Šifra Karla Velikého

(TV film)
  • Německo Die Jagd nach dem Schatz der Nibelungen (více)

Historik a archeolog Eik Meiers se snaží dokázat, že poklad Nibelungů existuje. Na světě jsou stále lidé, kteří jsou ochotni obětovat cokoliv, jen aby ho získali. Když při jedné z dobrodružných výprav za bájným pokladem tragicky zahyne jeho žena Marie, Eik se rozhodne opustit místo historika, vzdává se své touhy a rozhodne se žít pokojným životem spolu se svou malou dcerkou. Po deseti letech historička Katharina Bertholdová objevila v místech, kde zemřela Marie, zasypanou kryptu. Eik se zprvu odmítá do bádání zapojit, ale když tam nalezne prsten manželky, rozhodne se v práci, kterou tolik miluje, pokračovat. Nápomocen mu má být přítel a mladý badatel Justus. O poklad usiluje zločinecká banda dr. Brenera. Nezáleží mu na tom, jak poklad získá, použije k tomu peníze i násilí. Chce především získat ampulku Dračí krve, která má nadpřirozenou léčitelskou moc. (oficiální text distributora)

Arkos

Německý film, který napodobuje jiné filmy, jako třeba Lovci pokladů nebo Šifra mistra Leonarda. I když jsem čekal totální slátaninu, tak to nakonec žádná hrůza nebyla a ty skoro dvě hodiny se dají v pohodě přežít. Na filmu je samozřejmě vidět, že tvůrci neměli až tolik peněz, ale děj je slušný a občasné zádrhele se dají odpustit. Herci svojí roli taky zvládli, kdy zde mimo jiné hraje i Bettina Zimmermann, která se objevila ve filmech jako Pompeje-zkáza nebo Ztracené město. Takže pokud nečekáte vyložene nějaký zázrak, tak na tenhle film se dá v pohodě podívat. ()

DarkDemon

Další německá „Indy-Jones“ vykradačka, ale rozhodně patří mezi jejich povedenější dílka. Jako obvykle nevalné herecké výkony - padouchové jsou opět za partu zoufalých nýmandů. I tak se na to dá koukat a pokud od toho nic moc nečekáte (kdo by byl tak naivní) na ukrácení nudy se film „přežít“ dá ... třeba se i pokocháte krajinou či objekty - ze všeho nejhezčí je jednoznačně Bettina. ()

lioncel

snaha tu určitě byla .. dobrý úmysl také .. námět spojený s hledáním legendárního pokladu Nibelungů nabízel spoustu dobrých možností, které však zůstaly vesměs nevyužity .. němečtí tvůrci svázáni svým americkým komplexem se pouze snažili kopírovat, místo, aby se pokusili o originální přístup a zpracování .. takže samé německé filmové klišé a opisování .. škoda, protože epický příběh Nibelungů .. to je něco, co vlastně Amerika ani nemá ... už ta samotná legenda by si konečně zasloužila pořádné a důstojné filmové zpracování … ()

Jara.Cimrman.jr

"Jak se dostaneme ven? - Vy chcete ven?" Tak nám Němci zašifrovali Indiána Carsena a vyrazili za pokladem do jeskyní, historických památek i přírody. Já jsem tedy obvykle poměrně nevšímavý, ale tentokrát jsem zaznamenal, že tohle sice byla poměrně naivní vykrádačka, ale až na pár direktů od paní Logiky se to putování dalo bez větších obtíží strávit. ()

Smok

Pre tentokrát Nemecký príspevok k téme mysteriózna, histórie a hľadaniu bájnych pokladov. Nie vyslovene zlý, tí, ktorí majú radi riešenia stáročných historických záhad na počkanie a často aj bez nejakého logického vysvetlenia, (S na mape znamená jasne súhviezdie Labute, takže mastíme na Labutí zámok :)) si prídu na svoje. Milovníci histórie si určite užijú rôzne nemecké historické lokality no a milovníci logiky a prudkej akcie, budú asi hľadať ďalej. ()