Adam se živí jako autor rozhlasových pořadů, žije spokojeně v Seattlu a má přítelkyni, malířku Rachael. Nedělá nic, co by potenciálně ohrožovalo jeho život, tedy nekouří, nepije, ani nebere drogy. Když ale navštíví lékaře kvůli chronickým bolestem v zádech, dozvídá se nepříjemnou diagnózu. Má velmi specifický zhoubný nádor a jeho naděje na přežití je zhruba poloviční. Počáteční šok vystřídá odhodlání se s nemocí poprat, i když jeho vztah k Rachael povážlivě ochladne. Pomáhat se mu snaží nejlepší přítel Kyle, jenž v jeho stavu vidí jedinečnou příležitost, jak balit ženské, přespříliš úzkostlivá matka, starající se už o nemocného otce, a čerstvá absolventka psychologie Katherine, která mu byla přidělena jako terapeutka. (Televize Seznam)

okkac

Nádšené pocity z filmu tu už psali ostatní.. Já jen dodám, že úsměvu Anny Kendrick tu nelze vůbec odolat :-) ()

StanislachKo

Neviem, či len ja vnímam inak ten film, ako drvivá väčšina divákov. Nevidel som totiž príbeh chlapca, ktorý sa musí vyrovnať s rakovinou a s vedomím, že je na 50% možné, že pôjde pod kytky. Na mňa skôr sálal ten friendship medzi hlavnými protagonistami. Seth je tu rovnako dôležitý ako Levitt. A toto by som tiež vyzdvihol. Napriek tomu, že Seth Rogen nie je zrovna herecký megatalent, (všimol som si aj v jeho ostatných filmoch), on do každej svojej postavy dáva seba, nejaký svoj výraz, ktorým si prispôsobuje svoje postavy. A na mňa to zaberá, je vtipný, ale dokáže pôsobiť aj silne dojemným spôsobom (moment, keď mu Levitt oznámi svoj stav si budem dlho pamätať). Tiež nesúhlasím s tvrdeniami, že ide o nejakú šablónovitú tragikomédiu. Mám pocit, že originalita tomuto snímku nie len, že nechýba, ale priam ňou srší (teda...samozrejme v rámci pravidiel, je jasné, že Levitt nemôže umrieť... Levitt proste nikdy neumiera...) ()

URBAN

Trochu se stydím za to že jsem se smál rakovině , ale to byl záměr . Jen škoda že ten černý humor nevydržel po celou dobu stopáže protože bez tohoto prvku je to alespon pro mě nuda protože se nerad užírám takovými tématy , ale v té první plovině jsem to bral protože to nebylo podáno tak dramaticky . ( 12.9.13/MAC ) ()

dr.fish

Komedie to tedy rozhodně není, jelikož většina pokusů o vtip je spíš trapných než vtipných. Nejlepší kamarád našeho hrdiny se chová jako totální kretén- to měl asi být ten komediální part. Jinak jde o drama, trochu odlehčené, ale rozhodně vážné téma. Film je vcelku dobře natočen a i scénář je slušný, bohužel to tentokrát shořelo na obsazení, ani jeden z těch mladých svou roli nezvládá. Díky tomu film nevtáhne do děje a já osobně měl pořád chuť dělat při sledování ještě něco jiného, abych zabil čas. A to se u dobrého filmu stát nemá. 60% ()

vesper001

8/10. Konečně trochu jiný příběh o (ne)umírání. Místy absurdní, vkusně vtipný, ne úplně předvídatelný, adekvátně napínavý a naštěstí neprosolený potoky slz. Jediné, co se mi nelíbilo, byl výběr casting, ale koneckonců, lidi na ulici se mi taky nelíbí a to z nich ještě nedělá odpad. ()

CinemaRanger

50/50 si určitě zaslouží o číslo vyšší hodnocení, ale na mě to nezapůsobilo, jak by mělo. Nezasmál jsem se a ani jsem jako většina diváků nebyl dojat. Jen tak film proplul kolem mě, za pár dní si na něj ani nevzpomenu. ()

Doudis19

Zábavný film o umírání na rakovinu. Nechci být za řiťopicha a působit příliš dekadentně, ale myslím, že opačné vyznění konce by snímku dodalo na síle i emocionálním rozsahu, což mi k oné 5.* trochu chybělo. ()

chelseaman22

Více emotivní, než bych byl čekal. Tak obyčejné! a stejně kurevsky záživné! Jonathan Levine si nedělal hlavu z toho, že by film nějakým způsobem komplikoval. Příliš prosté a těžko zapomenutelné. Tolik emocí jsem naposled zažil, když se Diana rozvflákala v tunelu se svým obřezaným přítelem. 83% ()

Triple H

Rozhodne mi nevadí koncept kedy sa niekto komédiou (alebo tragikomédiou) pokúša nahliadať na inak v zásade smutné skutočnosti - v tomto prípade rakovinu. Závisí ale za aký koniec sa to celé uchopí. Z 50/50 som však nemal dojem prirodzene silného, vtipného a dojemného malého filmu typu Little Miss Sunshine, 500 dní so Summer a pod. Naopak - prišlo mi to celé strašne umelé a silené. Ako keby si niekto zobral šablonu "ostrej komédie o tragických veciach" a len rutinne vyfarbil jednotlivé kolónky. Preto mi prišiel celý film akýsi neživotný a nechytil ma za srdce. Skrátka som mu ten vývoj a obsah veľmi neveril. To neznamená, že niektoré scény neboli fajn a že určité veci by ma neoslovili. Ale ako emocionálne silný a pôsobivý celok u mňa film nefungoval. Levitt v pohode a Rogen tiež, hoci hrá neustále jednu a tú istú postavu - tzn. sprosté hovado. Vie dať aj niečo iné? ()

tatanapope

Film s dávkou humoru i kvalitní a lehce napínavého dramatu, který se příjemně mísí tak, aby člověk s filmu neměl depresi ani se neuchechtal k smrti. Celkově to působilo velmi přirozeně a člověk se do toho dokázal pěkně vžít. Kromě předpokládaného konce v podstatě nemám moc co vytknout a k ději moc říct nelze, bez prozrazení podstaty snímku. Viděno v rámci Výzva 2016 ()

ivan_drago

Ohrané téma na variaci tragi-komických osudů a pokusů se s nimi vyrovnat. Ústřední dvojice funguje dobře a i když to občas ruší nesnesitelný Rogenův smích, tak i oněch pár vtipných momentů, díky nimž je film označovanán jako komedie, je k zasmání... Jinak bych doporučil k filmu přistupovat více jako k dramatu, protože žádné salvy smíchu nečekejte... Film je velmi civilně natočen, což bych u jiného filmu bral jako zápor, tady to ale funguje... A je moc dobře, že film skončil happy endem. Pochválen buď Joseph Gordon-Levitt, vynikající výkon. ()

flawi.f

Takhle krásně jsem si nepobrečela už hodně dlouho. Než jsem si film pustila, tak jsem měla trochu strach ze spojení dramatu a komedie zrovna na téma rakoviny, ale výsledek předčil veškerá má očekávání. Snímek je vtipný nebo dojemný v těch správných místech, netlačí na pilu, ani jsem neměla pocit, že by citově vydíral. Je natočen s nesmírnou citlivostí a uvěřitelností. Joseph Gordon-Levitt byl skvělou volbou, ten jeho pohled smutného štěněte se sem opravdu hodil, Seth Rogen byl naprosto výborný a opravdu mě bavil a nakonec Anna Kendrick, která byla prostě kouzelně roztomilá....Opravdu nemám snímku co vytknout. ()

Jizni Tlapa

Příjemně namixovaná komedie s prvky dramatu, kde veškeré snaze vévodí scénář. Ten je perfektní a nabízí ne-jednu udělanou hlášku hraničící s černo-humorem. Stejně tak hlavní hrdina a jeho herecký um, který by sám o sobě zasloužil plný počet! Co už je o poznání horší a celkový dojem kazící je kýčovitá šablona a předvídatelné zakončení, které už tu bylo nesčetněkrát! ()

bubun

Mírně patetický - ale u těchto témat se tomu jen těžko dá vyhnout. Mírně předvídatelný (spoiler: bylo jasné, že skončí s terapeutkou, bylo jasné, když přišel do bytu Setha Rogena, že najde něco, co na něj prozradí, že s ním jeho kamarád nemoc sdílí apod.). Přesto se na film dá dívat a je v něm jen málo citového vydírání, které byste u filmu tohoto typu mohli předpokládat. ()

st.jim

Velmi silný příběh, který je podpořen skvělými hereckými výkony. Vše jsem hltal jsem od začátku do konce. Přesto mi tam chyběla třešnička na dortu, něco po čem by jsem si sedl na zadek. Filmu by určitě slušela delší stopáž. Než jsem se nadál, tak byl konec :) Možná, že když se na to podívám ještě jednou, tak to změním na 5* :) ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby