Přijímáme lásku, kterou si podle nás zasloužíme. Americký film o prvním milostném opojení. Patnáctiletý Charlie je velmi přemýšlivý, zakřiknutý a citlivý mladík, který to na střední škole, kde ho ostatní mají za podivína, nemá vůbec jednoduché; je to klasický případ „jiného" dítěte, které na sebe v podobných kolektivech vždy přitahuje posměch a šikanu. Šikaně se Charlie ubrání, posměchu si až tak nevšímá, trápí ho ovšem pocit samoty a cítí silnou potřebu začlenit se mezi ostatní „normálnější" spolužáky. Jenomže to není tak jednoduché. Charlie totiž na jednu stranu svět kolem sebe nechápe, což mu brání navazovat přirozené vztahy, na druhou stranu ho chápe až příliš dobře a začleňování do něj se bojí. Zůstává tedy v roli jakéhosi pozorovatele, „toho, kdo stojí v koutě", zkoumá sám sebe i lidi kolem a píše o svých drobných poznáních, radostech i strastech dlouhé dopisy neznámému příteli, zřejmě psychologovi... Těmito slovy uvádí pražské nakladatelství Slovart román Ten, kdo stojí v koutě amerického autora Stephena Chboskyho (nar. 1970), který napsal, ještě než mu bylo třicet let. Charlieho příběh se odehrává v autorově rodném Pittsburghu a je víc než pravděpodobné, že obsahuje řadu autobiografických rysů. Chbosky se uplatnil v Hollywoodu jako scenárista (např. postkatastrofický seriál Jericho), a to mu pomohlo při realizaci filmové verze jeho románové prvotiny. Snímek Ten, kdo stojí v koutě (2012) byl velmi dobře přijat diváky i odbornou kritikou. Mezi nejvýznamnější ocenění, jež film získal, patří Cena Independent Spirit Award za nejlepší první film. Jednoznačnou pochvalu si vysloužili mladí herečtí představitelé Logan Lerman (Charlie), Ezra Miller (Patrick) a Emma Watsonová (Samantha). V rolích dospělých, přestože jsou svým rozsahem vesměs minimální, se objevuje řada známých herců – Paul Rudd (učitel angličtiny), Dylan McDermott (Charlieho otec), Melanie Lynskeyová (teta Helen) a Joan Cusacková (psycholožka). (Česká televize)

elanius

(148/2012, DVDRip) / Ano, asi to bol silný film, citlivo a originálne napísaný a zrežírovaný, dokázal vzbudiť emócie a pamätám si aj na momenty keď som uvažoval aj nad plnou pálkou. Prešiel deň a ja mám problémy si spomenút na hocičo z toho. Je to skvelý film, práve v momente keď ho človek pozerá. Mimochodom, skvelý výber hercov a hlavne hudby, asi je výhoda zasadiť dej do roku 1991, subjektívne mám pocit, že zo súčastnosti by tam hrali iba samé sračky. Napriek tomu faktu, že film rýchlo vyprchá, pre ten príjemný pocit pri pozeraní, doporučujem všetkým vekovým kategóriám. (7/10) ()

venison

Jeden z mála citlivých a rozhodně ne nudných teen filmečků.. Nádherná Emma Watson se z role Hermiony vyzula jedna dvě.. Velmi křehký příběh o silných tématech - přátelství, prvních láskách, homosexualitě i temnějších tajemstvích.. ()

uiu

Mám problém s Emmou Watson a ano, může za to Harry Potter. Emma zde, stejně jako v pottří sérii nehraje, ale jen odříkává naučený text a přitom se různě mračí. Jinak se jedná o skvělé zpracování knihy, příběh, který chytne za srdce, je natočen lidsky a ke každé postavě si najdete sympatie protože jsou uvěřitelné a mají své důvody. Takže rozhodně palec nahoru, i když knižní předlohu jsem nečetla, bohužel mírně palec dolů při zdlouhavých scénách o ničem na různých párty. Rozhodně se jedná o jeden z těch filmů, u kterých si řeknete, že byste chtěli druhý díl, i když pokračování dobrých filmů vlastně nesnášíte. ()

terunka003

Smutné i pozitivní, životní, o lásce, o kostlivcích v hlavě i ve skříni, o hudbě, o drobnostech, o jízdě tunelem, o nekonečnosti. Jooo, tohle prostě jo! Výborný film o teenagerech končících střední školu, kdy každý z nich má svůj osobitý "životní problém", ať už jde o krádeže kalhot nebo tajné (gay) scházení s fotbalovou hvězdou. Postavy sympatické, hudba příjemná, vyprávění strhující a závěr víceméně nečekaný a u telefonátu sestře jsem napětím ani nedýchala. Emma je prostě super a ta role jí podle mě sedla, a Logan Lerman byl opravdu zvláštní. Pro mě nakopávací film. ..no, kdo by nechtěl žít v Americe..ale je bych chtěla mít za kamarády.. ()

danoo

Film okrem iného trpí tradičnou diagnózou adaptácií, čo znamená, že je prepchatý množstvom ne(vy)riešených motívov. Na jednej strane je určite pozitívne, že cítiť odklon od teenagerských komédií o sexe - otázky nepríjemných aspektov stredoškolského života sú legitímne; na druhej strane film síce sympatizuje s takýmito (poníženými a urazenými) postavami (a ich súkromnými vojnami), stále sa ich však snaží kategorizovať pod akési freudovské stereotypy. Otázka teda znie: Čo robí niekoho na strednej outsiderom? Že je inteligentnejší, artistickejší alebo kreatívnejší. Nie. Samozrejme, to, že bol v detstve zneužívaný. Aké jednoduché! ()

Pavlínka9

Pro mě jeden z nejočekávanější filmů roku. A jsem na 100% spokojena. Ten film je tak rozmanitý. Je vtipný, reálný, jednoduchý a přitom i složitý, má své světlé chvilky a to hlavně ve chvílích poznávání Patricka a Sam, ale je i depresivní a když se člověk ponoří do životního příběhu plachého Charlieho, vtáhne vás to natolik, že titulky skončí a vy pořád sedíte a čekáte co bude dál...Nejlepší pro mě na tomhle filmu bylo pomalé odkrývání života Charlieho, kterého by si nikdo na střední ani nevšiml, pokud by se neseznámil se Sam a Patrickem. Herecké výkony těchto tří jsou vynikající a pro mě se konečně Emma Watson vymanila z určité škatulky. Jsem také ráda, že jsem Ezru Millera viděla v jiném světle (o dost pozitivnějšího a veselejšího), než v nezapomenutelném filmu "Musíme si promluvit o Kevinovi", ve kterém už ukázal, že jeho herecké výkony budou jen lepší a lepší. Tajemstvích, bohužel těch nepříjemných, měl Charlie až moc, ale způsob, jak byla odkryta, ten umí jen málokdo. Dost mě také zaujal herec, který ztvárnil dětského Charlieho, jelikož nemusel říct ani slovo, ale hned bych si ho vzala domů :D Scéna, kdy "Nijak" předvání svého učitele, dále čtení kapitoly ve třídě a nebo "tanec v obýváku" :D To si budu pamatovat nejspíš navždy :) Ale taky to, že Charlie mi silně připomíná kamaráda, kterému je nejenom fyzicky podobný, ale má i stejné chování a pohyby a gesta, tudíž jen ale doufám, že jeho minulost není podobná této filmové postavě. ()

BoncheR

"We accept the love we think we deserve." Pôvabný film, naozaj. Jeden z tých, ktoré neslúžia na bezhraničné smiatie sa s partiou v piatok večer keď rodičia nie sú doma, ale na to aby sa v ňom každý teenager našiel. To chcel autor dosiahnuť a úspešne sa mu to podarilo. Možno len niekedy pôsobil prehnane melancholicky, ale napokon... to nepôsobilo vôbec zle. 78% ()

theeneed

Heroes jsem měla vždycky spojené s My děti ze stanice ZOO, ale teď je můžu zase znovu poslouchat. Protože to není smutný příběh. ()

lennyd

Charlie (Logan Lerman) nastupuje na střední školu, kde je - stejně jako spousta dalších prváků - totálním outsiderem. Ale na zápase místního týmu se seznámí s extravagantním Patrickem (Ezra Miller) a jeho sestrou Sam (Emma Watson). Od této chvilky se z nich stane nerozlučná trojice, procházející společně vším dobrým i zlým, co je na střední škole může potkat. Ale Charlieho souží ještě jedna věc - zamiluje se do Sam, ale netuší jak se s novými pocity vypořádat... Ač už mám středoškolská léta dávno za sebou, tento film se mi prostě nějak dostal pod kůži, a užíval jsem si jej každou minutou. Kromě výtečného scénáře (včetně zajímavého zakončení) mne fakt bavilo herecké obsazení - Logan Lerman byl skvělý, ale dvojice Ezra Miller a hlavně Emma Watson z tohoto filmu udělali nevšední podívanou. Kapitolou samou pro sebe byl hudební doprovod, který ač seskládán ze songů, které jsou notoricky známé (většinou), tak v tomto filmu měly ten správný nádech... Come on Eileen... ()

MikyAff

Po prvním zhlédnutí jsem si z filmu moc nepamatovala. Po druhém mě nijak nenadchnul a ze všech stran jsem na něj slyšela jen samé opěvování, tak jsem si řekla, že mu sakra musím dát ještě jednu šanci a nespustit oči z obrazovky, protože mi muselo něco uniknout. A ono to tím asi bude. Že mi některé ty věci unikaly a čím častěji si snímek budu pouštět, tim víc a hlouběji se do něho třeba budu zamilovávat, protože on to nepopsatelné kouzlo a atmosféru má. Hlavně i neuvěřitelné myšlenky. Jediný, s čím se nikdy nejspíš nesžiji, bude Emma Watson, která mi je od první scény hrozně nesympatická. Why do nice people choose the wrong people to date? -- Because we accept the love we think we deserve. ()

LEGACY

''And in that moment, I swear we were infinite''. .Když pominu fakt, že se jedná čistě o teenagerovský film, tak mě tento film bůhvíproč připomínal film Donnie Darko, tedy ten konec. Každopádně jsem se hodně těšil na Emmu, která nezklamala ani trošičku, ale víc mě zarazil výkon Logana, protože tato filmová postava se mi z filmového světa asi jen tak neodlepí. Přesně tento druh ve filmech miluju, a vůbec herci zazářily. Doufám, že se jednou dokopu ke knížce, protože bych řekl, že by mohla stát zato. Toto je prostě jedno z největších překvapení roku 2012, které vysoce a zákeřně zaútočilo na mou psychiku. Na konec už snad jen říct, že každý melancholik si z filmu odnese zážitky, citáty a vůbec do života hromadu věcí, nad kterýma bude bádat dlouho do noci. Přečtení úžasné knihy je samozřejmě povinnost. Hodnotím 95% ()

hroubek

Stephen Chlobsky je frajer.Napsat knihu a následně si jí zrežírovat, aby se vyhnul tomu, že jeho dílo někdo od filmu z neuctí to chce odvahu.Sám jsem předlohou nepolíbený, takže vůbec nevím co je v knize a co ve filmu chybí.Ale to je mi jedno, jelikož jsem dostal nádherný film o dospívání, přátelství, porozumění atd.O něco takové se pokouší každý seriál nebo film, který je věkově zaměřen na dospívající mládež, ale ne každému se povede to co se povedlo tomuto filmu.A to naplno využít svůj potenciál.Hrdinové toho to příběhu jsou postavy z masa a kosti, kteří mají svoje city, strach a radost.Nejsou to jen hloupě napsané postavy, které recitují scénář a doufají, že to někoho bude bavit.K tomu přispívá hodně dobré obsazení.Emma Watson je tady okouzlující a taky perfektně hrající.Snadno dává zapomenout na svojí zatím nejslavnější roli.Logan Lerman je tady ukázkovým tahounem příběhu.Jeho příběh si velmi rychle oblíbíte a bude Vás zajímat.A poslesdní do party je Ezra Miller jehož výkon mě hodně překvapil.Hodně moc se mi líbilo, jak tvůrci předvádí vystoupení The Rocky Horror Picture Show, a když Emma zpívá Touch-A, Touch-A, Touch Me, tak jsme měl obrovskou radost, kterou překonalo jen objevení Davida Bowieho a jeho Heroes.Není to bezchybný film, ale svoje chyby nahrazuje přístupem k postavám a k příběhu.Tenhle film bude jednou kultuvní. ()

drake31

Ako tak čítam komentáre, skoro vo väčšine sa spomína termín "teenegerský film". Ale teraz som zistil že máme viacej druhov teenegerských filmov. Sú tu také ktoré sú sprosté, zakladajú si na bezvýznamnosti, a okrem toho že sú a pár krát sa zasmejete neponúkajú naprosto nič. A potom sú tu také ako je The Perks of Being a Wallflower. Vkusne spracované, úprimne zábavné, a emotívne až k slzám. Dosť dlhú dobu som bol bez seba keď to skončilo, pretože všetky tie aspekty tak nádherne zo sebou súznili, že bolo ťažké uveriť že tak niečo krásne sa dá splodiť (sčasti kompliment pre Emmu ;). Vôbec to nie je veľký film, ktoré by nám boli každodenne reklamované, ale je VEĽKÝ film svojou pôsobením na človeka a tým čo v ňom zanechá keď skončí. Túto veľkosť umocňuje aj to obsadenie ktoré je snové, a tak precízne vybraté. Nedá sa povedať kto z tej hlavnej trojky bol najlepší, nedá sa ani povedať kto z tých vedľajších bol najlepší. The Perks of Being a Wallflower je filmom ktorí ponúka širokú škálu emócii, je bravúrne natočený a keby sa stal pre niekoho filmom roku vôbec by som nenamietal. ()

Michi88

"Welcome to the island of misfit toys." Na tento film jsem se těšil už od doby, kdy oznámili natáčení. Nejenže řada talentovaných herců slibovala kvalitu, ale film mě nadchnul i svým příběhem a zpracováním. Sám autor Stephen Chbosky si napsal scénář, podílel na skvělém soundtracku, film zrežíroval a všechno se mu povedlo na jedničku s hvězdičkou. Nejedná se o přeslazenou a stupidní americkou teen komedii ze střední, kterými nás Hollywood krmí v dnešní době, ale o tak moc skutečný, pravdivý a srdcervoucí příběh o outsiderovi, který je Vám už od začátku sympatický. Všichni herci hrají skvěle a to že jsou herecké výkony Emmy i Logana vynikající dokazuje i fakt, že po shlédnutí tohoto filmu je Darren Aronofsky obsadil do jeho filmu Noah. Doporučuji si také před shlédnutím přečíst knihu a pro mě je Perks jeden z nejlepších filmů vůbec. ()

Mishqo

Ezra, Emma, Logan = I simply love them...Tento film mal zo všetkého možného tu správnu dávku - úprimnosť, sranda, prirodzenosť, krása, láska všetko zasadené do prostredia teenagerského života....Hmmm mal som veľké očakávania a povedzme že sa naplnili viac než bolo zdravé :) ()

dANo

Veľmi sa tešil, že si pozriem nejaký zaujímavý romantický film (nie že by som ich vyhľadával, práve naopak, pozerám len také, ktoré vyzerajú, že by mohli byť aj kvalitnými filmovými dielami a nie len akýmisi "oddychovkami") a asi aj preto som ostal sklamaný. Samozrejme, film to je kvalitný, herci sú výborní, dej zaujímavý... ale všetko spolu to nenaplnilo moje očakávania. ()

haj

Na první pohled další film o neoblíbeným teenagerovi, poznávání nových přátel, první lásce a večírcích, ale od ostatních se líší přece jenom hlubším a propracovanějším příběhem a zejména sympatickými postavami, které jsou skvěle obsazené (příjemně překvapili jak Logan Lerman, tak Emma Watson, skvělej hereckej výkon Ezry Millera). Celkově film působí i přes řadu smutných až vysloveně tragických událostí velmi pozitivně, podobně jako například Reign over me nebo 50/50. ()

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie