"Klonové války" jsou rozhodně nezbytné proto, aby si divák udělal představu o nějakých podrobnostech, které jsou spojené s universem "Star Wars" a jeho jednotlivými postavami. Osobně se mi nejvíce líbila chvíle, kdy se hlavní postavou stala Asajj Ventress. Najednou to z pohledu temné strany dostalo docela zajímavý nádech. Nejzajímavější je pak šestá série, kde dochází k napojení na "Epizodu III".(10.11.2017)

V podstatě platí to samé, co jsem psal již k pilotnímu dílu Clone Wars - i zde se jedná o historky z války, tedy to, na co v hraných filmech nebyl čas, ale co chtěl asi každý příznivec Hvězdných válek vidět. Každý příběh má 20 minut a ve většina případů na sebe díly nijak výrazněji nenavazují. K tomuto konceptu dokonale sedne úvodní komentář, který napůl působí jako shrnutí minulého dílu a napůl jako nějaké televizní zpravodajství o průběhu skutečné války, které diváka uvede do aktuální epizody. ___ Co se týče zápletek, tak je skoro až komické, jak se genrál Grievous vždy pokusí o nějaký skvělý plán, ať už je to vývoj tajné zbraně, zničení výrobny klonů nebo obsazení strategicky umístěné základny, a pokaždé zdůrazňuje, jak je klíčové, aby se o jeho postupu nedozvěděli jediové, kteří se o tom ale vždycky dozví:) Pro příznivce Star Wars je tenhle seriál docela jasná volba. V některých dílech sice vystupuje ten megaotravný Jar Jar, ale jinak je mi nanejvýš sympatické, jakým způsobem seriál "navazuje" na následující původní trilogii, což se týká především použitých postav (kapela Figrin D'an and the Modal Nodes, Ortolani), droidů (lékařský droid 2-1B, zabijáci IG-88, čtyřnohý předchůdce GNK droida), nebo techniky obecně (předchůdci Y-wingů, Destroyerů...)(28.9.2010)

Hodnocení po dvou sériích: Jako fanoušek Star Wars jsem si zatím pochopitelně nenechal ujít ani jeden díl, a to nám už začala třetí série. Je to vskutku povedená záležitost, i když je vidět, že cílenou skupinou jsou děti. To mi ale vůbec nebrání v tom, abych se pokaždé strašně těšil na sobotní ráno, až vyjde další díl. Mnoha fanouškům původních SW vadí, že padawan Anakin je v seriálu již mistr Jedi a má svou vlastní padawanku Ahsoku Tano. Mně to teda nevadí vůbec, naopak Ahsoka je jednou z mých nejoblíbenějších postav. Anakin tam vystupuje jako příjemně arogantní parchant, který si dělá všechno po svém. Ovšem nejlepší jsou díly, ve kterých aktivně (s lightsaberem v ruce) vystupuje Master Joda. Jeho vytříbená mluva a neskrývaná sebedůvěra mě fascinují neustále. Škoda jen, že Temná strana Síly není ještě o něco temnější. Separatističtí droidi jsou strašně pitomí a jejich vůdcové (Hrabě Dooku, generál Grievous) neumí naplánovat sebejednodušší operaci. Proto jsou neustálá jednoduchá vítězství Jediů už poněkud ohraná. Přesto opakovaně pobaví.(6.10.2010)

Za začátku jsem byl nadšený. Později mé nadšení začalo opadávat a uplně jsem to vzdal ve třetí sérii, kdy jsem si po pěti politických dílech už další pustit nedokázal. Seriálu jsem dal další šanci až teď a nelze litovat. Čtvrtá a pátá série jsou vskutku dobré Star Wars s pár multidílovými příběhy opravdu kvalitními. Uvidíme, co se vyklube z Rebelů.(18.10.2013)

Po prvních dvou dílech... není to tak strašně tragické jako film, minimálně tu aspoň není to žvatlající hovno a při dvacetiminutové délce se ani nejde začít nudit tak jako u filmu. Ale za Star Wars to stejně nikdy považovat nehodlám, je to jen znásilňování vesmíru. I tu Epizodu 1 jsem tak nějak pobral, když už nic tak posledních čtvrthodina v ní stojí za to, ale... udělat z Anakina loosera který svým mentorováním mladé otravné učnice doslova popírá to co se děje ve filmech, plastově igráčkoidní vojáky v blik-bác pseudobitvách, ohyzdnou animaci horší než v kdekteré počítačové hře, DEBILNÍ hláškující roboty proti kterým i Jar Jar byl cool... tohle jako celoživotní fanda Star Wars Lucasovi neodpustím nikdy. 4/10 /// EDIT po vidění celého seriálu - WOW, člověk míní, Star Wars mění - odpustil jsem. A plně bez uzardění přiznám že mě to většinu času dosti bavilo (s tím že Jar Jara a debilní roboty jsem přeskakoval). A nejlepší je kupodivu právě to, co na mě při prvních zmínkách působilo nejdementněji, tedy oživení Darth Maula. Tak atmosférický animák pro děti, to se jen tak nevidí - už nejen ta párminutová bitka v Phantom Menace, ale i Clone Wars z něj tak dělají zaslouženě kultovní postavu. 7/10(15.10.2008)

• - Spoiler: V 19. kapitole stejnojmenného kresleného seriálu (od r. 2003) to vypadalo, že Asajj Ventress, jíž namluvila herečka Grey DeLisle, zemřela po pádu z chrámu Massassi na měsíci Yavin IV, ale není tomu tak. (Darth Revan)

• - Spoiler: 21. epizoda 4. série s názvem „Bratři“ nám potvrdila, že Darth Maul, jehož namluvil herec Sam Witwer, přežil svou vlastní smrt v Epizodě I (1999). (SLOTH)

• - Ve 4. epizodě 3. série s názvem „Sféra vlivu“ se poprvé objeví pantoranský baron Papanoida, jenž vypadá jako výkonný producent George Lucas, a jeho tři děti – Che Amanwe, Chi Eekway a Ion –, které připomínají Amandu, Katie a Jetta. (Elyon)