímo armagedon pro celý Star Wars vesmír. Pořád to ale nemusela být taková katastrofa, kdyby byl seriál sám o sobě zábavný, napínavý a tak vůbec. Ale on není. Je to stále ta samá šablona. Na začátku nastoupí prolog vyprávějící, jak Republika dostává na frak, pak nastoupí Anakin či jiný z neporazitelných a všechno rozstřílí, rozseká či svou mocnou silou rozcupuje. Strach o hlavní hrdiny? Vcítění se do hlavních postav? Ne... vyloučeno. Za zmínku stojí i humor... droidi... dobrá, ti jsou občas dokonce i vtipní, i když daleko častěji jejich humor zní rušivě, ale to co předvádí Jar Jar Binks je ... bože... to správné slovo... vrchol evoluční demence? Stačí k přiblížení? Člověk má sto chutí ho vzít za ty jeho dvě tykadla, dotáhnout ho na kraj útesu a tam ho skopnout. A při té příležitosti bych na okraj útesu dotáhl i oba režiséry společně s Lucasem. Takový podraz jsem po skvělém 3 dílu nečekal.(22.4.2009)

Trochu rozporuplný seriál, který je ale povinností pro všechny fanoušky Star Wars. Ubližuje mu nevyváženost epizod. Jsou zde perfektní díly a dějové linky jako Opress a Maul, zrada Barrise, Umbarra, Citadela a hlavně Mortis (tohle by si zasloužilo hraný film), ale bohužel jsou tu přímo úděsné díly s droidy (Mercy Mission) a Jar Jarem, který je trapnější než dřív. A přitom právě Clone Wars dokázaly na Hondovy, že postava ze SW může být vtipná i bez trapnosti.(8.5.2013)

Tohle mě baví. Mám podobnej pocit jako když sem dřív hrál Jedi Academy. Každej díl na mě působí jako ta samostatná mise a zároveň se to pojí dohromady. A je to o dost lepší než pilot Clone Wars. Jedna z mála věcí, která mi trochu vadí, je často tu zmiňovaná inteligence droidů a jejich komentáře a připomínky...1. Ambush - 80% 2. Rising Malevolence - 85% 3. Shadow of Malevolence - 85% 4. Destroy Malevolence - 80% 5. Rookies - 85% 6. Downfall of a Droid - 75% (nepochopil jsem to techno) 7. Duel of the Droids - 90%...(3.5.2009)

Zas tak velkej průser jako byl hodně nepovedenej pilot se naštěstí ze seriálového dítka nevyklubalo. Ovšem skákat do stropu z toho taky nehodlám, protože si pořád myslím, že bychom se bez téhle kapitoly Hvězdných válek klidně obešli. Seriál totiž není ničím jiným než řadou lepších či horších epizodek z bojiště, které ale univerzum nijak zvláště nedoplňují. Některý díly sice příjemně utečou a hezky to v nich bouchá, potom se ale tvůrci vytasí s nějakou slabší epizodkou (díl s Jar Jar Binksem je jedním z největších humusů ve Star Wars dějinách). Ale přežít se to dá, člověk se u toho většinou dobře odreaguje, i když občas i docela namíchne. Určitě ale zatím hodlám sledovat i nadále.60%(25.5.2009)

• - V této epizodě je odkaz na Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999), kdy Fives mluví o tom, jak mu generál Skywalker vyprávěl o tom, jak jako malý zníčil reaktor lodi zevnitř. (Frantisek.Fu)

• - Výkonný producent George Lucas prohlásil, že vyrobí alespoň 100 dílů. Svá slova vyplnil 12. epizodou 5. série s názvem „Nezvěstný v boji“. (Zdroj: io9.com) (Pumiiix)

• - Svůj hlas propůjčil seriálu také Mark Hamill, představitel hlavního protagonisty původní trilogie Star Wars, Luka Skywalkera. Šlo o dabing postavy Darth Bana v epizodě "Sacrifice". (Troodon)