Šifra Karla Velikého (TV film)

• Německo

Die Jagd nach dem Schatz der Nibelungen

Honba za pokladom Nibellungov

The Charlemagne Code

• Austrálie

The Charlemagne Code

Akční / Dobrodružný / Mysteriózní

Německo, 2008, 114 min

Dobrodružná honba za bájným pokladem tentokrát v německé televizní produkci. Ano, je to tak. Němci když něco točí a může to být cokoliv a o čemkoliv, je to jedině pro televizi. Tento počin podle očekávání nepřináší nic nového, nic překvapujícího. Vše už tu bylo z Hollywoodu. Neznamená to však, že by to bylo nějak špatné. Ba naopak. Televizní výprava je tu krapet znát, ale není to zase až tak hrozné. Scénář je propracovaný a dobře se na to dívá. Za žádnou cenu se tu netlačí na pilu. Vyprávění příběhu si drží své přirozené tempo a nikde neuhýbá. Akčních scén tu moc není, ale to ve vyprávění nevadí. Nakonec, kde je psáno, že to musí být vždycky ohromně akční. Hlavní je děj a ten je výborný. Vznikla tak pohodová televizní oddychovka, která svou zábavností neurazí a bez problému se může řadit mezi ostatní snímky tohoto druhu.(23.7.2014)

• lioncel

snaha tu určitě byla .. dobrý úmysl také .. námět spojený s hledáním legendárního pokladu Nibelungů nabízel spoustu dobrých možností, které však zůstaly vesměs nevyužity .. němečtí tvůrci svázáni svým americkým komplexem se pouze snažili kopírovat, místo, aby se pokusili o originální přístup a zpracování .. takže samé německé filmové klišé a opisování .. škoda, protože epický příběh Nibelungů .. to je něco, co vlastně Amerika ani nemá ... už ta samotná legenda by si konečně zasloužila pořádné a důstojné filmové zpracování …(18.7.2010)

Kultova stanica RTL sa podielala na tomto filme a neslapla uplne vedla, aj ked to tiez nebol vynikajuci film. Dobrodruzne filmy na sposob Indiana Jonesa mam rad a tento sa mu aj troska podobal, aj ked na Indyho vobec nema. Tomuto filmu chybali napinavejsie sceny, ktore su tu, ale nieco im chyba, co by vas prekvapovalo neustale na kazdom kroku, ktore urobili hrdinovia tohoto nemeckeho filmu. Niektore sceny boli vydarene, co sa tykalo zahadnych rebusov v rozlusteni zahad okolo pokladu Nibelungov, ale niektore zas boli slabe, hlavne na tych stracich skalach ma to moc nebavilo, ako aj zaciatok filmu. Vyzeralo to take narychlo urobene a nie moc kuzelne ako napriklad tie katakomby, kde objavili mrtve tela bojovnikov stojacich v stenach vsade kde sa clovek pozrel. Keby sa to vsetko nieslo v takomto duchu dobrodruzstva, tak to by uz bolo nieco ine a mohol by tak aj konkurovat Indiana Jonesovi. Zaverecne finale tiez nebolo najhorsie, ale dalo sa to aj urobit napinavejsie. Na televizny film to vobec nebolo spatne, co ma aj dost prekvapilo. Takze moje hodnotenie je pozitivne a som rad, ze som mohol vidiet tento film, aj ked nepatril medzi to naj, co sa tyka dobrodruznych filmov.(6.3.2012)

• Jara.Cimrman.jr

"Jak se dostaneme ven? - Vy chcete ven?" Tak nám Němci zašifrovali Indiána Carsena a vyrazili za pokladem do jeskyní, historických památek i přírody. Já jsem tedy obvykle poměrně nevšímavý, ale tentokrát jsem zaznamenal, že tohle sice byla poměrně naivní vykrádačka, ale až na pár direktů od paní Logiky se to putování dalo bez větších obtíží strávit.(28.11.2016)

Pre tentokrát Nemecký príspevok k téme mysteriózna, histórie a hľadaniu bájnych pokladov. Nie vyslovene zlý, tí, ktorí majú radi riešenia stáročných historických záhad na počkanie a často aj bez nejakého logického vysvetlenia, (S na mape znamená jasne súhviezdie Labute, takže mastíme na Labutí zámok :)) si prídu na svoje. Milovníci histórie si určite užijú rôzne nemecké historické lokality no a milovníci logiky a prudkej akcie, budú asi hľadať ďalej.(23.7.2009)