Remedy

Hloupý a strašně neosobní film, který po audio-vizuální stránce konkuruje mistru megalomanie Bayovi. Formálně jde o čistou a profesionální záležitost, ale z hlediska obsahu, příběhu… Bojím se, že v budoucnu to u takovýchto filmů bude lepší jen velmi těžko. Vylepšovat se zřejmě bude stále digitální zpracování, kamerové filtry a působivost zpomalených či zrychlených záběrů. Dávno pryč jsou doby akčních filmů, které měly srdce a kde jste hluboce soucítili s hlavním hrdinou a prožívali s ním každou jeho emoci. ()

slunicko2

What's the matter with you, Kable? Kill something aneb Nanex to jistí. 1) Teenagerovský tvůrce akční hodně střílecí videohry ji dostal možnost převést na filmové plátno - a tak i učinil. Pořád se tu střílí, někdo někoho honí nebo alespoň se postavy přemisťují z jednoho bojiště na druhé. Protože hry vyžadují silné nasazení a plnou pozornost, je stejným stylem nasnímán i celý film. Kamera chvilku neposedí, záběr střídá záběr v kadenci několika za sekundu a já si připadám jako někde na diskotéce pod stroboskopem. Sofistikovanější děj rovněž chybí. Až potud tedy naprosto špatně. 2) A přesto celkový pocit z filmu nemám zlý. Pominu-li bizarně působícího tlustého homosexuála v roli virtuální sexuchtivé kočičky, dostalo se mi docela napínavé podívané, kdy jsem se kupodivu nenudil. Jistě k tomu přispěl i 38letý Michael C. Hall (počítačový génius Ken Castle) nebo příjemný 27letý (!) Logan Lerman v roli sedmnáctiletého hráče Simona. 3) Režiséři a scénáristé 36letý Mark Neveldine a Brian Taylor (věk nezjištěn, zde koprodukce a kamera) se pokoušejí postihnout nebezpečí nové totality, vyplývající z nezájmu většiny populace o cokoli jiného než o "chléb a hry". Bohužel je tento pokus snahou pubertálních tvůrců - podobné náměty na film jsem psával v době své povinné školní docházky. Nikoliv nereálná vize občanů, zotročených pomocí nanotechnologií, se zdá být daleko méně neskutečnou, než ještě před pár lety a zdá se, jako bychom se k jejímu naplnění přibližovali rychlým tempem. I've got no strings, so I have fun. I'm not tied up to anyone. They got strings, but you can see, there are no strings on me. 4) Filmem neuspokojený náročný divák si může alespoň líznout trochy produktu intelektuálské masturbace, kterou v komentáři sofistikovaně předvádí Shadwell. Díky za vyjasnění dosud nepoznané souvislosti mezi pražskou románskou rotundou a zmíněným filmem - fakt by mě to nenapadlo. ()

Philcze

Velká škoda epileptického střihu. Akce je slušná, Butler je mega cool a je to zábavné, ale režisérská dvojice by se příště měla krotit a nechat střih na někom šikovnějším. 6/10 ()

MATADOR

Vizuálné sympatické, přesto nejde nepřehlédnout zmatenost a unáhlenost příběhu. Podobnost se nedá zapřít např: se Náhraníky, kteří na tom jsou v podstatě stejně. Abych se přiznal jsou si takřka totožné, ale pokud holdujete v unáhlených a nepřehledných bitkách a naprosto, ale naprosto zbytečných scénách, pusťte si Gamera a poznáte i toho nejnechutnějšího člověk, jakého jste mohli ve filmu potkat. ()

Thomassi

Akční, hodně překombinovaný sci-fi nářez z budoucnosti, kde lidé ovládají pro zábavu další lidi. Šel jsem do toho s názory kamarádů, kteří říkali, že je to akční bomba, tak i s názory, že je to nepochopitelná sračka. A mé pocity. Rozpoluplné. Akční nářez to určitě je, jak z nějaké PC hry roku. Gerard Butler jako vězeň, který bojuje a následně prchá, je dobrý. Nápad to byl také dobrý. Ovšem provedení mohlo být daleko lepší. Měl jsem velké problémy, abych jsem si dal dohromady, o čem to vlastně bylo. Prostě jsem z toho měl jeden velký mišmaš. Hudba ale stojí rozhodně za poslech a tak celkově dávám 60%. ()

Hadža

Pohodova napinava oddechovka ,pekne souboje, film ma spad,idealni pro vsechny priznivce sci-fi akcnaren.Pokud to tu ale vetsinou hodnoti priznivci anglickych komornich dramat,tak se nenechte zmast spatnymi komentari.:) ()

Helo

Tenhle film skutečně humus. Ať už jde o opravdu (výborné) drsné akční scény, či o celkovou myšlenku filmu (jak služba Society, tak hra Slayers je hnus). Gamer měl šanci stát se kultem, jako například Matrix, ale to by musel mít trošku promyšlenější hlavní dějovou linii. Takhle je z toho pouze výborná akce, s dobře vymyšleným světem, atmosférou, hudbou a pouze naznačenými morálními dilematy (pro někoho jen hra, pro někoho boj o život,...). Ale já jsem se výborně bavil. ()

katuska138

Já mám pro sci-fi tohohle typu prostě slabost. Hrozně se mi líbí ta myšlenka. Možná není zpracována úplně dokonale, ale ani tak to nesnižuje její kvality. Moc jsem se bavila, moc jsem si to užívala, pro mě nadprůměrný zážitek. ()

salalala

Rozhodně dobrý nápad a možná představa budoucího vývoje, bohužel ale špatně podaný. Zatímco Zastav a nepřežiješ byla neskutečná jízda, která se nebere vážně, Gamer se asi snažil o jakési poslelství, či co. Bere se až moc vážně, což je škoda. Butler je sice boží, charisma má na rozdávání, ale sám celý film neutáhne. Nejsou tu ani hlášky, které byly v Crank. Je to škoda, protože místy jsou tam dobré nápady (zpomalené záběry na padající auto, letící kulky, nebo to ovládání jinou osobou), celkově je to ale dost nudné. Za těch pár nápadů, Butlera a Michaela Halla dávám dvě hvězdy (35%), pánové Neveldine a Taylor už vykrádají sami sebe, měli by přijít s něčím novým. ()

beran-ek

Srovnávat to s vcelku povedenou Andersenovou Rallye smrti tedy nebudu.. Pokud by se toho ujal někdo jiný, mohla z toho bejt dobrá "řežba". Takhle pro mě vznikl docela divný snímek, který mě sice nenudil, ale ani úplně neuspokojil. Kamera je moc splašená a střih zběsilý. Všechno je klipovitě sekaný. Takže i když akce bylo dost, neužil jsem si ji. //////// a na závěr reakce ke komentáři uživatele Shadwell : "WTF ???" ()

FilmFan24

"Gamer" je zběsile přecoolovaný a v konečném výsledku vůbec cool není. Na pováženou je, že rychlé akční scény nudí a ubercharismatický Gerald Butler a superslizký záporák Michael C. Hall jsou v konečném zúčtování hlavní tahouni, kvůli kterým se nedá tato akční patlanina tak úplně zatratit. Závažnou a doslova burcující myšlenku doslova ubíjí chaotický střih a spousta ptákovin, které bohužel mnohdy působí značně nesourodě a jen tak na efekt. Pořád ale je "Gamer" takovou jakousi úchylnou zábavou natočenou jako jeden z prvních filmů natočených RED kamerou dokonce v rozlišení 4K... ()

strifer

Aneb jak pejsek (Neveldine) a kočička (Taylor) smíchali Surrogates a Death Race, přihodili příšerně roztřesenou kameru plnou filtrů a makra, a to celé zabalili do "slušivého" pseudohlubokomyslného kabátku. Dvě hvězdy za Michaela "Dextera" C. Halla. ()

Dexter1

Nevlastý brat filmu Death Race je síce slabší ale stále dobrý. Sociálny podtón som odignoroval, mňa zaujímala iba akcia, odtrhnuté končatiny a výstreky krvi na kameru. A keby som sa ním venoval, tak by som hviezdičiek musel ubrať. Marylin Manson a Sweet Dreams ako ústredná melódia fungoval výborne. A iba dve výčitky by som dal. Akcie trošičku viac a záverečnú scénu by som viac vygradoval a zakčnil. ()

grogodil

Zo všetkého, pod čím sú podpísaní Neveldine s Taylorom je až nepríjemne cítiť, že títo dvaja strávia asi nezdravo veľa času s joypadmi pred bedňou. Ich záľube v počítačových hrách samozrejme vždy podriaďujú celkový vizuál a samozrejme aj tentokrát to je miestami neskutočne zdivočelý neprehľadný bordel, ktorý si s otravným videoklipovým strihom nedá pokoj ani v najkľudnejších momentoch. Na jednej strane mi je sympatická ich drzosť a snaha napumpovať do všetkého adrenalín a holé kozy, no na druhej strane, tí dvaja nevedia kedy prestať a divím sa, že mi z toho šialeného 90 minutového intenzívneho blikania nešklbe v oku.. Aspoň to ale chalani mali tentokrát všetko podopreté slušným nápadom... Hovorím nápadom, pretože samotný scenár je do neba volajúca zlátanina, ktorá s pribúdajúcimi minútami klesá čoraz do väčších sračiek... 40% ()

Skip

Svět počítačových her dospěl tak daleko, že hráči ovládají skutečné lidi, jimž byl mozek poněkud poupraven nanotechnologií. Zní to jako blbost a blbost to také je. Navíc je to natočené tak šíleně chaoticky, že to spíš leze na nervy. ()

Dubro

Neviem čo kto čakal od Crankových postpubertálnych bratov Neveldine&Taylor s.r.o., ale riťolezeckých Náhradníkov určite nie, aj keď tí majú isto „sofistikovanejší“ scenár so snahou tváriť sa ako nejaké vychytené Á-čko. Gamer očividne scenár nemá a ak aj bol kdesi voľne pohodený, niekto si s ním vytrel polky a to mu ešte kus chýbalo, pretože bol nielen stupídny, ale navyše aj krátky. (Mimichodom scenár ku Crankovi obsahoval len dve slová: „Statham beží.“). Normálne uvažujúci Hommo gamerens, teda človek, ktorý má okrem papierov na hlavu aj schopnosť nonstop drviť multiplayer, klátiť, masturbovať a čítať veľké tlačené, považuje za samozrejmosť, že z N&T s.r.o. vypadne len ďalší B-čkový ohňostroj hustej akcie, zadkov a ritiek, kôz a kozičiek a hi-tech vychytávok a to za účasti pološialeného strihu a dobrej hudby. Stathama vystriedal Butler a je tiež cool.70%. ()

Kopik

Docale sem si od tohoto filmu sliboval, především kvůli hlavní myšlence, ale nakonec pro mě trochu zklamání. Herecké obsazení na jedničku, akcí nadupaný příběh, ale přespříliš zmatený. Prostě mi ten film přišel celkově rozházený kam se jen dalo, ale docela mě děsí fakt, že mě bude takovej ,,sádelník" jako tady ovládat. Jak říkám pointa dobrá, ale zpracování nic moc. ()

Eldrick

Tak oproti CRANKs pěkná sračka. Suchý černý humor nahradila těžká demence, která se nedá brát ani s nadhledem; sexy prdel Amy Smart sice nahradila jiná sexy prdel Amber Vallety, ale co je nejpodstatnější, andrenalinovou jízdu vystřídala těžká monotónní nuda a WTF momenty, které jestli u CRANK I & II byly vtipný, tak tady jsou přinejmenším pěkně debilní. Gerard "This is Sparta!" Butler a Michael "Dexter" C. Hall maximálně nevyužití. ()

Neveldine/Taylor – přesun do televize

Neveldine/Taylor – přesun do televize