Laře Croft (Alicia Vikander) je 21 let a právě zdědila obrovské obchodní impérium. Její otec, bohatý šlechtic a známý dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizel beze stopy před sedmi lety, když byla ještě dítě. Od té doby se marně snaží najít nějaký smysl svého života. Když si přečte záhadný vzkaz, který jí otec zanechal, rozhodne se opustit Londýn a vyrazit do neznáma, aby přišla na to, co se jejímu otci doopravdy stalo. Vydá se po jeho stopách hledat legendární hrobku na mýtickém ostrově někde poblíž japonského pobřeží. Tato mise ale nebude jednoduchá – už jen dostat se na záhadný ostrov stojí Laru velké úsilí. Loď, která ji měla dopravit na pevninu ztroskotá v silné bouři a Lara se ocitá sama uprostřed neznáma, vybavená jen ostrým nožem, pevnou vírou a vlastní tvrdohlavostí. Pokud se jí podaří překonat své vlastní limity a přežít toto nebezpečné dobrodružství, stane se z ní skutečný Tomb Raider. (Forum Film CZ)

dedavena

Lara utika a utika a pada a zas utika a leze a střila a zas utika a utika...a ešče tam je teho vice. Dobry filmek. Inač ty dva AKačka bych bral teš. ()

OLDA8

Jde vidět, že neumí obsadit do filmu herce, kteří umí hrát. Alicia byla špatná volba,ať si každý říká kdo co chce. Důvod tato herečka se hodí do bláznivých komedii, nebo seriálech, je vyčpělá, nezáživná,chladná. Toto jestli je Lara,ať mě bodnou kudlou do zad. Představuji si Laru jako Karima Adebibe. To je Lara. Jinak film průměrný. ()

Als.D

Kdo hrál hru, bude možná zklamán. Jelikož příběh filmu oproti hře nedává skoro vůbec smysl. A navíc jej samozřejmě museli upravit, aby nebyl příliš Fantasy. Ale nasoukat několik hodin příběhu do jednoho filmu je vždy těžké. Alicii Vikander mám rád. Zalíbila se mi, když jsem ji poprvé viděl ve filmu Ex machina. V této roli mi ale moc neseděla. I když se opravdu moc snažila a v rámci herectví byla skutečně dobrá. Dokáži si představit jiné herečky, které by k Laře seděly více. Rozhodně ne Angelinu, protože tvůrci novou Laru již zpodobněli jinak. Konec filmu celý příběh, herečkui i film zabil. Opravdu. První dvě třetiny filmu jsem si říkal, že to ujde. Že z toho vymáčkli skutečně, co mohli, ale konec opravdu zkazili. Tam jsem se zklamal. A dlouho jsem přemýšlel, jestli kvůli němu nedám nižší hodnocení, ale tři hvězdy si Alicia zaslouží. ()

Ricky.Bobby

No........co se dalo čekat od další videoherní adaptace že? Ale nebylo to tak zlé jak jsem o tom četl a ve srovnání s verzí s Angelinou Jolie by se to dalo považovat jako Oskarový snímek... Škoda že záporák byl slabší a ničím nezaujal ale celkově jsem se bavil i přes to že posledních 15 minut jsem si musel pustit znova protože jsem u toho nešťastnou náhodou usnul. 6,5/10 ()

LeChiffre1

Tento typ filmu mám rád a moc jich bohužel není. Scénář byl slabý, vedlejší postavy nevýrazné a nejlepší postavou z tohoto filmu je záporák, kterého znám ze seriálu SIX (Seal Team 6). Od začátku jsem tvrdil, že Laru měla hrát v ideálním případě Alexandra Daddario, která by se na tuto roli mnohem víc hodila. Bohužel dnešní sluníčkářský Hollywood si nepřeje, aby se z postavy Lary Croft stal znovu sex symbol, a proto do filmu obsadí herečku s postavou 13letého chlapce, která není ani ošklivá, ale ani výrazně hezká (nechceme se přece někoho dotknout), která se snaží, což ji nemohu upřít celý film táhnout sama, což je škoda. Chtělo by to košatější příběh. Nebavilo mě sledovat, jak někde skáče nebo šplhá... protože se nebylo na co koukat, jestli rozumíte. 🙂 Podle závěrečné scény to vypadá na pokračování, na které se určitě podívám. Snad to příště dopadne lépe. Film prostě neměl takovou tu jiskru, kterou tomu mohla dodat vhodně vybráná hlavní hrdinka a propracovanější příběh. ()

Denzen

Spolu s Assassin's Creed a Princom z Perzie je toto pre mňa jedna z tých lepších adaptácii hier. Film sa do prvej polovice verne drží hry (búrka s loďou, lietadlo) a v druhej si idú tvorcovia vlastnou cestou, v ktorej, na moje veľké prekvapenie, neboli žiadne magické blbosti. Nelogické momenty neberiem, tie patria k sérii. 70% ()

Caesarion

Znalý videoher myslim si, že tudy cesta nevede ačkoliv je výtah slušný nemůže být tim hitem co předloha. Průser je ,že to bylo jasné už od začátku. Lara není ten monolith jaký má být a dojem vůbec z celeho filmu je ten že skončí ještě nez vubec začne. ()

lukas.pukas.

Super lokace , takže jako hráče teto hry mě potěšilo , ze začátku jsem si nedokazal Aliciai předsatvit jako paní Laru , ale stačí pár škrábanců vypasovat tričko a trochu ušmudlit a byla tam :-) Bohužel trochu mě zklamal konec , ale nebudu prozrazovat , ale jinak chytrá Lara asi pod napětím ,moc rozumu nepobere :-) 53% Nemám chuť se na to kouknout v blízke době znova . ()

KateDanny

Na film jsem se moc těšila, ale až na pár scén tam není nic, co mě vyloženě zaujalo. Neubránila jsem se neustálému srovnání s hrou, která se velice povedla. Film neurazí, ale ani nenadchne. Alicia byla však v roli skvělá a díky ní se na to dobře dívalo. ()

eexDon

Für mich - 70%, - /jednotlivé prvky a styl dosti okopírovaný z Indiana Jonese, děj podle předpokladu - naprosto o ničem/, + /akce ucházející - třeba letadlo a Vikander hezká - díky za ni/, hodnocení - nikdy jsem zrovna na původní filmy moc netrpěl a ani je neznám, navíc když jsou podle her, víme, jak dopadají filmy podle her, ale tady mě nalákala Vikander a nakonec se mi to i docela líbilo, díky ní, nicméně je to taková jakási průměrná volovina, ženský Indiana Jones, nebýt Alicii tak nic moc, nicméně teda, nějak to ušlo, no ()

huhuhu783

Dlouho předlouho sem se těsil na pokračování.Udělal sem si konečně čas v sobotu vodpoledne když rodinka vodjela na kolech mrzačit si zdraví a těšil se jak mě Lara sebou vezme do ňáký tý džungle za dobrodružstvím. Já samozdřejmě chápu i to že by to mělo být mírně naivní a měl bych nad ledasčím přimhouřit voči jako s Endží. ALE!!!! Chvílema sem jen nevěřícně vejral na vykrádačky z různých filmů. Naprosto dokonale to vystihuje třeba to jak tam Lara sem tam běhá s lukem a všechno k ničemu,úplně stejně tupý jako v jednom z dílů Letopisů Narnie kde princezna Zuzana taky zmateně pobíhá s lukem a to všechno k ničemu. Skrýš otce Lary a její přístup je jasně z Tajemného ostrova a v těchto výčtech by se dalo pokračovat. A když scénáristům došly nápady tak tam flákli kecy,kecy,kecy a nebo flashbacky z mládí Lary protože to jako všechno někde viděla,slyšela a proto to ví vole, nééé.Zlouni byli tak blbí a zlí že bych si za nima bez váhání zašel pro čokoládu ale za jejich šéfem jen pro bonbón,ten byl fakt drsnej. Alicii Viklander sem roli nevěřil od začátku až do konce a připadala mi tam jako vítězka konkurzu na kterej přišla sama a tak to musela zahrát chca nechca. Jediný co bylo efektní a uvěřitelný bylo to jak hodila držku vo to policajský auto. Dvě hvězdy za víru v to že zcela jistě předpokládaná 2 (to bude už její druhej dobrodruně akční film tak by už mohla něco zahrát) bude o dost uvěřitelnější a využije svého potenciálu. Jinak bych dal ODPAD ()

Xenthia

Hru, na ktere je tenhle film zalozen, nemuzu ani vystat, ale jelikoz se povazuju za fanouska Tomb Raidera, stejne jsem na to sla. Zacatek je hodne povedeny, a bylo celkem osvezujici videt Laru delat normalni veci: jak se bavi s kamarady, jde do prace, venuje se svym konickum... Bohuzel pak uz to jde jen od desiti k peti. Na to, ze film ma byt o Lare, tam teda moc prostoru nema. Vic casu je venovano Larine otci, hlavnimu zaporakovi a kapitanovi lodi, ktera Laru dopravi na Yamatai. Ti, co hrali hru, poznaji nektere sceny (seskok padakem, vrak letadla), ale celkove je to docela bida. Prvni Tomb Raider s Angelinou Jolie byl mnohem, mnohem lepsi. ()

Florent

I kdyby byl film sebelepší (což rozhodně není), tak Lara Croft s řekněme průměrnýma dvojkama pod tričkem nebude nikdy Tomb Rider... Jsem rád, že jsem si počkal na DVD, z kina bych byl asi hodně zklamaný. Kdyby ubrali na chytrosti a přidali ve výstřihu, tak by pravděpodobně film byl daleko úspěšnější... ()

Dieman

Jak tu psali mnozí. Staré Laře s Angelinou se to nevyrovná. Má to mnohem menší dějový spád , mnohem méně akce, vlastně mnohem méně všeho. Těžce mě to zklamalo. Osobně se divím, že mnoho místních okurek tomu strká čtyři prsty. Zejména za hraní si na ramba, trapné zvraty, předvídatelný děj. Pokud tedy má někdo večer, který neví jak si zaplácnout, tak ať si to pustí, ale i Pergmani mají lepší děj. Jsou k věci, krátký, jednoduchý a na dřeň. ()

oerdnj

Rebootovaná herní série Tomb Raider (Tomb Raider, Rise of Tomb Raider) je úžasná. Bohužel je to největší slabina tohoto filmu, který je inspirován rebootovanou sérií (nezkušená a mnohem lidštější Lara). Osobně se domnívám, že místo naprosto plochého vykradení příběhu o Himiko, by filmu slušelo více ušít příběh na míru, kde by se divák nemusel ptát, jaké jsou vztahy mezi hlavními hrdiny, a proč naprosto cizí lidé (Lu Ren) najednou nasazují život pro Laru, i když logicky by měli vzít nohy na ramena. Na druhou stranu přidávám hvězdu za výkon Alicie Vikander, která je jako rebootovaná Lara uvěřitelná a tak jen doufám, že si s dalšími filmy dají scénáristé trochu více práce. ()

KcarlosK

Filmy podle her prakticky nikdy nefungujou. Těžko říct proč. Tenhle není vyjímkou. Nejlepší akcí je naháněčka na kolech. Velice špatná volba Lary. V neděli odpoledne na Nově to ale bude vládnout. ()

lineker

Ne, ne a ještě jednou ne. Byl jsem notně nasraný, protože jsem se těšil na ultimátní akční zábavu v krasných exteriérech v nichž bude pobíhat ještě krásnější Alicia Vikander. Bohužel, jsem dostal již pětkrát vyvařený pytlík čaje se směsí Indiana Jonese a ještě trapnějších Dolů krále Šalamouna. Nechápu angažmá takové herečky, když v podstatě není co hrát, příběh jalový jak kráva z Burešova chovu a ty exteriéry ve finále taky žádnou díru do světa udělat nemohly. ()

Jelen

Co k tomuhle napsat? Ne, ne, ne, ne, ne tohle není to co jsem čekal. A na úvod ještě napíšu že pokud jste hrály hru Tomb Raider z roku 2013, tak film podle herní předlohy nečekejte. Tak a nyní k k tomu hlavnímu a to je Lara. Ta zde ve filmu nevypadá a ani se nechová jako Lara jak ji známe ze hry. Možná je chování více realistické, ale mě jako hráči to moc nesedí. Dále jak to proboha Lara vypadá, vždyť tohle není Lara, no hrubě neodpovídající tělesné proporce maskéři prostě nedotáhnou....... Nyní k příběhu, ten není podle hry a hodně prvků neodpovídá (Trinity ta se objevuje až ve hře Rise of the Tomb Raider.) a jedná se spíše o takový "úvod" do světa Tomb Raider. Tak teď celkově, kdyby film nebyl "podle hry" tak by dostal rozhodně vyšší hodnocení, ale takhle prostě víc dát ani nejde. ()

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

28.01.2023

Druhý Tomb Raider je mrtvý

Druhý Tomb Raider je mrtvý

29.07.2022

Adaptace herní série Tomb Raider se bude oficiálně znovu rebootovat. Chystané pokračování s Aliciou Vikander (Jason Bourne) se tak bohužel ruší, jelikož studio MGM, které bylo nedávno koupeno… (více)