J-o-k-e-r

Zdejší prozatímní hodnoceni zřejmě bude klesat (91%), ale věřím, že ne moc. Film navazuje na sportovní dramata jako Rocky, Těžká váha či Fighter, z každého si jistě něco odnesl. A přece je něčím svůj. Osud to chtěl či ne, dva bratři se po mnoha letech shledávají, aby proti sobě bojovali o značnou sumu v prestižním zápasnickém turnaji. Válečný hrdina vs. svědomitý učitel a otec. Film hodně stojí na výkonech hlavních představitelů, což je asi to nejhlavnější pozitivum - T. Hardy, J. Edgerton i N. Nolte předvádějí bravurní výkony. Silný příběh vyvrcholený emocionálním závěrem se jistě řadí k tomu nejlepšímu, co nám filmový rok 2011 mohl nabídnout! ()

JoseBenes

První hodinu a půl se vrství klišé nad klišé, až jsem si říkal, že tak zoufalá neoriginalita není ani možná. V čem se právě tohle dílko liší od všech áčkových i béčkových bojových/sportovních filmů, které jsem zatím, hlavně jako dítě, viděl? Ve svém konci. Ve svém konci... ()

MencaCZ

Film dobrý o tom žádná, ale potom když film skončil a já o něm začal trochu přemýšlet. Děj je hrozně prostinký a ten konec "americký" až hrůza... Rozmýšlel jsem se mezi 3 a 4 hvězdami. Dal jsem 4 a to hlavně za záběry z ringu. Někomu kdo chce sportovní drama doporučím tři roky starý film Wrestler, ten je totiž o dost lepší ! ()

Myrreczech

Z počátku si člověk říká jak se Warrior mohl dostat na nejvyšší příčky v žebříčku, když první 3/4 se neděje téměř nic a jediné co neodrazuje od sledování jsou herecké výkony dvou hlavních hrdinů. Jenže ta emocionální bomba co na mě čekala na konci mě totálně odrovnala. Nádhera, krása, dokonalost, málem i slza ukápla. Navíc tak výborně zvládnuté bojové scény jsem od normáních herců nečekal ani v nejbláznivějších snech. Výborně zvládnutý materiál, ze kterého režisér vytěžil co se dalo. Do top 100 bych Warriora sice nezařadil, ale na koukání více než dokonalé. A jen mezi námi a ať nevyzradím kdo bude poražen, konečnému vítězi jsem fandil od začátku víc, ale poražený si mě více získal svým hereckým výkonem. ()

Avari.73

Pecka. Nic moc jsem od toho nečekal, ale nakonec mě Warrior složil. Celý film je postaven na úžasných výkonech všech herců. Samozřejmě, že nejvíc vyčnívá bijec Tom Hardy a jeho sympatičtější bratr v podání Joela Edgertona. Jak už tady někteří zmiňují, tak fim je plný klišé, ale který není. Jde o to jak jsou podaný a v tomhle případě jde o lahůdku. ()

Dreadd

Až do dnešního dne bych si nemyslel, že se mi bude líbit zrovna film o MMA. Nejsou to však zápasy Mixed Martial Arts, které mě tolik nadchly, přestože choreografie soubojů působí dost reálně a všechny jsou natočeny precizně, ale za všemi těmi ranami se skrývá skvělé drama o rozvrácené rodině. Nabité emocemi, které dvě hodiny gradují (nejdříve přes dialogy, v druhé polovině hlavně pěstmi) a vyvrcholí opravdu "kulervoucím" finále obou bratrů. Že je celý scénář prvoplánový a předvídatelný? Netvrďte, že jste tomu učiteli nefandili (a chvílemi snad i jeho bratrovi, protože přes jeho tvář zlého chlapce měl i on ušlechtilé důvody k výhře). Potěšilo i obsazení - Tom Hardy se ukázal a jsem zvědav, co předvede pod taktovkou Nolana. ()

R1CH1E

Čtyři hvězdy za skvělý film plný emocí, a ta pátá ne za Hardyho, ale Edgertona, který svou roli zahrál skvěle. ()

D28

Keby len klišé,ale vyslovene americky nereálny príbeh, na ktorom mi vadilo väčšie než stráviteľné množstvo nezmyslov.A zaujímalo by ma,či sa zdá všetkým nadšeným normálne mrzačiť tých, ktorých majú radi, namiesto bratskej deľby.Nie len finančnej. ()

Scar

Atmosféra športových filmov 90. rokov sa dá vybudovať aj bez nekonečných nadupaných záberov z tréningu. Minulosť sa dá poctivo, kvalitnými dialógmi, vykresliť aj bez oslnivých flashbackov. Vzťahy sa dajú vykresliť aj bez vysvetlujúceho antré. To všetko je umenie v tomto filme. Vytknúť môžem iba to, že najlepší súboj filmu uvidíme v prvej polovici a tie ostatné za nim proste zaostávajú. Tom Hardy predviedol fajn formu, trapézy však má nesúmerné so zvyškom svaloviny, čo v niektorých scénach bije do očí. MMA ale nie je kulturistika a Warrior je rozhodne špička vo svojej tematickej kategórii. ()

blackJag

Film, který předcházela jeho pověst výrazněji, než puch týdny zastlanou mrtvolu, u mě nijak zvlášť nezabodoval. Ano, Hardy je bijec, potkat ho nasraného v temném podchodu bych rozhodně nechtěl, ale jinak nic spešl (míněno o filmu). Když pominu nezáživnost celého MMA kontextu, veškeré scény mimo ring byly jen trapně vyvedeným klišé. Sorry, ale v tomhle ohledu film s tématicky spřízněným FIGHTERem těžce neobstál, aneb všechno, co fungovalo ve FIGHTERovi, ve WARRIORovi nefunguje. 60% ()

Kosmik 1

Výborný sportovní film, ale ne na tolik, abych ho hodnotil jako 68. nejlepší snímek. Vše okolo zápasů bylo super a dávám palec nahoru, bojové scény mám rád. Ovšem co mě ve filmu hodně chybělo, aby byl trochu rozvinutější vztah otce a synů a hlavně Brendana a jeho ženy. Ono k tomu bohužel ale moc prostoru nezbývalo, vzhledem k tomu, jak je film natočen a taky dlouhé stopáži. Co se dá dělat. Warrior tedy nabídne pouze tupé mlácení borců v kleci, ale emoce nikde. Dokonce i závěr mě příšerně zklamal, čekal jsem daleko větší vyvrcholení. Že se bráchové nakonec usmířili - paráda. Nevadí mi dobrý konec aneb konec dobrý všechno dobré. Ale zase...manželka nic, táta nic, prostě vzhledem k dlouhé stopáži to jednoduše utli a basta. Škoda škoda, já bych klidně těch 5min navíc ještě vydržel. Takhle mi zbyl jen prázdný pocit po shlédnutí filmu a mírné zklamání. 60% ()

Puyi

Nevím, nikdy se mi to asi ani nestalo, asi jsem ani nikdy nebyl nějak blízko a nebo jsem snad ani nikdy necítil nějaký větší náznak, ale dnes jsem měl opravdu co dělat, abych nebrečel jak malá holka. Takové emoce jsem u filmu necítil snad nikdy... Toto je ten typ filmu, který mám šíleně rád a pořád jsem doufal, že na něco podobného narazím a tento film je k tomu všemu tak neskutečně dokonalý... a to ve všech směrech ještě. Také se mi nabízí srovnání s Wrestlerem, který patří mezi jedny z mých nejoblíbenějších filmů... Warrior je ale jinde, úplně jinde. Teď by asi měla přijít, ta klasická vychvalovačka všech zúčastněných, má to však háček, nevím koho vychválit, vyzdvihnout nejvíce. Hardy, Edgerton nebo snad Nolte? Mohu snad však říci, že právě Nicka jsem míval ještě nedávno, no vlastně, řekněme... ještě dnes odpoledne, vcelku dost nerad, zjevně budu muset trochu poupravit svůj pohled na něj. A tak kdo tedy? Hardy či Edgerton? Jo mimochodem, málem bych zapomněl, Jennifer Morrison, skvělá, opravdu skvělá, rád jsem jí zase viděl v něčem jiném než v Housovi. A tak když už jsem u jiných, než hlavních protagonistů, tak by se určitě měl zmínit i hudba, i ta, tedy alespoň pro mě, velmi, velmi zpříjemnila tento filmoví zážitek.... Furt se tu tak otáčím, přemýšlím, hledám něco, co by aspoň trochu mohlo zklidnit mé emoce, hm asi nic, tak jdeme dál... Ke scénáři a režii snad netřeba nic dodávat, to byla fantasie, ó ano fantasie, dámy a pánové, fantasie. Tak znovu zpět k naší hlavní dvojici... Ještě taková připomínka (zas něco no), nevím proč tu vidím jen nominaci u Nicka a ne alespoň jednoho z "bratrů", ale co už. Nakonec asi musím uznat, že herecký výkon Toma Hardyho byl o malý kousek lepší než u Joela Edgertona, ale to snad není žádná ostuda... že? :) I když celý film jsem, ovšem po taji, fandil Brendanovi, tedy postavě Joela. No, to snad bude stačit, napsal jsem sem asi už spoustu hloupostí, ale to mluví ty emoce. Úžasný film, jeden z těch nejlepších, co jsem kdy měl možnost vidět. :) Ooou a ty souboje!!! No to byla podívaná... !!! A jsem strašně rád, že film skončil tak jak skončil, kdyby to bylo jinak, tak bych byl asi velmi rozmrzelý z toho! Jeden z těch nejlepších snímků, opravdu. ()

Autogram

Americký sen v štýle „vlastný domček pre každú socku aj každého učiteľa fyziky“ by bol takmer hlavným motívom filmu, keby ho nazabili do zeme zmiešané bojové umenia. Dobre sa pobiť je častým spôsobom ventilovania agresie nielen pre bežných futbalových fanúšikov, ale aj pre vzdelaného človeka, ktorý si tak môže spojiť „príjemné“ s užitočným a privyrobiť si na splátku hypotéky nenažranej banke. Aj napriek mojej averzii k športovému boxu a podobným zábavkám som dokázal film sledovať, asi hlavne pre dobre rozpracované aj zahrané charaktery. Slabšie to už bolo s uveriteľnosťou celého toho príbehu o nezraniteľných bojovníkoch, ich ceste ku sláve a mimoriadne chápavej manželke s dokonalými nohami. ()

Bagr_007

Nic lepšího v ringovém žánru není. Jako vůbec! Závěrečný souboj je ohromně chlapsky dojemný. V ideálním světě by tohle sbíralo ve velkém Oscary. Herecky, režijně i dějově to na ně bezesporu má. ()

horacko

Bol som neočakávane zatiahnutý a zasiahnutý do príbehu vzťahov, drsného športu a veľkolepého turnaja, kde síce od začiatku viete, kto sa proti sebe postaví vo finálovej dvojke...ale spôsob, akým je spracovaná cesta do finále je tak fascinujúca a dychberúca, že finále je už iba krásnou čerešničkou na výborne upečenej torte. Nedá mi popri tom všetkom ešte nevychváliť skvelé herecké výkony a vynikajúcu hudbu. Skvelý film z kategórie "MUST SEEN". ()

TheRoller

Ono to bolo celé pekné a svalnaté, ale stále ide o x-tú variáciu na x-krát videné. Brendan mi pripomínal moju učiteľku fyziky - hoci mala cez 150cm a približne 40 kíl (t.j. ľahšie raňajky tých oblúd videných vo filme), jeden čas, asi 2 mesiace, chodievala na hodiny vždy s novým zranením, hlavne v oblasti hlavy a ťažšie sa jej chodilo. Teraz už viem, že po nociach fajtovala. Ju ale nevyrazili (fyziku vedela určite lepšie) a zranenia po čase ustali, takže jej ráďa asi dohovoril. Alebo mu dala pravý hák, popravde nie je o moc statnejší od nej, a bolo ticho. Nechcem povedať, že som sa nudil, keďže sa stále niečo dialo, ale naschvál som si pozrel, na koľko dopredu dokážem odhadnúť dej a výsledok bol zarážajúci. Tvorcovia vlastne pozbierali všetko klišé nachádzajúc popri ceste, ktorú kedysi vyšliapal Rocky a po ktorej už mnohí prešli a pridali k tomu jeden nápad. Jediný dôvod, prečo tento film nebol podpriemerný a nudný bol Tom Hardy - maaan, ten bolo skutočne Hard. Hoci sa mi páčil viac ako človek (resp. v čase, keď sa dal rozpoznať jeho krk), ako Golem je tiež cool. Vzbudzuje neskutočný rešpekt, ktorý v kombinácii s jeho charizmou (a, samozrejme, svalmi) vyvoláva priam hrôzu. Ja by som mal v gatiach len z toho pohľadu... Nie je len hora svalov a jeho postava nie je "tichá" preto, že nevyniká v herectve ako napr. Šwarci v Terminátorovi. Hardy je aj skvelý herec a tak k tomu navyše toho "tichého" perfektne hrá. Kvôli nemu mi to síce ľúto je, ale zvyšok filmu si pre mňa nezaslúži vyššie hodnotenie, keďže nedisponuje ničím tým, čo som o ňom počul a je priemerne priemerný. Btw, buďme reálni a úprimní - ak by Tom Joelovi naozaj jednu pustil, Joel by si dlho nikde nezahral.... Najlepší moment: Tom dáva instant K.O. tomu čávovi, čo ho ako prvého zložil v telocvični a dali ho na YT. /EDIT/14.12.2014/: Na druhýkrát, musím uznať, oveľa väčšia emócia a mnohé z vyššie uvedeného neplatí. Tom Hardy ešte lepší! Kým prvýkrát to bol čistý priemer, teraz sú to slušné 4*. ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot