Resident Evil: Afterlife

• Německo Resident Evil: Afterlife (více)

Alice stále pokračuje v odplatě proti svému bývalému zaměstnavateli, společnosti Umbrella, která do světa vypustila zombie virus. Ona i se svými klony zaútočí na ústředí společnosti, kde se jí podaří zneškodnit většinu přítomných zaměstnanců kromě Alberte Weskera, který jí vpíchne injekci zbavující ji všech nadpřirozených schopností. O šest měsíců později cestuje Alice na Aljašku do místa zvaného Arcadia. Zde se opět setkává s Claire a společně utíkají do Los Angeles, které ovládají zombie. Podaří se jim přistát ve věznici, která zůstala jako jediné místo ve městě útočištěm pro nenakažené. Mezi skupinu nenakažených patří basketbalista Luther, producent Sinclair, Angel, Kacey, Kim a Claiřin starší bratr Chris, kterého však Luther drží pod zámkem, protože byl obávaným vězněm. Společně všichni plánují útěk na Arcadii, což je podle Lutherových informací ve skutečnosti loď. Jelikož útoky zombie na věznici se začínají stupňovat, rozhodnou se utéci co nejrychleji. Sinclair ovšem sám zmizí s Claiřiným letadlem a tak jim nezbývá nic jiného než propustit Chrise, protože zná další možné únikové cesty. Do věznice se mezitím probojují zástupy zombie a je nutné s nimi bojovat. Při střetu se zombie umírají Angel, Kacey a Kim. Ostatním se podaří utéct a nalodit se na Arcadii... (TV Prima)

petero

Stalo sa z toho moje guilty pleasure a to po prvom zhliadnutí som to tiež považoval za najslabší diel, ale: rozpočet, 3D, milla na n-tú v obtiahnutom oblečku, parádny OST, Sienna a jej brutálny výstrih na záver - no neteš sa na päťku. Anderson sa zameral na tú správnu cieľovú skupinu, ktorá mu nebude vyčítať logické kiksy, proste stálu a rastúcu fanúšikovskú základňu, s ktorou sa o nezáujem o ďalšie diely nemusí báť. Zarobené peniažky rastú s každým novým dielom. Resident Evil – Budget $33 mil. Gross revenue $102mil., Resident Evil: Apocalypse – Budget $45 mil. Gross revenue $129 mil., Resident Evil: Extinction – Budget $45 mil. Gross revenue $147 mil., Resident Evil: Afterlife – Budget $57.5 mil. Gross revenue $296 mil. Kúpa BR je istá vec =). Videné: 6x (1x v kine 3D) ()

Davies182

Je to vpravdě strašné, ale není to hrozné. A rozhodně to není žádná katastrofa! Třetí díl zombíkovské vyvražďovačky sice zůstane asi napořád nejlepší walking-dead-béčkovou-akcí všech dob, ale Afterlife zase tak moc do hlubin temné žumpy nezapadá. Vlastně je to docela zábava: je tu plno totálně ujetých a trapných hlášek, potoky krve, pečlivě dávkovaná přehnanost, smršť akce, a trojlístek tak tupých postav, že by je v piškvorkách porazili i teletubbies. Kdo tedy půjde do kina s pusou narvanou pop-cornem ještě než usedne do sedačky, nemůže být zklamán. Smál jsem se celkové debilitě a užíval si akce - je jí tu dost. Souboj ve sprchách rulez. BTW zvuk v kině byl maximálně luxusní, takhle mi za bubínky naposledy tahal metalcoreový koncert v 007čce na Strahově. Verdikt: sračka, ale zklamán nejsem ani trochu. P.S. 3D tedy vypadalo mnohem lépe i na takovém Step Up 3D... ()

Xmilden

Celou tu exkurzi sérií jsem absolvoval abych se naplno připravil na nejmladšího bratříčka Afterlife. Když půjdu po pořádku, úvodní akce mě nechává naprosto chladným, pátrání po Aljašce také, poté ovšem přichází zlom, stává se tak po přistání v Los Angeles. Tady jsem totiž opět doma, scény kdy je Milla osamocena mě vždy k smrti nudily, zato když se dostává mezi nějakou tu tlupu přeživších začíná situace houstnout. Jak sama trefně zmiňuje, kolem ní totiž umírají lidé. A tak konec s nudou a jde se na věc, ve sprchách se začnou objevovat nové druhy zombíků a přichází i vysoký chlápek se sekerou. Jakmile dopadne poprvé jeho nástoj na vrata, mám s hodnocením jasno. Tento díl stojí za pozornost! Vrata samozřejmě jsou prolomeny, začíná boj o život, příjde zrada, atd. Na filmu nevadí jednoznačné vykrádání Matrixu, fakt že se film semtam poohlédne k sousedům pro inspiraci mě nenaštval ani v třetím díle. Slabinou filmu jsou neskutečně zpomalené souboje. Tento vizuální marast se naplno projevil v závěru, kdy Weskerova smrt vypadá přímo otřesně. Rozpůlení psa kusem skla, beru jako efektivní záležitost. Stejně jako odhození brýlí. Neviděl jsem film ve 3D. Přesto jsem si pochutnal. Základní otázku si člověk musí klást ještě před projekcí, zda nemá příliš vysoké scénaristické nároky na tohle stále zábavné béčko. Mé resumé dílů: 70% - RE3, 55% RE, 40% RE2, 35% RE4. PS: Po určité době, kdy vyspívám jako divák, tenhle díl moc neobstojí. 35% a může být i docela rád, že je rád. ()

FlyBoy

Vložím Bluray disk, pozriem si to v HD kvalite, vypeckujem to v DTS režime-och tie nadtisícové rozlíšenia a nadrámcové "sound" systémy, pošuškáva sa čo raz častejšie. I keď tieto pokrokové metódy nevyhľadávam a spoľahlivo ma míňajú, tak sa zriedkavo nájdu unudené chvíle, kedy vysoko definovaný obraz priateľsky preberie. Nuž, vizážisti sa blysli a musím uznať, že čo sa týka našminkovania Mili a jej hracieho priestranstva sa jedná o jednu z najvyfešákovanejších snímkov ("TRON: Legacy" vyrovnane sekunduje) posledných mesiacov. Nebyť tej vlezlej vážnosti, nezmyselnej naťahovanosti a prudkej tuposti, tak si "After Life" trúfam označiť za zvodnú prehliadku novoprijatých technológií a postupov v rámci herných adaptácii s predsavzatím patrične odjebať pochybnosti, o tunajšej - podotýkam - nezábavnej (!) pokleslosti. Takto je to prevarené papaníčko predovšetkým pre puberťákov založené na únavne onanistickom interpretovaní celého hybridu, tá debilita fakt nebaví, ale otupuje a nezachráni to ani (d)obrý kladivár či monštruózne kolónie nemŕtvych. A ak by náhodou niekto chcel namietať, že nerozumiem poslaniu no brain atrakcií, tak mu odkazujem, že ho vnímam rôznorodo a (v kontexte progresívneho žánrového establishmentu) pri výbere preferujem blbnutie skôr fleischerovského alebo snyderovského rázu. Istá *. ()

darkrobyk

Ale no tak, vždyť jde o klasickou žánrovku, kde stačí vypnout mozek a sledovat akci, masakrování zombíků a kde vůbec není podstatné, jak to všechno skončí. Triky jsou obstojné, gejzíry krve lítají i s kusy masa, kameramanovo oko má smysl pro kompozici, úderná hudba je patřičně řízná a v celém tom strašení pak nejvíce vyleká hejno vran. Inspirace vetřelčí ságou je viditelná tak, že člověk by už ty mrštný potvory viděl za každým rohem, pejsci, co vypadli z Věci, jsou neobyčejně přítulní a závěr tak trochu cituje Čapkovu Válku s mloky. Chvíli kecání, pak řezničina, létání, padouch, co si nedá pokoj, a najednou je skoro konec. Pěkné. p.s. nejlepší postavou po Mille je obr řezník... ()

Ampi

Slabší čtyrka, ale čtyrka. Ona je to nakonec i čtyrka série. Škoda, že nebude svět plný Alicí, i když nikdy neříkej nikdy. Wentworth Miller se objevil v kuriózní roli, vzhledem ke svému působení v Prison Break. Trochu tam sice byl namixovan matrix. Asi jeden z filmů, ke kterému se hodí 3D. ()

Hrabka

Fanoušci a zastánci této série se snaží čtvrtý Resident Evil obhájit a vychválit, cpou tomu nejvyšší hodnocení, ale tohle jim už nikdo nežere. Otázka: Kam se může solidní "hororová" série dostat, když je snaha pouze o co nejlepší 3D efekt a všechno ostatní jde stranou? Odpověď. Do sraček. Nechci to ještě tvrdit o tomto díle, protože ten se ještě jakš takš dal snést, ale co bude dál... Afterlife je prostě extrémně zaměřený na 3D a na akci, která působí uměle a jediným cílem je dostat diváka v kině tím, že proti němu letí sekera, krev, náboje... A to je jako vše? To už se v budoucnu ničeho jinýho nedočkáme? K čertu s 3D efekty, režiséři z toho akorát magoří, zaměřují se jen na efekt a na ostatní věci kašlou. V tomto filmy se to jen potvrdilo. Děj je docela o ničem, Milla a Ali pochopitelně stále cool, ale "Matrix" scény byly trochu moc. Chlápek s megasekerou byl megaúletovej. W. Miller přináší trochu nostalgie pro fandy Prison Breaku a jeho role působí dost humorně. Resident Evil 4 přitáhne hodně pozornosti, protože fanoušků předchozích dílů a hry je hodně. Diváci si v kině užili skvělé 3D efekty, ale to ostatní už není nic moc. Doufám, že s příštím dílem bude líp. UPDATE únor 2015: Teď když jsem na to koukal podruhý během RE maratonu, tak to překvapivě na mě působilo vcelku dobře. Tedy kromě části na lodi, ta to podle mě docela kazí. Přidávám hvězdu 60% ()

Fiftis

Tak jednotka to síce nebola ale Resident je Resident a vždy Residentom bude. Od hororovej stránky to už má veľmi ďaleko ale tá Milla ma stále baví. A baviť bude. ()

Shakers

Anderson je fakt divný režisér.Raz natočí celkom slušný film (Death Race, Horizont udalosti) a raz úplnú kravinu (Resident Evil: Afterlife, Žoldnier: Légia skazy).Série Resident Evil mi nevoňala už po prvom diele najlepšie, ale bolo to celkom pozeratelné a menej prehnané a predovšetkým voňavejšie ako všetky ostatné Residentovské sequely.Tento film v poradí už 4 zo série je rovnako otrepaný ako predošlé diely okrem prvého.A naviac má tento diel asi najslabšie postavy, najslabšieho a najtrápnejšieho záporáka, najtrápnejšie rodinné duo (ale to preto, pretože v predošlých častiach sa rodinné duo nevyskytlo :-), najtrápnejšých zombíkov, najtrápnejších hercov a na záver najtrápnejšie matrixovské akcie, ktoré sa moc nepodarily.A nepomohlo tomu ani 3D.A keďže som to len kritizoval patrilo by sa povedať aj nejaké pozitívum.Takže - nebola to zas taká sračka ako som čakal :-) 50% - 2* ()

playboxguest

Ultraviolet v apokalyptickém světě si přestává lámat nohy nad komolením příběhů Residentovských her a jde si cestou vlastní, kdy si z předloh půjčuje jen jména postav a pár potvůrek (přítomnost Resident Evilovského Pyramid heada z pátého dílu herní série byla dost příjemná, stejně tak mutace psů známá z ostatních dílů) a zbytek si prostě podle libosti půjčuje z jiných zombie filmů. A poprvé je to opravdu zábava, kdy má člověk tendenci užívat si zběsilé tempo zábavného béčka a srát na to, že to má v názvu jeho oblíbenou videohru. Afterlife je lepší než zmíněná Ultraviolet i všechny předchozí díly téhle filmové série. Ali Larter přestává být oproti Extinction nevýrazná a krade si pěknej kus filmu pro sebe, normálně je středem mých vlhkých snů Mila, ale dneska večer je mým nezvratným osudem podlehnout sexappealu jiné zombie kydličky. Co se 3D:***** týče, nemůže být tentokrát o ubohé konverzi 2D filmu ani řeč, tady je vidět, že si tvůrci s celým filmem neskutečně vyhráli a sledovat jejich práci je slast. Prostorovost je znatelná i v bezefektových scénách, ale efekty, a že jich je, to je nářez! V obýváku mi pěkně hutně pršelo, kulky, prach i kusy zdí lítaly z obrazovky až jsem si říkala: "Kdo to bude do prdele zametat?", krev mi cákala až do ksichtu, no prostě 3D tentokrát nemá jedinou chybu a předvádí kousky, o kterejch si kdejakej profláklejší film může v téhle oblasti nechat jen zdát. Zvuk taky neměl nejmenší chybu, moje kino otočilo barák vícekrát než by dokázala kdejaká kuří nožka. Nevím, kde se to ve vás pane Andersone vzalo, ale jak jste natočil nejnudnější film série, zvládl jste i ten nejzábavnější (že byste se při Rallye smrti i něco naučil?), chválím. Film 70% 3D 100% ()

Madsbender

Spomalení latexoví panáčikovia v plastovej snehobielej výprave sú vrcholom najštrukturovanejšieho dynamického naratívneho systému, ku ktorému Anderson dospieva. Upúšťa sa od pevného príbehu, dôraz preklápa na anticipovanú videohernosť a jej výrazové prostriedky. Hlavné slovo dostáva obraz a zvuk, ktoré formulujú fanservis (mimovoľné priamočiare expozície ikonických postáv videohernej série) a sploštené vizuálne prefabrikáty v stupňovaných koridoroch, kde hrá svoju významnú rolu detail. Symptomatická vyprázdnenosť a uvoľnený rytmus premieňajú film v prostú efektnú exhibíciu, ktorá sprevádza diváka po vymedzených ťažiskových lokáciách (otvorené exteriéry len zastupujú okolitý svet a sú podkladom pre ustavičný pohyb a presun postáv - lietadlo, vrtuľník; navyše sa kamera často vracia do už raz navštívených miest). I tak naďalej prelamuje štandardy brakovej žánrovej produkcie a činí tak spôsobom, ktorý je vo svojej samoúčelnosti zábavným, a v bezpočte scén prekrásnym a vizuálne bezchybným manévrovaním na pôdoryse prednostnej akcie. Serializovaná uchopenosť z Extinction tu dostáva jasné opodstatnenie a naďalej rozvíja jej model. Ako 3D i ako prosté 2D poskytuje to isté, keďže sú 3D efekty opakovane simulované a dvojdimenzionálny mód je rovnako sebaukájajúcim, nablblým žraníčkom (ktoré navyše viac pripomína bežnú videohru), vyháňajúcim postpubertálnu priblblosť do nových sfér. No a Milla je jednoducho sexi. 80% ()

sheen

Žádné zklamání, ba naopak, po Zániku je tady Milla zase v nehorázné kosičce a opět jí to sluší a jde dobře od ruky:) ()

Pilda17

Určitě nejslabší díl ze série, ale zase tak bledě bych ho neviděl.. Scénář není dobrý a po akční stránce film také není perfektní, ale akčních scén není málo a nějaká ta scénka dokáže diváka pobavit.. První polovina je takřka o ničem a zpomalení při bouračce letadla bylo zcela zbytečné a mohlo to být provedeno lépe, ale budiž.. Zajímavě zpracované zombie a nové druhy mě celkem ve filmu chytli (hlavně ten s tím velkým kladivem nebo co to bylo). Druhá polovina filmu má lepší rozjezd a divák se už tolik nenudí. Tak že se těším na 5 díl, který se zase objeví.. 5/10 = 55% ()

Deimos

Blu-ray/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +zpomalovačky mi nevadili, Milla Jovovich stále dobře vypadá, vedlejší role (Locke, Kodjoe, Larter, Miller a Guillory) velice potěší, dobře ozvučené, dobré lekačky -obehraný scénář, už tu to párkrát bylo, navíc je tu spousta klíšé, přeci jen zpomalovaček bylo až přehnaně/// Resident Evil je má oblíbená série, jen jsem z obav o kvalitu čtvrté pokračování v kině vynechal a udělal jsem dobře. Není to žádný zázrak, který bych musel mít ve filmotéce a počtvrté film už nemá čím překvapit. Pro domácí kino je to ale vhodný oddechoví snímek, který za předpokladu že máte rádi zombie filmy, nebo tuhle sérii, tak úplně bez obav přežijete. Opět se tu objeví spousta vedlejších postav a opět jejich životnost je velmi krátká, což už mi docela vadí, protože je to tak pořád. Příště by se nemuselo tolik hledět na efekt, víc zapracovat na scénáři a postavách a bylo by to lepší. Nicméně se vyhnu mínění ostatních a tu čtvrtou hvězdu přidám./// Celkem 71%/// ()

Cappuccino

Resident Evil: Afterlife vlastní maximálne necharizmatického záporáka, tupý scenár, nevýraznú skupinku, pomalé odsýpanie deja.. stačí? Nestačí! Pokračovania mojej obľúbenej ságy som sa skutočne nevedel dočkať, ale takto? Prosím, dosť! Hádam ste nám pri záverečnej scéne nechceli naznačiť, že plánujete pokračovanie?! Bojové scény nemajú ani najmenšiu snahu pôsobiť aspoň z časti realisticky. Nie, 3D by neprekážalo. A nie, neprekážalo by ani vykrádanie Bladea (ústa príšeriek) či Matrixu (dve začiatočné scény). A nie, neprekážali by dokonca ani otravné, stále sa opakujúce, "slow-motion" zábery na letiace predmety (a že takých záberov bolo naozaj veľa), ale nech to má všetko prosím nejaký zmysel a spád - minimálne jedno z menovanej dvojice! ()

Ruut

UPDATE 2020: No opáčko po deseti letech bylo bolestné :-))) ----- Dokonalá reklama na 3D a hezké cool lidi, s hororem to nemá nic společného .. ale to víme u RE už dávno, že. A ta základní otázka? ANO, fandům série (jááá) se to bude líbit. ()

Allien.9

Další (nikoli však poslední) film, který šeredně doplatil na 3D. Příliš krátká stopáž, příliš málo prostoru pro postavy a příliš předimenzované (často směšné nebo nelogické) scény, které vedou k nepříliš zdařilé zápletce. A to nemluvím o přehnaném množství zpomalených scén a zcela zbytečných zatmívaček. Jediné, co se mi tak skutečně vrylo do paměti, byl lahůdkový souboj ve sprchách, kde nějaké to zpomalení vůbec nevadilo... Chystaný "Resident Evil 5" bude nicméně opět lichý, takže pevně doufám, že nedojde k porušení nepsaného vzorce (liché díly = skvělé, sudé díly = mizerné) a bude opět COOL.:-) ()

misterz

Zatiaľ najslabší diel Resident Evil. Z predchádzajúcich dielov som si už ako-tak zvykol na vykrádačku kadečoho možného aj nemožného z iných filmov (niekedy to je celkom humorné), ale že sa do toho zamontuje ešte aj Matrix, tak s tým som vážne nerátal. Tie spomalené zábery liezli hrozne na nervy. Pokiaľ nie sú účelové, ako napr. v Matrix, tak je z nich viac škody ako úžitku. Dejová linka sa snažila byť zaujímavá, ale moc to teda nevyšlo. Našlo sa aj pár svetlých momentov, ako napr. chlapík s obrovskou sekerou a pár naozaj vydarených lakačiek, ale to je asi tak všetko. Inak veľká príbehová nuda založená na úteku pred zombíkmi a snahou viesť osobnú vendetu. Ale všetko akosi nemastne-neslane a hrozne jednoducho. 45/100 ()

2-Xtreme

-Najhorší a najtupší diel série, hodnotenie 45% len kvôli tomu, že som to videl v 3D kine. Tu vlastne ani nie je moc o čom písať, pretože o všetkom už hovorili trailery. Resident Evil: Afterlife je ptákovina a to poriadna! Paul W.S. Anderson to celé hrá len 3D efekt a na všetko ostatné proste kašle a nevadí mu to (žiaľ to nevadí ani pár onanistickým jedincom v zmysluplnej diskusii na tento unikát). Už predošlé diely neboli žiadne výhry ani v rámci svojho žánru ani v rámci prerábky hry na plátno. Nechcem moc rozpisovať zbytočnosti, ale musím aspoň v skratke. RE je na námet rovnomennej hry no prišiel so svojím príbehom a postavou (jednotka), potom sa snažil ako tak priblížiť sa hre (dvojka) a ďalej v tom pokračoval (trojka). Zatiaľ posledný diel má ďalšie známe trademarky z hry no, ale z hororu sa stalo akčné tupé b-éčko v ktorom sa Anderson vybláznil ako malý chlapec. Film nemá dej a aj preto v ňom nemá čo gradovať, postavy sú tupšie ako tie v hre a napriek tomu, že do očí šľahá všetko čo sa dá, nie je to ani dobrý akčný film. Inak povedané, film nie je ani tak zábavný ako by mohol byť, ale stále je tá tuposť svojim spôsobom akceptovateľná i keď bije do očí. Ak mám niečo napísať o tom ako sa hra preniesla na plátno, tak tu sa okrem názvu RE a pár ďalších názvov neprenieslo nič. Film nemá s hrou nič spoločné aj keď sa snažil. Afterlife je zlý film z pohľadu hráča, ktorý by s kludným svedomím pohol napariť oveľa nižšie hodnotenie ako ja. A je to zlý film z akéhokoľvek iného pohľadu. Ale ľuďom po lobotomií mozgu sa to páči (a to film nevideli a nehrali hru.. čiže ich argumentovanie a zastávanie filmu je na smiech). Komentár je venovaní užívateľom HUMOOOO, web-dat a aj Pilda17 :) [Videl v Kine] PS: Každý má svoj názor :D EDIT: Znižujem na 2 hviezdy. ()

Nový Tarzan s animovaným upírem

Nový Tarzan s animovaným upírem

06.05.2012

Navzdory drastickému neúspěchu Johna Cartera se na plátna vrátí i další hrdina Edgara Rice Burroughse – ten mnohem slavnější. O Tarzana má zájem hned několik hollywoodských hráčů, třeba studio Warner… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Jeden za všechny, všichni za 3-D

Jeden za všechny, všichni za 3-D

07.09.2009

Ach jo, co si to Paul W. S. Anderson zase vymyslel? Nová adaptace Tří mušketýrů v 3-D? S hollywoodskými verzemi Dumasovy klasiky sice nemáme příliš dobré zkušenosti (kung-fu poletování v Hyamsově… (více)