Jak já Carlitovi přál, aby se na své cestě dostal až na konec a užíval si se svojí milou milou Gail na Bahamách. To se sice nestalo, ale já si alespoň užil dvě a půl hodiny perfektní filmařiny, Brian de Palma natočil výbornou gangsterku a do hlavní role obsadil boha jménem Al Pacino, který by mohl dělat cokoliv, a přesto by to bylo brilantní. Soundtrack stylově vybraný a Cockerova pecka na konci ještě více umocnila moje pocity. Začínám mít pocit, že Kmotr zase tak dobrej vlastně není.(10.4.2008)

De Palmova cesta mafiánským prostředím končí u Carlita a zase je u toho Al Pacino. Tentokrát však nehýká na všechny kolem s M4 v ruce a metrákem koksu u nosu, ale vychází z vězení, chce se změnit a chce svých 75 papírů, aby mohl zapomenout na minulost a v klidu dožít svou budoucnost. To by mu ale na paty nesměla šlapat smůla v podobě slizkého právníka (famózní a k nepoznání nalíčený Sean Penn) a místní drogový kartel. Pacino je úžasný, wtz, jen mi přijde, že Koepp příběh nepříjemně natahuje a De Palma tak v očích diváka vypadá jako kat, když ho trápí u nespočtu zbytečných scén a jen ho připravuje na očekávané (a vynikající) finále. V tomto případě Scarface zůstává untouchable. [Přesná stopáž: 144 min](29.9.2006)

,,Děláš jen to, abys přežil a pak nejednou jsi tam kde jsi“…. Zpověď mafiána, poklidné tempo nabité informacemi. Prostě film o velkém šéfovi jménem Carlito Brigante. Jaké jsou pocity chlapa, který ztratil 5 let? ULICE TĚ SLEDUJE. POŘÁD TĚ SLEDUJE. AŽ NA KONEČNOU. AŤ UŽ JE KDEKOLIV! Přes nesporně několik velmi zajímavých okamžiků, mi to připadá strašně natažené. Třeba ,,postelově romantické“ scény, kde se mluví a mluví. A tak to nej přichází v posledních 20 minutách. A přestože nechybí eskalátory, nijak velká jízda se nekoná. Jiný typ filmu, než Neúplatní. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? Dočkáme se filmu o nejznámějším (?) vězni střední Evropy? Víte kdo by to měl být? Bude hrát hlavní roli R.Krajčo? Nebo všechny zavřou?(21.5.2009)

Běhém jednoho dne jsem si pustil Zjizvenou tvář i Carlitovu cestu. Srovnání se nevyhnu. Scarface je mimořádný film s možná životním výkonem Pacina, podpořený skvělou hudbou a hlavně příběhem. Carlitova cesta je od stejného režiséra a opět se skvělým Pacinem v hlavní roly. Dokonce, kdyby Tony Montana v Scarface nezemřel, by se dalo říct že jde o pokračování. Tony ze Scarface skončil na vrcholu sil. "Tony" z Carlitovy cesty se dostal do vězení a prožil si pád až na dno. Díky justičnímu omylu je neprávem propuštěn na svobodu. Tentokrát se rozhodne využít příležitosti a začít poctivý život. No člověk míní, život mění ..... Carlitova cesta je ještě přemýšlivější film než Scarface. Pacinovi v roly Carlita lze jeho jednání i pohnutky uvěřit. A skvěle zahrál dokonalého slizouna a krysu Sean Pean. Vrcholém filmu je závěrečná honička v metru, kdy jsem Carlitovi z celého srdce přál at mu nakonec výjde jeho sen dostat se do ráje na Zemi.(25.6.2006)

Téměř dokonalé. Al Pacino je jistě tou nejsprávnější volbou co se týče ztvárnění rozličných kriminálních živlů napříč dekádou filmového průmyslu. Chladnokrevný kliďas v Kmotrovi, nenapravitelný divoch ve Zjizvené tváři a bývalý zločinec bojující se svými choutkami v Carlitově cestě. A právě tento snímek, ve kterém Pacino ztvárňuje Briganteho, mi učaroval zdaleka nejvíc. V podobných snímcích nejvíce miluji onu děsivou předzvěst, tj. divák sleduje několik scén, ve kterých je zřejmý režisérův záměr šokovat diváka následujícím dramatickým okamžikem: scénka při dealování mne mrazila až do morku kostí. De Palma dokázal natočit napínavé drama, kvalitní akční film a psychologickou sondu - to vše v jedné nezapomenutelné gangsterce. Potěšilo mne, že scénář nenakazoval Pacinovi další otřepané fackování ženských charakterů, a místo toho si zlost vybil na zrcadlu v koupelně - nerad bych tohoto skvělého herce měl zafixovaného jako někoho, kdo ve filmech bije tak křehké bytosti. Větší prostor jsem čekal od Mortensenovy role, ale na druhou stranu dostal ze svých pěti minut slávy úplné maximum a větší rozdíl oproti Aragornovi jsem dlouho neviděl. Sean Penn se svou maximálně debilní a vtipnou parukou také dokázal, že se neztratí ani v poctivém mafiánském filmu, kde je italů více než vystřílených kulek, a jeho postava je nezapomenutelná. Tento film má spoustu kladů. A ten konec..!(30.9.2009)

• - Žiadna z piesní, ktoré hrajú počas Carlitovej (Al Pacino) návštevy v klube, kde pracuje Gail (Penelope Ann Miller), neboli v roku 1975, kedy sa dej odohráva, ešte vydané. (TheRoller)

• - Scéna, při které David Kleinfeld (Sean Penn) žádá Carlita o pomoc při osvobození Tonnyho T. z vězení, se natáčela téměř 30x. Přesto s ní Sean Penn nebyl spokojený a chtěl jí natáčet dál. To však Brian De Palma odmítl, což vedlo k hádce mezi režisérem a hercem. Jednalo se o jedinou rozepři, kterou spolu během natáčení měli. (Caszidy)

• - Scéna střílení na schodech je v podobném stylu jako v Neúplatných, tady probíhá na eskalátoru. Shodují se poslední výstřely v poloze ležmo, zde Al Pacina, v Neúplatných Andy Garcii. (Roman.Ticka)