Comeback

• Slovensko Comeback
Česko, (2008–2011), 22 h 38 min (Minutáž: 25–29 min)

Série(2) / Epizody(51)

Estrellita

Jediný český seriál, který stojí za to! Docela se mu vede dosahovat vtipnosti některých anglicky mluvících sitcomů a zejména českého diváka může opravdu bavit. Dejdar coby pupkáč ožrala mě děsí v nočních můrách a jeho postava Ozzák je typickým příkladem chlapa, kterého za nic na světě NECHCI! ()

rodo

Sám se divím, že jsem se přemluvil na to koukat. Na první díl jsem sice ještě odvahu neměl, ale pak jsem se rozhodnul, že než něco zdrbnu, musím to alespoň vidět. A popravdě řečeno to nebylo tak hrozný. Dám tomuto seriálu ještě šanci a uvidíme, jestli udrží celkem dobře nastavenou laťku .............................................Tak musím říct, že jsou některé díly fakt vtipné. Dokonce i Dejdar, který mi byl už poslední dobou dost protivný, hlavně od doby, kdy jsem protrpěl Pánskou jízdu, je ve své roli dobrý. Takže u hodnocení mohu s klidným svědomím zůstat. ()

Samuel7

Některé díly jsou slabší, zato jiné opravdu hýří vypiplanými gagy, skvělými slovními hříčkami a všechny je spojuje trefná satira na typického českého skrblíka (proti nimž nemám, situace v této zemi je tristní) v podobě Tomiho Paciho - tam na rozdíl od třeba Lexy či Ozzáka není třeba ani nadsázky, a Simona tu škudlivost pak posouvá do ještě absurdnějších poloh. Ač Matonoha mi přijde jako naprosto otřesný moderátor, minimálně tato role mu sedla. Nejvíce samozřejmě září dnes již legendární Ozzák, ale ani většina osazenstva herecky příliš nezaostává, i když Batulková, Babčáková a hlavně Doležalová mají slabší momenty. Poslední jmenovaná mě pak dostala u Krause svou namyšleností, kde byla uražená, že ji její partner ze Star Dance neznal. Jako opravdu si myslí, že je díky této, co si budeme, poměrně snadné roli ihned přední česká herečka? Ach ty české hvězdičky... Ale to odbočuji. Comeback zkrátka se ctí zaplnil díru naší seriálové tvorby, protože sitcomy tu zrovna nerazíme - přitom evidentně ne veškerá česká komediální tvorba je automaticky trapná (ač skvosty jako Babovřesky, Kameňák, Román pro muže aj. nám zkrátka dobrou vizitku moc nedělají). U Comebacku zamrzí hlavně výplňkové laciné vtipy, většinou kolem Ivy a jejího poprsí, ale tento typ humor je běžný i v těch nejlépe hodnocených zahraničních seriálech, takové How I Met Your Mother, které mi přijde opravdu ultratrapné, na tom vyloženě stojí. Comeback mi přijde rozhodně humorně sofistikovanější než HIMYM nebo i takoví Friends, kteří z pohledu roku 2020 neuvěřitelně zastarali. Comeback i po 10 letech baví a škoda toho zdejšího hodnocení, o desítky procent níže než zmiňované zahraniční klasiky, přitom vážně nerozumím, proč. Ač se moderní česká filmová a seriálová tvorba jako taková zdaleka nerovná např. britské či hollywoodské, nečiní mi problém dobře ohodnotit opravdu slušný počin. Zdá se mi, že na čsfd je opravdu velká tendence podhodnocovat českou tvorbu jen proto, že je česká (mimochodem ale pokud zprůměrujeme hodnocení obou řad dle dílů, vycházelo by to asi na 85 % - hodnotících sice méně, ale zato každý díl samostatně, a hodnocení teda má trošku větší váhu než od někoho, kdo viděl jeden díl; jako u každého seriálu i zde chvilku trvá, než vám postavy přirostou k srdci). Za mě snad to nejlepší, s čím kdy TV Nova přišla, v rámci jejich tvorby jde o zjevení, ačkoliv zásluhy samozřejmě připisuji spíš scénáristům a hercům. 7/10 ()

fray

cely comeback mi prijde jak sceny z Inland Empire od Davida Lynche. neco se deje na scene a je slyset smich. ale cemu se mam smat? ()

LordSnape

Tak jsem se hodně nudil, a zkouknul celých 22 dílů v archívu TV Nova a musím říct, že z původně podprůměrného seriálu se postupně stal Comeback seriálem průměrným. Některé věci ale pořád nechápu. Třeba proč má Lexa na hlavě tu kreténskou čepici, proč se Ozzák chová spíš jako debil než rocker a proč Matonoha hraje jako by ho to vůbec nebavilo. Iva je celkem hezká, ale obávám se že sama celý "sitcom" neutáhne. Pár fórů je dobrých, jen do britské školu to má hodně daleko. Nepamatuji si, že bych se někdy od srdce zasmál, ale i tak se pokus cení. Možná časem přijdou sitcomy jiné, daleko scénáristicky vyladěnější a lepší. ()

plechulka

Tři hvězdičky - průměr - jsem sem umístila již před časem, ale pokud budou všechny díly, jako včerejší ("KOZY IVY PACOVSKÝ TY JSOU VÁŽNĚ OBROVSKÝ" a HÁCHA MUZIKÁL od Michala Davida), který obsahoval maximální zahuštění fórů a hlášek, asi budu muset jednu přidat - nahlas se smát u televize při stejném pořadu celou rodinu jsem už dlouho nezažila. Nejspíš scénáře píše větší skupina lidí a někdy mají svůj den a někdy nemají....? Každopádně první ulítlý český sitcom, na který se dá dívat (Takovou normální rodinku nepovažuji za sitcom, ale klasiku...). ()

SG_ever

Mezi českou seriálovou žumpou patří mezi absolutní špičku. Srovnání se zahraničnímy seriály není vůbec na místě, protože Dejdarův "pivně-buranský" humor kontrastující se slušňákem Matonohou může vzniknout jenom u nás (nebo na Slovensku) a jen my se tomu můžeme takhle smát. (70%) ()

Mrkvič

Mít v době vysílání čas, tak je to snad i koukatelný. Rozhodně ale nebudu nakládat jakékoliv úsilí, abych si k seriálu našel cestičku. Trochu mě to mrzí kvůli Dejdarovi, protože jeho Ozák je na tom jediná světlá a hlavně vtipná vyjímka. ()

kinghome

Rozhodně nejlepší český sitcom. Ono to neni zrovna těžký, ale i tak se cení to, že je to konečně něco, u čeho se dá i zasmát a není to kvůli tomu, jak trapné to je. Škoda, že už comeback skončil a nahradila ho dementní Helena. Ozzák a Lexa byli nejlepší postavy. Skoro každý jejich slovo byla hláška, a ze seriálu si pamatuji nejvíc právě je. 62% pro český sitcom je tak akorát, ale za mě 75%. Vážně nic lepší v Česku na scéně sitcomů není. ()

Tyny

Děkuji bože, že naše televizi aspoň jednou vysílala něco pořádného. Comeback mi zkracoval dlouhé chvíle a doteď jsem mu za to vděčná. Dejdar je fajn komik. Jediná moje noční můra je suchý humor, s kterým se jak na truc dost často potkávám. ()

Nihlathak

Připojuju se k těm, které seriál velmi příjemně překvapil. Působil (až do první půlky 2. série) na české scéně jako zjevení. ()

terunka003

Nápadité, vtipné × české. Jsem poslední dobou negativní k věcem, které se tvoří v českém prostředí. Dejdar je excelentní, strejda naprosto skvělý, některé hlášky byly opravdu podařené. Uvidíme, jak se rozjedou ostatní díly. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý