Star Wars: Klonové války

(seriál)
  • USA Star Wars: The Clone Wars (více)
Trailer
USA, (2008–2020), 48 h 58 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvůrci:

George Lucas

Anthony Daniels, Tom Kane, Matthew Wood, Ian Abercrombie, Corey Burton, James Arnold Taylor, Ashley Eckstein, Tom Kenny, Ron Perlman, Olivia d'Abo (více)

VOD (1)

Série(7) / Epizody(133)

Námětem tohoto seriálu jsou stejně jak u jeho jmenovce události mezi druhou a třetí epizodou, tzv. Klonové války. Dějovou linii se ovšem snaží přenést na vedlejší postavy a rozvijí zde příběhy, které nám mají pomoci v pochopení všech událostí a třetí epizoda na něj přímo navazuje. Setkáme se zde tudíž s Yodu, Obi-Wan Kenobim a dalších rytířů Jedi vedoucí armádu republiky proti nové Separatistické armádě droidů. Rozdíl mezi animovanou sérií je 3-D animace tohoto kousku a také to, že se má jednat o seriál s cenzurou PG-13 a tudíž jeho vysílací doba, která musí být po deváté hodině večerní, napovídá starší cílovou skupinu diváků. I stopáž jednotlivých dílů je delší. (Redswif)

Trailer

ScarPoul

Pilotný film nebol žiadna sláva, ale udržal pozornosť a rozvil vesmír, ktorý mám úprimne rád. Vzťah medzi Obi-wanom a Anakinom naberá nové súvislosti a prejavy Anakinovej temnej stránky sú rovnako lepšie zmotivované. Seriál ide v tomto duchu, len je omnoho lepší. Nové planéty, nové postavy a aj tie staré známe v nových dobrodružstvách. Seriál má spád, tempo, humor a hoci sa nejedná o najlepšiu animáciu, skvelo sa k svetu Star Wars hodí. Keď celý tento ošiaľ začal mal som pozretú prvú sériu. Teraz sa k tomu vraciam s tým že to dám celé a neviem to prestať pozerať. Pre fanúšikov návyková záležitosť. Prvá séria - 100%. Druhá séria - 100%. V tretej sérií je množstvo kľúčových postavičiek a scén. Dokonca je tu výborný trojdiel o podstate Sily. Krásne prepojenie z pôvodnými filmami je stále mocnejšie a mocnejšie. 3 séria - 100% Príbehov je pár a sú rozťahané do niekoľkých častí. Všetky sledujú postupné vyvrcholenie motívov a postáv načrtnutých v tejto sérií a tiež sa stávajú predzvesťou toho, čo nás čaká a čo vyvrcholí Pomstou Sithov. Plus tu máme návrat Dartha Maula. Klonové vojny štvrtou sériu dokazujú, že sú perfektným doplnkom celej ságy. 4 séria - 100%. Veľké revelation.. Rada Jediov nie je tak high spirit ako sa môže javiť na začiatku... potvrdzuje sa tu že potláčanie prirozdených emócií nerobí dobrotu. Rozumiem Anakinovmu vnútornému rozpolteniu, ktoré dostáva po zhliadnutí nový význam pre zrod Darth Vadera v epizode III a lúčim sa s tebou Ashoka. Bola si super. 5 séria - 100% Veľa vecí zostalo nezodpovedaných. Darth Maul. Asajj Ventress..plus chýbali nejaké silnejšie náznaky a prepojenia z treťou časťou. Hoci v zmysle celého vesmíru sa jednalo o dostačujúci koniec. Yoda a jeho putovanie za podstatou a osudom celej galaxie skvelo zakončuje celý seriál, rovnako ako načrtáva Anakinovo výraznejšie odklonenie a hlavne náznaky príkazu 66. Výborný seriál, s tak výraznou mytológiou, že je svet pôvodných Star Wars o dosť bohatší. 6. séria - 100% ()

popkec

Výborný seriál ze světa Star Wars který ukazuje staré známe charaktery, občas se ale zaměří i na postavy které se ve filmu pouze mihnou. Z počátku mi animace přišla hnusná, nakonec se mi ale zalíbila. To, co bych seriálu vytknul je to, že se zaměřuje převážně na hlavní postavy světa Star Wars (Anakin, Obi-Wan) a pro ostatní nezbývám moc místa. ____ Edit: Po třiceti dílech musím říct že je to hrozná sračka a i když mě to ze začátku bavilo a líbilo se mi vykreslovaní vedlejších postav tak teď je každá minuta utrpení a to nejen díky scénáři ale také "hereckým" výkonům a dialogům. ()

B!shop

Narozdil od ostatnich se mi libil kinofilm/pilot, tudiz kdyz reknu, ze se mi podobne libil i serial, myslim to jako pochvalu. Animace je prakticky totozna s filmem, mozna lehoulince odflaklejsi nektere hodne vedlejsi veci v pozadi, coz znamena, ze animace moc hezka neni, hlavne co se postav tyce. Co se tyce jednotlivejch dilu, je to stejne jako prakticky s kazdym serialem, lepsi i horsi dily, pricemz ty spatny jsou tak dva a jinak se to nastesti pohybuje od nadprumeru az po perfektni. Nicmene mame tu 22 20 minutovejch dilu (1. serie) a i u tak malyho poctu dilu se zapletky casto opakujou, nekde se bojuje, pribehne Jedi, situaci poresi. Nektery dily na sebe navazujou, nektery ne, coz obcas zamrzi, kdyz nekterej dil konci ve stylu "honem tam at vyhrajem" a najednou prask, dalsi dil nas uvede nekam uplne jinam, to vzdycky vtipnym komentatorskym zpusobem tam a tam se deje to a to a ted se rozhodne a prakticky od zacatku do konce vetsiny dilu se jen bojuje. Uvital bych vic prostoru pro souboje Jediu, sice Jediu se tu predstavi dost i mene znamejch, ale do poradny bitky, obzvlast se Sithama se dostanou jen malokdy, vetsinou to je tak o strileni klonu s droidama a Jediove je kryjou. Nicmene i presto, ze me animace moc nebere a zapletky se opakujou, je to svizne natoceny, s paradni hudbou a jelikoz se furt nekde strili a bojuje, je to solidni jizda za lepsi 4*. ()

hroubek

Jako fanda ságy jsem byl ze začátku skeptický, ale nakonec jsem hodně spokojený.Spoustu dílů uteče jako voda a některé se naopak táhnou.Seriál hodně využívá obrovský svět, ve kterém se seriál/filmy odehrávají.Skoro každý díl návštěva nějaké planety, tedy pokud epizody na sebe nenavazují.Je velmi příjemné, že se seriál věnuje starým i novým postavám, ale hlavně, že ukazuje i odvrácenou stranu.Bandity, droidy, Sithi a mnoho dalšího.Animace ze začátku působí dost odflákle, ale po pár dílech je to jedno, protože na to nekoukáte kůli animaci, ale kůli světu a příběhům.Stejně se animace zlepšuje s každou další řadou.Klonové války jsou pěkným doplnění již fungujícího vesmíru, který pomahají rozrůst.PS:První řadě se objevuje Jar Jar dost často, v následujících už moc, nebo skoru vůbec za co jsem tvůrcům hodně vděčný. ()

jh666

Trochu rozporuplný seriál, který je ale povinností pro všechny fanoušky Star Wars. Ubližuje mu nevyváženost epizod. Jsou zde perfektní díly a dějové linky jako Opress a Maul, zrada Barrise, Umbarra, Citadela a hlavně Mortis (tohle by si zasloužilo hraný film), ale bohužel jsou tu přímo úděsné díly s droidy (Mercy Mission) a Jar Jarem, který je trapnější než dřív. A přitom právě Clone Wars dokázaly na Hondovy, že postava ze SW může být vtipná i bez trapnosti. ()

• Slitina Beskar (též známá jako Mandalorianská ocel či Mandalorianské železo) byla převzata z původní časové osy Star Wars, dnes označované za Legendy. Tam se poprvé objevila v komiksové sérii „Letopisy rytířů Jedi“, konkrétně v díle „Freedon Nadd uprising“. Termín Beskar se poprvé objevil v článku „The Mandalorians: People and Culture“ v časopise „Star Wars Insider 86“. Ve světě Star Wars se jedná o jednu z nejodolnějších slitin, která uživatele chrání dokonce i proti útokům světelným mečem. (vojtaruzek)
  • Anakin Skywalker byl prvním modelem postavy navrženým pro Klonové války. (KGBelik)
  • Yodov titul nebol master (majster) jedi, ale grandmaster (veľmajster) jedi. Tento titul sa udeľoval najstaršiemu a najmúdrejšiemu Jediovi. (Bukysh)

Související novinky

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

13.02.2022

Zatímco proslulý námezdní lovec Boba Fett svou seriálovou pouť již čerstvě završil, dle mnohých kritiků a fanoušků snad i nadobro, hrané Star Wars univerzum se na streamovací službě Disney+ teprve… (více)

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (více)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (více)

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

20.03.2020

Ve druhé sérii seriálu The Mandalorian od Disney+ si podle čerstvých informací zahraje taky herečka Rosario Dawson (Zombieland: Rána jistoty, Trans). Herečka by měla ztvárnit postavu Ahsoky Tano,… (více)