Luke vezme na plavbu na krásný ostrov staré přátele: Matta, jeho přítelkyni Suzie a Mattovu sestru Kate, bývalou přítelkyni Lukeho. Poslední člen posádky je Warren. Vládne naprostá idylka. Vztah mezi Lukem a Kate opět ožívá. Požádá ji, aby na chvilku podržela kormidlo, a jde do podpalubí. Vtom však obrovský náraz převrátí loď dnem vzhůru. Po delší panice se všichni vynoří na hladinu a vylezou na trup. Přemýšlejí, co budou dělat. Luke navrhne, aby doplavali na ostrov vzdálený několik kilometrů. Obléknou se do neoprenů, jediný Warren se rozhodne zůstat. Bojí se plavat tak daleko, a hlavně v těchto vodách, kde je dost žraloků. Kate se nakonec rozhodne také zůstat. Luke je zklamaný, ale respektuje její přání. Když však Kate vidí, jak se Luke, Matt a Suzie vzdalují, rozhodne se je následovat a plave za nimi. Suzie je velmi vystrašená, ale Matt ji uklidňuje, že to zvládnou. Mezitím osamocený Warern zpozoruje žraloka… (TV Prima)

Scaevola

Lákadlo realističtěji pojaté naháněné se žraloky, než jakou nabídly kultovní Čelisti, zabralo, ale bohužel nestačilo. Přes poměrně nadějný úvod se snímek velice pomalu prokouše k předlouhému čvachtání v moři, které - navzdory slibům o věrnosti skutečným událostem - končí očekávanou žánrovou vybíjenou, přičemž postavy dokonce umírají v přesně škatulkovaném pořadí. Kdyby měl snímek o dvacet minut méně, snad by vykřesal alespoň trochu napětí, avšak v této podobě se rychle vytrácí z paměti. ()

veverysiak

Dosť hlúpy film o ešte hlúpejších ľudkoch s potlačenými pudmi sebazáchovy, navyše mnohokrát lepšie a pútavejšie sfilmovaný inými autormi, ja osobne by som nechal v takýchto prípadoch načisto vydominovať zubatého predátora, podobní dobrodruhovia zbytočne zaberajú miesto na Zemi, takže 20%. ()

Mydlivoj

Tak po dlouhý době jsem prožíval příběh s hrdinama příběhu. Nejspíš tomu tedy pomohl i fakt, že je to podle skutečné události. Neumím si představit tu hrůzu a bezmoc. Já bych měl v neoprenu tedy nastláno už dávno... ()

copstp

Nejsem příznivcem těchto filmů,ale za čtyři dát prostě musím.Už jen pro ten strach v dívčích očích.Ty holky zahráli scény se žralokem opravdu skvěle a já se přistihl,že jim moc a moc přeju záchranu.Nebýt úplného závěru který si filmaři už museli zákonitě přibarvit,nemělo by to chybu. ()

Pharao20

napínavý thriller s dobrymi hercami strach ktorý prežívali som dokonale prežíval s nimi, akurat dost trva kym sa začne niečo diať..a mohli sa trošku viac pohrať so scénami kde žralok útočí, človek čaka hodinu kým sa to stane a nakoniec obeť len stiahne pod vodu, trochu viac krvavosti a nejaké tie odhryznuté končatiny by neuškodili ()

Pavelkedar

Jeden z nejlepších thrilerů na téma " my ve vodě s žralokem,popřípadě s jinou bestií". Pro člověka s respektem k hluboké vodě docela na míru ušité, po Čelistech bych ho zařadil hned na druhé místo. Ovšem z pohledu člověka vcítivšivého se do děje, to jde více "na tělo", protože je něco jiného být s tou potvorou ve vodě, než být na palubě r el a t i v n ě bezpečné kocábky. 4 a 1/2 hvězdičky. ()

Martynez

Dal jsem to 2!x za jeden večer...Dle mého názoru hodně podařenej film! Scéna s delfínem je absolutně super!! Nejsme sice na aukru, ale DOPORUČUJI!! ()

VanThomass

Další z klasických filmů o ztroskotancích a krvelačném žralokovi, který neurazí, ale ani nenadchne. Prostě jednohubka na dlouhé odpoledne. Jako plus lze určitě považovat, že je snímek inspirovaný skutečnou událostí a tudíž se nejedná o scénáristický výmysl. ()

montel

Několik přátel se vydává na otevřené moře pořádně si odpočinout a užít si volna. Nečekaně však najedou lodí na útes a loď se pomalu potápí. Jediná možnost je doplavat na deset mil vzdálený ostrov. Většina z nich tak učiní, to ale nikdo z nich netuší, že jim plány zkříží velký žralok...Jeden z těch lepších filmů o žralocích, ale ani tady to není žádný velký zázrak. Atmosféru to sice má, ale divák neustále čeká co se stane a ono se toho zase tolik neděje. To že většina z lidí nepřežije je každému jasné, jen to čekání na pořádnou akci je strašně dlouhé. 45% ()

karel63

Po shlédnutí tohoto filmu bych určitě na lodi nikam neplul. Reálné prostředí bez výraznějších umělých, navozujících efektů, bez zbytečných hektolitrů krve a ohlodaných kostí. Napětí až do konce. Dávám **** ()

zekon

Ubohá trapná 90min nuda. Chápu že to konzumního diváka může zabavit, ale trapárna kdy žralok bílý sleduje skupinku cachtajících plavců. Pak v tom nemají mít lidi hokej. Film pro malé děti a neznalé věci. Podle skutečnosti bylo tak leda ztroskotání. Jednu * dávám za pěkně zapracované záběry žraloka kdy to konečně u takové amatérštiny nebylo jen trapně vsazeno vystříhané z nějakého dokumentu. Jinak by to vyfasoval odpad přesně jak si zaslouží. ()

wrong3

Po druhé jsem film viděl v HD kvalitě-naprostá bomba!!Krásné moře,perfektní herci-dokonalej žralok-prostě po Čelistech asi nej nej film se zvířátkem v hlavní roli... ()

u.mojitko

Nevím, zda to bylo režisérovými znalostmi o žralocích, ale při navázání očního kontaktu great white opravdu neutočil, kam se hrabou Čelisti. Michael Rutzen by mohl vyprávět. ()

pedvora

Dvě možnosti - zůstat na potápějící se lodi nebo plavat na pevninu, která není vidět? Asi bych zvolila třetí možnost a dobrovolně si lehla na hladinu a jako jednohubka čekala na to, až mě něco schramstne. Jinak celkem napínavý snímek, trochu mi to připomínalo Open Water, ale tento druh filmů je vždycky o napětí, lekačkách a postupné eliminaci osob. Takže hodnotím mezi 3 - 4 *. ()

Jardatekk

Už od začátku jsem trošku tušil, že půjde asi o takové malé Čelisti , protože co jiného by si Vás v moři mohlo hezky potahat. Zbloudilý roj Piraňí z Amazonky asi ne. A když už veselá čtyřka opustí převrácenou loď a jdou si vesele zaplavat 20 mil v moři, kde žraločí je domov asi to nebude jak stovka na plavečáku. A musím říci, že to zahráli opravdu pěkně. Žraločci mají moc radi rybičky a lidičky. ()

Max Frajer

Je velmi obtížné natočit zvířecí thriller/horor, který by byl realistický, mrazivý a uměl diváka postrašit. Toto však v Útesu smrti funguje na výbornou, zřejmě k tomu přispívá i reálný příběh, dle kterého by měl být film natočen. Dobrá práce s kamerou, žralok zde konečně není nějak zprzněn - ať už jako nenasytná vraždící bestie lačnící po krvi nevýživných lidí, ani z něj zde není udělán tvor inteligencí pomalu roven člověku, ani to není břídil, kterého v porovnání s ním zabije uboze slabý neozbrojený člověk a kupodivu ani nemá rozměry autobusu. A přesto, nebo spíše právě proto, tento horůrek působí, jak má. Žralok zde prostě dělá to, co v reálu – zvídavě chvíli kořist pozoruje a rozhoduje se, zda zaútočit či nikoliv, když ano, tak to udělá rychle a rozvážně, bez nějakých zbytečných parádiček, chvíli si počká, co bude dál a pak krvácením oslabenou oběť dorazí..více takových, jen pak nevím, jestli se mi ještě někdy bude chtít vlézt do moře... ()