V Benátkách mušketýři Athos, Porthos a Aramis s pomocí Milady de Winter kradou plány vzducholodí od Leonarda da Vinciho. Milady je však zradí, omámí a plány prodá vévodovi z Buckinghamu. O rok později d'Artagnan opouští svou vesnici v Gaskoňsku a míří do Paříže v naději, že se stane mušketýrem jako jeho otec. Tam se ale dozví, že mušketýři byli z finančních důvodů rozpuštěni. Ve venkovské hospůdce vyzývá kapitána Rocheforta, vůdce stráží kardinála Richelieu', k souboji poté, co ho kapitán urazil. Rochefort nechce bojovat, a tak ho pouze postřelí. Když se chystá d'Artagnana zabít, objeví se Milady a zabrání mu v tom. Jakmile je d'Artagnan v Paříži, potkává se postupně s Athosem, Porthosem a Aramisem a nechtěně všechny tři urazí. S každým si tak naplánuje samostatný souboj. Athos přivádí Porthose a Aramise k souboji jako své sekundanty. D'Artagnanovi dochází, kdo jsou muži vlastně zač. Richelieuovy stráže souboj překazí a chtějí je všechny zatknout, ale mušketýři proti nim bojují a vítězí. Všichni čtyři jsou předvoláni před mladého krále Ludvíka XIII. Richelieu na něj naléhá, aby je potrestal, ale i na královnu Annu zapůsobila jejich statečnost a společně s králem je místo toho odmění. Richelieu instruuje Milady, nyní svého komplice, aby umístila falešné milostné dopisy do komnat královny Anny, ukradla její diamantový náhrdelník a odnesla ho do Tower of London. To by usvědčilo královnu, že má poměr s Buckinghamem. Král Ludvík by ji nechal popravit a vyhlásil by válku Anglii. V tu chvíli by lidé požadovali silného a zkušenějšího vůdce, samotného Richelieu. Aby se pojistila, Milady požaduje, aby Richelieu písemně prohlásil, že pracuje jménem Francie, což on udělá a potvrzení jí předá. Falešné dopisy jsou nalezeny a předány králi Ludvíkovi, kterému Richelieu doporučí uspořádat ples, na který si královna Anna bude muset vzít náhrdelník – dar od svého muže. Pokud to neudělá, pak je její poměr skutečností a musí dojít k válce. Služebná královny Anny, Constance Bonacieuxová, odhalí Richelieuův plán a prosí d'Artagnana, aby ho zastavil. Mušketýři se rozhodnou mu pomoci... (TV Nova)

vika.evil

Překvapení se sice nekonalo, ale podle mně se film vyvedl. Sice ano něco nedávají smysl , ale člověk si časem zvykne. Skvělé obsazení a i režie za něco stála. Možná se dočkáme i zase nějakého remaku. ()

tatka odpad!

Nenapadá ma lepší výraz, ktorý by jedným slovom popísal, čo som to videla. Jedine že to bola mamutia kokotina. Nemalo by byť takéto prznenie predlohy už trestné? Žeby sa to trestalo 30 ranami mečom na plocho po vajciach, aby ich nadosmrti prešla chuť dačo ešte kukrviť. ()

joxerveliky

Aneb jak to asi bylo: Producent > Scénárista: Mám velkej balíl peněz a chci si splnit sen, natočit tři mušketýry! Scénárista > Producent: ...ale tohle téma už bylo 100 x zpracováno, nelze jej již nijak inovovat! Producent > Scénárista: ...však vy už si nějak poradíte. Scénárista > vlastní děti: Děcka, jak byste vylepšili tři mušketýry, aby se to líbilo vaši generaci? Děti: Ať tam jsou vzducholodě, s rotačníma kanónama a plamenometem! A taky Milla Jovovich, tu milujem! Jo a d'Artagnan musi umet bojovat jako asasin! Scénárista: ...tak mi držte palce, jdu psát! A povedlo se, přesně jak si děcka přáli :) ()

kolly13

Cílené na starší děti, což kazí zabíjení jak na běžícím páse. Film je obecně velmi jednoduchý, ale scéna, kostýmy a režie v pořádku, takže průměr. ()

Lilith03

Orlando Bloom mě tady moc bavil, jako dítě jsem tenhle film milovala, nyní s odstupem času to vnímám jako blbost... Umachrovaný Dartanan s divnou parukou, hloupý král, vzducholodě a poněkud šílený konec. I tak je to ovšem pořád super film, který má fajn efekty, kvalitní kostýmy a kameru. Super hudba filmu taktéž přidává. ()

chaosteory

Brzy se tu rozlítí tvrdý boj mezi pro a proti na Andersonovu hlavu, což tu bývá běžné a mám zlé tušení, že kladných ohlasů bude znatelně méně. Časté "odpadní" námitky budou mířit k předloze, jak si vůbec mohl dovolit zhanebnit takovou klasiku a že je to celé debilní a že je tam zase "Míla" apod. Ve filmové historii je nepočítaně adaptací, cover verzí a parodií, které dělají značce Tři mušketýři takou ostudu, že by si Dumas raději usek ruku. Anderson má prostě svůj styl, ve kterém si z předloh vezme jen to, co potřebuje (výborné RE, ostudné AvP) a ne vždy mu to vyjde. U mě mu to opět vyšlo a já si připomněl, proč se na jeho filmy vždy těším. Děj pojatý opravdu po svém, včetně nejakčnějších scén v dané adaptaci a Milady? Ta by byla na samostatný článek, Milla má akční sexapeel zarytý ze série Residentů a i tady ho umí prodat se vším všudy. Nechávám si ještě malý prostor pro 3d verzi, proto moje hodnocení berte +/- hvězdu, zatím spokojenost. ()

h.madlenka

Kdyby tvůrci část peněz, které využili na masovou propagaci, přidali k rozpočtu filmu, mohlo to dopadnout mnohem líp. Scénář povídání-souboj-povídání-větší souboj-povídání-hodně velký souboj se celkem omrzí a potom nezbyde nic než efekty - levné efekty ve scénách, které by se mohly klidně vynechat, kdyby noví, moderní Tři mušketýři nebyli ve 3D. V soubojích se kordy vytahují méně často, než bychom čekali. Ve stylu Pirátů z Karibiku máme výbuchy, pistole a bomby. A lodě. Nebo přesněji vzducholodě (seriously?). Někteří lidé měli nejspíš pocit, že s něčím, co bude takhle mimo od předlohy, se přiblíží teenagerům, kteří ujíždějí na Transformers. Herci jsou fajn, ale člověk by řekl, že se sestavou známých jmen by mohla být ve scénáři i nějaká možnost k hraní. D'Artagnan se buď snaží balit Constance, nebo dělá hrdinu. Čekala jsem od první "pořádné" role Logana Lermana něco víc. Milla Jovovich je jako Milady skvělá, jedna z mála, která ze své role dokázala aspoň něco vyždímat. Buckingham, neboli návrat Orlanda Blooma mezi blockbustery, se moc nepovedl. Ano, vypadá trochu jako rocková hvězda, ale k čemu to je, když kromě toho nic nepředvádí (a roli záporáka mu prostě nevěříte). Tím končíme s herci, kterým byly věnované plakáty (pokud nepočítáme ty skupinové). A teprve teď se vlastně dostáváme ke Třem mušketýrům. (Nejspíš mi něco uniklo, ale vážně nepochopím, jak to, že Tři mušketýry nepropagují tři mušketýři.) Matthew MacFadyen je jako Athos skvělý, i když jeho příběh je okleštěný jenom na to nejnutnější. Zbylé dva jeho společníky poznáme v pár rychlých větách. Překvapivě dobrý je neznámý Freddie Fox jako Ludvík XIII. Upřímně, čekala jsem něco lepšího. Možná mě ovlivnila všudypřítomná reklama. Nečekala jsem a ani jsem nechtěla přesný opis předlohy, tak jako tak je tomu už dlouho, co jsem nějaký klasičtější mušketýrský film viděla, a téměř si ho nepamatuju. Přesto jsem ale chtěla film, který zanechá aspoň nějaký umělecký zážitek a ne jenom představu zeleného plátna za každou scénou... ()

fandula

Skvělý soundtrack a herci. Čtu málo a Tři mušketýry od Dumase jdem nečetl takže nevím, jak film drží předlohy. Předchozí verze Tří mušketýrů jsem neviděl takže nesrovnávám ani s nima. Zkrátka a jednoduše - Je to hodně přehnaný, ale na druhou stranu zábavný a tak má film působit. Tečka. ()

nickymilka

Hudba je jak z Pirátů z Karibiku - vzducholodě připomínaj lodě z Pirátů z Karibiku a Orlando Bloom má místo pirátského obleku kostým anglickýho vévody. Navíc milady de Winter se v krátkých časových úsecích mění v Xenu mixovanou s Alicí z Rezident Evilu. Jednu hvězdu dávám pouze za herce a kostýmy. Víc ale ani ránu. Bláznivá honička dvou vzducholodí, co na sebe pálej dělama!! je trochu moc.Odpusťte mi ten výraz - ale je to kravina. Na závěr trocha historie: Děj podle předlohy by se měl odehrávat v letech 1625 - 1673. - První fungující vzducholoď byla sestrojena v roce 1852. ()

Mangus

Príliš umelé, sterilné a prepísknuté. Emócie sa len hrajú, pritom trojka hlavných mušketierov má potenciál, aj Orlando je sympaťák, ale je to proste strašne všetko pretechnizované, premotivované a vyznieva to ako výsmech takej klasike ako Traja Mušketieri. Kamera je síce veľmi pekná, ale zato farby strašne sýte, kostýmy strašne pekné a čisté, ksichty strašne namalované...neviem, je to celé zle. 3/10. ()

WilWallace

Ano, postavy porušují fyzikální zákony a vynálezy ze 14. stol. fungují lépe, než ty z 23. stol, ale já se bavil. Přidávám ještě hvězdu navíc za úžasnou Millu a hlavně nádhernou Gabrielu Wilde. Velmi hezké 3D, působilo na mě nejpřirozeněji ze všech filmů, co jsem zatím v 3D viděl. ()

Trumpetista

Mě se to moc líbilo. Co na tom, že to byl pojato jako směs Mission Impossible a Jamese Bonda.... Velmi jsem se bavil, skvělá hudba a ve 3D hezké pokoukání ()

lapatata

Nádherný velkovýpravný snímek, kterému k dokonalosti chybí pouze emoce. Milla Jovovich byla úchvatná, ale to by se dalo říct o celém obsazení. ()

fikee

"Lovely outfit. Very retro." Andersonovsky brak opet utoci a opet s odzbrojucici naivitou, hravosti a blbosti. Naprostou lahudkou je sestakovy zloduch Buckingham v podani Orlanda Blooma a zdarne mu sekunduje Mads Mikkelsen (ten chlap ma proste charisma), naopak Christoph Waltz je prilis schematicky, Milla je proste Milla a zbytek obsazeni zoufale nevyrazny. Vice nez pribeh bezici na autopilota zajima Andersona efektnost jednotlivych scen a dari se mu stridave prichazet se zajimavymi napady, s opravdu divnymi napady a s napady vykrast to ci ono. ()

Ajka13

Teď jsem se vrátila z kina a musim to sem napsat dřív, než to všechno zase zapomenu. Já se bavila, vážně. Pokud čekáte historický film natočený podle knihy A. Dumase, nedočkáte se. Sem tam tu nějaká ta podoba s Třemi mušketýry je, ale tím to končí. Nečetla jsem předlohu, ale pochybuju, že by se Ludvík XIII. zajímal o to, co právě nosí Buckingham. Je to trošku smíchanina Pirátů z karibiku, i když spíš vzduchových Pirátů, Star Wars (jsem jediná, komu vystupující Athos z vody s černou maskou na obličeji připomněl Darth Vadera?), Matrixu (Milady uhýbající kulkám/šípům) ale tak proč ne? Film má pobavit a já se bavila. Místy trošku ironicky, Orlando Bloom tu neměl chybu, jsem ráda, že jsem se dočkala nějaké jeho záporné postavy, i když tady se nedá mluvit vyloženě o záporné postavě, a Logan, u kterého jsem se trochu obávala, že ta role na něj bude moc, mě nezklamal. Takže, co víc si přát? Odhlídněte od nějaký předlohy, vezměte to jako další blbinku na páteční večer, u který se skvěle pobavíte, a je to. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

14.02.2021

Klasiku Alexandra Dumase Tři mušketýři už jsme tady měli na mnoho způsobů. Mezi poslední adaptace se řadí například britský seriál od BBC, v němž si zahrála Emily Beecham nebo Peter Capaldi, a ještě… (více)

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (více)

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (více)