Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť. Obě strany dohodu dodržují, ale přesto ve vesnici panuje všudypřítomný strach. Dcera místního dřevorubce Valerie je zamilovaná do samotáře Petera, avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym. Milenci nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk. Když se to chystají udělat, dojde k útoku vlkodlaka. Obětí je Valeriina starší sestra. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona. Od něj se dozvídají, že nebezpečné zvíře žije celou dobu mezi nimi a může to být kdokoliv. Pátrání po jeho lidské identitě vrhá temný stín podezření na několik Valeriiných blízkých. Ona postupně zjišťuje, že má s nestvůrou zvláštní spojení, které je táhne k sobě. Vlkodlak k ní promlouvá a Valerie se mu musí vzdát, nebo každý, koho miluje, bude zabit. (TV Nova)

CharlieX

Škoda, kdyby to alespoň mělo úroveň Kletby bratří Grimmů, ačkoli ta taky nedopadla nejlépe. Zdá se to jen mě, nebo jsou poslední dobou všechny fantasy horory na jedno brdo (animace, modré filtry před kamerou, bídný scénář, šílená režie a casting, atd.) ()

Two.Swallow

Podpis Hardwickové je tu zcela nezaměnitelný. Musím vlepit sama sobě facku, ale i přes ty stmíválistické móresy se mi tahle zprzněná klasická pohádka o hloupé holčičce docela líbila. Amandu Seyfriedovou opravdu nezbožňuju a absolutně nepatří k herečkám, které si přeji ve filmu vidět, ale očividně je v poslední době sakra v kurzu, neboť jí cpou do každého druhého filmu. Ale objevily se tu i přívětivější tváře, které to docela vyvážily (Oldman,Burke). ()

Lucpro

Přátelé zase tak zlé to není. Je fakt, že se tento snímek neměl jmenovat Červená Karkulka a celkově to bylo hůře zpracované, ale nápad to byl dobrý a věřím, že to mohl být i velmi dobrý film, kdyby to třeba dostal někdo jiný. Musíme to brát jako pohádku...nikoliv to ale označit jako horor. Kladně ale hodnotím nápad, kameru a výpravu. ()

DeNni

Osobně bych poznala, že režisérka měla někdy něco společného se Stmíváním. Ten vlk, děj…. Je to skoro, skoro na ten samý způsob. I tak jsem samozřejmě byla celkem spokojená. A to nejen kvůli tomu, že v hlavní roli hraje moje oblíbenkyně – Amanda Seyfried – která svou roli zahrála skvěle. Hudba se mi také líbila, zdálo se mi, že se i k filmu hodila :) Upřímně ale nesouhlasím s pár předchozími komentáři, že tento film není typická červená karkulka – vždyť se tam nějaké hlavní scény z pohádky ukázali… to jste snad čekali, že to bude úplná kopie té slavné pohádky, kterou nám rodiče četli na dobrou noc? ()

vixina

Byť nepripravený na to, čo príde, bude znamenať sklamanie, preto vedzte, že je to oddychová romantika. Nevracajte sa v duchu k originálu, ktorý má s týmto filmom spoločný akurát ten červený plášť. Berte ohľad na to, že režisérom je C. Hardwicke. A v neposlednom rade si pozrite na internete alternatívny koniec, miesto toho pôvodného (obzvlášť dôležitý bod). Čo mi však nešlo pretrpieť bolo zneužitie G. Oldmana a obsadenie Billyho Burkea. No a ani ten alter. ending nie je dokonalý, ale stále dôstojnejší ako ten, ktorý vám budú chcieť vnútiť. Takže tu máme slušné 3* za ktoré sa nemusím hanbiť. ()

Assshack

Každý tu píše, jak si Catherine Hardwicke popletla žánry a místo "pohádko - hororu" si vyrežírovala Twilight pokračování. Každý tu píše o otřesných dialozích, předvídatelném děju, fádních postavách a pod. Ze Stmívání se stal fenomén ať se to někomu líbí nebo ne. A proto se režisérce nedivím, že vsadila na stejnou kartu ještě jednou. Výprava se však podle mne opravdu povedla. Stejně tak kostýmy, animace a celkový dekadentní dojem ( který dokážu zhodnotit asi lépe než kdovýjaký zaujatý "antiSmtívací pseudorecenzent a komentátor " ) je vskutku povedený. Scénář podle mého není předvídatelný, některé dialogy však už méně. Avšak hudba mi k některým scénám opravdu moc nesedí. Napsat scénář podle notorického příběhu je těžké. Zde se to, až na pár vyjímek, povedlo. Podtrženo sečteno - příjemný snímek na sobotní večer s mým hodnocením 75% . ()

Lenka H.

Jsem překvapená nízkým hodnocením tohoto filmu. Mně osobně se moc líbíl. Úžasné pohádkové prostředí, skvělá hudba a velice zajímavé zpracování pohádce o Červené Karkulce. Líbilo se mi, jak zařadili typické prvky pohádky do příběhu (babičko, proč máš tak velké oči ... apod.). To že je na filmu cítit styl režisérky filmu Stmívání mi nevadí, naopak ho velice postádám v pokračováních této ságy a jsem ráda, že si to "vynahradila" na tomto filmu. Film splnil přesně má očekávání. ()

Jean_Calid

Trochu v obavách jsem očekával nějakou sladkou připitoměle (jak už to na západě umí) zahranou pohádku. Mé obavy se ale ukázaly jako liché. Měl jsem se totiž bát úplně něčeho jiného. Red Riding Hood je rádoby horror a rádoby fantasy verze pohádky o Karkulce. Ale... je to nemastné a neslané. Nejde z toho strach, a zároveň to není něco, na co by se měly koukat děti (jen jim nebrat iluze o Karkulce!). A závěrečné rozuzlení? Trošku hloupé. ()

Vaclav007

Film se mi velice líbil, prostředí osady bylo velice dobře vyobrazeno. A jako fanda vlkodlačích filmů jsem byl spokojen i s propracováním vlkodlaka. Příběh byl promyšlený s rozuzlením ke konci filmu. Nenastala ani chvilka kdy bych se u filmu nudil. ()

plsek45

Zejímavě zfilmovaná pohádka bratří Grimů . Mě se to líbilo , je to natočeno v krásném prostředí. Děj je od začátku do konce komplikovaný a vlastně až na konci filmu se dozvíte kdo onen vlk je . Takže celý film jen v napětí sedíte u televize a přemýšlíte . Opravdu se to povedlo ()

JARDAHONDA

Catherine Hardwicke režírovala fantasy thriller, který je překvapivou verzí klasické pohádky.. Námět, který je podobný, jako snímek Stmívání mě zkrátka neoslovil.. Průběh filmu na mě působil místy prázdným dojmem, na slabém hodnocení se podepisují i nepřesvědčivé herecké výkony, no a největší průser byl asi nezdařilý vlkodlak, který působil spíš legračně než hororově.. soundtrack tento film myslím hodně zachranuje ** ()

Pitman.tom

proč?? za co??? měl to natočit jako porno(narážka na divnou erotickou scénu na seníku ala slunce seno). stačilo shodit pár věcí navíc. trapné dialogy, divná herečka, hošové vypadali že skočej spíš po sobě než po tý pipině, vlkodlak jak z bollywoodu. prostě průser a hnus. Takovou kravinu sem pošlou... ()

Kawarim

Super film na odreágování a trochu fantasy :))) Amanda Seyfried byla přesvedčivá a pokud byl účel filmu se odreagovat a trošku malé překvapení kdo je vlastně vlk . Dávám 4 hvězdy a 70 % :) ... ()

kulitschka

30% zajímavá horůrková atmosféra, 60% Twilight. (Ano, umím počítat) Dávám tomu tři nízkotučné hvězdy, je to tupé, velmi tupé. Už jen Jindřichův účes a vlkodlactví..no kdyby mi bylo patnáct a v krvavém týdnu o mě usilovali dva zgelovaní hoši a vlastní otec, taky bych se odstěhovala na chaloupku. Neudržela jsem se a hodně přeskákala kdejakou rádoby hot scénu, ze které se mi v mých čtyřiadvaceti chtělo upřímně blejt. Nemusím se rozepisovat, verbal a Madison to dokonale vystihli. ()

Arminbuuren

Film se mi líbil, pěkná hudba, pěkní herci, zajímavé prostředí, ten název Červená Karkulka, moc společného to s tou co já znám tedy nemá, když to opomenu, tak můžu dát i 4* . ()

dancingclown

Hodně mě to bavilo. Nejvíc ze všeho mě upoutaly ty krásné barvy; ten výrazně červený plášť Valerie v bělounce neposkvrněné zimní krajině. Potom taky Gary Oldman, který byl naprosto nesympatický a dalo se čekat, že ho dříve nebo později "nechají umřít". Krásná Amanda Seyfried taky obstála. Jistě, ta atmosféra(taky Billy Burke) byla hodně podobná Stmívání, ale to se dalo od Hardwickové čekat... Překvapila mě taky detektivní zápletka, která dává filmu napětí a diváci se tak nenudí. J Teda já jsem se nenudil. ()

Verilla odpad!

Tak tohle si myslím, že musel být špatný vtip anebo autoři červenou karkulku nečetli ani nikdy neviděli nafilmovanou. Nechápu, jak někdo může z takového příběhu, který pospsal Jung jako základ archetypů, předávaných z generace na generaci, vzít veškeré kouzlo, udělat z toho brak, který nemá žádný nápad, i když se tu spousta nabízí. Bezduchá fantasy s herci, kteří vypadají jako, že se jim nepovedlo uspět v castingu na Twilight a tak vzali z nouze tohle, děj nic moc a závěr udělaný tak, aby se neřeklo, že je tam málo sexu. Nečekala jsem něco převratného, nečekala jsem opravdu nic moc, ale tohle je opravdu trapárna pro herce, co si potřebují vydělat na nájem. ()

misiacik odpad!

Po príjemnej večernej opekačke, dvoch pivách a zhruba dvoch poldecákoch, sme sa s partnerkou rozhodli isť do vnútra. Ona si šla ľahnúť a ja ešte celkom veselý, reku, kuknem si dáky film. Čo dávajú, na HBO šiel práve tento "skvost" tak vravím si prečo nie. Po deckom úvode s králikom a prechodu do dospelosti som nadobudol pocit, že to bude nazozaj riadna kokotina. Po zhliadnutí očarujúcej Karkulky a típka čo ťal akoby si šňupol zo dve čiarky som zaostril na ľavý horný roh či nepozerám HUSTLERA, nie. OK. Doťahovačky, naozaj veľký vešáci a dialógy hodné negramotnej skulptúry po drtivom lobotomickom excese som sa na nakoniec donútili isť si ľahnúť vedľa ženy a oddať sa radšej spánku. ()

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?