Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je velmi zkušený zloděj a jeho největší mistrovství je v krádeži nejcennějších tajemství. Ovšem není to jen tak obyčejný zloděj. Dom krade myšlenky z lidského podvědomí v době, kdy lidská mysl je nejzranitelnější – když člověk spí. Cobbova nevšední dovednost z něj dělá nejen velmi vyhledávaného experta, ale také ohroženého uprchlíka. Musel obětovat vše, co kdy miloval. Nyní se mu však nabízí šance na vykoupení. Může získat zpět svůj život. Tato poslední zakázka je nejen velmi riskantní, ale zdá se, že i nemožná. Tentokrát nemá za úkol myšlenku ukrást, ale naopak ji zasadit do něčí mysli. Pokud uspěje, bude to dokonalý zločin. (Cinemax)

Brenda.Ch

Kdysi dávno jsem viděla kousek filmu Insomnie a řekla jsem si - vypadá to na můj šálek kávy. Tak jsem si zapamatovala jméno Nolan. Proto jsem rozhodně chtěla film Počátek vidět, i když jsem většinou dost skeptická, když do kin jde snímek o kterém se už dopředu mluví v superlativech. Ale Nolan nezklamal. Nevím, co bych filmu vytkla. Pustit se do něčeho tak vrstveného, neobvyklého, plného různých dějových rovin, řízlého pomalu se rozmotávajícím osobním příběhem hlavní postavy - a zároveň podat vše srozumitelně, jasně a bez potřeby různých sentimentálních klišé - to je počin hodný respektu. A filmové efekty - no prostě WOW. ()

vofo

Perfektní žánrovka, která překvapí i po příběhové stránce. Vizuálně strhující. Zasloužený Oscar pro kameru. ()

kura68

Zdá se vám sen a v tom snu sníte sen. Nolanova cesta do podvědomí skrze sny je naprosto dokonalá v každé minutě. Scénář je tak promyšleně propracovaný, že o příběhu rozhodují sebemenší detaily. DiCaprio je vskutku mazák, který ví jak se svými hereckými dovednostmi naložit. Nikdy jsem soundtrackům nevěnoval takovou pozornost jako v tomto snímku, Zimmerovi skladby opravdu berou dech. Na Nolanovi se mi líbí, že v "každém" svém filmu si zachovává své oblíbené herce jako například Michaela Caina, který je téměř jako talisman. ()

Hyena007

Počátek je dokonalé mistrovské dílo. Takže když jsem se prokousávala některými komentáři docela mě zarazilo kolik lidí dává větší cenu efektům před brilantním příběhem, který vás uchvátí natolik, že jen sedíte na gauči s otevřenou pusou a nevěříte vlastním očím. V tomto případě mě komentáře přesvědčily jen o několika věcech. A to, že většina lidí nemá vyvinutý mozek a dokáže ocenit jen tu část filmu, kde je nějaká akce a pak to jak moc nenávidíte Američany. Takže vám něco řeknu pokud se vám nelíbí americké klišé nebo jejich patriotizmus tak se sakra na americké filmy nekoukejte a pusťte si dokonalou kinematografii česka. Protože co si budeme povídat mi umíme točit filmy jen o komunistech. ()

Stellbory

Christopher Nolan mi předložil film který se snad ani nedá plně chápat. Je to asi jako snažit se pochopit Ztracené, nebo cestování časem v Hrdinech :D. Inception jsem si při svém prvním shlédnutí velmi užil a u druhého ještě více věřím tomu, že snad jednou rozluštím všechny hádanky a spletitosti tohoto filmu a budu moct spát s klidným srdcem :). Inception má z mojí strany 5 hvězdiček a minimálně dvě jsou za ideální ztvárnění všech postav ze strany herců. ()

ProfChudak

Čo je sen a čo skutočnosť? Aký je medzi nimi rozdiel? Ako vyvrátiť p. Kantovi a spol., že realita nie je len výplodom našej mysle? Pastva pre oko, ucho aj dušu! Páni Nolan a Zimmer – istá záruka kvality. Dlho som odkladal tento film, pretože som si nebol celkom istý tým, čo mám od neho čakať – či nejaké neurčitú drámu s predimenzovaným behaním Leonarda po scéne alebo psychothriller s prelínaním časových pásiem na spôsob Mementa, ktoré si ma absolútne nezískalo. Konečný dojem sa dá zhrnúť ako: WAW! Tie dve a pol hodiny uplynuli nesmierne rýchlo a vôbec som nemal dojem rozťahanosti, naopak – správne načasované a nekonvenčné zvraty pôsobia skvelo dynamicky. Zvlášť sa mi páčila rola Ellen Page ako mladej architektky s fantáziou sklopiť Paríž na dvoje :). ()

yelcin

V deji som sa strácal /druhé pozretie to vyriešilo/ , ale vizuálne a hudobne to bolo dokonalé. Zaujímavé je , že niektorí ľudia chodia žiť do snov a mne sa snívajú len reálne situácie zo života ,bez rôznych nadprirodzených vlastností, popierajúcich fyzikálne zákony - teda až na sexuálne fantázie / v nich som king / . ()

zodiak217

Celé mi to príde tak trochu nezmyselné, nereálne no pritom pútavo a veľmi dobre spracované. Človeka niečo láka aby sa pozeral až do konca i ked má pocit, že je to celé len nezmysel a únik z reality. Miestami mi to vôbec nedáva zmysel a vôbec tomu nerozumiem, no i tak má to lákalo pozerať sa. Nie som vôbec fanúšik sci-fi ani podobných filmov, no spracovanie bolo pekné, efekty a vizualuzacia. Herecké obsadenie až na Dicapria ma budili, no a celé to vo mne nezanechalo noc take, aby som si povedal wow toto si este pozriem. Určite originálny nápad v peknom šate, no mňa to neohurilo. ()

unclejack

Christopher Nolan je môj najobľúbenejší režisér a očividne nie som sám. Jeho Počiatok je premyslená hra s divákom, taká Rubikova kocka kde všetko do seba prekrásne zapadá a k tomu nás teší účasť samých známych tvárí - Leonardo, Joseph Gordon- Levitt, Tom Hardy, Cillian Murphy, Ellen Page a ešte k tomu aj Ken Watanabe. Premyslené a remeselne správne zvládnuté akčné scény nás nenechajú vydýchnuť, minimálne do doby, než Markíza pustí reklamu. Film možno zobrať ako dôkaz toho, že Nolan je jeden z najtalentovanejších režisérov súčasnosti a na jeho Interstellar sa môžeme právom tešiť. ()

wačnatec

Do kinosálu jsem přišel přesvědčen o tom, že budu svědkem evoluce a filmu desetiletí. Nolan mě také rozhodně nezklamal. Ocenit musím především originalitu tvůrců, slušné herecké zastoupení a v neposlední řadě i promyšlený děj bez výrazných hluchých míst. Je to slušný propletenec časových rovin a orientace v ději tak není napoprvé jednoduchá a nutí k soustředění. Přestože se rozhodně nejedná o film desetiletí, tak Nolan splnil má očekávání. Mám vlastně jen jedinou připomínku. Děj je sice složitější, ale ona „superchytrost“, kterou se film snaží navodit je spíše falešná a prázdná. ()

moriero

Zase proti proudu: tenhle film mě dokonale minul. Nebavilo mě být pořád ve střehu a hlídat, zda-li je někdo někomu ve snu, nebo jestli to není sen ve snu. Ale asi to bude ryze můj problém, protože Di Capria nemám rád a ruší mě v každém svém filmu, Titanic nevyjmaje. Přitom miluju chytré přemýšlivé thrillery, tak nevím. Nezanechalo to ve mně žádný emoční dojem. Krásná Cotillard byla otravná, děti co jim nešlo vidět do tváře nezajímavé, všichni se brali setsakramenstsky vážně, jako dokonalí profíci, kteří míchají sedativa pro sny a kteří sny architektují, všechno navazuje na všechno, jako Dannyho parťáci...akorát bez humoru. Bohužel. ()

misiaq

Po dlhom case film po ktorom som si povedal WOW. Je to invencne, dej ma pomerne rychly spad, takze sa nudit neda a sceny su jednoducho pecka. ()

gu-staff

Když jsem na tom byl v kině, tak jsem po půlhodině usnul...Ale mohlo za to víno. Když jsem se probudil, bylo asi 20 minut do konce, a já jsem se už nechytil. Podruhý jsem to už chytil dobře. Takže za 5. ()

Laurinque

Po druhém zhlédnutí jsem ještě více žasla nad úžasnou představivostí pana režiséra. Originální motiv vtahující do děje, skvělé obsazení, perfektně sedící hudba... Zkrátka nezapomenutelný filmový zážitek. ()

TheJirkaW

Boží... Skvělá scéna s "levitujícím" Levittem, nebo s padajícím autem... Jenom by mě kurva zajímalo jestli se ta káča přestávala točit nebo se chtěla točit doalelůja?!?........ Super Hudba!!! ()

LCH

Film, který nestačí vidět jednou..to už z důvodu dokonalého pochopení a taky protože je skvělý ! Doporučuji ! (95%) Počet hvězd za 5 :) ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (více)