Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

Martin741

Shuter Island od Martina Scorseseho je ovela lepsi film ako precenovany Departed. Zo vsetkeho najviac sa mi pacila pointa a la Beautiful Mind, k tomu sa pridava husta a mraziva atmosfera : stahuju sa mracna a nasledna divoka burka, osamelý majak, krysy na skale a nasilnici ..... vyborne. Scenar je vyborny, je to mysteriozna tema na psychicke ochorenie hl. hrdinu. Shutter Island mozno nevyhovie kazdemu - hlavne tomu, kto videl Casino a Mafianov - ale kto podlahne caru filmu, toho Shutter Island pohlti. Vyborna bola zaverecna pointa, pri ktorej som vyletel z kresla a z polospanku ako riadena balisticka strela. Nie je to vsak uplne dokonaly film ako povedzme KMOTR, ma ja par minusov. Tak hlavne minusy su malo prepracovana psychologia vedlajsich postav, ktore su v tieni DiCapria. Dalej by sa oplatilo vypustit par scen, aby sa znizila dlha stopaz 138 min, nic by sa nestalo a z krasy filmu by to neubralo. 100 % ()

zbyshek

Martin Scorsese opět dokázal, že je jedním z nejlepších filmových kormidelníků! Děj byl naprosto strhující, chvílemi jsem nevěděl kde je vpravo a kde vlevo! Famózní Leonardo jako obvykle a k tomu atmosféra britského počasí jako u Alfreda Hitchcocka. Zmáknuté perfektně s otevřeným koncem, kdy jsem o tom ještě dlouho po shlédnutí přemýšlel. Five! ()

zdenotvor

Celý film som bol v tom že je mi všetko naprosto jasné a jedná sa o úplne rutinnú zápletku s dobrou atmosférou a vizuálnou stránkou,ale záverečná časť mi vyrazila dych a presvedčila o opaku. Atmosféra ostrovu je temná a depresívna,flashabcky veľmi podarené,prechody medzi realitou a snom tak isto a Leonardo DiCaprio mi tiež nevadil,naopak bol som nadšený,aj keď ho nejako extra vyhľadávam. Nieje to čistých 5,ale musím prižmúriť oko. ()

Aljak

Jeden z tých filmov, ktorý je plný náhlych zlomov v deji, a ktoré prinútia každého premýšľať, kde končí pravda a kde začína klamstvo. Ale presne takýto typ filmov veľmi obľubujem a po dlhej dobe ma niečo takto veľmi zaujalo. Hľadanie pravdy a odhaľovanie klamstiev tu nabralo nový rozmer a naozaj to bolo veľmi vydarené - od hereckého obsadenia, cez perfektný príbeh, až po vynikajúce spracovanie. Aj tak som stále na pochybách, ktorá verzia je vlastne tá skutočná - ale po tom všetkom je ťažké sa rozhodnúť komu veriť po tých všetkých paranojách a obojstrannej manipulácii. A tak to má byť - proste film, na ktorý človek nezabudne po týždni, ale ešte dlho budú pretrvávať tie pocity, a ešte dlhšie asi pochybnosti. Leonardo opäť raz dokonalo, ale aj zvyšok hereckého obsadenia. Po takomto manipulatívnom filme mám v nasledujúcich dňoch vždy pocit ako keby sa podobné veci okolo mňa diali aj v realite... ()

k4men

Přesně takhle si představuji dobré zpracování kvalitního dramatu. Myslíte si, že je to snadno předvídatelný film jako každý druhý, ale pak se nestačíte divit, a to je přesně to co mě na tom baví. Role DiCapriovi překvapivě sedla, dříve bych si ho v podobné roli neuměla představit. (hned ho mám raději) ()

Wiikii

Jak napsal uživatel Liskam. Jediným čím si můžete být jistý je, že se to odehrává na ostrově. Vše ostatní je jen osobní pohled na věc. .. Můj názor Vám psát nebudu, protože Shutter Island rozhodně stojí za to zhlédnout. .. A pokud jste ho už zhlédli a stále nevíte ke které verzi se přiklonit. Tak si přečtěte příspěvek od golfisty. ... HODNOCENÍ: 95% (5*) ()

Rajesh_K.

Vynikající film.....DiCaprio a Ruffalo odvedli výbornou práci a na své role zvládli bravurně. Co mě ale totálně dostalo je celková zápletka filmu. Takový konec by mě nenapadl ani ve snu. Film je hodně náročný na vnímání a porozumění. Je sice pravda, že když jsem se na film díval po druhé, všiml jsem si jistých náznaků...takže pozornému divákovi může být konec jasný. Shutter Island se pro mě stal silným filmařským zážitkem. ..(100%) ()

vydumnica

Po druhom zhliadnuti - ano, tento film sa da urcite pozerat viackrat - som zmenila pocet hviezdiciek zo 4 na 5 a som prekvapena, ze filmu sa nedostalo nijakeho ocenenia, to vazne? DiCaprio perfektny ako vzdy, pribeh divaka vtiahne do deja a na Shutter Island, napinave to bolo dost a zaujimave aj po vizualnej stranke. 85% ()

Vyhy

Jediným problémem celého filmu je přetažená stopáž, protože divák už před půlkou pochopí, co se mu řežisér snaží říci a na povrch vyplují dva možné finální scénáře. A vás logicky zajímá, jak to dopadne, a tak musíte přečkat omáčku, která je už zbytečná. Přesto se jedná o skvělý film s kvalitními herci a dobrou atmosférou. Nic strašidelného, nic překvapujícího. Konec se mi líbil a k této variantě jsem se přikláněj celou dobu, jen jsem na to nemusel čekat tak dlouho. ()

William_

Zpětně na tomto filmu musím ocenit především střih, kameru nebo lokace. O hereckém výkonu Lea se mohlo spekulovat právě v roce 2010, dnes v roce 2023 je to zbytečné - všichni víme že je nejlepší. Atmosféra tak hustá, že by se dala krájet. Pár drobností, které se mi nelíbily se najdou, ale jsou to čistě subjektivní věci, co nijak nesnižují kvalitu tohoto díla. Nemá smysl sem víc psát, to se musí vidět a prožít (nejlépe ve večerních hodinách). 8,5/10. ()

MrPierc

Těžký začátek filmu asi někoho odradí, ale kdo to vydrží ,tak ho konec velmi překvapí. Je to nečekaná přeměna, kterou u tohoto typu filmu vůbec nečekáte - je to jako by jste nabodli na vidličku sýr a během chvíle, co ji dáváte do úst, se změní v maso :-) Dobře vybrané prostředí + ÚŽASNÁ HUDBA, které vás drží ve velkém napětí v hlavních scénách. DiCaprio zmohutněl a vypadá konečně jako herec-chlap a ne jako plivající kluk z Titaniku :-) Zajímavý je konec, protože si můžete vybrat ze dvou konců. podle toho jak to pochopíte. ()

O´Neill

Hodně těžký, tak bych řekl psycho, film. Atmosféra je celý film pomůrá, a přitom hodně návyková. Hudba je rovněž taková pohřební, ale paradně se do této atmosféry hodí. Film je celkově opravdu geniálně napsán, a herecké výkony jsou skvělé, a zejména DiCaprio by si zasloužil za tuto roli oskara. A konec? Takový jsem nepředpokládal, respektive nepředpokládal jsem žádný, tak dobře to bylo napsáno. Geniálni film. ()

Petoss1

Božská atmosféra. Priznávam, pri niektorých scénach so mnou myklo. Stiesnené prostredie ústavu a okolo žiadna úniková cesta, veľmi pekné. K réžií a hercom netreba nič dodávať. jednoducho na jednotku. Prečo nie 5*? Pretože sa mi pointa ukázala už z trialeru takže, žiadne prekvapenie sa nekonalo. A verte, v tomto prípade som sa chcel mýliť. 85% ()

shyster

Ze všech stran slyším, že Prokletý ostrov je takové cvičení pro Martina Scorseseho. Tak to mě potom podrž, protože tohle "cvičení" je naprosto dokonalé. Zvláště pak prvních 100 minut, kdy se do vyšetřování prolínají sny Lea, jsou geniálně natočené. Všichni herci si své postavy naprosto užívají a vedle již tradičně ve Scorseseho filmech dobrého DiCapria bych neměl opomenout na Marka Ruffala a Bena Kingsleyho. Hodnocení snížil ten polopatický závěr, ale poslední věta mě zase dostala do kolen. ()

Jino

Kvalitní mysteriózní thriller,u něhož se mi nejvíc líbila a paradoxně i nelíbila hutná atmosféra. Scorsese ji staví takřka hned ze začátku na hodně vysokou úroveň - bohužel v mojich očích ji jen málokrát překoná a tak se z ní pro mě stal tak trošku kvalitní stereotyp, jemuž chybělo buď nějaké to zvolnění děje nebo ještě lepší vygradování. O hereckých výkonech Kingsleyho či DiCapria a hudbě musím říct, že lepší to snad být ani nemohlo. Ale hodnocení se prozatím bráním, protože tohle rozhodně není film na jedno zhlédnutí a možná, že i nakonec daleko víc ocením tu atmosféru. ()

Skleena

Ten kluk snad zraje, nebo co! Leonardo nikdy nebyl mým oblíbeným hercem, možná jsem k němu dokonce snad cítil určitou averzi. Ale zdá se, že čím je starší, tím lepší role si vybírá. Co si budeme povídat, je to dobře, protože prokletý ostrov byl prokletě dobře napsaný. Mám rád vypointované záležitosti, klišé neklišé. A tahle mě vůbec nezklamala, právě naopak. Obdivuhodně tajemný a ostrý hudební podklad jen vykresluje parádně pochmurnou atmosféru, kterou autoři na Shutter islandu v kombinaci se značně nehostinným počasím vytvořili. Nejsem jeden z těch, kteří se "rádi bojí" (volně přeloženo jsem šílený strašpytel a bojím se skoro i u večerníčku), a proto i nevinný pohled paní pacientky s nechutnýma očima a jejím "pšššt" gestem už v traileru naznačil, že možná budu litovat, na co že jsem se to zas nechal ukecat. I přes nějaké ty lekačky ale nelituji ani minuty, snímek vydržel být napnutý jak guma u kalhot až do té stokrát okomentované poslední vyřčené věty. Mimochodem, jak už poznamenal kolega Dan9k, taky vám přijde, že oněch pár závěrečných slov může znamenat dvě různá dějová rozuzlení? Jinak co se týče rozplývání nad atmosférou a filmové hudby - nic z toho pro mě nemá patřičnou hodnotu, nemá-li to podporu v kvalitním scénáři. A ačkoliv se tu našli mnozí, kteří "to všechno už v půlce prokoukli", já ne, a to mi ke štěstí, požitku z filmu a konec konců i plnému hodnocení stačí. Nezbývá než doporučit nejen těm, kteří se rádi bojí. ()

WoWoW

Ještě že se Martin Scorsese a Leonardo DiCaprio našli. To co točí a jaké výkony ať už herecké nebo režisérské předvádí je famózní. Jenže tady někdo dlouho šlapal po scénáři. Respektive vše se mi naprosto líbilo až do finálního rozzuzlení. Nemůžu se totiž zbavit pocitu, že Prokletý ostrov je naprosto zbytečný film. Protože je to v podstatě o ničem. Tenhle typ filmů se hodí pro začínající režiséry a né pro mástry typu Scorsese. Prostě parádní film se zprzněným koncem a tohohle pocitu se asi nezbavím. ()

Sinn

Scorsese a jeho oblíbenec Dicaprio znovu předvedli, že jejich spojení vyprodukuje geniální (nyní mysteriózní) dílo. Téma "normálního" člověka zavřeného v blázinci miluji, tady se ho zhostili skutečně grandiózně. Napětí se od prvních minut dalo krájet a do závěrečných titulků mě nic nevytrhlo z omamného tranzu. Jediné, co bych tomuto skvělému dílu vytkla, byly snové prostřihy na osvobození Dachau, ty kontejnery s hromadou těl vypadaly příliš uměle. To je ale jen takový detail. Jinak perfektní scénář, režie a v neposlední řadě i DiCapriův herecký výkon - dohromady prostě úžasné. Koho by při závěrečné větě nemrazilo? ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013