Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

mickyreed

Tyhle dvě hodiny totálního předvídatelnýho blábolu mě unudily k smrti ... jedinou odpověď, která mě doopravdy zajímala (jakej je původ toho viru), jsem během filmu nedostal, takže díky za nic. Pittova velká šlápota vedle :/ ()

ivan bohatyr

První polovina filmu uspávací, ale pak to celkem dostalo grády. Taky škoda, že film je opravdu dost předvídatelný - půl hodiny před koncem už je jasné jak to skončí. Nicméně filmy se zombíkama já rád... ()

hanagi

I přes tu velkolepou výpravu - velkolepá nuda. Nebýt tam to jedno "vtipné" úmrtí v první třetině filmu...Ale jak vidno, experty nepotřebujeme, hlavní hrdina všechno vyřeší sám! ()

asirtes

Dva postrehy. Knihu som nečítal, takže neviem, kto dostal ten pekelný nápad, že zombíci vskutku to milí tvoríkovia budú relatívne vkľude, až kým ich na seba neupozorníte, no a to im potom začne kvalitne zajebávať. Či už to bol Brooks, alebo Forster, zaslúžil by si jednu skurvenú platinovú filmovú cenu aj s božtekom pri odovzdávaní rovno od nejakej bohyne, napr. Charlize Theron(ktorá ako dúfam sa objaví v dvojke). Ten zasraný idiot mi skoro spôsobil nervovo-srdcový kolaps s koitálnym fajnšmekom súčasne. Tu už fakt prestáva sranda. Druhý postreh sa týka nejakého iného týpka, ktorý vymyslel tú chujovinu, že tam bude za drsňáka blonďáčik od Angely. To zrazilo hlavne prvú polovicu, kým ste si zvykli, že táto precitlivelá vyzáblinka je vlastne fakt drsný chlapák. No a potom ešte niekoľko ďaľších výborných nápadov urobilo celý film dynamicky zaujímavým a funguje to. Nebyť tej preháňanej korektnosti a presladeného rodinkárčenia mohlo to ísť aj vyššie. Ktovie, akú mal Forster osobnú ambíciu. ()

terunka003

Zombie, nákaza, apokalypsa, bojíš se, bez krve a nechuťáren. Zombíci na vážno. Kupodivu to mělo smysl, bylo to logické, strašidelné a oceňuji, že se ve filmu neukázala ani kapka krve, natož lidských orgánů. No, to je asi všechno. ..a oni se sem zombíci fakt ženou..takže tak.. ()

progression

Přesto, že vůbec nejsem příznivcem hororových filmů a zombíků obzvláště, musím přiznat, že tento kousek mne docela zaujal. Nevím jestli to bylo postavou Brada Pitta, zajímavou zápletkou, postavou "poručíka" v podání Danielle Kertesz, či celkovým zpracováním, ale film jsem nejenom nevypnul, ale se zájmem i dokoukal. Jen mne na konci napadla taková "kacířská" myšlenka : když jsme před mnoha lety obdivovali všemožné sci-fi, které se pak vyplnily daleko dříve a původní děj byla proti reálné skutečnosti procházka růžovým sadem, co všechno nás ještě čeká v (blízké ?) budoucnosti ... Největším nepřítelem lidstva je samozřejmě homo sapiens a naši planetu (o mezilidských vztazích nemluvě) si ničíme opravdu dokonale a důkladně ... ()

Blue.Poison

Jsem jediná, které na tom filmu něco chybělo? A co je nejhorší, že ani nedokážu přesně charakterizovat to, co mi tam vlastně chybělo. Ale prostě jsem z kina odcházela s takovým pocitem prázdna. V hlavně nic, na jazyku ani slovo. Asi to byl až moc velký slepenec nekombinovatelných částí, které jsou samy o sobě dobré, dohromady však nezapadají. Na druhou stranu to vůbec nebylo špatné, ba naopak, Brad Pitt tradičně skvělý, akční i hororové scény poutavé. Jenže je tu pořád to "ale"... ()

Aven

To, že zombáci běhají rychleji než Usain Bolt v nejlepší formě vem čert, ale to, že se divák nedozví ani náznak informací o původu viru mě teda štve (stejně jako mě štve přepsání scénáře a zavrhnutí moskevské linie příběhu). Brad Pitt tradičně skvělej, takže pokud bude pokračování, tak ok. Zatím to však na víc jak průměrné hodnocení není. ()

Trustme

Zlobiví lidští mutanti v nejokázalejší podívané a celosvětovém rozmnožení. Nejbombastičtější zombie movie v dějinách kinematografie s příběhem a postavami, kterým držíte palce a desítkami hrdinů, kteří jsou odhodláni čelit mega vlnám rozzuřených nemocných spoluobčanů. Film vhodný i pro odpůrce žánru. ()

Sany33

Jedna s tých lepších filmových adaptácií na zombie tématiku. Navyše v hlavnej úlohe fenomenálny Brad Pitt a to bola pre mňa ešte pred zhliadnutí filmu predzvesť kvalitného filmu. Popravde som s ním ešte zlý film ani nevidel. Ale vráťme sa k filmu. Nebol v ňom ani jeden rušivý moment alebo pasáž v ktorej by som sa nudil. Atmosféra bola výborná ako to má byť pri filmoch toho žánru. Niekoľko vynikajúcich lakačiek a celkovo správanie nemrtvákov a ich masky a prejav na jedničku. Ako som už hovoril ide o mimoriadne vydarený kúsok v tejto kategórií a preto ho aj mimoriadne hodnotím a to 95%. ()

drake31

Mnoho som nečakal. Veď kto by aj, po všemožných problémoch a strastiach ktoré sprevádzali natáčanie World War Z . A pozrime sa, nakoniec to dopadlo k mojej spokojnosti. Ako obvykle, poviem že to mohlo byť lepšie, klišé mohli byť menej okatejšie, a podobne. Tieto veci ale nemali výrazný dopad na môj pocit z filmu. Páčilo sa mi spracovanie, páčilo sa mi ako to Brad poťahal, Beltrami po dlhej dobe zaujal so soundtrackom (i keď pomoc Muse je citeľná), a do laboratórnej časti som išiel so 4*. Po nej a po skvelej reklame na Pepsi som odhodlal na plný počet. Ako hovorím nie je to dokonalé, ale získalo si ma to. Teraz len počkať či sa ten pocit ráno nevytratí. ()

hroubek

Světová válka Z byl pro mě jeden z nejméně lákavých blockbusterů toho léta. Bylo to dáno tím co všechno jsem o filmu věděl a moc tomu nepřidali tvůrči neschody. Taky mě neseděl režisér Marc Foster. Nic proti němu, jeho Hledání Země Nezemě je luxusní, ale Quantum of Solace je na poměry bondovky hodně velká slabota. Osobně můžu říci, že jsem tomu filmu trochu křivdil. Světová válka Z není špatný film, ale je to film, který neví jak a co chce vyprávět a místo toho, aby to vzal nejjednoduší cestou, tak si sám staví překážky do cesty. Bohužel na to doplací celý film. Jak už se tady zmiňovalo, film je rozdělený na tři rozdílné části, které mají definovat hrdinovo rozpoložení a jeho motivace. Každá část sama osobě funguje dobře, ale jako celek ne. Zatím co první dvě časti k sobě pasují poměrně dobře, tak třetí působí jak z jiného filmu. Všechno je jiné. Obraz, rychlost střihu atd. Vím, že je to dáno tím, že tento konec byl natočený až po skončení natáčení, když musel být vystřihnut drsnější konec z původní verze, který rozhodně nebyl takhle sluníčkový. Jak by film vypadal se asi jen, tak nedozvíme, ale pořád je naděje, že by ho mohl potkat podobný osud jako Blade Runner, který nakonec vyšel se všemi verzemi. Přesto, když se na film koukne jako na celek, tak jsem zklamaný, jelikož mi toho hodně chybí. A to v každý části. První část zvládá prodat chaos, strach a hrůzu, ale ne Pittova hrdinu. Už od prvního záběru víte, že ten chlap zvládne vše co se mu postaví do cesty, a že o něj nemusíte mít strach. Druhá část je akční a hodně často nepřehledná, je to více realistické, ale na úkor přehlednosti. A třetí část je komorní a prostě se do filmu nehodí a pointa je velmi chabá. Brad Pitt hraje dobře, ale pořád jsem mu jeho hrdinu uplně nevěřil. David Morse mile potěšil šílencem. Akce je velmi dobrá, až na tu nepřehlednost. Triky se povedly, ale není nad klasické masky. Osobně se mi film velmi špatně hodnotí, jelikož není špatný, ale pořád je v něm spousta věcí, která mě vadí. Prozatím dávám čtyři, ale jestli někdy bude další projekce, tak jedna hvězda může velmi snadno spadnout. ()

Narya89

Ačkoliv filmů o zombíkách už bylo natočeno stovky, tento je přece jen trochu jiný. Nehledě na skvělý výkon nestárnoucího (či stárnoucího do krásy) Bradíka dokázal film strhnout především emocionálním rozdělení rodiny, které musel každý držet palce i přes obrovskou nepravděpodobnost Gerryho návratu. No, jenže všichni máme rádi happy end, jakkoliv nepravděpodobný, takže se ani nezlobím. ()

Redi

Po dlouhé době konečně zase nějaký víc než dobrý zombie film. Díky bohu, že se hl. role neujal nějaký T. Cruise nebo M. Damon a já nemusel film ignorovat... Už by to chtělo ale i nějaký zombie horor. ()

Všivák

Super biják. Hodně napínavej. Nakažení jsou tu správně draví. Dokáží obsadit město během chvilky. K tomu jim hodně pomáhá obětavost. Ani tady lidi netrhají na kusy. Stačí jim to předat a rychle dál. Co proti takovému proudu s pár kulometama a samopalama? Válka jak má být. Ani chvíli jsem se nenudil. Paráda! ()

VanTom

Nejsem zrovna fanda těchto agilních, vysokorychlostních zombie (lépe řečeno "nakažených", viz Já, legenda), ovšem tady ta nezastavitelná záplava, jako mravenci nebo piraně, hodně mrazila v zádech. Intenzivní zážitek skáče mezi žánry (akce, pátrání, horor, rodina) a se skvělým Pittem ustojí i zbrklé a laciné kličky, kdy se kardinálně podělá vše, hned jak se hlavní hrdina trochu rozkouká (Jeruzalém, letadlo). ()

VasaX

Na úvod - nemá to v podstatě nic společného (obecná témata se nepočítají) se stejnojmennou knihou. Tohle je jen a úplně o Gerrym a o tom, jak svým nezlomným duchem (a tělem) zachrání v podstatě lidstvo. Nic super extra se nekoná. Každopádně Dvě hodiny se zombíky mají spád, zombies jsou divočejší než kde jinde a o akci není nouzi. Jako výraznější vzpomínku na tenhle kousek si odnesu leda šplhající se po sobě zombíky přes zeď. Jako akce fajn, ale přidaná hodnota není moc výrazná. Každopádně zrežírované je to přinejmenším tak, že mě to protáhlo těmi dvěmi hodinami svižně a nenásilně, a to se cení. ()

pravdovravny

,, Hlavne je nezabíjajte!" + Megalomanská reklama na Pepsi. Ano blockbuster ktorý sa tvári ako niečo čim nieje, 21% času sú na platne zombici? Are you fucking kinding me??!! Je to len priemerný film, ktorý ako inak Bradoš ťahá. Stále platí, že Resident evil sa žiadny film nevyrovná!:) PS: tento film nemá finálnu scénu!!! spoiler: všetko končí vtom labáku. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech