Den nezávislosti

• USA Independence Day (více)
USA, 1996, 139 min (Special Edition: 153 min)

Je druhého července, letní den jako každý jiný... dokud bez předchozího varování nepadnou na Zemi obrovské stíny. Otázka, zda jsme ve vesmíru sami, je zodpovězena - během pár minut se životy všech lidí na celém světě změní jednou provždy. Stejně šokující jako samotný příchod mimozemšťanů je i naprostá nepřipravenost světa na události, které mají následovat. Pouhý den po svém nenadálém příchodu se obrovské vesmírné lodě nad největšími městy planety chystají zaútočit. Kam dosáhne jejich ničivá síla, zbude jen pár trosek bez života. Není pochyb o tom, že bude lidská rasa během několika dnů vyhlazena... pokud jim v tom ti, kterým se dosud podařilo přežít, nedokáží jen se svou podřadnou výzbrojí, důvtipem a odvahou zabránit. (HBO Europe)

Kada80 odpad!

Willa Smithe považuji za skvělého herce,ale když svojí pravačkou knokautoval ten mimozemskej ksicht,řekl "Vítej na zemi",pak vytasil havanu a ještě řekl "Tomu já říkám blízký setkání" tak jsem to vypnul šel se opít a vyzvracet.Ten den kdy jsem to uviděl jsem nazval DEN ZÁVISLOSTI ! 0% ()

pcarogers

Nu tak jsem se na to podíval druhým okem (rozuměj po druhé) a musím říct, že to je prvotřídní zábava. Přesně jak říkám - místy kýčovitá či klišovatá (každý ať si vybere), ale jinak parádní biják jak má být a trochu toho humoru navrch. Jen ten prezident fakt do toho letadla nemusel. ()

janulin123

Skutečně nerozumím tomu, jak se podařilo dostat tomuto filmu do červené zóny. Efekty jsou dobré, ale chybí tomu nějaká hlubší myšlenka. Pro mě velká nuda, takový slabší průměr. ()

imaginer21

Typický Emmerich. Megalomanská šou s prostinkým dějem a jasným odkazem na přehnané americké vlastenectví, které žel náš německý režisér myslí smrtelně vážně. Ale tentokrát mu to žeru. Proč? (1) Film obsahuje důstojně stvořené, zajímavé a účelové postavy, které oproti jiným Emmerichovým pohádkám mají své místo. (2) Emmerich konečně pochopil práci s časem a do čtvrt třetí hodiny vměstnal dávku gradace, celkově slušnou výstavbu a až na pár nesmyslných scén i zajímavé momenty. (3) Nevím, či je to účel, ale celou tu atmosféru obměkčil kupou trefných hlášek ("Doufám, že máš i airbag..." ... "Hups"-"Co je to hups?"-"Měli bychom to zkusit znova, ne?"-"Tak dobře, ale už žádný hupsy.."). Triková úroveň je u Emmericha samozřejmostí (vpodstatě účelem) a na konci je ohňostroj. Celkově vzato slušné 3 a půl hvězdičky. Edit: Po shlédnutí SE prodloužené verze přihazuji hvězdičku nahoru. Děj vnáší poněkud vážnější a realističtější linku do osudů rodiny opilého otce/letce a pár dalších hlášek Jeffa Goldbluma. ()

Elisson

Čo majú spoločné všetky americké katastrofické filmy ? áno, pravdaže - američania zas a znova zachránia svet.... a ešte k tomu strašne realistickým spôsobom.... áno som zaujatá a takéto filmy už pekných pár rokov nepozerám...... ()

Stuart6 odpad!

Typicky americký "brainwashing". Většinu filmu jsem se řehtal jako pominutý, prostě něco neuvěřitelného ! ! ! Slavná dvojka Den nezávislosti a Armageddon nesmí chybět ve filmotéce každého správného obdivovatele tohoto slavného národa. Doufám, že už to nikdy nebudu muset vidět. ()

Elassar

Jedno z mých nejoblíbenějších Sci-Fi, ano srší z toho až přehnaný americký patriotismus, ale já se u toho filmu vždy skvěle bavím a to hlavně díky Willovi Smithovi a Jeffu Goldblumovi - skvělá ústřední dvojce. ()

Shelby14

Sakra, tohle je jeden z nejameričtějších filmů co jsem viděl ... tolik lidí ochotných položit život za hvězdy a pruhy už asi hned tak neuvidíte ... ale zábava je to slušná. jen musíte prežít ten patriotismus natočený evropským režisérem :-) ()

marrrrian

Nehorázne prehnané, ale nikdy ma to ani na sekundu nenudí. Prototyp filmu, v ktorom amíci vybrúsili svoj zmysel pre prázdnu veľkoleposť do dokonalosti. Číra zábava a film nad filmy. Aj napriek tomu, že mnohým nesiaha ani po kolená. ()

MFJD

Po efektnej a vizuálnej stránke perfektný snímok, ale tie výkony hercov, dialógy a réžia nič moc. ()

DansteR

"Oops".."W-what do you mean oops?"....Tak tohle je sci-fi jak má být. Na to kolik ten film už má let stále drží slušné místo na výsluní. Emmerich opět likviduje Ameriku i za pomocí efektů, které by se daly ocenit i v dnešní době, natož tak před 15 lety. Když se k tomu přidají Smithovi hlášky, Pullman jako prezident sympaťák a ona výše zmíněná likvidace Ameriky nezbývá mi nic jiného než tomu dát aspoň 4 hvězdy. PS: po prvním shlédnutí bych hodnotil i pěti. ()

sergiokish

Mimozemštani budou pro filmaře vždycky spásou,jelikož si na nich může člověk vybýt všechnu fantasii.Tenhle film označuje mimozemšťany opjet jako záporáky ale to je na tom to zajímavé,a když se lidstvo zase proti tim mimozemšťanům dokázalo ubránit tak si myslím že už nás ve vesmírů vážně nedokáže nic ohrozit.Jinak film je to na dobu kdy vznikl kvalitní a rozhodně ho doporučuji je to skvělá podívaná. ()

Marty_cihi

dobrá pecička, je to blázinec....bojové scény uplně super a příběh fakt good. Jen nechápu jak se tohle může někomu nelíbit. ()

Mathyen

sice tupý a silně patriotický americký film natočený Němcem, ale plný dobrých hlášech, klasického Emmerichovského patosu, který mě osobně není vůbec cizí, a na tu dobu zřejmě nejlepších VFX. Trojice z plagátu válcuje ufony a já se bavím, řežba jak má být 8.5/10 ()

belinko

"Film mého mládí"... snímok, na ktorom som vyrastal, ktorý som videl nespočetne veľa krát v mojej mladosti i v pokročilejšom pubertálnom veku... a stále sa mi páči, lebo mi pripomína tie moje detské časy keď som tento film v tureckom sede pozerával meter od TV s otvorenými ustami a "hltaním" každého jedného filmového efektu, každej jednej vesmírnej lodi... taktiež vyzdvihujem skvelú prácu českých dublérov /ó múj bože!/ 5" ()

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (více)

Po Ready Player One jde do kin i Armada

Po Ready Player One jde do kin i Armada

04.04.2018

Leckdo se bál, že se z adaptace Ready Player One vyklube brutální propadák. Film už má však na kontě 186 milionů dolarů a měl by s klidem nastřádat půl miliardy, takže Steven Spielberg opět skončí v… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Koncert filmové hudby PFO

Koncert filmové hudby PFO

26.04.2016

Pražský filmový orchestr s dirigentem, zakladatelem a multiinstrumentalistou, Jiřím Koryntou přináší další koncert věnovaný výpravné hudbě nejznámějších hollywoodských filmů už 21. května od 19.00 ve… (více)