Zapomenutí (TV seriál)

The Forgotten

Neznáme obete

Krimi / Drama

USA, 2009–2010, 11 h 32 min (Minutáž: 39–41 min)

Tvůrci:

Mark Friedman

Graeme Revell

Christian Slater, Michelle Borth, Anthony Carrigan, Bob Stephenson, Rochelle Aytes, Heather Stephens, Elisha Cuthbert, Elizabeth Bogush, Lily Rains, Judith Hoag, Rupert Penry-Jones, Reiko Aylesworth, David Haley, Darlene Vogel, Deirdre Lovejoy, Benito Martinez, James van der Beek, Rebekah Brandes, Adrian Alvarado, Kerr Smith, Kelsey Crane, Isabella Hofmann, Daniel Travis, Aldis Hodge, Camilla Luddington, James Preston, Cameron Goodman, Susan Ruttan, Christina Chang, Mark Weiler, James C. Burns, Charles Parnell, David Mendenhall, Jud Tylor, Ted Alderman, Gary Carlos Cervantes, Teri Reeves, Mike Foy, Creed Bratton, Tom Schanley, Sewell Whitney, Michael Arden, Spiral Jackson, Dennis Oh, Samantha Sloyan, Jessie Camacho, Ellery Sprayberry, Caitlin Keats, Chuck Kelley, Jessica Lancaster, Christopher Stapleton, Aedin Mincks, Ellen Marlow, Christina Iannuzzi, Matt Lauria, Jeff Blum, Alesha Rucci, Ailsa Marshall, Jules Willcox, Gideon Emery, Ronnie Gene Blevins, Sarah Domin, Kimberly Fox, Kimberly Estrada, Mitchell Fink, Markus Baldwin, Candice Patton, Kevin Weisman, Natalia Castellanos, Vyto Ruginis, John Charles Meyer, Jadin Gould, Erin Raftery, Carl Ciarfalio, Lauren Melendez, Kristin Burke, Vedette Lim, Nicole Cannon, Aisha Tyler, Tania Raymonde, Tahmus Rounds, Lauren Mary Kim, Carol Kiernan, Tim DeZarn, Tina Ivlev, Aimee-Lynn Chadwick, James Wellington, Evan Arnold, Glenn Taranto, Pilar Holland, Elizabeth Sung, Joel Polis, Joel Swetow, Lou Richards, Scott Michael Campbell, John Griffin, Keong Sim, Todd Eric Andrews, Rod Keller, Tonja Kahlens, Molly Morgan, Carole Gutierrez, Deborah Geffner, Kanin Howell, James Giordano, Karissa Vacker, Rocky McMurray, Douglas Bennett, Bobby Nish, Sterling Jones, Nadji Jeter, Brandon Ford Green, Tom Choi, Katie Malia, Stacy Arnell, John T. Woods, Will McFadden, Jake Borelli, Nelson Mashita, Steven Shaw, Oren Skoog, Terry Woodberry, Jasper Cole, Laura Ann Kesling, Kim Chase, Joan McMurtrey, Skoti Collins, Blair Hickey, Allen Lulu, Mallory Low, Erika Ringor, Steven Skyler, Sonya Leslie, Joey Luthman, Scotty Leavenworth, Sam Macaroni, John Marzilli, Taymour Ghazi, Francesca P. Roberts, Gregory Zarian, Carlos Sanz

Matthew Carlisle

Scénografie:

Doug Kraner, Maria Nay (set dekoratér)

"Pro příště si odpusť to: Policie, ani hnout!" Některé věci se prostě nezapomínají, takže bývalí zubaři začínají kontakt slovy: otevřete ústa, bývalí gynekologové říkají: svlékněte se a bývalí zlodějové ukazují: zde se mi dvakrát podepište. Proto se nelze divit, když panu Donovanovi některá slovní spojení po dlouholeté policejní praxi spontánně skáčou z úst. Navíc se intuitivně objeví všude tam, kde policie tápe a se svým týmem vše duchaplně vyřeší. Moc originální to tedy není, zábavy je přitom rovněž poskrovnu, ale jako další z dlouhé řady detektivních seriálů si své průměrné hodnocení s lehkými obtížemi uhájí. A pokud by to nevyšlo, tak za mnou může Donovan poslat svou kolegyni Candace a my už to s tím hodnocením nějak zařídíme.(7.9.2016)

• Beagle

Je to těžká recyklace, hodnotím sice pouze po prvním dílu, ale zatím jde o nejslabšího Bruckheimera, kterého můžeme vídat pravidelně na televizní obrazovce. Instantní recept, kombinující špetku Odložených případů, Beze stopy, něco CSI a trochu Sběratelů kostí (ti jsou z konkurenčí kuchyně) už má ale trochu mdlou chuť. A Christian Slater vám tohle menu taky nevylepší...(25.6.2010)

• Phobia

V podstatě průměrná kriminálka, ve které banda civilistů-dobrovolníků (+ sem tam někdo odsouzený k veřejně prospěšnému fachání) vyšetřuje a řeší případy, co chlupatí z nějakého záhadného důvodu nezvládli. Ono je totiž ohromně logické, že po nálezu rozpadlého těla policie nezjistí totožnost, vyprdne se na to a pravděpodobný portrét bude dodatečně sochat nějaký mladý sígr, co o tom prdlačky ví (nebo odkud, sakra, detailně zná takovou náročnou oblast krimivědy?) Christian Slater v roli šéfa téhle party Hic má charisma, jakým by stěží utáhnul plastového kačera, jako hlavní postava seriálu u mě selhává na celé čáře. Verdikt? Když vyloženě nebudu mít náladu na nic jiného než koukat do bedny a "Zapomenutí" budou zrovna tím nejzajímavějším programem, podívám se a snesu to bez psychické újmy. Pravidelné sledování nehrozí. 49%(9.7.2010)

• Jeremiasz

Vezmete CSI NY, pridejte Cold Case, protrepat, nemichat, prikapnete trochu buffy zabijecky upiru (no kidding) a nalejte do mixeru. Mixujte na nejvyssi otacky asi tak 30 minut a vylejte do zachoda. Nalejte do mixeru obycejnou vodu, radne vyplachnete a nalejte do sklenice. tento vysledny lahodny produkt je porad o tri rady lepsi nez Zapomenuti.(11.8.2010)

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: NOVA = 24.6.2010, réžia českého znenia (NOVA 2010) = JINDŘIŠKA ŠVECOVÁ+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 7.1.2013, réžia slovenského znenia (MARKÍZA 2012) = ŠTEFAN MANDŽÁR - JERRY BRUCKHEIMER recykluje COLD CASE a kombinuje ho s WITHOUT A TRACE. Ale prečo nie, veď pokiaľ koncept vynáša treba kravku dojiť. :-) Vo výsledku pilotnej epizódy iba priemer. Navyše SLATER mi už dlhšiu dobu nie je sympatický. Nepije on ? Alebo nefetuje ? --- K deju: Slater vedie policajný tím zameraný na neidentifikované obete násilných trestných činov, ktorý okrem objasnenia zločinu pátra aj po totožnosti obete a jej zázemí a minulosti. (23.9.2009)(23.9.2009)