Den nezávislosti

• USA Independence Day (více)
USA, 1996, 139 min (Special Edition: 153 min)

Je druhého července, letní den jako každý jiný... dokud bez předchozího varování nepadnou na Zemi obrovské stíny. Otázka, zda jsme ve vesmíru sami, je zodpovězena - během pár minut se životy všech lidí na celém světě změní jednou provždy. Stejně šokující jako samotný příchod mimozemšťanů je i naprostá nepřipravenost světa na události, které mají následovat. Pouhý den po svém nenadálém příchodu se obrovské vesmírné lodě nad největšími městy planety chystají zaútočit. Kam dosáhne jejich ničivá síla, zbude jen pár trosek bez života. Není pochyb o tom, že bude lidská rasa během několika dnů vyhlazena... pokud jim v tom ti, kterým se dosud podařilo přežít, nedokáží jen se svou podřadnou výzbrojí, důvtipem a odvahou zabránit. (HBO Europe)

voloda1987

Už len pre tú cestu púšťou Willa so smradľavým padákom plným mimozemského materiálu dávam 4*. A okrem toho je to maximálne oddychové sci-fi s dobrou akciou, vtipnými momentkami, nasratým Smithom a ožratým pilotom. Čo viac môžeme chcieť od amerického filmu o mimozemšťanoch? ()

nikkittka

Nejslavnější a nejlepší film od tvůrce dementních filmů je pořád dementní film,jen se to tentokrát ukrývá za výtečnou řemeslnou stránkou.Seberte někdo Emmerichovi režijní licenci,jeho filmy mi jdou opravdu krkem! ()

Lajty

Určitě nejlepší film o mimozemšťanech s výbornými efekty a napínavým příběhem. Bill Pullman se nehorázně hodí do role prezidenta a Jeff Goldblum s Willem Smithem dodávají filmu dostatečnou dávku humoru a akce. Judd Hirsch v roli starého otce nepotřebuje komentář - prostě super. ()

route60

Roland Emmerich je megaloman a Den nezávislosti je zářný příklad toho jak se to dělá ano čistý popkorn s hromadou amerického patosu, triky jsou na svou dobu výborné. 55% ()

The Rook

Asi se ve mě probudil Američan, ale tohle mě emocionálně odrovnalo. A ta všemožná klišé a vykrádačky mně tam prostě padly. Většina filmu na 80%, poslední půlhodina špička! ()

rischa65

To nebyla komedie??? U nich to prej je na základce povinnej film. Další stíhačku mohl pilotovat třeba kačer Donald zamotanej do americký vlajky. Plakal bych, jak se dá ideově zneužít sci-fi žánr. ()

Mira00

Mimozemšťani, Záchrana světa, Smith a Goldblum, devadesátá léta.....jde to nemilovat, když na tomhle jsem vyrostl? ()

Kokutek

No tak tohle není můj šálek kávy. Nikdy jsem nepřišel na chuť scénám chlápků s maskama na ksichtech, kteří mají pitomé americké patetické bojové hlášky. Ten americkej patos mě na tom štval asi nejvíc. Raději se podívám na Team America :-). ()

BenchPress

Independence Day je popcorňák první kategorie s (na tu dobu) výbornými efekty, otřepanými klišé, výborným Willem Smithem. Jestli chcete na ten film koukat tak, že hledáte nějaké otázky a odpovědi, tak to radši rovnou nezapínejte. Není to nic extra, ale za některé scény musím přitlačit na pilu, nicméně plný počet takovéhlemu filmu dát nemůžu. Slušný. 4/5. ()

DaliborekD

Patetické, přehnaně vlastenecké, hlopé a hloupě naivní. Ale tak moc boží :-) Emmerich spíš než v roli soustředěného vypravěče v roli malého kluka, který si rozloží na podlahu všechny hračky co má a dvě hodiny s něma blbne. Osudové pohledy a proslovy, drsňácké hlášky, VELKÉ výbuchy... Nemá smysl to brát jakkoliv vážně, je to béčko až na půdu, schovávají cí se za obří rozpočet, ale zábavné jo to právě proto. ()

martins

Upřímně tento film mne příliš neoslovil, přestože v roce 1996 to byla i u nás opravdová pecka, triky jsou výborné, ale film celkově není pro mne, hlavně ten konec, kdy se do stíhačky posadí i americký prezident, to už bylo na mne moc. Navíc v jedné z hlavní rolí Will Smyth, tak ho nemusím vůbec. Raději Mars útočí nebo Hvězdnou bránu. ()

Jadro

Je to prvý, podotýkam prvý film, ktorý takto ukázal svetu kam sa má kinematografia, hlavne čo sa scifi týka uberať. Áno silne patriotický obraz, no kto to mal v tých časoch možnosť vidieť v kine, neverím že nemal zimomriavky. Bolo to niečo ako Avatar na druhú :-) ()

ESNYR

Díval jsem se na to několikrát, vlastně jen proto že nikde v TV nic jiného nebývá. Není to zrovna kravina, ale i tak si to moc sympatií nezískalo. ()

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (více)

Po Ready Player One jde do kin i Armada

Po Ready Player One jde do kin i Armada

04.04.2018

Leckdo se bál, že se z adaptace Ready Player One vyklube brutální propadák. Film už má však na kontě 186 milionů dolarů a měl by s klidem nastřádat půl miliardy, takže Steven Spielberg opět skončí v… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Koncert filmové hudby PFO

Koncert filmové hudby PFO

26.04.2016

Pražský filmový orchestr s dirigentem, zakladatelem a multiinstrumentalistou, Jiřím Koryntou přináší další koncert věnovaný výpravné hudbě nejznámějších hollywoodských filmů už 21. května od 19.00 ve… (více)