Souboj Titánů

Zeus stvořil lidstvo a od té doby jsou bohové silní a nesmrtelní díky jejich modlitbám. Ale teď se lidé začali krutovládě bránit. Chrámy hoří a sochy padají. Hádes, jediný bůh, který se živí lidským strachem a bolestí, nenávidí svého bratra za to, že ho poslal vládnout do podsvětí. Přichystá svoji pomstu a přesvědčí Dia, aby mu dal volnou ruku v nápravě lidí. Ve městě, které si Hádes vybral ke zkáze, žije Perseus, prahnoucí po pomstě, protože jeho rodina nedávno zahynula boží rukou. Až tady Perseus zjistí, že jeho skutečný otec je Zeus. Snaží se ho ignorovat, město chce zachránit jako člověk, ne jako bůh a všechny dary do poslední chvíle odmítá. Vydá se přes řeku Styx za Medúzou a postaví se i Krakenovi. Ale obejde se bez otce i ve chvíli, kdy proti němu stojí samotný Hádes? (TV Nova)

Veseldaa.!

Novému Souboji Titánů chybí jedna podstatná věc. Ta, která dělá z původního snímku nádherné dílo a tudíž klasiku ve světové kinematografii. Je jí právě atmosféra antiky. Důvod, proč ho nejedna učitelka literatury na základní škole použije jako video-ukázku při výkladu o řecké mytologii. Remake sice láká na nálepku 3D, ale i slepému by došlo, že s tímto záměrem nebyl točen. Původně celý film byl nasnímán klasickou 35mm kamerou a až následně ve studiu převeden do 3D. A právě ty ála cool narychlo dodělávané počítačové záběry nejvíce bijí do očí. Nejvíce mě dostal záběr hození mince do řeky Styx, to už jsem opravdu musel odvrátit svůj zrak do dlaně. Pokud jste fanouškem CGI efektů, tak si příjdete na své, je jich tu požehnaně. Ale platí tu pravidlo, že kvantita není kvalita. Město Argos vypadá papundeklově uměle, při boji se škorpióny až tak po minutě zjistíte, kde má hlavu a kde nohy a že vlastně není jen jeden. Medúza vypadá jako německá pornoherečka vyžehlená ve Photoshopu a Kraken, který svých milion chapadel vynořuje čtvrt filmu, utočí na město jako Godzilla a své oběti žádá ve stylu King Konga. To nezachrání ani sebelepší obsazení zvučných jmen. Liam Neeson jako by nevěděl co má s ostatními bohy na Olympu hrát, tak projistotu už tolik nekonverzují jako v původním filmu. Ralph Fiennes přebíhal nejspíše z druhého studia, kde hraje Voldemorta z Harryho Pottera, ale hlavně že má coby Hádes ohromný digitální plášť a víří okolo sebe černý prach z pixelů. Sam Worthington mě také tolik nezaujal, už nepronáší hrdinské proslovy jako v Avataru. Jeho postava neprožívá žádný románek s Andromedou a svou cestu za zabitím Krakena podniká pouze z pomsty. Proto za nejlepšího herce volím Madse Mikkelsena (Le Chiffre z Casino Royale). ()

dessa

Srovnání s původním filmem? Zapomeňte nebo dejte rovnou odpad. 3d efekty? Slabota, snad nejhorší 3d film, který jsem kdy viděl. Scénář? Šitý horkou jehlou s mentalitou tříletého dítěte. Vypisovat všechny nonsensy by byla práce tak na hodinku... Bohužel se naplnilo přesně to, čeho jsem se obával - akce, akce, akce a naprosto bezduché kvákání. Epická šíře původního příběhu je ta tam. Už nebudu chodit do kina s vysokým očekáváním, odcházím pak nasranej jak žumpa. ()

bull!nka

Veliké zklamání, původní verze je nedostižná navzdory horším efektům, pro mě je ale důležitější držet se klasických mytologických postav a vztahů, nezplantat dvě postavy do jedné a jiné bláboly...velký brak, škoda ()

Anayka

Sice nechápu, proč má Perseus (jako jediný?) krátké vlasy, ale jinak to u mě prošlo (s původní verzí nesrovnávám). A v 3D je to lepší než nějaký přiblblý Avatar. ()

pistik

Takže na to ako sa všetci o tomto filme vyjadrujú zle, to až taký strašný film nebol a nezaslúži si úplne odsúdiť. Samozrejme, že to netreba porovnávať s pôvodným pôvabným filmom, toto je len bezduché hollywoodske naháňanie sa bez rozmýšľania. Čiže čistý priemer. No a tri hviezdičky sú presne za nesledovné: *-za pár sekúnd Buba *-za vetu: "Vypusťte Krakena!" *-za herca Mads Mikkelson Efekty (medúza, škorpióni) boli uchádzajúce, ale v dnešnej dobe už to je takpovediac štandard. Herecké výkony, až naMikkelsona, ktorý bol jediný skvelý, boli úplny priemer. A samozrejme až na Worthingtona, ktorý bol proste strašný. Ako z nejakého pornofilmu. Neviem kde naňho došli a prečo ho obsadzujú do samých veľkofilmov (Avatar, Terminator) keď je evidentné že nevie hrať. ()

bakeero

Největší slabinou filmu je chabá choreografie akčních scén. Díky ní si vůbec nevychutnáte efekty (alespoň ve 3D jsem viděl kulový) a tím pádem to působí, jako by se tím chtělo zamazat, že nebylo moc peněz. Jenže ono jich bylo dost a efekty měli být hlavním lákadlem, takže někdo někde udělal chybu. ()

RajAthen

Chjo, syndrom prázdných blockbusterů má svého prozatimního krále prodlužující se štafety. Zde skutečně prakticky nic nefunguje. Boj proti bohům by bez pomoci bohů nebyl možný, pointa filmu tedy v nedohlednu... Hádův plán je směšně provinčního rázu, jeho sliby nějak neplatí, obří škorpioni byli přesně tak zbyteční, jak jsem očekával, nad očekávání bylo jejich užití a velice komicko-tragická pak nečekaná výpomoc skupince zmalovaných Řeků vedených neohroženým Samem, který za celý film předvedl asi dva výrazy. Přesto stále věřím, že Sam hrát umí, jen holt nemá v žádném z megaprojektů možnost, což vypovídá předně o kvalitách jich samých. Srovnání s originálem by dopadlo skutečně tragicky a jelikož jej mám rád, hodnocení zadupávám do země. Mají tyto remaky a vůbec pojetí velkofilmů posledních let smysl? Pro mě nikolivěk. P.S. Takhle se s Bubem nezachází!! :) ()

Forty-

Stari titani bola cista klasika. Toto bolo pozeratelne, celkom dobre spravene. Ale je to proste remake, celkom som uz ku koncu zaspaval, nic nove na svete ... ()

m_a_c_a

Snad bych dal i o hvězdu víc, kdybych ale neznal původní film. Nepočítám-li chaoz a nepřesnosti v mytologii, dostává mě do kolen "tupost" některých postav. Skutečně 1000x je můžete upozornit na oči Medůsy, stejně se do nich podívají. Ale tak co jsem čekal, že?... někdo tam zkamenět prostě musel. Ještě, že jsem nevyhodil peníze za 3D, toho bych fakt litoval. Slabota. ()

Black-star

Nejvíc tomu uškodil 3D rozměr. Osobně jsem také pro starou klasiku, ale snažím se to hodnotit nezaujatě. A osobně mi to nepřišla taková katastrofa, bylo to nově podané a uchopené, využité moderní efekty a na některé věci či části filmu byl trochu jiný pohled. Taže celkově si myslím, že to byl celkem dobrý pokus... ANO klasika je klasika, ale kdo tenhle film odsuzuje jen kvůli klasice tak podle mého neumí být nezaujatý. Pro mě zlatá střední 50% ()

MeaCulpa

Tak tady se něco nepovedlo panové. Nový Souboj Titánů nefunguje takřka v ničem. Scénář prodělal dlouhou lobotomií, herci nemají co hrát a Leterrier i jeho střihač museli být neustále zhulení. Tenhle film musí všechny milovníky řeckých bájí zhnusit nebo jim minimálně přivodí silné nechutenství. ()

AldousSnow

Očekávání byly opravdu malá, ale nakonec to tak špatné nebylo. Není pochyb o tom, že originál z roku 81 patří mezi legendy a není pochyb o tom, že atmosférou a napínavostí děje, se mu update verze 10, téměř vůbec nepřiblížila. Sam Worthington mi v roli Persea opravdu nesedl. Naopak Gemma Arterton jako Ía, polobožská :) ()

Alexandre

Po vizuální stránce bezchybné zpracování, po dějové nic moc, místy nudná, místy zajímavá. Přestože tohle novodobé dílo nesahá staré verzi Titánů ani po kotníky, tak jsem si jej poměrně užil. 65% ()

Chrlič

Už se nikdy nebudu dívat na Souboj Titánů, budu se dívat jedině na Souboj Titánů - ten starší, hezčí a lepší. Extra hvězdičku za Krakena, kterého můžu kdykoliv v jakékoliv podobě (pokud možno v té nejpřerostlejší). ()

nightday

Dosti nepovedená a osekaná verze originálu z roku 1981. Počítačové efekty dělají film hloupým a jenom jej przní. Méně takovýchto adaptací ! ()

Tamten

Největším průšvihem tohohle filmu je jeho předchůdce, který nasadil laťku tak vysoko, že se na ní dá jen těžko dosáhnout. Nebýt toho, tento film by byl hodnocen asi o něco lépe. Zásadní nedostatky totiž nemá. Ano, děj je místy divně zkracovaný, postavy se občas chovají nelogicky a najde se dost záběrů, které jsou točeny čistě kvůli efektům (a 3D efektům). Ale nejedná se o nic, co by jiné dnešní filmy tohoto ražení neměly. Jenže v okamžiku, kdy ho začneme srovnávat s originálem, tak máme tendenci mu hodnocení značně ubrat - nicméně s tím museli tvůrci počítat. ()

Zevon

Klasická americká klišoidnost, revolta chudého rybáře proti bohům, který cestou pomsty jen tak posbírá svou kamarilu, jako když hrajete Neverwinter nights, nebo Baldurs gate :-), aby to všechno vyřešil :-) a mohl zase do své kocábky chytat čudly. Krásné řecké báje a pověsti, kde je dobro a zlo, definované stejně jako hrdinové, se kterými se můžete ztotožnit, zde dostávají nakládačku ve stylu doom, kde je cílem "jdi a vykarti co můžeš", podpořeno tupými dialogy, nastavenými na IQ současné zlaté generace...Nebýt lepší výpravy a značných financí, natlačených do filmových triků, byl by to děs. Kdyby měl film existovat bez tohoto, měli bychom skvost na úrovni Xeny, což je velmi špatné zjištění. Jdu raději vypustit toho krakena. ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (více)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (více)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj