Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je velmi zkušený zloděj a jeho největší mistrovství je v krádeži nejcennějších tajemství. Ovšem není to jen tak obyčejný zloděj. Dom krade myšlenky z lidského podvědomí v době, kdy lidská mysl je nejzranitelnější – když člověk spí. Cobbova nevšední dovednost z něj dělá nejen velmi vyhledávaného experta, ale také ohroženého uprchlíka. Musel obětovat vše, co kdy miloval. Nyní se mu však nabízí šance na vykoupení. Může získat zpět svůj život. Tato poslední zakázka je nejen velmi riskantní, ale zdá se, že i nemožná. Tentokrát nemá za úkol myšlenku ukrást, ale naopak ji zasadit do něčí mysli. Pokud uspěje, bude to dokonalý zločin. (Cinemax)

StrixCZ

Námět tohoto snímku byl pro mě rozhodně zajímavý (už proto, že mám se "sny ve snu" osobní zkušenosti, hlavně z dětství). Snad právě proto mi ale po jeho shlédnutí zbylo především zklamání, že tenhle silný potenciál nebyl ani zdaleka využit tak, jak mohl být. Přiznávám, asi je to i otázka mých osobních žánrových preferencí. Ta neustálá holywoodsky stupidní střelba - aneb kolem hlavních hrdinů v jednom kuse létají stovky kulek z automatických zbraní, ti se hrdinně brání pokud možno obyčejnou pistolí, přesto je za celý film postřelen jen jeden z nich, do toho každou chvíli (asi aby divák neusnul) někde něco vybouchne nebo se hroutí... Nemůžu si pomoct, chvílemi už to na mě působilo strašně hloupě a samoúčelně... Osobně jsem doufal v mnohem silnější přítomnost meditativně/filozofické roviny, místo které jsem ale dostal jen miliony střepů, všemožného harampadí a vody letící vzduchem ve zpočátku okouzlujících, ale s přibývajícím časem stále více "prázdných" záběrech... Škoda. Pár nápadů se mi tam opravdu líbilo, ale zbyla mi z nich v hlavě hlavně spousta hluku (někdo tomu říká "akce" ;o) )... 65% ()

burton-ka

Christopher Nolan, mě oslovil již několikrát a Počátkem to jistě nekončí. Ellen Page se ukázala i v trochu vážnější roli a za to jí patří další z mých uznání neb jí vždy ráda vidim a hlavně slyšim. Skladatel Hans Zimmer tomu to filmu dodal hudební perlu, která Vás provází po celou dobu. A jestli se to někomu nelíbí tak ať si prdel políbí. Je to vynikající film a tečka! ()

Rampa Mc Kvak

Tři hvězdy za řemeslné zpracování. Nolan a lidi kolem něj asi i kdyby se snažili tak prostě nemůžou natočit špatný film. Ale když už se mám podívat na sci-fi, tak se podívám na sci-fi a užívám si to se všemi těmi relikviemi, které k tomu patří (např. Star trek). Mně se nabízí srovnání s Matrixem, tady ale co se týče porovnání jednotlivých stěžejních myšlenek tak INCEPTION výrazně ztrácí a děj je pro mě nesrozumitelný (čti nezáživný). ()

mummie.spy

Bratia Nolanovci sa opäť raz predviedli vo svojom zmysle pre dokonalosť detailu. Výborná myšlienka, urobiť film o niečom, čo už aj tak každému vŕta hlavou. K tomu skvelý výkon hercova vynikajúca hudba – patrí medzi filmy pri ktorých zabudnete dýchať. A cestou domov z kina ešte len začnete premýšľať... ()

sweetRozarie

Obvykle si filmy, které mají přes 2 hodiny, pouštím na části. Neudržím tak dlouho pozornost. Když jsem si přečetla, jak dlouhý má být Počátek, odrazovalo mě to. Tento dvou a půl hodinový snímek ale skončil tak rychle, jako začal a já na konci litovala, že to není ještě delší. Stejně tak je to s DiCapriem, nemám ho v oblibě, ale zde několikanásobně předčil má očekávání. Tleskám, tohle se opravdu zdařilo - jak režií nebo hereckými výkony, tak i tématem. ()

DansteR

"She locked away a secret, deep inside herself, something she once knew to be true... but chose to forget. "...Po Prestige druhý (a možná ještě vetší) nářez na lidskou psychiku. Asi je zbytečné psát všechny ty oslavné komentáře, které jsou již u Nolana klasika, prostě to platí a platit vždy bude. Prostě paráda. Poprvé jsem se občas lehce nechytal, ale když jsem Počátek viděl znovu už jsem chápal všechno. Film je tak složitý (v pozitivním slovasmyslu) že snažit se o něm mluvit s někým kdo ho neviděl je naprosto zbytečné. Skvěly skvost opět od Nolana. 90% ()

Silblade

Jeden z posledních filmů, které jsem musel shlédnout aspoň třikrát, abych pochopil tu snovou spleť. V kině to na mě naprosto zapůsobilo, což jsem si ověřil hned následující noc, co se mi zdál sen o točící se káče. Mimochodem, až dodnes používám ve snu trik s hodinama.:) Tudíž vše, o čem film je, nejsou bláboly, ale je to reálné a pravdivé (tedy snad na to sdílení snů), což film v jistém smyslu posouvá ještě před Matrix, který je (podle mého) čisté sci-fi. Ten konec je naprosto dokonalý, není to takový ten druh otevřeného non-happy-end konce, kdy např. záporák vstane a ztratí se, po zničení všech nestvůr zbyde v tmavém koutě ještě jedno vejce atd. Člověk si zkrátka může domyslet buď velký happy-end nebo velký bad-end. To je zlatý hřeb, který jen potrvzuje kvalitu a nadčasovost Počátku. ()

Misterioso

Onehdy jsem odcházel z kina nadšený jako nikdy předtím. Neskutečný zážitek těžící především z precizní práce Christophera Nolana, který svým perfekcionismem dovedl tenhle film k zdárné dokonalosti. Největším kladem je samozřejmě samotný námět, který mi přišel neskutečně originální, a ze kterého by mohlo těžit ještě tucet dalších filmů. Ale další složky filmu také nezaostávají. Kulervoucí hudba Hanse Zimmera, perfektní kamera, špičkoví herci (do svých rolí zatraceně dobře padnoucí). Těžko to popisovat, tenhle film musíte vidět. PS: Zatím jsem zažil jen dvouvrstvý sen, snad se nikdy nedostanu až tam, odkud není návratu. ()

sokor3

Tento film má velmi neotřelou a originální zápletku, která asi nemusí sednout každému, ale mě osobně sedla opravdu perfektně. Popsání "snového světa" natočil Nolan opravdu mistrovsky, navíc s DiCapriem v hlavní roli má tento film opravdu grády. ()

Jack_F.

Dal jsem tomu druhé slednutí, jak jsem slíbil a Nolan s Hansem(skladba Time - viz odkaz) mě dostali. Jak jsem si ze začátku říkal, že je to prázdné a efektní nic..tak potom zaúřadoval Hans a bylo vymalováno. Nevím jestli bdím, protože změnit takhle názor na film, to chce opravdu vnuknutí. Ale hloupý nejsem a na některé nelogičnosti bych teda pár otázek měl. http://www.youtube.com/watch?v=Z0kGAz6HYM8 ()

Mathyen

před Počátkem jsem Nolana vnímal jen jako Batmanovského úchopníka, ale pak jsem viděl toto (a následně i Memento a další klenoty...) a nelze jinak. Nápad samotný je geniální, ačkoliv o něm lidé dost často přemýšlejí a mluví, myslím teď o snu ve snu...mě samotnému se několikrát už také povedlo probuzení ve snové dimenzi... uchopení a forma filmu, se všemi detaily, jako je čas, paradox, architektura... nemám slov, je to zlom ve sci-fi, který jsem zažil do té doby jen jednou, u filmu Matrix. Nolanův scénář je navíc tak úchvatný a děj přes svou spletitost tak přímočarý a přehledný, že chci věnovat jeden velký soukromý aplaus ve stoje. Leonardo je perfektní hrec a znovu se mi to potvrdilo a Počátek je mistrovské dílo. Plný počet 10/10! ()

spacowa

Neuvěřitelný film. Naprosto vtáhne do děje a působí na člověka ještě dlouho po shlédnutí. Přemýšlela jsem nad ním u následného cvičení, před spaním i dnes ráno a dospěla k rozhodnutí, že si rozhodně zítra pustím znovu, abych lépe pochopila některé věci :) Leonardo DiCaprio byl skvělá volba hlavního hrdiny, Josepha Gordon-Levitta si film od filmu zamilovávám víc a navíc bylo příjemně osvěžující vidět Cilliana Murphyho pro změnu v roli klaďase, přesto, že vyšinutí záporáci mu zkrátka sedí víc. ()

nolme

Ten, kdo pojmenoval film "počátek" ho nejspíš ani neviděl. INCEPTION = vnuknutí - mluví za vše...a nikdo neví, jak to vlastně dopadlo:) Všechno je velmi dobře promyšlené a film sám o sobě je celkem náročný a kdo jen chvilku nedává pozor musí se ztratit...Christopher Nolan OPĚT ani trochu nezklamal!! ()

kverula

Pustit se do vyprávění snů je nelehký úkol. Pokusit se sny navíc zvizualizovat a nezamotat do toho příběh, tomu říkám téměř nadlidský výkon (stejně jako u filmu Jak přicházejí sny). A ta myšlenka o vnuknutí....jsem nadšená. A herci jen září. ()

Etherium

Námet, réžia, hreci, akcia, sci-fi, to všetko bolo geniálne, ale sám sa nechápem, prečo nedám 5, ale nejde mi tam kliknúť, proste niečo my bráni, niečo tomu chýba. ()

bmx6

Tak než jsem se odhodlal pustit tento film...to to trvalo.Lituji,že jsem si Počátek nepustil už dříve.Naprosto perfektní film.Nemám slov,celou dobu jsem koukal s otevřenou pusou.Nemohl jsem pochopit,jak mohl vzniknout tak geniální film.Christopher Nolan-no teda klobouk dolů. ()

jessic

Klasický holywoodský velkofilm, na kterém je vidět, že se zde se utopilo kvanta peněz, technicky dokonalý. Film se tváři jako hluboké podobenství o realitě jako spoustě paralelních možností ve snu, chytře vymyšlený, všechno do sebe tak pěkně zapadá, navíc krásně efektní, vizuálně dokonalé, takže zcela chápu vysoké hodnocení. Jenže všechno vychází jen z nápadu, bez příběhu, emocí, nuda. ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (více)