LV.Helter

S ničím sa nesrajúce debilné, ale pritom geniálne béčko. Bolo od prvých minút jasne, že od tvorcov Cranku sa nič "normálne" dočkať nemožem. A to je práve toto, prečo ich začínam mať rád. Sugestívne až moc samoučelovka a variacia na pár azijských úletov. Záporak náramne prekvapil a takisto aj vypravanie deja. Jeden z najlepších výplachov.80% ()

Rosana

Film je hodně vizuální a plný akce, aby se neřeklo, tak přidali hlavního slizouna záporáka a rodinné hodnoty, za které je nutné bojovat a mimo jiné zachránit i svět. SPOILER Nevím proč, ale zase jsem fandila záporákovi (bez ohledu na to, že to byl Michael C. Hall ;-) ) a záporák by měl pořádně umřít, tohle bylo slabé :( Ale soundtrack vykrádající všechny pecky světa super. ()

Dero

Díky bohu, že nejsem epileptik. Nepřežil bych libovolných pět minut filmu. Viděl jsem slepenec cca tří kvalitních hudebních klipů s naprosto neprokreslenou a nudnou vatou mezi tím. Butler hraje dobře. Hall hraje dobře. Pár myšlenek je dobrých. Celkový námět je zajímavý. I ta rozdováděná kamera k tomu patří. A přesto je to sračka. A mohou za to pánové N a T, nikoli jejich loutky na plátně. ()

mysiak

Po zlých hodnoteniach..som prekvapený...pozrel som si jeden skvelý nekorektný akčný film...plný nadupanej akcie, skvelých momentov, a neskutočne geniálnych hercov - Gerarda butlera a Micheala C. Halla...duo Neveldine/Taylor sa ostáva u mňa na vysokom stupni...ich filmy sú pre mňa guilty pleasure jak vyšité..áno sú kúsok divný, ale aspoň majú tie gule to ukazáť a rozbaliť...Gamer je fakt nenáročná zábava, pri ktorej sa človek naplno pobaví, ale zas aj porozmýšľa že možno majú pravdu režiséri tým čo vo filme ukázali...skvelá akčná vec ()

CBD

Aneb… Náhradníci na tripu. Není to tak dávno co se většina z nás nechala unést prvním tripově pojatým filmem. Ano, řeč je o Speed Racerovi. Slovo „trip“ je vyznačující i pro značně Rkovějšího Gamera. Upřímně řečeno, na scénář se mi nadávat moc nechce. Možná proto, že jsem po reakcích některých mých známých moc nečekala. Je to vlastně takovej extrakt osmdesátkového Running Man, kde namísto Arnieho láme páteře Gerald a namísto kanálového systému brázdí typické velkoměstké lokace už v hrách určené pro ty správné přestřelky. Samozřejmě, že jeho odsouzení je jen fraška a samozřejmě, že venku na něj čeká žena a dcerka. Nic nového. To vlastně nebylo ani v Andersonově Rally Smrti. Ovšem to by tvůrci Gamera nesměli vsadit na vizuální provedení ve spojení s chaotickou kamerou a střihem. Sem tam dojde i na interaktivní rušení tak, jakoby vám padalo připojení. Do toho nějaké ty filtry, v obří obrazovky přetvořené stěny domů a gamerské citace. Olalá - Gamer je na světě. Neveldine/Tylor točí filmy zřejmě hlavně pro sebe a právem se spoléhají na to, že nejsou sami komu se budou líbit. Gamer je tripový popcorn se známými (a dobře hrajícími - včetně parodického Michaela C. Halla) herci, který už od traileru slibuje to co v závěru splní. Nepřekračuje hype očekávání jako například netradičně pojatý Blompkampův District 9, ani se nedrží vypiplané osmdesátkovosti jako Rally Smrti. Nejvíc mi tu sedí to srovnání se Speed Racerem, který byl i pro hodně odpůrců nakonec překousnutelným, protože měl v sobě i jiné prvky, které je k obrazovce přivedly. Gamer tyto prvky postrádá, ale to pořád neznamená, že si svoji cílovku nenajde. U mě je to rozhodně na pomezí 6/10, ale spíš protože mi místy hodně mrzí nevyužitého potenciálu. První kdo najde hranici mezi „interaktivně“ pojatým filmem a dobrým scénářem vyhrává. Stále čekáme… ()

Asgy

No, nápady celkem dobré, ale jejich potenciál tvůrci pořádně zadupali do země. Už ta úvodní scéna se spoustou střelby a výbuchů mě svým zpracováním dvakrát nezaujala a po zbytek filmu tomu bohužel nebylo jinak. Kdyby se tohoto námětu chopil někdo schopnější, výsledek by podle mě mohl být o dost lepší. ()

Ellmariachi

Ale jo, když jsem to dal konečně celý v kuse musím uznat omyl. Ještě pár hodin zpět jsem tu měl jen dvě hvězdy. Vždy jsem to totiž vypl ve chvíli , kdy na scénu přišel ten hnusnej sádelník. Jsou prostě věci na který nemám žaludek. Když jsem se nad to konečně po psychických přípravách povznesl, tak musím uznat, že to není zlý. Gerard je zde nekompromisní a to se mi moc líbí. Akce je víc než slušná, přehledná a krvavá. Příběh je občas divnej a okolí ujetý. Suma sumárum je to jízda na jedno kouknutí a více se vracet nebudu. Slabý 4 a 70 procent. ()

sta

a to mám (dost překvapivě) chuť napálit i čtvrtou hvězdu.. tohle není ani náhodou tak blbý, jak to podle komentářů a hodnocení může vypadat.. nejlepší z béček tipu Doomsday či Rallye smrti (to byly opravdu zhovadilosti!) ()

JJ.Gibson

Podle reakcí uživatelů a mnoha vyslechnutých názorů z různých stran, jsem se vážně Gamera děsil. Naštěstí se nejčernější prognózy nevyplnily. Gamer spadá do skupiny snímků, jako je Běžící muž či Death race, což mi nijak zvlášť nevadí. Žádná dechberoucí bomba to sice není, ale pokud se chcete jen tak povavit nad vysoko octanovým akčňákem, tak je Gamer dobrá volba. Kdyby jednoho dne se tyto simulace staly skutečností Slayers nebo Socity, myslim, že by to vypadalo přesně takhle :) Jinak Butler se na hlavní roli vcelku hodil... ()

Popluh

Úvodní akční nářez je skutečným vrcholem filmu, ale jakmile se Kable objeví a začne se rozvíjet příběh, jde to s celým Gamerem z kopce. Totálně předvídatelná, byť skoro neustále zábavná, akční sci-fi nabízí nepříliš originální vizi budoucnosti založené především na rozvinutí herních technologií. Zapracovat lépe na scénáři a připravit divákovi alespoň pár dějových překvapení, bylo by to mnohem lepší. Takhle zůstává jen perfektní akční béčko s parádním muzikálovým číslem, jehož hlavní devízou je, že po 15 minutách ukáže prakticky 90 % záběrů použitých v traileru. Hlavní devíza se ale rychle mění v jeden z velkých záporů, když právě ten úvod do hry je to nejlepší, co v mých očích Gamer nabídl. Škoda. Kableovo osvobození roztažené na celý celovečerák by pro mě bylo mnohem zajímavější. Škoda, potenciál tam byl. 55 % ()

GodComplex

Hodne svizna digitalni zabava, aneb Dexter Morgan vs. This is Sparta!!! Naslapla akce, vyborna hudba, zajimave tema koketujici s potencialnim virtualnim svetem budoucnosti. V tehle sfere to bohuzel zacne pokulhavat, protoze se to drzi na urovni te svizne popcorn zabavy a ani nema ambice jit vic do hloubky, coz se ale da pochopit. Celkove to pak vystreli tak nejak do prazdna a na vic nez prumer to nebude, skoda. A hlavne, panove, co zase ten hiphopovy negricek, dosazeny kvuli popularite u hip-hop deti? Pochopite ze tyhle existence hrat neumi, normalni lidi neskutecne irituji a kvalite filmu to nikdy nemuze pridat a naopak budete vypadat jak cucaci snazici se sbirat popularitu? "I hope one day to have the opportunity to breach your firewall, Miss" 5/10 ()

nirvanafan

Chvílema opravdová sranda. Nejvíc jsem se pobavila u scény, kdy tvůrci pěkně ukazují ženský pornostereotyp nadržené kočičky, co skočí po každém, když v tom se na scénu vrhne Butler, aby zachránil křehkou ženu ze spárů internetového úchyla. Celkově je to neskutečný mišmaš. Společenská kritika z toho moc nevyzní a epileptic style se k tomu sice hodí, ale místy jsem pomalu nevěděla, kde je nahoře a kde dole. Koukat se na to v opilosti udělá se mi zaručeně špatně. Ale zase výše zmíněná scéna zjevení velkého Butlera, následného lámání kostí a naplnění pro změnu dámské fantazie nebo funící černoch mluvící v ještě více stroze než Gerard z toho dělají docela slušnou komedii. Závěr je v podstatě totéž co Equilibrium, akorát si to tu dáme ručně. ()

Macejko

Prečo si to nepriznať: na Gamera som sa tešil iba kvôli Mikeovi C. Hallovi. A on je asi aj jediný dôvod, prečo Gamer odomňa dostáva 2 *. On si jednoducho svoju úlohu tak nádherne užíva, že by som Neveldineovi a Taylorovi nakopal rite za to, že tak skvelého herca tak trestuhodne nevyužili, a že nám namiesto toho ponúkajú len samú nudu. ()

Freemind

Už nikdy neudělám tu chybu, že se vypravím na nějaký film aniž si předtím zkontroluju režiséra. Po celou dobu jsem nevěřícně kroutil hlavou a říkal si, že tak špatně natočenou kravinu jsem neviděl od dob Zastav a nepřežiješ 2. Svatá prostoto. Jsme svědky zrodu nové dementní generace filmařů s mozky vysmaženými FPSkami (nic proti střílečkám). ()

erased

Pěkná vize blízké budoucnosti s neskutečně nabušeným startem, ale postupně uvadající do nezáživnosti až do nudy. Ale proč vlastně ne? Obzvlášť když za kamerou sedí dvojice Neveldine a Taylor a před ní se prohání jako vždy sympatický Gerard Butler. Přesto je škoda nevyužitého potenciálu, protože film by mohl bavit prakticky celou svou stopáž jen samotnými virtuálními světy. Udržet si tempo alespoň o trochu déle a přesvědčeně bych řekl, že si Gamer zaslouží mnohem vyšší hodnocení. ()

Alementina

I když nic nečekáte, tak tak vás dostane to, jak velká slátanina to je. Navíc i to akční, co mohlo bejt jediný dobry, je totálně zabitý příliš rychlým střihem, takže divák nemá šanci to dostatečně pobrat. Skoro jen jedna hvězda, ale Butler je prostě samec alfa ;) ()

blackrain

Zajímavá vize herní budoucnosti. Taky jsem na podobné hře ujížděla, ale pořád jsem si říkala, že to jsou jen figurky, neživé bytosti, které můžu klidně vyhodit do vzduchu a nic se nestane, protože je to jenom hra. V tomhle případě to jsou skuteční lidé z masa a kostí. Teče jim opravdová krev. Hráči ovládají mozky odsouzených, kteří bojují na smrt v simulačních hrách. Hra rozpoutala hotové šílenství. Šílený megaloman si může mnout ručičky. Střílečka na začátku vypadala dobře. SLADKÉ SNY mám radši v podání Annie Lennox nebo Eurythmics. Od Mansona jsou až moc úchylné. Gamer může být pro někoho těžko stravitelný film. ()

Žralok

Když hrám už nestačí pouze virtuální realita. nastupuje nová generace her. Her kde hráč ovládá skutečné lidské bytosti. ()

kaylin

Mám rád Gerard Butlera, což je u mě automaticky faktor, který dává filmu něco navíc. Tohle je ale přece jen celkem zajímavé zamyšlení nad tím, kam až nás může přetechnizovanost zavést. Ano, ten konec je naprosto zprasený a jakékoli hlubší myšlenky popírá, ale stejně jsem si to celkem užil. V době, kdy jsem snímek viděl, jsem měl za sebou hned několik filmů s Butlerem, a tak jsem holt jel na té správné vlně. ()

IllIlIlIIl

M.Neveldine a B.Taylor pokračují v nastoleném trendu Crank 2. Opět je divák zavalen často nepřehlednou a roztržitou akcí, jejichž nadsazenost nezná mezí. Samotný příběh filmu je invenční, avšak divákovi předán prostým způsobem a ve výsledku zcela zastínen přeenergickým a osobitým podáním obou režisérů. ()

Neveldine/Taylor – přesun do televize

Neveldine/Taylor – přesun do televize