Reklama

Reklama

Šifra Karla Velikého

(TV film)
  • Německo Die Jagd nach dem Schatz der Nibelungen (více)

VOD (1)

Historik a archeolog Eik Meiers se snaží dokázat, že poklad Nibelungů existuje. Na světě jsou stále lidé, kteří jsou ochotni obětovat cokoliv, jen aby ho získali. Když při jedné z dobrodružných výprav za bájným pokladem tragicky zahyne jeho žena Marie, Eik se rozhodne opustit místo historika, vzdává se své touhy a rozhodne se žít pokojným životem spolu se svou malou dcerkou. Po deseti letech historička Katharina Bertholdová objevila v místech, kde zemřela Marie, zasypanou kryptu. Eik se zprvu odmítá do bádání zapojit, ale když tam nalezne prsten manželky, rozhodne se v práci, kterou tolik miluje, pokračovat. Nápomocen mu má být přítel a mladý badatel Justus. O poklad usiluje zločinecká banda dr. Brenera. Nezáleží mu na tom, jak poklad získá, použije k tomu peníze i násilí. Chce především získat ampulku Dračí krve, která má nadpřirozenou léčitelskou moc. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (47)

Pitryx 

všechny recenze uživatele

Velmi pomalý rozjezd, jak tohoto snímku, tak celé trilogie. V dalších filmech to má o hodně větší šmrnc. Autoři sice kopírují Jonese a jiné filmy, ale ten hodně podobný Jones se narodí až v příštím volném pokračování. Zde se dost hodně kafrá a kafrá, ale i tak je akcí sdostatek. A navíc je tento snímek poučný. Proč se zábavnou formou nepoučit o historii, i když některé věci byly hodně sporné. Ovšem nikde také není řečeno, že se jedná o historický dokument. Takže podtrženo a sečteno, Velmi slušná podívaní na nedělné dopoledne, ale vážně brát nelze, stejně jako ostatní díly. Jo a přidávám plus za nádherné scenérie. ()

Arkos 

všechny recenze uživatele

Německý film, který napodobuje jiné filmy, jako třeba Lovci pokladů nebo Šifra mistra Leonarda. I když jsem čekal totální slátaninu, tak to nakonec žádná hrůza nebyla a ty skoro dvě hodiny se dají v pohodě přežít. Na filmu je samozřejmě vidět, že tvůrci neměli až tolik peněz, ale děj je slušný a občasné zádrhele se dají odpustit. Herci svojí roli taky zvládli, kdy zde mimo jiné hraje i Bettina Zimmermann, která se objevila ve filmech jako Pompeje-zkáza nebo Ztracené město. Takže pokud nečekáte vyložene nějaký zázrak, tak na tenhle film se dá v pohodě podívat. ()

Reklama

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Překvapivě povedený a zábavný film (vzhledem k zemi vzniku). Má to pěknou zápletku i prostředí, ovšem místy to působí moc natahovaně. Každopádně JE to dobrodružné, je v tom trocha mystiky a jako celek to nepůsobí vůbec špatně. Hledání pokladu nikdy nezklame, napodobuje to spoustu podobných filmů, ale tak nějak jim to nedělá ostudu. Opravdu klenot mezi německou tvorbou. Je to zábavné, je to chytré, napínavé, dlouhé. 65%. ()

Jano... 

všechny recenze uživatele

Esencia, ba priam platónsky ideál treasure-hunt žánru. Hlavný hrdina je charzmatický rebel s hnedou fedorou na hlave, ktorého posadnutosť vykrádaním hrobiek privádza na okrej spoločnosti. Po jeho boku stojí menej sexy kamarát - továreň na hlášky - a sexbomba, ktorá zo začiatku verí, že má na viac, no nakoniec sa ukáže, že to je len ďalšia booby trap v jeho živote. Alternatívna história, bohatý záporák, ktorý pasie po poklade kvôli túžbe a) moci b) večnom živote. Trojdejstvová štruktúra, čisté srdce hlavného hrdinu, modernistické To ride boldly ride against darkness, a silno implikovaný PG13 sex s 1. a 3. spomínanej postavy. ()

lioncel

všechny recenze uživatele

snaha tu určitě byla .. dobrý úmysl také .. námět spojený s hledáním legendárního pokladu Nibelungů nabízel spoustu dobrých možností, které však zůstaly vesměs nevyužity .. němečtí tvůrci svázáni svým americkým komplexem se pouze snažili kopírovat, místo, aby se pokusili o originální přístup a zpracování .. takže samé německé filmové klišé a opisování .. škoda, protože epický příběh Nibelungů .. to je něco, co vlastně Amerika ani nemá ... už ta samotná legenda by si konečně zasloužila pořádné a důstojné filmové zpracování … ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama