Luke vezme na plavbu na krásný ostrov staré přátele: Matta, jeho přítelkyni Suzie a Mattovu sestru Kate, bývalou přítelkyni Lukeho. Poslední člen posádky je Warren. Vládne naprostá idylka. Vztah mezi Lukem a Kate opět ožívá. Požádá ji, aby na chvilku podržela kormidlo, a jde do podpalubí. Vtom však obrovský náraz převrátí loď dnem vzhůru. Po delší panice se všichni vynoří na hladinu a vylezou na trup. Přemýšlejí, co budou dělat. Luke navrhne, aby doplavali na ostrov vzdálený několik kilometrů. Obléknou se do neoprenů, jediný Warren se rozhodne zůstat. Bojí se plavat tak daleko, a hlavně v těchto vodách, kde je dost žraloků. Kate se nakonec rozhodne také zůstat. Luke je zklamaný, ale respektuje její přání. Když však Kate vidí, jak se Luke, Matt a Suzie vzdalují, rozhodne se je následovat a plave za nimi. Suzie je velmi vystrašená, ale Matt ji uklidňuje, že to zvládnou. Mezitím osamocený Warern zpozoruje žraloka… (TV Prima)

jopal

Napinavy thriller, ktory ma prijemne prekvapil. Par nelogickych scen by sa naslo, ale v globale vyborna a nervydrasajuca podivana. ()

furrec

Juj no atmosféru to malo veru vynikajúcu, a tá mŕtva korytnačka, teda to bolo něco. Krásny príklad ako sa dá aj jednoduchým filmom navodiť vskutku mrazivá atmosféra. Nie je to žiadny blockbuster, ale rozhodne stojí za to. ()

kalysta

Nebylo to nakonec tak špatmé, i když krokodýl byl určitě lepší. Nicméně jsem byl místy napnutý a samozřejmě nutno přičíst k dobru skvělé obrázky mořské fauny. ()

Charlie.Harper

Film ktorý režíroval sám život. Ešte nikdy sa mi nestalo, že by som bol niekedy v tak dlhom a intenzívnom napätí. Od chvíle kedy stroskotali až do záverečných titulkov som sedel so zatajeným dychom a v stresoch čakal čo sa bude diať. Popravde bol som už aj vo väčšom napätí, ale pri tomto filme to bola nonstop hodinová “stresovačka“ a to je to prečo sa mi to tak ľúbilo. Šikovne a jednoducho nakrútený film od našich protinožcov ktorý som si naozaj naplno vychutnal. ()

Aidina

Partička mladých lidí se vydává na moře, z Austrálie si to namíří do Indonésie. Pěkně si to všichni užívají, když náhle se po nárazu (že by to byl už ten samý žralok?) se jejich loď převrátí dnem vzhůru. Nastává panika, nicméně všem se tak nějak podaří vyškrábat na trup lodi. Luke, který je považován za znalce místních vod, navrhuje, aby doplavali na Želví ostrov, který je vzdálen cca 12 - 15 mil. A začíná přemlouvání. Nakonec se všichni rozhodnou tuto cestu podstoupit. Ovšem kromě Warrena ..."Nikam nejdu, vím, co tady žije...", který zůstává dál na trupu lodi. Žralok se stává tak součástí naší plavající čtyřky a postupně počet plavců redukuje. Dobrá scéna je, jak jsou všichni strachy bez sebe, když vidí, že se z vody vynořuje ona "ploutvička" a Luke jim oznámí, že to je delfín. Mají radost, ale asi tak pět minut, žralok utočí na Suzie. Jediná, kdo nakonec přežije na vyčnívajícím útesu, je Kate. ()

buchtomil

Docela povedený žraločí horor. Mám rád takové filmy, kde se hlavní postavy dostanou do zvlášť nepříjemné situace, která je nutí udělat těžkou volbu/vymyslet nějaký plán spásy. Snímek se vás snaží udržet po celou dobu v napětí a musím říct, že se mu to docela daří. Fanoušci Čelistí si možná nepřijdou tak úplně na své, pokud by si film pustili s cílem vidět kus poctivé filmařské krve a lidských ostatků. Takových těch drastičtějších záběrů ve filmu až tolik není :-(.Triky nebyly zas tak špatné, ale viděl jsem už lepší. Film stojí hlavně na takové té psychologii, co by jste dělali na místě hlavních protagonistů filmu. Hodně nesympatický mi byl Gyton Grantley. Celou dobu se tvářil jako mentálně postižený. Snad mi odpustíte ten výraz.. Dobře natočených survival hororů zas tolik není, takže rozhodně doporučuju film zhlédnout. ()

bmx6

A já myslel,že už žraloky v dobrém filmu neuvidím a zase jsem se mýlil.Film jsem si pěkně užíval,koukal na něj v noci a měl pěkně nahnáno.A když je to podle skutečných událostí,tak tím líp.Bylo to takové milé překvápko. ()

punco

Sympatické postavy ktorým divák fandí, jednoduchá ale uveriteľná zápletka, výborná atmosféra a hlavne reálny živý žralok. Po Jaws pre mňa najlepší žraločí film. ()

moriero

Já fakt nechápu, proč na takové snímky furt koukám. Asi z nějakého perverzního sebemrskačského popudu, nebo co. Když jsem poprvé viděl Čelisti, tak jsem se bál vlézt i do vany. Potom přišly oba díly Otevřeného moře...a teď toto. No, lidi, povím vám, že jsem měl celých 90 minut permanentní mrazení v zádech. Takže vlastně v rámci žánru film boduje na výbornou. Doporučuju všem cvokům, jako jsem já. ()

johnnie78

Film hodně podobný Otevřenému moři, který se mi líbil přece jen o něco víc, měl větší atmosféru. Ale musím říct, že první útok žraloka, velmi realisticky natočený, mě doslova donutil nadskočit. I tak jsem si ale říkal, že žralok mohl dostat víc prostoru, v podstatě se pořádně ve filmu objeví asi dvakrát. BTW, nejen že jsem si na začátku přesně tipnul, kdo z "hrdinů" bude žraločí oběd a kdo jediný přežije, ale taky jsem si správně tipnul pořadí, koho z nich si dá žralok jako předkrm, hlavní chod a dezert. ()

PepusGi11._

Co se týče příběhu a myšlenky,že by jsme byly na jejich místě,dávam 5 hvězd za napad.....To jo.....Ale tím to hasne,abych dal vyšší hodnocení,musel bych si to asi prožít sám.....Za mě 1 hvězda,nezkutečně jsem se nudil....Sem tam čváchla voda,u toho se si moc strachy nepodělám.... ()