Přichází Satan!

• Velká Británie The Omen (více)

Narodil se v šest hodin, šestého dne šestého měsíce... Britsko-americký film Přichází Satan! režiséra Richarda Donnera patří ke komerčně nejúspěšnějším hororům s okultistickou tematikou, které prožívaly svůj rozmach ve Spojených státech 70. let. Působeni Satana je v Donnerově filmu dáno do souvislosti s politikou: americkému diplomatovi Robertu Thornovi je za podivných okolností podstrčen k adopci chlapec Damien, ve skutečnosti vtělení Antikrista. Po řadě záhadných nehod, jejichž oběťmi jsou lidé odhalující pravou tvář dítěte, vyhledá Thorn v zoufalství kněze, který mu vyjeví, co musí udělat. (Česká televize)

Flaxik

Kde toho fakana vzali? Jestli jsem si nějak představoval pekelné smrádě, tak by vypadalo přesně jako malý Harvey Stephens. Nejlepší satanský horor, co jsem zatím viděl. ()

ad

Strašidelné to není ani minutu, spíše napínavé a hlavně atmosferické - celé je to tak originálně stylizovaně nerealistické, že se až nabízí spojení se starými "operními" horory... prostě kouzelné+jedna za bezva hudbu :) ()

dubinak

Legendární ztvárnění malého satanského dítka, které se vepsalo do hororových klasik. Úžasné atmosférické, tísnivé a s originálními vraždami. Škoda, že jsem dřív viděla remake. ()

DruidKarel

1312. hodnocený film: Dlouho mi tenhle film protékal mezi prsty, až se mi konečně povedlo jej shlédnout. Musím uznat, že nejen Gregory Peck byl jedním velkým překvapením, protože i ostatní herci odvedli úžasné výkony. Spousta napětí a násilností jen minimální množství, skvěle vymyšlený scénář a dokonalé načasování každého napínavého okamžiku - takhle se dělají filmy. Určitě se jedná asi o dosud nejlepší film se statanskou tematikou, který jsem kdy shlédnul a musím jej určitě doporučit. 5* si jednoznačně zaslouží a vyvrcholení filmu je stejně nečekané, jako úmrtí jednotlivých herců v tomto filmu. Ještě musím upozornit na zajímavosti k tomuto filmu, které nenechají jednoho fanouška filmu chladným. 5* ()

C0r0ner

Že bych se nějak bál se říct nedá, ale dobrou temnou atmosféru to rozhodně mělo. Zajímalo by mě, jestli dnešní filmy s podobnou tematikou budou za nějakých čtyřicet taky tak vyčpělé, nebo si zachovají všechny svoje kvality. Donner každopádně ukázal, že jako režisér má lidem co nabídnout a následně to dokazoval po celou svoji kariéru. 80% ()

Pajky3

Hororový pátek třináctého Part II. - Na rozjezd naší hororový noci jsme si pustili film o malém Damienovi. Docela zajímavej, ale trošku se na něm podepsal čas. Už mi nepřijde tak děsivej jako jistě byl před několika lety. Každopádně atmosféra je solidní a některý scény jsou opravdu skvělý. Bezesporu jim vévodí ta s tabulí skla. Ubližuje tomu dabing a to hodně. ()

pufina

(Konečně jsem původní verzi Satana dohnala, hohó!) Hororová klasika s výbornou atmosférou a mrazivou hudbou. Teď můžu konečně zhodnotit, jak moc je věrný remake z roku 2006 a opravdu je to dost povedené - nicméně (a to se asi dá čekat) jsou herci zde kvalitnější, přesvědčivější a vůbec tak celkově.. Zkrátka starší horor, to dovede zapůsobit, nemám co vytknout. ()

pakobylka

----- "On z šírého moře se zjeví a stvoří pak armády na obou březích ... a bratr proti bratru ... a člověk zmizí z povrchu zemského." ----- Víte ... myslím, že JEHO přítomnost není bezpodmínečně nutná. S přehledem ho zastoupíme sami - ve všech ohledech. VŽDYCKY jsme ho zastoupili ... a je až s podivem, že jsme přežili rok 2000. Možná je to jenom strach ze síly našich vlastních zbraní, který v současné době alespoň trochu brzdí naše mocenské a jiné ambice. Co se pak týká samotného Satana, který prý právě přichází, musel by mít daleko větší koule, aby trumfnul naše aktivity - a dokázal nás (tedy i mě) opravdu vyděsit. Do určité míry ho odepsal čas - nahradili ho jiní hráči ... a já ani vy s tím nic nenaděláme. P.S.: ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Ráda bych viděla toho supermana, který by za daných okolností unikl smečce rottweilerů ... ;-) ()

Juto

Tento film je jedinečný vďaka pocitu, ktorý film podnecuje. Strašidelné herecké výkony, strašidelná hudobná partitúra. Dokonalý horor. 10/10 ()

WolfR

Působivý horor se satanistickou tématikou. Ta pekelná atmosféra a napětí sálají z každého záběru a dují k tomu doslova ďábelské chorály. Damiena bych teda nechtěl potkat, 5 hvězd. ()

Mol

WHEN THE JEWS RETURN TO ZION AND A COMET RIPS THE SKY AND THE HOLY ROMAN EMPIRE RISES, THEN YOU AND I MUST DIE. FROM THE ETERNAL SEA HE RISES, CREATING ARMIES ON EITHER SHORE, TURNING MAN AGAINST HIS BROTHER 'TIL MAN EXISTS NO MORE!!! Možná ne až tak strašidelný, ale za to zajímavý snímek, takovým je v mejch očích Omen. Už úvodní Dominus, Sanctus, Christus s postavou Damiena nahání mrazení v zádech. Div se člověk nekřižuje. Z těch děsivejch scén a navozování dojmu zla se mi asi nejvíc líbila ta, kde Damius nechce do kostela. Pecka jak blázen. Ve výsledku ale Damien nehraje hlavní housle, protože hlavní část filmu se soustředí na vyšetřování toho, co je vlastně to dítě zač. Nevím proč si pan Thorton nesehnal nějakou pistoli, když se vracel domů. Psa střelit, chůvu udusit polštářem a spratka svázat izolepou. Čekal jsem velké finále v kostele s bouří, křikem, smečkou psů, ohněm, zjeveními, bojem, a sedmi dýkami a ono nic. ()

czejny

Je už tomu tak, že horory neřadím do škatulky s nápisem oblíbené, ale je tomu tak, že Přichází Satan je povedený film na tuto tématiku. Narozdíl od ostatních hororů mi nepřišel až zas tak stupidní (ano! fanoušci hororů sežerte mě!) a měl dobře temnou atmosfétu. Akorát jsem nepochopil, proč hned na začátek filmu tvůrci museli strkat ty typicky hororové zvuky, když se malý satánek ztratil, ještě než jsme se stačili dozvědět něco víc. (Nebo asi mám hodně kuráže na to, abych se bál, když se malý klučík ztratí.) Váhal jsem jestli dát satanovi 4 nebo 5 hvězd, ale když se mi jako jeden z mála tento horor líbil, budu hodný. ()

tom88

Poriadny desivý horor. Od Angličanov by som takýto horor nečakal a navyše s takou super atmosférou, klobúk dolu. Najviac sa mi tam páčili tie desivé psiská, ale pohľady Damiena tiež nemali chybu. Pre mňa je to veľký kult. 85%. ()

daEmoNickY

Co si na to pamatuji tak film pusobil spise smesne nez straslive. Obcas se mu povedlo vyvolat trochu toho strachu, ale jinak spise byl "proc to proboha dela?" / "vzdyt nema duvod proc by tam sel (sla)?" zazitek. ....... Ma smysl videt pouze pokud a) nic jineho nedavaji b) mate radi Gregory Pecka c) se chcete zasmat d) .je baleny jako DVD s reziserskym komentarem. ()

SoolenJV

Mrazivý film. Viděl jsem jej v noci, sám doma, venku bouřka. Zvláště scény se psy na hřbitově, takhle má vypadat horor. ()

charge

Snímek, který nevyděsí, přestože to má za úkol, asi tak by se dal jednoduše charakterizovat The Omen. Ten smrad mě tam spíš otravoval, nežli děsil a příběh taky neni dvakrát strhující, nejzajímavější na tom bylo asi kriminální pátrání a hledání příčin smrtících událostí, ale jako horor celej Damien selhal. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner