Luke vezme na plavbu na krásný ostrov staré přátele: Matta, jeho přítelkyni Suzie a Mattovu sestru Kate, bývalou přítelkyni Lukeho. Poslední člen posádky je Warren. Vládne naprostá idylka. Vztah mezi Lukem a Kate opět ožívá. Požádá ji, aby na chvilku podržela kormidlo, a jde do podpalubí. Vtom však obrovský náraz převrátí loď dnem vzhůru. Po delší panice se všichni vynoří na hladinu a vylezou na trup. Přemýšlejí, co budou dělat. Luke navrhne, aby doplavali na ostrov vzdálený několik kilometrů. Obléknou se do neoprenů, jediný Warren se rozhodne zůstat. Bojí se plavat tak daleko, a hlavně v těchto vodách, kde je dost žraloků. Kate se nakonec rozhodne také zůstat. Luke je zklamaný, ale respektuje její přání. Když však Kate vidí, jak se Luke, Matt a Suzie vzdalují, rozhodne se je následovat a plave za nimi. Suzie je velmi vystrašená, ale Matt ji uklidňuje, že to zvládnou. Mezitím osamocený Warern zpozoruje žraloka… (TV Prima)

Lonnan

Nebylo to zase nijak špatné. Ale berte mě s rezervou, roky na čb televizi, dokonce i některých čb filmech v biáku. A když vše přecházelo do barev, vždycky jsem tvrdila a pořád jsem za, že moře je v barvě nejatraktivnější. Ale k filmu: nakonec ten nejiteligentnější, nejchytřejší znalec oceánu byl žralok. Já znalec nejsem, ale přemýšlím, jestli nebývá každé plavidlo plující oceánem povinně vybaveno zbraněmi, jistě i speciálními věcmi ohledně zdraví a první pomoci atd. Já bych bez možnosti se trochu přijatelně bránit do oceánu nevlezla. Také si myslím, že žraloci jdou po krvi a v případě poranění bych chtěla těsnící pryžovou ochranu....heh, nemyslím pánskou, čtveráci. Gumové utěsnitelné návleky apod., já vím, že jsem suchozemec, ale mezi včely jsem nikdy nechodila bez kukly, i tak mě sem tam píchly. A nakonec se po žraločích útocích ocitnu na pevné zemi ostrova, jehož jedinou podstatou je skála. Br, v reálu bych sotva čekala a doufala, že další den mě zachrání rybáři. Spíše bych se smířila s tím, že uschnu na troud, nebo vklouznu zpátky do vody a budu naposledy užitečnou potravou. ()

doMchek

Film, ktorý svojou prirodzenosťou a adekvátnosťou vytvára reálny dojem drámy, v ktorej sa títo ľudia ocitli. ()

miro162

Ja som s tymto pocinom maximalne spokojny. Film je napinavy, atmosfera je v niektorych momentoch vygradovana na maximum a nikdy neviete, kedy zautoci bestia z hlbin. Mozem iba odporucat. ()

Dalajlada

Čekal jsem větší hrůzu. Herci jsou přesvědčiví v podání toho, co se s člověkem po ztroskotání na otevřeném moři děje. Alespoň vím, že na bez bariérový útes jen s řádnou výbavou! ()

matko2351

Napaty ako guma v slipoch pocas celeho filmu. Nevedel som co sa bude diat, ci niekto prezije, ci preziju vsetci. Pretoze asi prvy krat som si vsetkych oblubil a zelal som si aby to skoncilo dobre. Urcite ako horor nie, aj ked par veci ma dostalo. Pre mna 4* ()

Aceboris

Po dlhej dobe konečne niečo čo sa dalo pozerať a nemalo to 6 hláv , nestriekalo to toxický odpad , nebol ani zo železa a dokonca ani Megalon , bol to klasický austrálsky žralok , ktorý si vyhliadol svoje obete a išiel po nich . Nečakajte žiadne lietajúce končatiny , ani prekusnute tela , to všetko si budete musieť predstaviť , práve v jeho jednoduchosti bola jeho krása , napätie a vyvrcholenie . Vždy som tvrdil , že najkrajšie príbehy , najzaujímavejšie a niekedy až nereálne píše sám život . Film je podľa skutočnej udalosti a verte , že by som nechcel prežívať ani jednu desatinu s toho čo oni . Aj keby som mal hneď helikoptéru nad hlavou . Za mňa minimalistické, ale slušne spracované žraločie predstavenie . Za mňa 6 / 10 ()

Nellaron

Zaujímavý survival film o 5 stroskotancoch na mori, ktorým nedá pokoj žralok. Zápletka je jednoduchá a predvídateľná, čiže počas filmu už len tipujete, kto prežije (ak vôbec niekto). Efekty útoku žraloka teda nie sú nič moc a sú schované za roztrasenú kameru. Čo treba vyzdvihnúť, je správanie hercov a vyobrazenie čistej bezmocnosti voči prírode. Žiadne hrdinské hlášky alebo hero akty. Keď niekoho žralok dostane, tak na hercoch je vidno, že sú v riadnom šoku a sú psychicky na kašu. Ako každý v rovnakej situácii, ak by sa naozaj stala. Mimochodom, koľko spasie taký žralok? Tento mal až príliš veľký apetít. ()

Dakota1978

Včera jsem poprvé viděl útes smrti a vlastně nemám, co bych vytkl. Scénář uvěřitelný bez zbytečných nelogických výměn mezi postavami, napětí dávkováno postupně a správně. Postavy sympatické, se kterými se lze ztotožnit. V daném subžánru moc fajn. Halt to není pro člověka přirozené prostředí... V průběhu sledování jsem si vzpomněl na jedinečné Mělčiny s božskou Blake Lively. ()