Keďže som fanúšikom sveta SW, tak rozhodne nepohrdnem týmto seriálom. Animácie nie je nádherná, ale je fajn, bitky sa fakt vydarili a príbehom to celkom dobre ladí. Navyše niektoré postavy a zvraty fakt majú čo ponúknuť, hlavne posledné série sa výborne rozbehli. Škoda, že keď strýko George predal práva Disneymu, tak sa zrušil a nedokončil tento seriál. 1.séria - 75% , 2. séria - 80% , 3. séria - 90% , 4. séria - 90% , 5. séria - 90% , 6. séria - 90% , 7. nedokončená séria - 85% (17.10.2009)

Hodnocení po dvou sériích: Jako fanoušek Star Wars jsem si zatím pochopitelně nenechal ujít ani jeden díl, a to nám už začala třetí série. Je to vskutku povedená záležitost, i když je vidět, že cílenou skupinou jsou děti. To mi ale vůbec nebrání v tom, abych se pokaždé strašně těšil na sobotní ráno, až vyjde další díl. Mnoha fanouškům původních SW vadí, že padawan Anakin je v seriálu již mistr Jedi a má svou vlastní padawanku Ahsoku Tano. Mně to teda nevadí vůbec, naopak Ahsoka je jednou z mých nejoblíbenějších postav. Anakin tam vystupuje jako příjemně arogantní parchant, který si dělá všechno po svém. Ovšem nejlepší jsou díly, ve kterých aktivně (s lightsaberem v ruce) vystupuje Master Joda. Jeho vytříbená mluva a neskrývaná sebedůvěra mě fascinují neustále. Škoda jen, že Temná strana Síly není ještě o něco temnější. Separatističtí droidi jsou strašně pitomí a jejich vůdcové (Hrabě Dooku, generál Grievous) neumí naplánovat sebejednodušší operaci. Proto jsou neustálá jednoduchá vítězství Jediů už poněkud ohraná. Přesto opakovaně pobaví.(6.10.2010)

Už kinopilot naznačil, že Star Wars majú stále čo ponúknuť, aj keď na to nešiel práve najideálnejším spôsobom. S príchodom samotného seriálu je však všetko inak. Slušivý ale oproti inej kinokonkurencii predsa len priemerný vizuál sa v televízi vyníma ďaleko lepšie, 20-minútová minutáž prakticky eliminuje hluché miesta a nie zriedkavo objavujúce sa zaujímavé námety len zvýrazňujú fakt, že samotné klonové vojny ostali vo filmovej verzi poriadne nevyužité. Táto varianta im však sluší ďaleko viac a hoci je mytológia predsa len mierne upravená mladšiemu divákovi a drodi hláškujú až príliš samoúčelne, výrazné výčitky nemám. Možno len Jar-Jara by mohlo byť menej a Ahsoky o niečo viac. Kvalitný dojem tiež podtrháva výborná Kinnearova hudba, ktorá sa pritom nesnaží za každú cenu kopírovať Williamsove kompozície. A to je len dobre.(22.3.2009)

Hodnocení po prvních dvouch sériich za pěknou trojhvězdu, ale od třetí série se zábavnost rapidně zvedá a dosáhne na lepší čtyřhvězdu. Zlepšení v posledních sériich je zejména kvůli tomu, že už to není tolik o krájení šroťáku, ale spíše o odhalování historie řádu a jeho ne úplně správných krocích které přilévají do anakinova pohárku na temné straně. Po vizuální stránce jsou animace soubojů velice povedené!(21.2.2014)

Za začátku jsem byl nadšený. Později mé nadšení začalo opadávat a uplně jsem to vzdal ve třetí sérii, kdy jsem si po pěti politických dílech už další pustit nedokázal. Seriálu jsem dal další šanci až teď a nelze litovat. Čtvrtá a pátá série jsou vskutku dobré Star Wars s pár multidílovými příběhy opravdu kvalitními. Uvidíme, co se vyklube z Rebelů.(18.10.2013)

• - Výkonný producent George Lucas prohlásil, že vyrobí alespoň 100 dílů. Svá slova vyplnil 12. epizodou 5. série s názvem „Nezvěstný v boji“. (Zdroj: io9.com) (Pumiiix)

• - Naklonovaný kapitán Rex, jehož namluvil Dee B. Baker, nosí vojenskou zbroj nakombinovanou z 1. a 2. fáze vývoje. (Blackhand47)

• - Taneční a pěvecké vystoupení v – 53. díle seriálu – Gardullině paláci dost připomíná 13. minutu Epizody VI (1983) a úvodní scénu z filmu Indiana Jones a Chrám zkázy (1984). (Elyon)