Ničitel Conan

• Česko Conan ničitel (více)

Potulný lupič Conan se při putování se svým společníkem Malakem střetne s královnou Taramis. Ta mu dá nabídku, aby doprovodil její panenskou neteř Jehnnu ukrást bájný roh boha Dagotha. Taramis Conanovi slíbí, že po návratu oživí jeho mrtvou lásku Valerii, a Conan nabídku přijme. Taramis však chce ve skutečnosti po získání rohu převzít nadvládu, a aby si boha nerozhněvala, chce mu Jehnnu obětovat... Společně s Conanem, Malakem a Jehnnou se na výpravu vydává také královnin strážce Bombaata, který dostal od královny za úkol Conana po získání rohu zabít. Během cesty Conan vysvobodí svého přítele, čaroděje Akira, před kanibaly a bojovnici Zulu před bandity. Akira i Zulu se ke skupině přidají. Společně pak dorazí na bájný hrad mága Thoth-Amona, který však Jehnnu unese. Conana čeká souboj v labyrintu s krvelačnou příšerou, kterou se mu podaří zneškodnit – ukáže se, že příšera byla jednou z Thot-Amonových podob. Skupině se podaří získat drahokam, s jehož pomocí lze hledaný roh obnovit, ale střetnou se se strážci drahokamu. Conan a ostatní s nimi nejprve bojují, Akirovi se ale podaří je přemoci pomocí magie. Když je skupina na útěku, Bombaata se pokusí s Jehnnou utéci a všechny ostatní zasypat ve skále. Oni však tento pokus přežijí, prohlédnou léčku královny Taramis a vydají se do jejího paláce... (TV Prima)

genetique

Druhá časť si drží priemer a nezaujala ma rovnako ako pôvodný Barbar. Aj napriek znesiteľnejšiemu príbehu a dobrej atmosféry to nebolo ono. Film stratil na krvavosti a brutálnosti, čo sa nakoniec ukázalo ako nie najšťastnejšia voľba. Škoda, že Sonja si už neudržala aspoň takýto štandard. 60%. ()

sniper18

Je to slabý historický fantasy film s Arnoldom Schwarzeneggrom, ktorý je nepriamym pokračovaním Barbara Conana. Má ničím zaujímavý príbeh o Conanovi, ktorý dostane od kráľovnej ponuku, aby sprevádzal mladú ženu na výprave za čarodejom, za čo má Conan získať späť svoju mŕtvu lásku, ale kráľovná sa nechystá dohodu dodržať. So spracovaním nie som vôbec spokojný, ešte úvod vyzerá celkom nádejne, no začatím výpravy úroveň filmu klesne, ale stále ešte aspoň čiastočne dokáže udržať pozornosť, no druhá polovica už ide úplne mimo mňa. Akcie je tu pomerne dosť, ale moc ma nezaujala. Opäť sú to takmer len súboje na meče, ktoré pôsobia stereotypne a bez nápadu a na rozdiel od Barbara Conana zmizla krv a naturalizmus, čo akcii dosť ublížilo. Jediná akčná scéna, ktorá aspoň trochu stojí za pozornosť je úvodný boj s vojakmi, inak nič. Z hereckého obsadenia poteší iba Arnold Schwarzenegger, zo zvyšku už nikto. Réžia sa snaží, ale z tohto scenáru viac získať nedokáže a technická stránka nie je zlá, ale nemám z nej moc dobré pocity, niektoré prvky mi prišli slabé. A jednoznačne hlavným kladom tohto filmu je hudba, tá si ako jediná zaslúži pochvalu. Už Barbar Conan ma nikdy moc nebavil, ale toto pokračovanie je s výnimkou hudby ešte po všetkých stránkach horšie. Už pár dní po pozretí mám problém si spomenúť na priebeh filmu. Objektívna kvalita filmu- 52%, film sa páči mne na 41%. ()

Ainy

Na svou dobu celkově dobře odvedená práce. Grace Jones ... je na můj vkus zcela nepřitažlivý babochlap, kterého se bojí hromada hrdlořezů, přitom ječí a zdrhá před myší. Úsměvná byla scéna, kdy byl Arnie držen jednou příšerou za nohy. Ta příšera se točila kolem své osy tak pomalu, že pomaleji už to snad ani nešlo a divím se, jak mohl Arnie vlát ve vzduchu, divoce máchat rukama a tvářit se k smrti vyděšeně, jako by se zmítal přinejmenším v tornádu III. stupně. Takových akcí tam bylo více. Herecké výkony fakt neherecké a závěrečná bitva epických rozměrů mě opět slušně pobavila. ()

ScreamJay

Jak vykrádat první díl a dělat, že nic nevykrádáte? Jak se snažit těžit z vyrabovaného dolu a uspět? Tyhle otázky si nepokládal štáb při natáčení, ale já jakožto divák při sledování. To co jsem na Barbaru Conanovi chválil a vyzdvihoval to tady barbarsky zařízli. V prvním díle jak se spousta uživatelů shodlo byl úvod filmu strhující a dobře udělaný, kdežto tady je to právě opak. Ale narozdíl od jedničky, kde se to i přes pár poklesů podařilo udržet, dvojka zůstala ve stejném srabu stát až po konečné titulky. Celé to snažení se podobá spíše dalšímu filmu téhle generace, Rudé Sonje, která po tomhle „veledíle“ následovala a hodně z něj čerpala. Příběh je už moc fantasiální, ten náznak barbarství a taková ta hutná atmosféra jsou tatam. Postavy už nejsou tak zajímavé a z Conana se stal jen svalouš s mečem co páře všechno a všechny jenž mu zkříží cestu. Arnie se patrně nechal umluvit do něčeho, co ani on a ani nikdo jiný nedokázal pozvednout výš než na slabý podprůměr. Richard Fleischer (shodou okolností právě režisér Rudé Sonji) tak už nenavázal na svého předchůdce Johna Miliuse. Hudba opět zachraňuje co se dá a i když je to vlastně jen přehrávání jednou zahraných partů, z polí pleněných a drancovaných tak alespoň klíčí zárodky naděje. Takové, že si někdy začas třeba ten film znovu shlédnete. Takže hlavně díky zabitému scénáři a trochu nechtěně parodovanému přetvoření jedničky dávám jednu hvězdičku. V řeči čísel 20% za snahu, která ovšem nenadchla. ()

Spiker01

Nebýt zásadně zkrácené stopáže oproti jedničce, byla by to pravděpodobně ještě větší tragédie. Takto se to ale celkem snést dá a ačkoliv z dnešního pohledu může řada věcí vyznít komicky (včetně některých Arnoldových gestikulací), pořád je to Conan a prostě Arnold. Vlastně jsem rád, že trojka nikdy nevznikla, ale těším se na připravovaný Legend of Conan (ehm), kde se snad sága důstojně uzavře. Celkem mě překvapilo, že dvojka je sice značně méně brutálnější, ovšem stále je zde víc krve než v dnešních hollywoodských blockbusterech, tehdy byly zkrátka jiné standardy...60% ()

sud

Oproti "Barbaru Conanovi" sice značný pokles, ale i tak jde o dobrou zábavu. Je tu spoustu vedlejších postav, hodně rvaček, hodně soubojů. Chybí bohužel temný nádech a ponurost prvního dílu. Ale Arnold stále válí. ()

akisha

Připomíná mi to Rudou Sonju. Je to stejně vykradený a směšný a je tam Arnold a gumovej boss na konci. Ta druhá hvězda je za scénu souboje dvou čarodějů, kdy Mako přemůže nepřítele tím, že sedí, mává si před obličejem rukama a vyluzuje zvuky jako: "uííí" a "urghhhh", což jeho nepřítele tak odrovná, že s výkřikem padne nazad. Jo, a ta černošská bojovnice vypadala tak šíleně, že se divím, že se mi o ní nezdála nějaká ta noční můra. Dabing byl tentokrát vyloženě sprasen, obzvlášť tu mladou blondýnku jsem měla chuť odstřelit pokaždý, co otevřela pusu. Aspoň že Arnie doručí další z klasickejch hlášek. Ona: "Tebe nic nebolí?" On: "Jenom bolest." ()

castor

Několikaminutový pohled na Arnoldovo napínající se zádové svalstvo při zvedání rádoby těžké brány, je dechberoucí. Je totiž stejně nepodstatný, jako řada dalších momentů tohohle pokračování, které hraje kvalitativní přetahovanou, zda je horší, než Rudá Sonja nebo nikoliv (oba jsou mimochodem od stejného režiséra). Producenti se snažili snížit rating, soustředili se na co největší přístupnost a to byla vyloženě chyba. Jednička byla slušně natočená a velkolepě vypadající fantasy, která měla výbornou výpravu a stejně výbornou hudební kompozici. Druhý díl je těžké sledovat, je naivní i laciný zároveň, absolutně mu chybí jakýkoliv autorský vklad. A při vytváření finálního netvora se muselo asi hodně chlastat. ()

ClintEastwood

Ne tak drsné a temné, jako původní Barbar Conan, který byl o dlouhé cestě za pomstou, ale o to více ujetější a zábavnější. Líbí se mi hlavně scéna s čarodějem v zrcadlové místnosti i ta závěrečná s Dagothem. Pozornější část pánského publika, si jistě všimne, že Grace Jones zde párkrát ukáže i svou, ehm... ženskou krásu. P.S. Od Arnieho, kterého tady vtipně dabuje Daniel Rous (kdo by nevěděl, je to Ross z Přátel), tentokrát nedostane pěstí jen velbloud, ale i kůň a svým způsobem bizarně kultovní fantasy snímek je na světě. Oddychová věc pro pobavení. ()

MM_Ramone

V medzičasí pred tým ako oceán pohltil Atlantídu a skôr ako nastal čas synov Ariových, bola doba o ktorej sa dnes nikomu ani nesníva. Doba, kedy sa honosné kráľovstvá rozpínali po celom svete. Tam patrí Conan, Cimmerian, nebojácny bojovník s mečom v ruke. Dobre poznám jeho príbeh... Jedno z prvých dobrodružných fantasy, ktoré som videl v časoch, keď sa formoval môj filmový vkus. Hlboko to na mňa zapôsobilo. Akcia, mágia, pohanskí bohovia, čarodejníci, ľudské obete, mystické rituály... na čele s nabúšeným Arnoldom Schwarzeneggerom, ktorý práve naplno rozbiehal svoju hollywoodsku kariéru. *** ()

Davies182

Slabší bráška hromotluckého svalovce z prvního dílu, který mírně zaostává ve všem, v čem jeho předchůdce exceluje, tj. slabší příběh, méně akce i více šablonovití hrdinové. I tak ale fanda žánru nemůže odejít od televize nešťastný. ()

Xmilden

Před druhým dílem si bohužel nenasitná produkce řekla, že by druhý Conan mohl vydělat více peněž než Barbar a tak se rozhodli zpřístupnit jej i dětem. Že se jednalo o šíleně špatné rozhodnutí asi netřeba dodávat. Nejen že na režisérské sesli se vynořil Richard Fleischer místo militantního maniaka Miliuse, ještě navíc ubyly i charismatické postavy a násilí. Skalní fanoušci tuhle změnu nerozdýchali a musím říct že i já mám dodnes co dělat abych tenhle "skvost" ve zdraví přežil. Arnold po tomhle bouchl do stolu a chtěl okamžitě rozvázat smlouvu s Dinem. Co se týče hudební složky, vlastně se zde jen opakují parádní motivy z jedničky. To nejhorší mělo ovšem teprve nastat se Sonjou. 45% ()

Tom_Lachtan

Jestliže je první Conan dechberoucím dílem, který dělá Howardovo povídky snad ještě vznosnějšími, než opravdu byli, dvojka je zas destilátem z desítek Conanovek, které byli napsány po smrti původního autora, je to asi nejlepší "klasické" filmové tentononco z žánru meče a magie (a sandálů) a to, že nedosahuje kvalit jako první díl... On je to taky úplně jinak pojatej film, nesnaží se o žádný přesah, nesnaží se o dlouhé záběry doprovázené perfektní hudou, to nechávají jedničce. Tohle je prostě výborná žánrovka. ()

Divočák

Viděl jsem to znovu po těch letech a musím jít o jednu hvězdu nahoru. Ono to totiž vůbec není špatné. Drsnost a surovost božského prvního dílu je sice pryč (místo nich přibylo humoru a nových postav), ale pořád jde o nemilosrdné swords&sorcery fantasy plné zuřivých barbarů a krásných divoženek, kterému prostě současné školní výpravy adolescentů po zasněžených Prachovských skalách, mluvící bobři nebo teplouši jako je Eragon nesahají ani po ty pomyslné kotníky. Děj si jde oproti prvnímu dílu zcela svou vlastní cestou a místo epického Conanova životního příběhu nám nabízí zápletku, která jako by vypadla z tajné noční hry stolní RPG Dungeons&Dragons. Skupina dobrodruhů sestavená podle klasické RPG šablony (vepředu 3 bojovníci, každý vládnoucí jinou zbraní; zloděj a kouzelník) putuje magickým starověkým světem a plní úkoly, které je mají přivést ke slíbené odměně. Pro každého fanouška fantasy pošušňáníčko. Casting je navíc stejně přesný jako minule (nikdo mi nevymluví, že podle Grace Jones nevznikla shokanská bojovnice Sheeva v pozdější videohře Mortal Kombat 3), Olivia d´Abo nádherná a Poledourisova hudba odvádí stejně dobrou práci jako dřív (i když vynechání hlavního Conanovského motivu je neodpustitelné!!!). Co bohužel zabolí jsou šíleně odfláknuté speciální efekty, které šli od prvního dílu hodně dolů a zbytečně tlačí Ničitele až po kolena do zatuchlých béčkových vod, odkud už na něj vesele mává Rudá Sonja. ()

Phobia

Jako děcko jsem nebyla z Barbara Conana úplně na větvi, jeho pokračování bylo pohádkovější a přesto výrazně slabší... Několik let zpátky jsem měla možnost si oba Conany zopakovat: na jedničku se můj názor příliš nezměnil - solidní fantasy, ovšem mé srdce si nezískalo. Druhý díl jsem nebyla schopná dodívat, kapala z toho naivita, lacinost a trapnost, bylo to na úrovni nejhorších německo-jugoslávských mayovek, jako nejubožejší díl Xeny nebo Hercula, jedním slovem stupidní. Hvězdičku dávám spíše z úcty ke kultu, než že by mě napadalo, co konkrétně pochválit. 25% ()

kinej odpad!

Typický příklad producentské demence. S logikou „uděláme to odlehčenější aby to mohly vidět i děti“ vznikl tenhle brak, který má blíže ke Xeně, než k prvnímu dílu. A zatímco první díl je kult, který si dodnes lidi kupují na DVD a Blu-ray, ten druhý dělá jménu Conan ostudu. Film je horší úplně ve všem. Příběh je nudný, scénář trapný, Arnold toproný, kostýmy ošklivé a akce ubohá. ()

juta

Další milá vzpomínka na mládí. Jedničku jsem snad ani právě v mládí neviděl a proto se mi více líbí dvojka, i když už je tam spousta věcí k pousmání, přesto dám hvězdičku za tu nostalgii navíc. ()

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

03.04.2022

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Schwarzenegger jako Conan Nesmiřitelný?

Schwarzenegger jako Conan Nesmiřitelný?

28.10.2012

Arnold v nedávném interview naznačil možný návrat do role, která z něj udělala filmovou hvězdu. Tenkrát jsme tomu ještě nevěnovali pozornost. Zhruba po týdnu přináší studio Universal překvapivé… (více)

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led