Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je velmi zkušený zloděj a jeho největší mistrovství je v krádeži nejcennějších tajemství. Ovšem není to jen tak obyčejný zloděj. Dom krade myšlenky z lidského podvědomí v době, kdy lidská mysl je nejzranitelnější – když člověk spí. Cobbova nevšední dovednost z něj dělá nejen velmi vyhledávaného experta, ale také ohroženého uprchlíka. Musel obětovat vše, co kdy miloval. Nyní se mu však nabízí šance na vykoupení. Může získat zpět svůj život. Tato poslední zakázka je nejen velmi riskantní, ale zdá se, že i nemožná. Tentokrát nemá za úkol myšlenku ukrást, ale naopak ji zasadit do něčí mysli. Pokud uspěje, bude to dokonalý zločin. (Cinemax)

Simba72

U mňa jednoznačne TOP film, ktorý splnil všetky moje očakávania a len tak ľahko sa mu nejaký nevyrovná. Spomínam si, že keď som ho prvý krát pozerala, pripadal mi hrozne komplikovaný, toľko snov v snoch, že som z toho zo začiatku bola zmätená ale nakoniec to všetko dobre dopadlo a ja som to na moje prekvapenie veľmi rýchlo pochopila a hneď si ho obľúbila. Doteraz som ešte nevidela film s tak originálnym nápadom, ktorý by vo mne zanechal taký obrovský dojem. ()

joulinka

Film neurazil, ani nenadchl. Nenašla jsem tu žádnou převratnou myšlenku, jen paběrkování z přitažlivého tématu. Překvapení se také nekonalo, i když je pravda, že některé scény jsou až překvapivě předjímatelné. Závěr filmu mě jen utvrdil v mém průměrném hodnocení . . . opravdu mi bylo jedno, zda se přestane točit . . . a to by fakt nemělo. ()

BalbiJirka

Výborně obsazený snímek, bylo super vidět spoustu skvělých herců pohromadě. Film je poměrně dlouhý, ale i tak, při dívání nemáte jedinou chvilku na to, aby jste mohli přestat dávat pozor, ba naopak, čím víc jde film do hloubky, tím větší náklady na vaše vnímání si film žádá. ()

wahaj

Aaaaaa, tenhle film nemohl mít lepší sestacu herců! S úžasným scénářem a ještě lepší režií dostanete od filmu Inception všechno, co od filmu natočený v 21.stoleti můžete čekat. Celý tento "Mindfuck" je doprovázen soundtrackem od Hans Zimmer, který z filmu uděla vzrušující a šťavnatou hudební jízdu. Počátek jsem zcela pochopil až po tom, co jsem viděl toto video " https://www.youtube.com/watch?v=ginQNMiRu2w " Doporučují všem. ()

LucinkaSk

Tenhle film mě doopravdy uchvátil.Po jeho skončení pořád nemohu uvěřit,že někdo něco takového vůbec dokázal vymyslet. Vnuknul mi dokonce myšlenku,že tohle není skutečnost! Sice jen na chvíli,ale přece! :D Chvilkami mi mozek doopravdy šrotoval na plné obrátky,když jsem se snažila spojit různé situace a vrstvy samotného základního snu. I výborné herecké obsazení a jejich výkony tento film ještě vylepšil a právem si zaslouží 5 hvězdiček. ()

RomanBond007

Fakt komplikovaný film, veľmi komplikovaný.Krádeže a zločiny v snoch, originálny nápad. Tomáš Maštalír dabujúci za Leonarda DiCapria, super efekty, postavy nie sú bláznivé, milé prekvapenia a záhadný koniec. Christopher Nolan nás už o svojich kvalitách presvedčil vo viacerých filmoch (Batmanovky, Memento atď.), v tomto dal zo seba fakt maximum. 95%!!! ()

Hamar

"Kdo vchází do tvých snů má lásko..." řeší ve starém evergreenu Vašek Neckář. Extraktor Cobb (vynikající Leonardo Di Caprio) by měl na podobně banální otázku jednoduchou odpověď "Já" Pro nás angličtináře "Me" Bezmála dvouapůlhodinová poutavá exkurze do světa cizích snů plného extraktorů a projekcí mě zcela pohltila. Chris Nolan je prostě velký pán režisér. Příběh je velmi spletitý a dává divákovi velkou možnost vlastních interpretací a fantazie. Není to rozhodně nic pro pouhé odreagování. Člověk musí od začátku do konce snímku žhavit mozkové závity na nejvyšší teplotu. Neříkám, že jsem pobral úplně všechno, ale víceménně jsem základní kostru příběhu pochopil. Squadra špičkových hollywoodských herců, která se ve filmu objevila byla imponující. Jde vidět, že kromě tučného rozpočtu je pro herce určitě i ctí s režisérem Nolanem pracovat. Visuální stránka filmu je rovněž velice originální a bombastická, v žádném případě nepokulhává ani výborná hudba. Prostě asi tak: Když se vydáte do hajan, určitě brzo narazíte na kutě a každopádně pak budete spát jako by vás do pytle hodil. ()

Verca024

Pěkný film, ale já jsem se na něj musela podívat 2x abych pochopila o co tam jde. Musíte pořád vnímat ten film a je to tam docela zamotaný :D Ale jinak je fakt super (y) ()

dereksmart

No kruci.. pár let jsem nic nekomentoval a vidím že jsem se vzdálil ještě trochu víc.. Bez předchozího sondování že zkouknu už podle upoutávek průměrný Holywoodský scifi trhák.. po čtvrthodině jsem to chtěl skoro vypnout, jako ztrátu času a samoúčelné efektové orgie, no nakonec jsem to dokoukal, a docela se bavil.. jenže! Víc než "originální" námět filmu mne překvapuje zde dosažené hodnocení.. v ději jsem se teda neztrácel vůbec, a pokud máte načteno něco dobrého sci-fi /na tohle téma např. P.K.DICK - tři stigmata../ nemůže ohromit ani scénář.. ()

Aidina

Jako kdybych byla v nějaké počítačové hře, děj kolem mě svištel světelnou rychlostí a já celou dobu přemýšlela, zda je to sen nebo realita. Běžně mi nedělá problém velmi detailně převyprávět děj ale tady to není zase tak jednoduché. Partička zlodějů, která se soustředí na krádež myšlenek, jde dobrovolně spát, aby ve snu se mohli zase navzájem uspat a tak se to opakuje ještě jednou. Nejvíce mě pobavil dialog: .. " A budeme muset koupit všechna místa v první třídě. Hm, koupil jsem celé aerolinky, připadalo mi to tak lepší..." ()

kelet

Ak toto nie je jeden z úplne najlepších filmov, tak potom neviem. Chcel by som stretnúť Christophera Nolana a podať mu ruku, lebo takýto film môže natočiť len geniálny človek. Toto majstrovské dielo obsahuje všetky top veci, ktoré by mal mať. Našľapané herecké obsadenie, ktoré je aj plnohodnotne využité, pretože nikto nehrá vedľajšiu rolu. Akcie je dostatočne veľa a každá jedna je premakaná do posledného detailu, dokonca pohrávanie sa s gravitáciou je neuveriteľne realistické. No v neposlednej rade je tu top nápad filmu a jeho neskutočne pútavý dej. Dokonca nepochopíte všetko len z pozerania, musíte naozaj venovať pozornosť všetkým dialógom, ktoré vám v chápaní pomôžu. Poviem vám, tak zamotaný a pritom tak perfektný dej som ešte nevidel. Vojsť niekomu do sna, to sa dá, ale vojsť niekomu do sna v sne a ešte ísť do ďalšieho, to je neskutočné. Neviem akým spôsobom by som to tu ešte vykreslil do nebies, ale môžem to povedať aj takto: majstrovské geniálne dielo bez jednej chybičky. Hodnotenie: 100% ()

Mikec007

Málokdy se mi stane, že když se podívám na nějaký film, tak se na něj chci hned podívat znovu. Doopravdy jen párkrát za život. Ale u tohoto filmu jsem tu chuť měl. Taky jsem jej hned druhý den zhlédl znovu se ženou! Skvělý film! ()

kacer4

Pre mňa je Inception jeden z najoriginalnejších filmov. Niekoho môžu dlhé scény vysvetlovania, ako to všetko vlastne funguje pripadať nudné, no mňa to tak zaujímalo, že by som film dokázal pozerať aj päť krát po sebe. Nolan je pre mňa asi najlepší filmový tvorca. Vynikajúco volí témy a donúti človeka premýšlať aj niekoľko dní. Inception je asi najlepší prípad, nestačí ho vidieť raz. ()

method1

Upřímně, nenadchlo mě o ak, jak jsem čekal. Ale je to vynikající film. Fantastický námět a nápad. Soundtrack je taky velmi vhodný. Snad jen začátek byl trošku zmatený ale to se naštěstí vše vysvětlilo. ()

dixis

Film plný fantazie, akce, napětí a nečekaných zvratů i okamžiků. Propracovanost a důmyslnost tohoto filmu je až neskutečná, smekám před režisérem a scenáristou a mnoho dalšími lidmi, co se na tenhle film podíleli. Doporučuji se na to podívat. ()

misak304

Sice jsem to musela vidět 2x, občas přetáčet a vstřebávat informace, být plně soustředěná,ale bylo to báječné! Občas jsem si říkala, jestli se sám autor do příběhu nezamotal (a co teprve ti herci!). Poprvé jsem viděla J.Gordon - Levitta v odlišné roli, než na jaké jsem zvyklá a mile mě to překvapilo! ()

Eeve

Neuveriteľný film po všetkých stránkach, a to doslova. Tak prešpekulovanú pointu, dialógy a dej som snáď ešte nevidela. Tu vidieť, že Nolan je majstrom svojho remesla, keď vie diváka aj napriek "koule-rvoucí" dĺžke filmu celý ten čas nechať sedieť v kresle bez akejkoľvek prestávky a so záujmom. To, či to všetko do seba zapadá alebo nie prenechám väčším filozofom, než som ja, vychválim však najväčšie čerešničky. Doslova dechberoucí a famózna Zimmerova hudba sa už nastálo udrží v mojej zbierke soundtrackov, skvelé herecké výkony DiCapria a Gordon-Levitta potešili oko aj rozum. Najlepšia scéna - rotujúca chodba, kto to vymyslel, mal by dostať metál. Podľa mňa by sa mala zapísať do dejín podobne ako matrixovský bullet-time. A nech si hovorí, kto chce čo chce, toto JE nové. Povedzte mi názov jedného filmu, po ktorom máte pocit takého neskutočna :) No a samozrejme, koniec by nevymyslel lepší ani Steven Spielberg - uspokojí všetkých pesimistov aj optimistov. Klenot v súčasnej americkej tvorbe, a že ich nie je veľa. ()

LeePriest

Ačkoliv jsem se napoprvé ve filmu trošku ztratil a chvíli netušil, zda jsou hrdinové v realitě, ve snu, nebo ve snu kde mají sen (už jen to zní zajímavě), nepamatuji si, kdy naposledy mi nějaký film tak vyrazil dech, že pokud by na mě při sledování někdo mluvil, vedle mě se něco rozbilo nebo zasáhl jiný rušivý moment, absolutně bych to nevnímal, jelikož jsem pouze civěl na obrazovku s otevřenou pusou. Takto geniální film se povede jednou za několik let. Spolu s Matrixem nejúžasnější sci-fi, co jsem kdy viděl. Už teď se těším, až se opět na Počátek kouknu. ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (více)