Hvězdná brána: Hluboký vesmír

• USA SGU Stargate Universe
Kanada / USA, (2009–2011), 29 h 21 min (Minutáž: 44–45 min)

Série(2) / Epizody(40)

terc

Nuda, nuda samá nuda! Od ďalšieho pokračovania SG som čakal oveľa viac a nie len riešenie medziľudských vzťahov. Niekedy mám pocit akoby som pozeral nejakú telenovelu. Jediná postava ktorá ako tak vystupuje zo šedej je Eli. Zatiaľ ma toto pokračovanie ničím neupútalo, možno časom, ak to ešte vydržím pozerať zmením hodnotenie, ale zatiaľ slabá jedna za Eliho a za to, že mi je ľúto dať SG hodnotenie menej ako jeden :-/ ()

FrodoBooS

Jsem skalní fanoušek STARGATE, od prvního pilotního filmu mě dostala díky svému absolutně geniálnímu nápadu, pojetí, vědeckému „podložení“ (fiktivnímu podložení :-D samozřejmě), jisté dávce humoru, nadhledu a hlavně jisté „uvěřitelnosti“ (mimo některé absolutně ulítlé díly, které se dají prominout) - tím myslím nepřeháněním a nevymýšlení absolutních nesmyslů jako se tak děje u mnoha SCI-FI seriálů. Ale toto, řekl bych nepodařené pokračování, mě připadá jako kdyby to byl nějaký špatný vtip - absolutně postrádám logiku některých věcí např.: odpočet před vstupem do nadsvětelné rychlosti, jednou je 23 hodin, jednou 7 hodin.... - dále ta absurdní dramatizace, kolikrát přišli na loď před odpočtem pouze o pár vteřin? :-D A první díly :D Co mělo být to s těmi dveřmi, které se nemohli uzavřít a proto tudy ucházel vzduch - uzavřu větší sekci ne ??? O dveře zpět :-D ale né, oni to musí dramatizovat a pan senátor se obětuje pro dobro posádky - co to sakra je? Nebo už to jak se tam dostali, je evakuace základny a najednou vyřeší problém se zadáním 9. symbolu. Nebo to, že zakódovali ten problém do té hry. Dálší věc, předvídatelnost – vysadit vědce na planetě s vesmírnou lodí, hádejte co se stane?.... Prostě mě toho nesedí hrozně moc, postrádám humor, postrádám to co dělá Stargate STARGATEM a co jsou zač ty dojáky? Nebo to, že ten plukovník bo kdo zjistil že má syna (???) .... doják občas, dobře, ale 3x za díl? To se můžu dívat spíš na Esmeraldu :-D. Prostě mi to připadá jako slátanina SG a Dawsonova světa (:-D), která postrádá logiku. Destiny měla pěkný potenciál, ale absolutně nevyužitý. Dávám 2* (+ 1* pouze za staré dobré časy a za to, že je to pokračování SG) a doufám, že se to s druhou sérii trochu nakopne. ()

snowcube

Uz to tu padlo, ilustrace BSG je presna, napadla me po 3 dilech. Lide tu spolu maji sex, dokonce je tu ukazan i lesbicky sex, lide maji tajmestvi ... nejsou jen dobri a zli objevuje se tu ruze odstiny sedi. Nicmene - nesedi to. Filmari se zkratka prilis snazi, delaji prilis emotivni sceny, cele to pusobi umelym dojmem, takze podobnost s BSG je ciste nahodna. Robert Carlye je jedine plus teto show. Je brilantni herec, v porovnani s ostatnimi precniva o nekolik rovin coz je rusive. Druha hvezdicka je za napad. Zatim za sebou mam jen 10 dilu, uvidime na konci sezony. Zatim relativni propadak. ()

Gudar

Tento serial jde uplne jinou cestou nez predchozi dva serialy a jako fanousek musim rict, ze ne prilis stastnou. Autori zvolili az prilis pomale tempo a hlavni zamereni na vztahy posadky a nevyhnutelne intriky uz pro me zacinaji byt trosku otravne. ()

anastaz odpad!

Hnus! Hnus! Hnus! Po prvním dvoudíle jsem si sliboval dobrý seriál, ale z dalšího průběhu plného nesmyslů a hovadin se mi chce tak akorát zvracet. Hnus! Hnus! Hnus! ()

luken2000

Trosku upravujem svoj komentar, celkom som si zvykol a dokonca by som povedal ze od druhej serie som si oblubil SGU. Povodne 3 hviezdy menim na 4 ()

Muad

Hodnocení po první sérii: Je to rozhodně nejlepší seriál ze světa StarGate. SG1 byl na mě příliš televizní záležitost a na rozdíl od většiny fanoušků jsem nikdy neměl rád R.D. Andersona, který prostě neumí hrát, což mimochodem dokazuje i v tomto seriálu. Naštěstí zde má jeho odulá tvář miminálně prostoru. Atlantis to je už jedině výplach rychlokvaškového sudu. Seriál se samozřejmě přizpůsobil dnešnímu seriálovému standardu nastavenému Lostem, Prison Breakem či Heroes. Podobnost v režii i ve stavbě příběhu je nepřehlédnutelná. Seriál je samozřejmě plný nelogičností a klišé, ale zároveň je postaven na solidním příběhu i hereckých výkonech. Je zde bohužel málo výrazných hereckých osobností, snad jen R. Carlyle zachraňuje situaci. Seriál ale přesto stojí za zhlédnutí, je to poměrně kvalitní zábava, která sice bere inspiraci kde může (např. spousta vykrádaček z BSG), ale to scénaristům snad ani nemůžeme mít za zlé. Za mě 76%. ()

Drapsy

No tak musím říct, že Stargate Universe pro mě bylo velmi milé překvapení. Je zde poněkud temnější atmosféra, čemuž z části napomáhá i to, že se většina děje odehrává jenom na lodi, ale to vůbec nevadí, spíš naopak je to pro celou sérii celkem osvěžení. Po velmi dobrém prvním díle nasadí seriál sice trochu pomalejší tempo. To se ale po pár dílech docela rozjede a ke konci už sem hltal jednu část za druhou. Vedle spousty nových postav, ze kterých bych chtěl vyzdvihnout hlavně dr. Rushe (od kterého nikdy nevíte, co máte čekat) se zde objeví i pár starých známých jako např. Daniel Jackson, Jack Oneil a další. Jediným meším zklamáním pro mě byly trochu nevyvážené efekty. Tak například mimozemšťané vypadají skvěle, ale jejich lodě a vesmírný souboj s destiny už moc ne. To je ale spíše jen vyjímka a tak si myslím, že se nový Stargate seriál rozjel velmi slušně a snad si i jeho další série udrží stejně vysokou laťku. ()

jabbo123

Mnozí se mnou jistě nebudou souhlasit, ale SG: Universe je pro mě jednoznačně nejlepší sérií ze světa SG. SG1 mě moc nenadchla, Atlantis už byla o dost kvalitnější. Je pravda, že jsem hodně emocionálně zaměřený člověk a tak v případě SG: Universe ani tak neřeším nějaký hlubší, komplikovaný příběh se spoustou detailů, ras, planet a rozličných zápletek, jak tomu bylo v předchozích sériích. A je pravda, že pokud jste fanoušky tohoto stylu, pak vás nejspíš Universe dost zklame. Já si ale prostě nesmírně užívám tu atmosféru, kterou se prostě pánům režisérům a trikovým specialistům povedlo vybudovat nesmírně dobře. Lví podíl má na té silné, emotivní až snové atmosféře, která mi připomínala (jen čistě pocitově) například BladeRunnera, Sunshine nebo herní Mass Effect, jednoznačně hudba. Ta je prostě geniální. Prostě mě bavily ty dloué pasáže, kdy loď prolétala mlžným obrem, nebo se blížila ke slunci. Bavilo mě se uvolnit, poslouchat tu hudbu a koukat na ty nádherné obrázky. Další věc, která se opravdu povedla jsou charaktery. Herecké výkony jsou zase o kategorii jinde, než v předchozích sériích a i když někomu mohou přijít na Sci-Fi "až moc" lidské, mě to vyhovuje. Třetí série Hvězdné brány se vydala nprosto jiným směrem, než její předchůdci, což musí jednoznačně vést ke dvěma naprosto odlišným názorům. Já patřím do skupiny diváků, kteří jsou s poslední sérií SG nadmíru spokojeni. K dokonalosti schízí eliminace některých slabších dílů, které se až příliš věnují emocím a vztahům (vím že si teď trochu protiřečím - ale někdy toho bylo opravdu víc, než je zdrávo). Jinak pro mě opravdu milé překvapení. ()

P/\/EL

Dávám 4 úvodnímu pilotnímu dílu, sice to byl do první půlky docela zmatek, neustálý skoky v čase.....hodně moc matoucí, sice zajímavé, docela neotřelé. No, hodně se mi líbil vizuál a docela slušná akčnost. Jako Battlestar Galactica je o dost lepší....jo, připomíná to...ale zase v rámci StarGate se mi určitý přitvrzení a zvážnění potěšilo. Postavy docela ujdou, ale...no já nevim, SG-1 a Battlestar Galactica a Star Trek mám radši...viděl sem prá dílů Atlantis a přišlo mi to jako strašná sr*ka s příšernejma porno-reklamo hercema....brrr..........................KINO je docela pěkná hračka - flying senzor with antigravity.....jo, připomíná to ten jeden starej 80kovej horror, ale bylo to třeba i v Half Lifu 2(hra), no prostě je to sen všech fimařů, kameramanů.....takováhle hračka by změnila svět.........nebo určitě svět filmu.....snad se toho někdy dočkáme..................no, já nevim, doktor je docela dobrej typ............mladej Mathboy - hráč...no....to je takovej prototyp průměrnýho diváka SG......bych řek......................................no....sem zvědavej na seriál celkově...ale obávám se....že............mě prostě baví spíš věci jako Caprica.......přecijen....to SG-Universe je moc potemnělý(jako...ve smyslu....temný prostory lodi a dizajnově...takové strohé, nevýrazné.......neoriginální...asi jo............jo, Antici měli všude touchscreeny a trapnej hologram.............nuda...nuda...bze nápadu..) a navíc nemám moc v lásce military.....yes sir, copy that, maskáče....khaki............to mě vlastně na SG dicky vadilo nejvíc..... ()

Operator

Dle mého názoru jednoznačně nejlepší série Hvězdné brány. Protože jde o sci-fi, která je zaměřená více na vlastní postavy. Protože je to první SG, u jejichž dílů jsem kolikrát ani nedýchal. Protože mě dokáže překvapit. Ačkoliv předchozí SG seriály jsou výborné a nedám na ně dopustit, Universe jde dál. Srovnání stylu například s Battlestar Galacticou je podle mě na místě. Postavy? Robert Carlyle a jeho Rush je jednoznačně nejzajímavější postavou v historii Stargate a směle poráží McKaye (můj dosavadní favorit). Složitá postava. A samozřejmě dalším úkazem je col. Everett Young, který vyhrává cenu za nejblbějšího velícího opět v historii Stargate - stačí se podívat na jeho řešení invaze členů Lucianské aliance. Prostě dem*nt. SGU asi nebude splňovat představy skalních fandů původní SG1 nebo SGA. Je to něco nového, zajímavý experiment, který mi se mi velmi líbí. Nejde o žádnou oddechovku, u které si odpočinete nebo pobavíte. Je to drama ve stylu BSG. ()

creTin

Vztahy napříč galaxií a na pozadí nějaké bídné scifi. Nebo možná naopak, těžko říct. Ale má to svý kouzlo a za mě asi nepovedenější dílek megalomanské SG skládačky. ()

chevronman

Tento seriál nelze srovnávat s jeho předchůdci SG-1 a SGA. Zdá se, že tenhle seriál si jde svou vlastní cestou, alespoň, co se odlišného syžetového vzorce týče. Mám rád seriály, jejichž epizody jsou provázány nějakým ústředním dějem a to SGU je. Obdivuhodná je také nová práce s kamerou ve stylu BSG. Vlastně se celý seriál hodně podobá BSG, nicméně nedosahuje takových kvalit ani myšlenkové hloubky. Oproti svým SG předchůdcům nemá tento seriál žádný spád, v podstatě ani žádnou akci. Řekl bych, že se o něm právem říká, že jde o "Melrose place ve vesmíru". Zdá se, že celý seriál stojí někde na pomezí mezi SG seriály a BSG, ale nechce se přiklonit ani na jednu z těchto stran, což celému seriálu dodává poněkud rozpačitý charakter - a to rozhodně ubírá seriálu na kvalitě. Zatím dávám tři hvězdičky z pěti. ()

Paan

Natočení třetího seriálu s použitím všech zámků na bráně byl krok celkem logický a dlouho dopředu avizovaný. Proto jsem měl jen ta nejvyšší očekávání. Prvek očekávání však v první polovině první řady až Cimrmanovsky vystřídal prvek zklamání. Ne snad pro charaktery všech anti-hrdinů, ale proto, že to nebyla ani odporná romantická telenovela, ani strhující a místy vtipné sci-fi jako předchozí SG, nýbrž podivná mixáž obého. Na vodě to držel jen sympaticky protivný Rush, kvalitní hudba a můj fanouškovský optimismus. V 1x09 mizérie takřka vrcholila, byla to jakási zkouška víry v SG? Nevím. Nadcházející dvoudílovka totiž už něco málo přislíbila. Skutečné obrátky ale začíná seriál nabírat až v druhé řadě, kdy mě to zase přimělo těšit se na bránu jako kdysi. S druhou řadou toto ale končí. Možná nadobro, možná pouze dočasně. Kdo ví. ()

AgostinoX

Komentář budu měnit průběžně se sledováním SGU. Dokoukán 7. díl. První 5 dílů bylo naproto vynikajících. A pak to jde (zatím) z kopce. Plete se tu romantika, komedie a všechno ostatního a naopak chybí sebemenší kouzlo z SG1. Ze Ztraceni ve vesmíru se stává film pro teenagery. Ehm nemyslím ten film s Joeyem, ale je to pouhá narážka na příběh, který opravdu připomíná Lost. Postavy se poznávájí, odhaluje se postupně jejich minulost a po lodi řádí(l) duch. Proto snižuji hodnocení ze 4* na 3. Pokud se 8 díl opravdu povedl, budu možná hodnocení zvyšovat. ()

Carter21

Jednoznačně nejslabší seriál z prostředi Stargate. Obrovský potencial SGU přišel vniveč. To že seriál měl stále dopředu se posouvající děj (narozdil od epizodnich serialu SG1 a SGA) byl skvělý nápad, jenže proč se to jmenuje Stargate, když mi to tak připominalo nepovedenou kopii Battlestar Galacticy a to včetně hudby. Samotna hvězdna brána byla prakticky nevyužita a sloužila víceméně pouze jako kulisa. Spory dvojice Rush-Young vypadaly, v porovnání s tím co se dělo na Galactice, směšně. To co dle mého názoru seriál nakonec potopilo byl jalový děj, který i přesto že se posádka Destiny nacházela na opačném konci vesmíru, tak byl zaměřeny hlavně na přihlouple telenovelové vztahy mezi jednotlivými postavami (proto naporosto nevyužitý potencial) a především naprostá absence úhlavního nepřítele. Mechanizovani Droni objevujíci se v poslední půlserii moc strachu nenáháněli. Byť posledné díly byly nejlepší z celeho serialu, potvrzeni toho že seriál snad skutečně chytil tempo se již nedozvíme, čehož nijak nelituji. Poslední dil bylo celkem hezké ukončení jak SGU, tak i celeho vesmíru Stargate, jenž se (pravděpodobně) nadobro uložil k spánku, stejně jako posádka Destiny ()

Ecthelion

Jako fanda série SG jsem se nesmírně těšil na SGU. Prvotní šok, jakým způsobem byl seriál zpracován, byl vystřídán nadšením. Často je tento seriál srovnáván s BSC, ovšem atmosféra v SGU mi přijde mnohem více ponurá a vývoj nepředvídatelný, což je ku prospěchu. Každopádně je třeba říct, že seriál a zejména antická loď Destiny měla obrovský potenciál, který zatím nebyl využit a je otázkou, zda se tak vůbec někdy stane, neboť v současné době byly práce na seriálu ukončeny. Výborný výkon podává zejména Robert Carlyle v roli Dr. Rushe. 90%. ()

burg

Proboha, proč jen dvě série? Vždyť to mělo stokrát lepší atmosféru, mystiku a tajemno, než celých deset (padesát, sto...) sérií SGC. A že to byl "tak jiný" seriál, který se do SG univerza ani nehodil? Lidi, co to proboha plácáte?? Po posledním díle mi bylo docela smutno z toho, že tenhle vynikající seriál končí. Kdežto po posledním díle SGC jsem si z hluboka oddechl, protože po první sérii to byla jen nastavovaná kaše - jednoho Goaulda zabijou, objeví se dva jiní.. A i ta první série se jen svezla na slávě Emmerichova filmu. Hudba - jednoduše geniální, temná, exotická, znějící z každého póru Destiny. Dr. Rush, Eli a Young - tři postavy, které vlastně celý seriál táhly sami. Každá z nich skvěle zahraná. Holt škoda, že je těch skvělých seriálů tak poskrovnu a většinou nemívají dlouhého trvání. Na konci posledního jsem byl vážně naměkko. Skoro víc, než na konci Pomsty Sithů. Budu se modlit, aby se seriál za tři roky opět nakopl. Zkrátka: Sejdeme se na druhé straně... ()

gdmaniak

Moc dobrý serial :D len mi tam chýbal ten starý humor :D ale inak parada :) stargate dospelo :D :D škoda že je nedokončený :( :D ()

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace