kinej

Ač bez významnějších logických výhrad nedám plné hodnocení. Přeci jen jsem po velice slibném Měsíci, čekal od Duncana Jonese víc. Film je velice dobře natočený a je radost jej sledovat, ale vzhledem k nastolenému tématu, mohl jít více pod povrch. V úvodu nás film sice sympaticky zavalí fyzikálními teoriemi, aby v postupně přepnul z logické na silně emocionální rovinu. Díky tomu na mě v důsledku film působil lehce povrchně, ale to je asi ryze subjektivní názor. Každopádně je to solidní pokoukaná, ale mohlo to být i lepší. ()

cheyene

Od začátku až do konce zajímavé, v solidním tempu a perfektně řemeslně zpracované. Stručné vystižení tohoto snímku. Dál bych ale vyzdvihl herecké trio Gyllenhaal, Monaghan a Farmiga. Jejich výkony jsem se opravdu kochal. Hudební podklad se mi také líbil, záběry kamery upoutaly moji pozornost hned při samém úvodu a nemám tedy problém dát pěkné 4 hvězdy. ()

paascha

Po delší době zase trochu zajímavé scifi, kde není kreténské UFO nebo nějaký pubertální blbeček, ke kterému vzhlíží jeban Lukáš Lipovský, všech zasranů hulibrk, který se navlíkne do pyžama a začne lítat po městě, jako by si do prdele vsunul chilli papriku. ()

nunka

Šikovne nasnímané úvodné exteriéry, bombastický úvod a vravím si, že Duncan Jones to celkom roztočil. Dynamiku udržiavajú pasáže, ktoré ucelujú celú skladačku a v istom momente ich nekonečné obohrávanie do kola začína byť dosť nekreatívne a všetko ostatné len mechanicky servírované. To, čo ma v úvode ohúrilo (jedna kľúčová scéna a jej možné obmeny) ma ku koncu trochu unudilo. Source Code má svoju kvalitu a originalitu, vyčnieva z radu mystery žánroviek, no myslím si, že opakovanie jednej scény (aj keď výbornej) bolo založené na technike obohratej platne. Realite v inom čase a priestore (realite experimentu) sa tak nedostalo dostatočnej pozornosti. ()

juta

Jestli se tohle dá srovnávat s Počátkem, tak jednoznačně je lepší toto. Počátek byl až moc zmatený, kdy jsem v průběhu filmu nevěděl o co tam vlastně jde a u kódu bylo vše velmi dobře podáno divákovi. Postupně se všechno rozkrývalo a skutečnost vyplavala na povrch. Popravdě, nečekal jsem tak dobrý film. ()

Fiftis

Zdrojový kód je veľmi dynamický film, ktorý nemá čas sa v priebehu jeden a pol hodiny nejako výraznejšie spomaliť, či nebodaj nudiť. Z Jonesa by sa v priebehu ďalších rokov mohol stať veľmi slušný režisér minimálne v žánri science fiction. Rád by som ho však videl skúsiť i iné žánre, lebo ak by jeho budúce snímky boli aspoň na takej úrovni ako jeho dva celovečerné filmy, určite by to bola záruka nadštandardnej kvality. Neváhajte a bežte si sami urobiť svoj vlastný názor na Jonesa a na jeho alternatívny osemminútový svet. ()

Shakers

Duncan Jones sa mi ľúbi čoraz viac a viac. Tento krát nám naservíroval opäť dobrý príbeh, ktorý sa fajn rozvíja. Celý film sa drží pekne vysoko, Jake Gyllenhaal ťahá bez problémov film dopredu, hudba fajn ladí, napätie, atmosféra a strhujúce tempo tiež nechýba. Source Code je film, v ktorom nie je ani jedna minúta navyše. Obľúbený soundtrack: Frozen Moment. 90% - 5* ()

Pepinec

Kde jsou všechny holky hezké tak, jako Michelle, když jedu vlakem já? To se pak vládní průsery řeší jedna radost, co Jaku? Krom toho; těch tvých osm minut by se mně náramně hodilo při naháněčkách s průvodčím. Jinak je to tak, že Duncan se lepší. Zdrojový kód je svižný, zábavný, jednoduchý, ale přesto úderný. Jak to, že mistr Jones neroztáčí další bijáky? (Filmfest Hurghada 2012, 32/67) ()

Big Bear

Nechci tu kazit průměr, z letošních filmů se jistě jedná o jednu z těch lepších perliček. Co kladně hodnotím oproti Počátku je, že retrospektivní skoky nejsou tak náročné na intelekt. Je to celé velmi jednoduché svoji formou i dějem a v tom je síla snímku. Gyllenhaala mám rád a sednul mi tu, oproti jeho nesympatické a neatraktivní dívce... Škoda však toho pokaženého závěru, mohlo to zůstat u doteku power off. Jako by jste najednou z velmi lahodného pokrmu na němž jste si celou dobu velmi pochutnávali ze dna talíře nabrali chuchvalec číchsi vlasů.... Dávám 3 a půl hvězdičky, ale dávat jde jen celé, tak zaokrouhluji dolů. Každopádně za shlédnutí to zcela jistě stojí a filmík je na večer jak stvořený. * * * ()

forsberg

Volal mi kamarád, zda nechci jít do kina a já řekla ano, ale že musí být film dostatečně akční, abych po dvanácti hodinách v práci neusnula. I vypravili jsme se na Zdrojový kód a jak se ukázalo nebyl ani scifi ani akční ani thriller, zato se z něj vyklubalo milé dílko, které ze všeho nejspíš připomíná příběh o Milarepovi. Stejně jako je Milarepa donucen Marpou stavět věž pořád dokola a opět jí strhávat aby dosáhl osvícení, je i kapitán Colter Stevens vracen stále zpět, dokud nenalezne svou nirvánu. Nezazlívám tvůrcům Zdrojového kódu to žánrové zařazení. Beztak kategorie "budhistický film" zřejmě neexistuje, a i kdyby existovala, mnoho diváků by do kin nepřitáhla. ()

Madsbender

Ako fanúšika žánru, Jaka Gyllenhaala, Michelle Monaghan a predchádzajúceho Jonesovho filmu ma táto jednohubka príjemne potešila. 80% ()

Hromino

Duncan Jones je v mých očích zvláštní režisér. Jak jeho předchozí film Moon, tak i Source Code jsou minimálně vizuálně a herecky velmi dobře vyvedené snímky stavící na dobrých nápadech, to se musí uznat. Ale já si prostě nemůžu pomoct: při jeho filmech jsem se bohužel nudil. A v obou případech ze stejného důvodu - nesedl mi jeho styl vyprávění. Oba filmy měly sice zajímavou první polovinu, ale v té druhé mi připadalo, že režisérovi jaksi došly veškeré nápady a snažil se film zakončit stylem "ňák to doklepem do konce, nó, vono to stejně ňák dopadne". Moon mi v tomhle ohledu připadal nudný jen místy (dal jsem 4*) a nuda se vydržet dala, ale u Source Code jsem tak od padesátý minuty akorát střídavě koukal na zbývající čas a dění na obrazovce, donesl si k filmu na zchlazení jahodový koktejl a nakonec jsem si užil spíš toho jahodovýho koktejlu než posledních deset minut filmu zakončených krásně odfláknutým koncem. Sečteno podtrženo - spolu s Tangled pro mě jedno z největších zklamání tohoto roku (ale kdoví, co ještě může přijít), ale abych jen nekritizoval, musím pochválit hlavně hlavní výkony Jakea "Donnieho" Gyllenhaala a libózní Michelle Monaghanové, díky kterým si ode mě snímek společně ještě s dobrým nápadem nakonec vysloužil takové průměrné 3*. ()

Beckett51

Podle mě ještě lepší něž Moon. Parádní herecký výkon Jakea Gyllenhaala . Audiovizuální žranice doplněná skvělou hudbou a bezchybným scénářem. K Moonu jsem napsal " Téměř dokonalé" . K Source Code musím napsat "Absolutně dokonalé". 95% ()

hippyman

tak tady se paradoxně žádná bomba nekonala... slabší odvárek Správců osudu s náležitě kýčovitým závěrem, násilnou romantickou linií a tak trochu haluzově pohádkovou myšlenkou... mám pocit, že scénáristům trochu ujel vlak a příště z toho dobrovolně neshlédnu rozhodně víc než 8 minut. 50%. [2. wayFUCKý HD FEST] ()

Pilda17

Filmy o cestování v čase jsou vždy zajímavé a tento není výjimka. Samozřejmě musím přiznat, že nedostatky ve scénáři má a pár věcí smysl nedává, ale já se i tak příjemně bavil. Jako Gyllenhaal dle očekávání opět nezklamal a dokázal své herecké umění. Samozřejmě skvělá kamera a perfektní hudba. Pan Duncan Jones Source Code zvládl obstojně a já si nemohu ztěžovat, až na pár věcí, které měl zvládnout o něco lépe.. 8/10 = 85% ()

salahadin

Kdyby film skončil stop-time-kissingem, budu spokojen měrou vrchovatou. Vlna filmů typu Inception pohrávajících si s tématy nad lidské pochopení a tudíž skýtajícími nebývalé možnosti filmařské kreativity, pokračuje dál a je stále populární. Ono je vcelku jedno, o čem film je a jaká je jeho zašmodrchaná hi-tech nauka (stejně je vždy směšná), jde o to, jaké prostřednictvím rádobyvědeckých keců nabídne postavy, jejich motivaci, jejich vztahy a jak využije potenciál emotivních scén, které samozřejmě nemohou chybět (film rozhodně není určen IT maniakům a podobným kouskům). A Source Code mě v tomto velmi potěšil. Celá ta informativní stránka kolem problému "nové zbraně proti terorismu" byla o ničem, ale na jejím plateau vznikl pozoruhodný inteligentní příběh a ten měl grády. A když připočtu herecké výkony více než sympatické, tak tady není nic co o čem, vážení! Jen si tak říkám, že nejlepší sci-fi film by vyhrál ten film, ve kterém přijede do stanice vlak EC (nebo IC) včas. :-) ()

Cappuccino

Z Jakea nám vyrástol charizmatický pán vojak "vo výslužbe", áno.. mám toho "klučinu" proste rád. __ Krátka stopáž je len a len na dobro veci, pričom treba taktiež pochváliť kvalitný vizuál a príjemné herecké obsadenie, no bohužiaľ dokolečka sa opakujúcich "8 minútoviek" bolo na môj vkus až priveľa a "americký happy end" fuckticky povrchne uzatvoril túto spočiatku veľmi dobre rozohratú partiu šachu. Škoda, preškoda. Som si na sto percent istý, že z tak perspektívneho sústa sa dalo vyšťaviť oveľa viac než onen súčasný, mierne nadpriemerný výsledok. Predovšetkým mi prekáža dejová kostrbatosť a nepremyslenosť niektorých scén (najmä scenáristicke kiksy a zbytočnosti typu - "wtf" načo Jake behá za nejakým volom až na záchod len aby mu po 5tich minutách sledovania prevrátil tašku skrz naskrz... tupé a bezpredmetné naťahovanie času). ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem