Luke vezme na plavbu na krásný ostrov staré přátele: Matta, jeho přítelkyni Suzie a Mattovu sestru Kate, bývalou přítelkyni Lukeho. Poslední člen posádky je Warren. Vládne naprostá idylka. Vztah mezi Lukem a Kate opět ožívá. Požádá ji, aby na chvilku podržela kormidlo, a jde do podpalubí. Vtom však obrovský náraz převrátí loď dnem vzhůru. Po delší panice se všichni vynoří na hladinu a vylezou na trup. Přemýšlejí, co budou dělat. Luke navrhne, aby doplavali na ostrov vzdálený několik kilometrů. Obléknou se do neoprenů, jediný Warren se rozhodne zůstat. Bojí se plavat tak daleko, a hlavně v těchto vodách, kde je dost žraloků. Kate se nakonec rozhodne také zůstat. Luke je zklamaný, ale respektuje její přání. Když však Kate vidí, jak se Luke, Matt a Suzie vzdalují, rozhodne se je následovat a plave za nimi. Suzie je velmi vystrašená, ale Matt ji uklidňuje, že to zvládnou. Mezitím osamocený Warern zpozoruje žraloka… (TV Prima)

warrenur

Po tejto lahodke som siahol tzv. na istotu. Jednak je z australskej dielne, co uz samo o sebe nieco vypoveda, ale hlavnou zarukou bola rezia pod taktovkou Traucki-ho. Jeho Black Water ma pohltil a preto i The Reef, som si odkladal na tu spravnu chvilu.. Nesklamal som sa. Vyzdvihujem vybornu volbu predstavitelov a ich prejav. Divak im uveri kazdu emociu a to je zaklad. Ziadne hlupe kecy a "americke" dristy. Vdaka tomu, vynikajucej kamere a trefnemu hudobnemu doprovodu som bol "priklincovany" v kresle. Dej, napriek svojej prostote a jednoduchosti ma hustu atmosferu az po samy zaver. Ten som sice tuzil vidiet inak, ale o to viacej krutej reality clovek vnima. Bravo, Traucki! Tesim sa na dalsi Tvoj filmovy darcek. ()

sandinista

Žádnej Spielbergův žralok zabiják, ale obyčejnej živočich, co má hlad = smůla pro partu mlaďochů, kteří najeli s jachtou na mělčinu a překotili se. Nic víc, nic míň. ()

Badel

Je to nuda a herci hrajou špatně. Kromě bikin na holkách a konečnýho rychloplavání se mi tam nic moc nelíbilo. Ztráta času, a to i v případě, že máte rádi žraločí kousání....BTW takovej kusanec, jako je na plakátu z něj ploutev, ve filmu není. ()

Flagg

Se survivalem se to má takhle - aby byl kvalitní, musí mít buď atmosféru, nebo sympatické herce, nebo zajímavé dialogy mezi akcí, ideálně potom samozřejmě všechny tyto prvky. Problém tohohle snímku je v tom, že atmosféra je mizivá, herci jsou mi nesympatičtí a dialogy debilní. Vyzdvihnout musím to, že The Reef netočili Američané, a to z důvodů, které uvedl ve svém komentáři Shadwell. V americkém podání bych se obával, že se snímek bude blížit odpadu. Celkově jsem se dost nudil. Nedávno jsem viděl podobný snímek Frozen, a ten se mi líbil mnohem, mnohem víc. ()

pend

Reřisér Traucki by se mohl specializovat na zvířecí survival horrory. V rámci žánru film funguje bezvadně. Od chvíle, kdy se loď převrátí, je to o napětí až do samého konce. Jediné dvě připomínky: asi bych se zdaleka vyhnul těm krvácejícím po prvním útoku a docela by mě zajímalo, co se stalo s lodí a jejím nuceným pasažérem. ()

HonzyR

Po docela fajn krokodýlské Krvavé laguně jsem se těšil aspoň na stejně průměrný žraločí film. A ejhle, ono už to nebylo tak fajn. Ani nevím co jsem přesně očekával. Ono přece jen když je banda lidí uvězněná v laguně, kde můžou hopkat ze stromu na strom a pokaždé být trochu jinde je jiné kafé než když jsou pořád na otevřeném moři (které vypadá všude stejně). Konec docela potěšil (nejvíc asi osud jediného týpka, který zůstal na lodi). Ve výsledku - Laguna z toho vyšla o něco lépe... __40%__ ()

Woodstock

Jedno vím naprosto jistě. Mě by ten žralok nezabil! Hned při prvním vynoření jeho ploutve by mě totiž zabil můj šílený strach. Spielbergovy Čelisti jsou čajíček, tam byl jen filmový žralok a plaval jen po filmovém plátně. V Útesu smrti jsem plaval já sám ve skutečném oceánu a kolem mne kroužila skutečná smrt. Sugestivní, realistické, hnusné. Fuj! ()

bozka10

Veľmi dobrá, dosť autentická a vysoko atmosferická žraločina.napätie a strach sa dajú v určitých okamzikoch krájať.Minimalistický hororík ktorý len dokazuje že niekedy menej je viac. ()

Aurus

Tenhle film je podle skutečné události což je oravda a za mě je to docela dobře sfilmované. Příběh je dobrej, postavy jsou docela sympatické a hudba je dobrá. Atmosféra tu je a jo je docela dobrá. Za mě 5,5/10. ()

Rokle

Sympatičtí neokoukaní herci. Dramatičtější než Otevřené moře. Závěrečná věta "Pull me up!" mi bude znít v uších ještě dlouho. A hlavní mužský představitel mluví jako Jason Statham :) ()

Hapretor

Výhodou filmu je, že zde nejsou vypatlaní teen blbečkové z bohatých rodin, co jedou zakalit do Indonésie a chlubí se jachtou, která jim nepatří a přirozený "look" filmu. Máme tu tedy sympatickou pětici dobrodruhů - sebevrahů, kteří měli smůlu - a to přímo kurevskou - takže přežil jen jeden - přesněji jedna. Odpovídající herecké výkony a dobře budované napětí řadí tento snímek mezi ty lepší v tématice "Man vs. Sea". Na rozdíl od Beara Gryllse však většinou jedinci podstupující tuto vysloveně nedobrovolnou zkoušku nemají šanci, neb možná jsme páni tvorstva, ale na moři jsme stále jen jednohubka pro borce s postavenou ploutví. - "Čelisti" jsou už fakt přežitek. ()

agassi68

Priemer ako vyšitý! Skrátiť to na polovicu tak je z toho slušný prírodopisný dokument. Až na to, že krv priláka ďaľších žralokov a tí by sa nenechali dvakrát núkať, takže by bolo do pol hodiny po filme.. ()

mourinho

Pět lidí ztroskotaných na širém oceánu a jeden žralok. Máte pocit. že vás tato kombinace nemůže na hodinu a půl zabavit? To se tedy pletete, protože když se to umí a Andrew Traucki to už dokázal před třemi lety v KRVAVÉ LAGUNĚ, tak to může fungovat naprosto skvěle. Ve srovnání s podobně laděným snímkem OTEVŘENÉ MOŘE z roku 2003 ale půjdu proti většině, neboť tam byla situace ještě bezvýchodnější. ()

Dudny

Bohužel tento film mě dost zklamal čekal jsem něco jako Čelisti (1975), ale mezitím jsem dostal jenom partu lidí kteří se koupají a hledají pevninu (Želví ostrov), mě to nestačí proto dávám 40%. ()

croxika

Miestami až nervy drásajúca adrenalínová porcia katastrofického výletu a moja najhoršia nočná mora. Od malička sa desím predstavy, že ma napadne žralok, a celá ja, že hľadám filmy s takouto tematikou. Ja vidím žraloky všade kde je voda, niekedy aj v bazénoch (:D). Na dovolenke plávam zásadne pri behu a ďalej nikdy nejdem. Pre mňa je len málo vecí viac desivejších ako predstava, že plávam v temnom oceáne, okolo mňa široko-ďaleko nič, čoho by som sa mohla zachytiť, nijaký bezpečný prístav, len voda, voda, voda a ktovie, čo všetko v nej, čo sa mi chystá odhryznúť nohu. Des. Neviem, čo bolo v tomto prípade horšie, doplávať k ostrovu, ktorý nevidíme, alebo zostať na potápajúcej sa lodi. Ťažko si predstaviť, ako by som sa zachovala v podobnej situácií. Vážim si ľudí ako Luke, ktorí nepanikária, pretože vedia, že im to aj tak nepomôže a snažia sa byť poháňajúcim motorčekom skupiny. Preto mi je aj ľúto, že mu osud nedoprial koniec, ktorý by si zaslúžil a ktorý som očakávala. Ale možno práve preto sa to dôveryhodnejšie podobá realite, podľa ktorej je to natočené (bohužiaľ). Bolo to celé úplne uveriteľné, žiadne smiešne makety zubatých príšer pohodené vo vode, ani nič rovnako trápne, čo bežne vidíme v podobne ladených filmoch. Na plný počet mi tam chýbalo možno trošku viac vyhrotenej akcie a zaujímavých situácií, proste niečo prekvapivé, niečo čo neočakávam (v podstate od polovice to bolo len o doplávaní k imaginárnemu ostrovu a čakaní, kedy sa objaví obávaný žralok). Ale aj tak to bolo lepšie, ako som myslela. ()

matkoulko

Ťažko bude pre mňa film s krvilačným žralokom strašidelným hororom. Zatiaľ sa na otvorenom mori často nevyskytujem a inde ma asi podobný tvor ťažko ohrozí. Až na obývačku, v ktorej ležím na gauči a sledujem TV :) Ale thriller to bol fakt hustý. Sympatický austrálsky film inšpirovaný skutočnými udalosťami. Realistickejšie a inteligentnejšie ako iné filmy, ktoré som radšej vynechal :) ()

MickeyStuma

Že se může na oceáně stát cokoliv nám už ukázali snímky ´Otevřené moře´ se zapomenutým manželským párem ve vodách oceánu, ´Odsouzeni zemřít´ se zbrklými mladými lidmi, kteří po bujaré zábavě všichni do jednoho nerozvážně z lodě skočí do vody, aniž by někdo vytáhl záchranný žebřík, nebo podobný ´Plavba smrti´ se stejným dějem, jenom s tím rozdílem, že je zachrání loď s uprchlíky z Afriky, kterým na jejich životech nezáleží. Zde máme příběh další a jak tvůrci uvádějí, opět na základě skutečných událostí. Skupina přátel si jen tak plachtí, dokud nenarazí na útes. Loď se převrátí a široko daleko není ani živáčka. Děj sleduje dramatické plavání osamocených lidí oceánem s představou, že narazí na pevninu nebo alespoň nějakou loď a o nudu tu rozhodně nejde. Zvlášť, když se objeví nenasytný žralok. Kdo se dokáže vžít do oné situace, dokáže si také vše plně představit a tím i sdílet jejich utrpení a strach. Vše je vyvážené a po dramatické stránce naprosto reálně pojaté. Přívětivá je plynulost děje a ona hrůza, která není zbytečně gradována. Hrůza a děs pěkně z dané situace vyplyne a ona dramatičnost postupně vykrystalizována. Řekl bych, že takový Alfred Hitchcock by z tohoto snímku měl radost. Tento počin považuji za velmi povedený a naprosto reálný. ()