Frajer42

Vždyť to až tak špatné nebylo. Takový klasický akční snímek, který táhne král Leonidás a zabiják Dexter, který si zde střihl fešného záporáka. Něco podobného už tu bylo mockrát. Lidé odsouzení k trestu smrti dostávají druhou šanci. Tohle zpracování bylo přeci jen trošku jiné. Nápad moc pěkný a doufám, že za pár stovek let snad i zrealizovaný. Moc rád bych si podobnou hru jako Slayers jednou zahrál. Stačí když tu pár set let vydržím. Pokud se tedy dříve nevyzabíjíme navzájem. 3D mě zklamalo, protože stálo za hovno, abych to napsal nějak slušně a mohli si to přečíst i mladší čtenáři. V úvodní scénce mi hrozně vadila roztřepaná kamera, ale zvykl jsem si na ní. Příběh mi nepřišel ani chaotický a ani debilní. Vše dávalo do určité míry smysl a až to smysl dávat přestane, tak si stačí povědět tu otřepanou frázi, že je to jenom film. Celkově je film rozhodně koukatelný, tak co tady blbnete s odpadama? Nic než svižnou oddychovku jsem nečekal, takže jsem spokojen. Kdo čekal cokoli jiného, tak je hlupák a smrdí mu nohy. ()

Dzeyna

Cože?! Co se vám "všem" na tom nelíbí?! Podle mě naprosto luxusní snímek, se spoustou vynikajících a futuristických efektů, které jsem žrala. Už jenom ten nápad, příběh, děj? Ten mě přímo uchvátil. Co kdyby tohle opravdu někdo vymyslel a svět by takhle fungoval? Přijde mi to vážně skvělé. Navíc Gerard Butler podal výborný výkon, který stojí za poklonu. Vážně se mi do té role hodil, a řekla bych, že i jeho bavila, jelikož to nebyla žádná obyčejná role, kterou by dostal téměř v každém jiném filmu. Musím pochválit i výbornou doprovodnou hudbu a skvělou kameru a celé grafické provedení, jelikož na tom to podle mě stojí! Podle mého názoru je to takový mix GTA (nebo jakékoliv jiné střílečky) a The Sims (nebo jiné sociálně laděné hry) a to mě vážně bavilo. Jsem nadšena a rozhodně mi vyhovovala i délka snímku, jelikož naprosto odpovídala a nebylo tady nic navíc, co by nudilo, nebo naopak přemrštění toho, co by divák viděl vícekrát za krátký časový úsek. A navíc Ludacris? Ten má podle mě nejvtipnější obličej, takže super. ()

teutates

Realita je chaotická... prečo ju nepreviesť na filmové plátna... Gamer má myšlienku a prevedenie taktiež nie je k zahodeniu (interesting). Len na okraj, G. Butler je drsňak jak "cip". 6/10 Nízke hodnotenie je podľa môjho názoru neobjektívne... ()

Fingon

Nejdřív to vypadá cool, pak je to pořád o tom samém a závěr je dost pitomý. Chcete-li film, ve kterém se prolítá herní realita s realitou "reálného" světa, sáhněte raději po Gameboxu (který sice kvůli mizivému rozpočtu ani zdaleka nevypadá tak dobře) nebo po (Smrtícím) Avalonu, který pro změnu místo frenetické akce nabízí meditativní pomalost a sépiové tónování obrazu. ()

Ant

Film, který se za 95 minut nerozhodnul čím vlastně je. Příběh je strašně jednoduchý a i přes kupu zajímavých herců strašně nudný. Svým zpracováním mi hodně připoměl Náhradníky, ale tentokrát to bylo ještě o třídu horší. Opravdu, tentokrát ani Butler situaci nezachránil. Zkrátka katastrofa. ()

Campbell

Za mě spokojenost, i když tenhle film asi moc rádo nemá, tak já jsem se řadil k polovině co ho má rádo. Parádní akcička, která trochu trpí na roztřepanost kamery. Děj je parádní scífko, herci dávaj to co mají a člověk se prostě baví. Navíc Buttler je dobrej herec a to samý Hall. ()

predators

Gamer v sobě kombinuje několik filmových titulů poslední doby. Někdo, kdo sedí doma v křesle, váží 2 metráky a láduje se zmrzlinou, ovládá, řekněme "svůj idol". Jenže, jak už to tak chodí, situace se vymkne z rukou, ovládanému se nelíbí být ovládaný a rozhodne se k velkému úniku. Že už jste někde něco podobného viděli? Ano, ale Gamer je trochu jiný. Je ze všech nejvíce chaotický, především kameraman, vizážista a trikaři něco veselého požili. Akce sice není ničím výjimečná, ale neurazí a příjemně odcípá. Jako večerní oddechovka s drsňákem Butlerem good... 60% ()

Eawy

Páni moji, tak čakala som hocičo ale takúto pecku nie. Pre mňa osobne to bol jeden úžasne osviežujúci film. Konečne sa nad ničím nemusíte zamýšľať, stačí vám to bez rozmýšľania pozerať a poriadne si to užiť. Užiť si napríklad Gerarda, ktorý bol skvelý alebo Michaela, ktorý bol neuveriteľne zákerný, alebo Logana, ktorý bol...zlatý. Tento film má všetko, čo má mať poriadny akčňák, toho zlého, toho dobrého, toho zlatého to dieťa, tú bezmocnú, tých dobrých, tých zlatých, toho ovládaného, toho nahnevaného, toho blázna, toho tučka, toho nechuťáka, mám pokračovať.Boli tam úžasné efekty, Na niektorých miestach dokonalá hudba(na niektorých nie). Jediné, čo mi naozaj vadilo, bolo, že pri niektorých scénach, ja viem, že to tak malo byť, pri tých kedy bol Kabble ovládaný, som nevedela, kde mi(alebo skôr, jemu) hlava stojí. Inak to bol určite najlepší akčný film poslednej doby. 85% ()

nash.

Running Man zvráceného a dekadentního videoherního věku, zasazený do světa jehož obyvatelé postrádající nejen zábrany, ale taky elementární základy morálky. Hektický, přeplácaný, hlasitý, utopený ve zběsilém střihu a divoké kameře, která však nenavozuje chtěný pocit dynamické akce, ale spíš nechtěných potíží kamerama s udržením kamery a rovnováhy. Akce byla, alespoň zpočátku, tak nepřehledná, že nedokázala upoutat, vyprávění působilo zbrkle a scény ze Společnosti bezradně. Navíc potenciál situace kdy Zabijáci vniknout do světa Společnosti zůstal nevyužitý, stejně jako videoherní stylizace některých akčních scén. Nicméně některé momenty jsou skvělé, Buttler je charismatická mlátička a když jde do akce, stojí to za to, stopáž není přepálená a na nudu není čas, takže i když to nakonec nebyl žádný akční zázrak, pro jednou pobavil (zejména jako relax po unylém Stmívání) a neuškodil. ()

PetrPan

START. Guláš z fast foodu. Vcelku sžíravá vize možné budoucnosti v klipovitém a nepřehledném maglajzu. Forma pokoušející se navodit atmosféru povrchní a zhlouplé společnosti opravdu funguje a vy máte pocit, že se díváte na film z příštího století. Ztrácel jsem se, odmítal a nakonec se s replikou starce: "To ta dnešní mládež, no jo", se vším vlastně smířil. Což neznamená, že i akceptoval. Nesnáším vtíravé detailní záběry postav se zběsile švenkující kamerou, nesnáším zběsilý střih a nesnáším nepřehlednou akci, která obvykle vytváří pouze nutnou vycpávku podobných videoherních srágor. Snesitelným se mi jevil pouze Michael C. Hall jako slizký mocí posedlý záporák, zejména jeho taneční vystoupení v závěru jako by patřilo do jiného a lepšího filmu. A za něj jedna hvězda. GAME OVER. Filmová Výzva 2015 od kajda.l ()

iamek

Od Marka a Briana jsem čekal ujetou akční uchylárnu a toho jsem se taky dočkal, ale bylo to moc špatně provedeno a jsem hodně zklamaný, protože potenciál byl obrovský. Každopádně Gerard Butler zahrál nad očekávání dobře. ()

klerik

Neveldine/Taylor majú svoj štýl a mne sa páči. Lenže film, ktorý mal byť ich cesta do prvej ligy, ich totálne prikoval k béčkam. CRANK a CRANK 2 boli pecky, ktorých scenár skvelo sedel k videoklipovému prevedeniu. Gamer je totálny zlepenec, pri ktorom som si ani nie istý, či som pochopil, ako funguje systém hrania. Osemdesiat minút čistého času je sympatických, ale vzhľadom na nulové napätie nedokážu diváka vtiahnuť do hry... DEATH RACE a dokonca aj DEATH RACE 2 mám radšej... ()

Chrustyn

Dvojka Neveldine/Taylor nejsou dobrými režiséry ale nedá se jim upřít schopnost točit "pěkné" a zábavné obrázky. Kdo se seznámil s jejich tvorbou (převážně "Crank") ví co může čekat, kdo ne, musí se připravit na zběsilou akci, násilí, divné postavy a divoké střihy vyvolávající epileptické záchvaty i Tony Scottovi. Je to extrémně hloupé, divné a zároveň úchylně zábavné a akce je překvapivě koukatelná. ()

korbitch22

dvojice neveldine a taylor ,již několikráte dokázala slušně pobavit.kde tvůrcům docházejí slova,nastupuje až mrazívá úchylnost a vygradování situace až do šíleného konce.sci-fi gamer,ve kterém září charismatický gerard butler,mrazivě temný michael c.hall a velice sexy amber valletta,mě nadmíru pobavil.slušně odsýpající a drsná akce,jak sem zmíníl úchylné postavy a situace,dělají z gamera velice sledovatelnou popcornovou zábavu.každý pařmen musí ocenit ten nápad,a kdo nepřizná,že v každém z nás dřímá trocha toho úchylství,je pokrytec a lhář.já se totiž úchylně bavil a když filmu odpustíte celkem rychlý a nezáživný konec,je to na plnohodnotné čtyři. ()

Pejpr

Novodobý Gladiátor Gerard Butler (je opravdu neuvěřitelně podobný Russellovi, dokonce od něj pochytil i pár zvyklostí) ve filmu, který nastiňuje svět, jak jednou bude vypadat až vyjde The Sims 320 a Call of Duty 666. Gamer nutí diváka k zamyšlení, protože hlavní myšlenka není vůbec nereálná. Avšak celý film totálně zkazily kamera a střih, hlavně při bojových scénách, kdy člověk vnímá veškeré dění jenom podprahově a nestačí si uvědomovat, co se děje, což je veliká škoda, protože bitvy jsou jinak velmi hezky provedené, sposta krve, střev, ulítávajících hlav, atd. Potenciál je však pětihvězdičkový. ()

Ivoshek

nikdy mne nenapadlo, že to řeknu, ale zpětně vzato jsou filmy s Arnoldem Schwarzeneggerem docela hlubokomyslné a logické. Třeba Running Man. Samozřejmě, pouze pokud to beru komparativně a srovnávám třeba s Gamerem. Ten film není sám o sobě úplně špatný, jenom je to takový buřtguláš, kam se naházelo všechno od her (Sims, Counter Strike, GTA...) přes reality show až po sociálně-politické vize, přičemž ani jedna z myšlenek není pořádně rozvedená, část z nich ani není pořádně vymyšlené. Logických děr je v příběhu jak v ementálu a idiotský konec tomu všemu dává korunu. Navíc se to všechno nastříhalo tak rychle, že často - zvlášť u akčních scén - nebudete vůbec tušit, kdo po kom a proč vůbec střílí. Kdybych tenhle film viděl na plátně, bylo mi tak asi 12 let a byl jsem silně opilý, dal bych hvězdiček o hodně víc. ()

honajz

Můj komentář by byl jen kombinací komentářů IllIlIlIIl a Civala. Hvězdička za vizuální nápady, které ale samy o sobě film nezachrání a po čase začnou lézt na nervy. ()

HellFire

OBSAHUJE SPOILER. Nedá mi to, abych si nepostěžoval na jeden nelogický fakt. Vyzvracet a vymočit alkohol do nádrže a ujet s autem takovou dálku? WTF?! Škoda Gerarda Butlera, mám ho rád, do akčních filmů se hodí, ale upsat se tomuhle propadáku? ()

Neveldine/Taylor – přesun do televize

Neveldine/Taylor – přesun do televize