Laře Croft (Alicia Vikander) je 21 let a právě zdědila obrovské obchodní impérium. Její otec, bohatý šlechtic a známý dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizel beze stopy před sedmi lety, když byla ještě dítě. Od té doby se marně snaží najít nějaký smysl svého života. Když si přečte záhadný vzkaz, který jí otec zanechal, rozhodne se opustit Londýn a vyrazit do neznáma, aby přišla na to, co se jejímu otci doopravdy stalo. Vydá se po jeho stopách hledat legendární hrobku na mýtickém ostrově někde poblíž japonského pobřeží. Tato mise ale nebude jednoduchá – už jen dostat se na záhadný ostrov stojí Laru velké úsilí. Loď, která ji měla dopravit na pevninu ztroskotá v silné bouři a Lara se ocitá sama uprostřed neznáma, vybavená jen ostrým nožem, pevnou vírou a vlastní tvrdohlavostí. Pokud se jí podaří překonat své vlastní limity a přežít toto nebezpečné dobrodružství, stane se z ní skutečný Tomb Raider. (Forum Film CZ)

nufanek

Bavilo mě to. Musím říct velmi upřímně, že jsem videohry s tímto tématem nikdy nehrál. Ale pokud porovnám původní dva fimy s Angelinou a tohle, tak musím jednoznačně říct, že tento film je lepší, než oba předchozí dohromady. Akce je přehledná, napětí a provázanost u fimu začíná hned po několika úvodních sekvencích. Halvní role skvělá a výborně zahraná. Není potřeba velký hrudník a cop až na zem. Za mě palec nahoru a pokud bude dvojka v podobném duchu, budu jenom rád. PS: je škoda pár scén, které byly použity z Indiana Jonese. ()

d-nao

Scenaristi asi brali viac nez mali. Jedna za historiu a Japonsko, inac ale cele zle a jedna velka tragedia to dopozerat vobec do konca. ()

Tim007

Dobrodružné filmy mám rád, nicméně jsem od nového Tomb Raidera nečekal žádné zázraky s tím, že mě může maximálně příjemně překvapit. To se však nestalo. Ve filmu se toho totiž zase až tak moc nestane a když se náhodou něco děje, není to natočeno tak dobře, aby to vtáhlo do děje. A to je u dobrodružného filmu celkem problém. Zároveň se moc nepovedly speciální efekty. U některých trikových záběrů je vidět, že jsou natáčeny na zelené pozadí a jsou špatně prolnuty s reálnými záběry, případně je špatně kamera a tudíž z toho člověk zdaleka nemá tolik, co by mohl. A více méně prkená Alicia tomu také moc nepřidá, takže za mne zklamání. ()

mina_harker

Tři hvězdy s odřenýma ušima. Alicii Vikander role sedne, děj v Londýně příjemně civilní. Hledat nějakou logiku je marné, ale to se asi ani moc nečeká. Film by potřeboval zkrátit o půl hodiny. ()

TomKey

Jako by Angelina Jolie skrývala ve svých nafouklých čtyřkách aspoň trošku toho řemeslného umu, slušných dialogů, citu pro výběr herců a celkem koukatelný dobrodružný příběh. Naše nová poněkud splasklá hrdinka z tohoto nemá ale vůbec nic. Naivní, nudící, těžko uvěřitelné, splácané ze střípků stovky ostatních slušných adventur (propadající se dlaždice - Indy, ty to vidíš!!!!) , tohle vše semleto, snědeno, vykaděno a předhozeno nebohému divákovi v očekávání nemožného. Nestalo se, sorry... ()

Melce

Nebolo to vôbec zlé. Od dokonalosti to má ďaleko, to áno, avšak treba si položiť otázku: "čo tvorí Tomb Raidera, Tomb Raiderom?" Film nijako nevybočuje zo stereotypu akčných, archeologických filmov, čo beriem ako silnú stránku nového TR. Existuje totiž porekadlo: "keď niečo funguje, prečo to meniť?" Toto si presne hovoril štáb, keď sa pustili do natáčania. Výsledok? Kvalitne napísaný a natočený počin. Slabšie sú už herecké výkony a hlavne samotné obsadenie, tam film strácal v mojich očiach najviac. Čo sa týka režisérskej práce, tak tu sa tiež nedá hovoriť o nejakej kvalitke na trhu. Avšak musím podotknúť, že na film sa dívalo príjemne a neboli momenty, kde by som sa v priebehu nejakej tej hodinky a trištvrte nudil. Film mal vysoký potenciál, ktorý sa bohužiaľ nedokázal naplniť, avšak osobne si nemyslím, že by konečný výsledok bol zlý, ba priemerný. Práve naopak, potom čo som sa dočítal pred pozretím filmu, som mal trochu obavy a malé očakávania. Možno aj preto som si film o to viac užil. Za mňa 7/10, ale pokiaľ by sme niekedy v budúcnu boli svedkami pokračovania, už očko neprižmúrim. :) ()

Sylviiik

Jedno velké zklamání. Na Angelinu prostě nikdo nemá. Ani ten děj mi nepřišel nic extra. Alicia Vikander si hraje na drsňačku, ale vůbec to k ní nesedí. Ještě štěstí, že jsem na to nešla do kina......! ()

Pepa.Pepina

Musím říct,že se na to dalo koukat. Spousta ale, i přes celkem dobrý dobrodružný film. Za mě 3 hvězdy ale na křeč. Neurazí ale taky nenadchne. ()

somme

Konecne poradna Lara Croft. Nevim jestli je to tim, ze na Angelinu mam tak nejak alergii a doted nechapu proc ji maj za tak uzasnou herecku, ale podle me je Alicia v o dost vyssim levelu (a troufam si tvrdit, ze je i hezci). ()

BeholdTheFun

Jakožto fanoušek herní franšízy jsem od tohoto filmu čekal prúser jako to u filmů podle her bývá. Dokonalé to není, ale velmi solidní ano. Lara není moc OP jak ji ztvárnila Angelina Jolie a tím pádem i mnohem sympatičtější. Prostě dost kvalitní origin story. Jsem všema deseti pro sequel. ()

Widowmaker

Jako filmovou adaptace hry to prostě zase zkazili. Základní myšlenka tam zůstala, ale na co sáhli, to prostě zkazili. Nabízelo se jim tolik možností,které prostě spáchali do záchodu. Bohužel asi nedokážu hodnotit objektivně, ale. Jako fanouška hry mě to fakt zklamalo. ()

darius1706

Mno, když se člověk smíří s tím, že dneska všechny ženský musí nutně vypadat ne moc žensky, tak to bylo celkem v pohodě. Už proto, že Angelina mě v každém filmu neskutečně štve, protože se mi nelíbí a prsa holt nejsou všechno a její Lara byla vyloženě mizérie. Docela se mi líbil i scénář, až tedy na ten průchod jeskyní, který tam holt asi takhle nějak být musel. Každopádně postavy byly celkem vyvážené, nebylo to úplně hloupé, takže jsem spokojen. V rámci žánru, samozřejmě. ()

SilGhost

V herní sérii byl tento díl restartem série. A dle mne se povedl. Očekával jsem, že stejný restart bude i na filmovém plátně. Za mě však musím konstatovat, že ve filmu ztvárněný prequel Lary na mně ale takový dojem nezanechal, a tak jsem po jeho shlédnutí znovu nainstaloval hru a ponořil se opakovaně do jejího příběhu, abych alespoň smazal podivnou pachuť nudy, kterou na mne tento film zanechal. Vím, že to má pojednávat o začínající archeoložce, ale absolvovat cca 30 minut sondou do psychologie podivné teenagerky, která přestože jí dělí jeden podpis od vlastnictví velikého bohatství, nepodepíše a místo toho peníze shání, jak jen může. Navíc nepovedené flash backy do minulosti připomínající některé události s jejím otcem. Ano na rozdíl od hry zde režisér rozehrává vývoj její postavy ve městě psychologickou sondou, zatímco hra rozvíjí její schopností archeoložky akcí až na ostrově. Ve hře Lara vyhledává indicie na ostrově a posouvá tak celý příběh. Ve filmu naopak získává vědomosti bezpracně na zlatém podnosu z věcí od jejího otce. A to už nemluvím ani o ubohou scénkou s jeho nalezením na cílovém ostrově. Chviličku před onou scénou se zdá, že by příběh přeci jen mohl mít stejné napětí, myslím tím skvěle ztvárněný útěk a scéna s rozpadávajícím se letadlem nad vodopádem, ale dál je všechno tak přímočaré až k velmi přehnanému závěrečnému útěku. Je to obrovská škoda, neboť hlavní představitelka Lary je skvělá a mohla by být opravdu novou Larou, ale pokud ji scénáristi budou pouze psychologicky rozvíjet a akční scény linkovat čtením z knihy, tak budeme stále rádi vzpomínat na první dva díly. ()

elho_cid

Hrál jsem hru a ta byla lepší. Tady chybí hororové prvky a místo nadpřirozené kletby je tam pokus o přirozené vysvětlení, který moc nedává smysl. ()

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

28.01.2023

Druhý Tomb Raider je mrtvý

Druhý Tomb Raider je mrtvý

29.07.2022

Adaptace herní série Tomb Raider se bude oficiálně znovu rebootovat. Chystané pokračování s Aliciou Vikander (Jason Bourne) se tak bohužel ruší, jelikož studio MGM, které bylo nedávno koupeno… (více)