LoLaa

Čekala jsem nudný sci-fi film s moc složitou zápletkou a zdlouhavým dějem. Byla jsem ale příjemně překvapená faktem, že i dnes vznikají skvělé filmy, které v nás něco zanechají a donutí nás sledování opakovat. Herecký výkon Jakea Gyllenhaala, který stvárnil hlavní postavu, i Michelle Monaghan stojí za velkou pochvalu stejně tak, jako filmové efekty a hudba. ()

ainny

Ideální film na to, aby o něm člověk přemýšlel ještě po skončení. Ze začátku jsem trochu tápala a dokonce přemýšlela jestli si nepustit něco jinýho. Než jsem ale sáhla po ovladači tak byl konec. Nicméně je tu jedna věc, která mi vrtá hlavou a možná ji pochopím až si to pustím někdy příště. ()

Happens

Dobrá idea, která je opravdu dobře rozpracovaná s dobrým obsazením. Film má dějový náboj, co elektrizuje. Mám tu malé "ale". Kam se poděla duše učitele? Ta se vypařila? ("happy end") ()

dopitak

Chybělo nebo naopak přebývalo tomu zakončení od toho momentu, kdy divák uvidí otevřenou schránku. Současný konec ale zvýší tržby, to je jasné a s tím se nedá nic dělat :-( ()

klerik

70 % Komorné, až trochu nevýrazné scifíčko. Jednoduchý príbeh je však dobre podaný, má to emócie i napätie. Vyváženejšie a lepšie napísané ako DEJA VU... Celú dobu som však mal pocit, že ide o epizódu nejakého seriálu... kvalitného seriálu... ()

Chrustyn

Duncan Jones, který se na filmovou scénu uvedl zajímavou komorní sci-fi "Moon", kterou zaujal nejen diváky ale i kritiku a nejspíše i bohatší producenty se tentokrát vydal jiným, komerčnějším směrem a ukazuje, že zvládá ukočírovat i více než jen jednoho herce uzavřeného v útrobách vesmírné stanice. "Zdrojový kód" představuje divácky atraktivní téma cestování v čase, kdy se někdo snaží pozměnit minulost na úkor nové budoucnosti. Duncan Jones ukazuje, že je talent a filmy netočí pro peníze ale pro to, že ho baví a hlavně zvládá i s minimálním rozpočtem velké věci -i když se snímek odehrává na hodně malém prostoru-. K ruce má v tomto případě i šikovného scénaristu a hlavně výborné herce v čele s přesvědčivím Jakeem Gyllenhaalem a skvěle přitakávající Michelle Monaghan. Přesto nemohu jít s hodnocením výše a když pozoruju veškerá hodnocení kolem tohoto filmu, říkám si kde jsem udělal chybu nebo co mi při sledování uniklo. Nejedná se o film pro kina, což rozhodně není chyba -ačkoliv to stopáďo mi bude docela chybět- a ani tolik nevadí, že film -i když vypadá opravdu dobře- působí trochu laciným dojmem "filmu týdne" na TV Nova. Nejvíce mi na filmu vadilo nebo spíše chybělo určité napětí a překvapení. Film má slušný rozjezd, kde se postupně vše vysvětluje a divák objevuje stále něco nového a zajímavého a i to napětí by se zde našlo ale s přibývajcími minutami se veškerá nápaditost ztrácí a navíc hlavní zápletka je vyřešena moc rychle a tak trochu bez nápadu a již zmíněného napětí. Přesto se jedná o velice slušný a chytrý thriller, který šlape, má co nabídnout ale přeci jen mu něco chybí. I tak je Jones talent a těším se co předvede příště. ()

iamek

V kině jsem si říkal jak je film chytrý, dokonalý a do posledních detailů promýšlený, ale když jsem přišel domů a tak trošku nad vším začal přemýšlet tak jsem objevoval jednu otázku za druhou. Měl jsem chuť dát tři hvězdičky, ale díky tomu, že tvůrci vás nenechali v kině moc přemýšlet díky solidní akci a časovým hříčkám tak jsem musel dát čtyři. Jake Gyllenhaal se pomalu, ale jistě stává zárukou kvalitní podívané a roste z něj top herec Holywoodu. ()

hammer_head

Nejsem příznivcem filmů, které jdou do kin a nemají tolik slušnosti, aby nabídly alespoň 100 minut dobré zábavy, nebot mi to příjde jako krádež páchaná na divácích, ale u tohoto filmu bych udělal vyjímku. Film je průměrným sci-fi thrillerem, kterému by delší časová linka akorát tak uškodila, nebot právě krátky čas dává filmu alespoň nějaké tempo. ()

SeBig

Námět je  bomba, která tikne hned od začátku a vpálí vám do xichtu pořádně napinavej a zabavnej film, kterej vas baví od začátku až do samého konce a ano nakonci jsem trošku potahoval slzičky. ()

korbitch22

Kde začít?Tenhle film je jako sen a je to pro mě obrovské překvapení.Od začátku dokonce skvělý a vypointovaný scénář,svěží a originální nápad,úžasně herecky zahraný koncert,ať už to je moje milovaná Vera Farmiga,rozkošná Michelle a samozřejmě s naprostou lehkostí a přehledem válející Gyllenhaal.Vytknout můžu určitě pár detailů,mohlo to být s klidem o 15 minut delší a podrobněji rozebrat teroristu a jeho důvody,ale to už sou malicherný nedostatky,na úkor maximální zábavy.Kromě pár aspektů není šance rozlousknout pointu scénáře a celou dobu sem šrotoval zbytek mýho mozku a pevně sem věril v ten konec,jaký přišel.... (SPOILER) po dlouhé době happy end se vším všudy a za něj sem já naopak na rozdíl od některých ostatních hvězdu přihodil a ne ubral.Ten film byl tak napsaný a zahraný,že si sladký konec zasloužil.Ani nevim po jak dlouhý době jsem na 5* s maximální spokojeností a vim že by to asi nebylo ono,ale klidně bych snesl druhý díl.Ale to je asi jenom sen :) 90%. ()

Scalpelexis

Zdrojový kód je pro mě takový malý film, co přijde a zas odejde. To neznamená, že to, co jsem viděl, bylo kdo ví jak špatné; jen jsem nebyl úplně duchaplný a nestíhal tempu. Film je velmi svižný a neptá se, jestli jste všechno pochopili. Líbí se mi, že režisér se nesnažil látku nijak natahovat a naservíroval nám opravdu akční sci-fi, jak se patří, s místama velmi tíživou atmosférou a úspěšně ve mně probouzel tu zoufalost a beznaděj, kterou hlavní hrdina často trpěl. Gyllenhaal odehrál slušný part a Farmiga roli prostředníka světů hrála velmi důveryhodně tu na první pohled necitlivou důstojnici. Film velmi, ale velmi sráží zkažený závěr (je vždy třeba toho patetického happy endu?); posledních..no..cca 8 minut..tam nemuselo být. ()

Jirka_Šč

Dostatečně výborné a "malé"! Originální sci-fi drama o tom, jak by vypadalo, kdyby se člověk mohl za účelem hledání teroristy vracet stále do stejných osmi minut. ()

lola3121

Naprostá nádhera... samozřejmě ve srovnání s vysokorozpočtovým Inception působí Zdrojový kód jako chudší mladší bratříček, ale to mi vůbec nevadí. Cení se nápad a ten je tady vynikající. Navíc Jake Gyllenhaal už dospěl do mužného chlapíka, což samozřejmě přihazuje další body navíc. Napínavý příběh jsem sledovala jak se říká bez dechu a s každým dalším opakováním oněch osmi minut jsem se nemohla dočkat, jak to celé dopadne. Prozrazovat to nebudu, ale snad stačí, že jsem byla plně uspokojena. Pro mě zatím letošní jasná jednička. ()

mcb

Zdrojový kód je poctivá šlapající žánrovka, ale co víc? To se jen milovníci inteligentní zábavy mohou opět donekonečna přesvědčovat, že viděli něco výjimečného. Nechápu, kde se bere ta jistota, že film otírající se o paralelní reality musí být hned automaticky dobrý. Zde si tvůrce může jako lusknutím prstu přivodit nekonečnou paranoiu a diváci se v ní mohou hloubat do zbláznění, i když není proč. Navíc má tahle nová "Jonesovka" do promyšlenosti opravdu daleko. I přes brilantní řemeslo a nadšené ohlasy tedy spíše zklamání. ()

mat.ilda

Jsem asi rozmazlená, ale kromě svižného výkonu Jakea Gyllenhaala a srozumitelnosti děje film nezanechal žádné extra dojmy, jako bych už všechno viděla, není nic, co bych mohla vyzvednout, spíš naopak - a když se zamyslím, bylo mi tak nějak fuk, jestli Jake vybuchne podruhé i potřetí (narozdíl od jeho spolucestující, jejíž nepřirozené chování a vlezlé úsměvy si o třaskavou výbušninu přímo říkaly), a teď si zpětně uvědomuju, že napětí se rozhodně nedalo krájet, a to je v daném žánru dost velký nedostatek. ()

heyda

Tak Zdrojový kód mě mile překvapil, výborně natočený na poměrně malém prostoru, skvělé herecké výkony, úderná stopáž. Možná to chtělo jen si trochu ujasnit ten děj, aby to dávalo větší smysl. Jinak ale spokojenost a 4 hvězdičky zcela zasloužené. ()

Stanislaus

Tento film je sám o sobě dobrý už jen díky originálnímu námětu, a pak už jenom záleželo, jak se s tím vším okolo tvůrci poperou. A výsledkem je solidně natočený mysteriózní snímek plný akce a opakovaných výbuchů, který postupně graduje až k samotnému rozuzlení. Pod tím vším je skryto nepatrné množství dramatu a romantiky mezi hlavními hrdiny ve vlaku. Zkrátka napínavá, námětově nová a herecky sympatická (zejména Vera Farmiga) filmová záležitost, která má navíc skvělou stopáž. ()

Flego

Ak som pri Jonesovom filme Moon napísal, že zrejme nestvoril kasový trhák, tak v tomto prípade ho určite urobil. Zdrojový kód spĺňa všetky atribúty moderného filmu a zaslúži si divácku pozornosť. Už úvodné sekvencie leteckých záberov na mesto, resp. idúci vlak, všetko okorenené podmanivou hudbou, naznačujú esteticky vizuálny zážitok. Jake Gyllenhaal stále presviedča, že na to má, aby svietil jasom veľkej hviezdy. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem