Přijímáme lásku, kterou si podle nás zasloužíme. Americký film o prvním milostném opojení. Patnáctiletý Charlie je velmi přemýšlivý, zakřiknutý a citlivý mladík, který to na střední škole, kde ho ostatní mají za podivína, nemá vůbec jednoduché; je to klasický případ „jiného" dítěte, které na sebe v podobných kolektivech vždy přitahuje posměch a šikanu. Šikaně se Charlie ubrání, posměchu si až tak nevšímá, trápí ho ovšem pocit samoty a cítí silnou potřebu začlenit se mezi ostatní „normálnější" spolužáky. Jenomže to není tak jednoduché. Charlie totiž na jednu stranu svět kolem sebe nechápe, což mu brání navazovat přirozené vztahy, na druhou stranu ho chápe až příliš dobře a začleňování do něj se bojí. Zůstává tedy v roli jakéhosi pozorovatele, „toho, kdo stojí v koutě", zkoumá sám sebe i lidi kolem a píše o svých drobných poznáních, radostech i strastech dlouhé dopisy neznámému příteli, zřejmě psychologovi... Těmito slovy uvádí pražské nakladatelství Slovart román Ten, kdo stojí v koutě amerického autora Stephena Chboskyho (nar. 1970), který napsal, ještě než mu bylo třicet let. Charlieho příběh se odehrává v autorově rodném Pittsburghu a je víc než pravděpodobné, že obsahuje řadu autobiografických rysů. Chbosky se uplatnil v Hollywoodu jako scenárista (např. postkatastrofický seriál Jericho), a to mu pomohlo při realizaci filmové verze jeho románové prvotiny. Snímek Ten, kdo stojí v koutě (2012) byl velmi dobře přijat diváky i odbornou kritikou. Mezi nejvýznamnější ocenění, jež film získal, patří Cena Independent Spirit Award za nejlepší první film. Jednoznačnou pochvalu si vysloužili mladí herečtí představitelé Logan Lerman (Charlie), Ezra Miller (Patrick) a Emma Watsonová (Samantha). V rolích dospělých, přestože jsou svým rozsahem vesměs minimální, se objevuje řada známých herců – Paul Rudd (učitel angličtiny), Dylan McDermott (Charlieho otec), Melanie Lynskeyová (teta Helen) a Joan Cusacková (psycholožka). (Česká televize)

Narya89

Perks of Being a Wallflower mě zaujal tím, že neukazoval typické pubertální středokoláky, ale relativně rozumné mladé lidi, kteří jsou proto spíše outsidery. Líbil se mi hlubší podtext, který zachycoval problematiku sexuálního zneužívání a jeho vlivu na psychiku člověka prakticky po celý život, dále homosexualitu, normalitu a dalších problémy, se kterými se můžeme v životě setkat. Nejsympatičtější herci pro mě byli Ezra Miller, Nina Dobrev a Logan Lerman, oproti tomu Emma Watson na mě působila jako problémová holka se soucitnou tváří, která se nebyla schopná rozhodnout pro hodného kluka, jako byl Charlie, ačkoliv ho milovala, ale klidně se před ním promenádovala s jinými. Nice. ()

VasaX

Koukám že zdejší názory jsou stejně rozporuplné jako samotný film. Klasická variace na teenagerská léta v prostředí světa outsiderů, undergroundu a povinné nenormality. Jako první asociace se mi jeví Oliver Tate. I když to jak jsou si tyto snímky podobné, jsou si zároveň i odlišné. Solidní herecké složení složené s relativně neokoukaných či neprovařených tváří, a každá si hrdě a snaživě nese svou roli, nehledě na to jestli je hlavní nebo je to ta nejmenší. Každopádně klišé je to až bolestivé, a člověk se nakonec díky tomu cítí tak nějak podveden a zklamán. V mém případě jednotlivé kousíčky, scény, herci, soundtrack, detaily a dialogy o něco málo převážily ukazatel o jednu hvězdičku nad průměr, a to i přes to že jsem se s Charliem dvakrát nesžil a nedá se ani říct, že bych mu alespoň trochu fandil. Jako celek je to zklamání, ale dá se tam najít spoustu dobrého a hezkého, jen to chce se dobře naladit a mít chuť hledat, jinak je to určitě o tu hvězdičku nad průměr méně. Bavilo mě to, bylo to jak dramatické, tak outsidersky-romantické. Bylo to prostě v pohodě, ale musím říct, že jsem čekal víc, a kdybych nechal své zklamání v tomhle ohledu dnes hodnotit, tak bych lehkou křivdou nasadil hvězdičky jen dvě. Ale to by byla škoda, protože je to jinak fajn a možná i trochu více, a někdo, koho bych mohl odradit, se v tom tak nějak najde a bude příjemně potěšen. Kdo ví. ()

Brain-D

Aktálně naprosto nejlepší teenegerovský film, jaký je (2012) Je to přesně něco mezi "Snídaňovým klubem" a 500 dní se Summer". Jestli se vám tyto snímky líbily, tak nemůžete být zklamaní. Sice je mi trochu líto vysvětlujícího konce, který tam vůbec nemusel být. Díky tomu se zesypala značka "komedie" na "drama". Už jsem nečekal, že se narojí další skvělé snímky roku 2012 a přece jen je tu takové drama, které se může hrdě postavit jako jeden z těch nej filmů. ()

majkl44

Podle mě si tento film ani nezaslouží jiné hodnocení. Obsazení, ohodnocení a obsah ve mně probudily zvědavost, jací asi budou mladí herci bez kouzel a bohů. To, co se z celého filmu nakonec stalo, bylo bezvadné. Snímek se vůbec netáhl. Nebyl čas se nudit. Pořád se v něm něco dělo. Bylo zde několik zvratů. Něco se možná dalo předpovědět, ale určitě ne všechno. Napadá mě už jen slovo úžasu: "WOW!" Nemám slov k tomu cokoliv dodávat. ()

VanTom

Určitě se nejedná o nějaký originální či objevný pohled na dospívání na střední škole, ale těžko bych hledal jiný, který téma outsiderství a prvních přátel, vztahů a lásek zpracovává lépe a příjemněji. Uvěřitelné emoce podpořené perfektním písničkovým soundtrackem a padnoucími herci, kde i ta přehnaná nesmělost a uzavřenost hrdiny má svou temnou, pochopitelnou příčinu. Pro mne příklad téměř dokonalého "feel-good" filmu. ()

Ace.Anita

Ach jo. Další film ze série 500 dní se Summer, Hledá se Amy a spol., který nejspíš říká něco moc pravdivého o tom, jak to kluci mají s holkama, a já to zas asi moc nechápu. :-( ()

Eleanor05

Dobrý film, který nejprve připomíná klasické vyprávění o nástrahách střední školy pro "nevypatlané", ale postupně se noří hlouběji a někdy po třičtvrtině zíráte na obrazovku s pořádným pocitem úzkosti. Fakt dobrý, krásný 3*. ()

Ceres

Jeden z těch nenápadných, ale vyjímečných filmů, na které nejsou všude upoutávky, avšak dokáží s přehledem kvalitou strčit do kapsy filmy, které stály stovky miliónů USD. Tohle je opravdová perla, ve které se třpytí Logan Lerman. Velmi velmi silný snímek a u mě jeden z top filmů určitě. ()

Sany33

Úplne perfektný film, neviem či to je tou pohodovou atmosférou, ktorá vás sprevádza celým filmom alebo niečím hlbším ale film sa mi veľmi páčil celkom som sa v ňom našiel a to je jedným z jeho hlavných plus, v partičke teenagerov sú tak rozličné psychologické charaktery, že každý človek na planéte si vo filme nájde svoj proťajšok do kože, ktorého sa môže vcítiť. Inak to nebolo ani u mňa ale bližšie to špecifikovať nebudem. Musím pochváliť herecké výkony a samozrejme krásnu Emmu Watson, ktorá to od Hermiony dotiahla skutočne ďaleko a svojim kritikom týmto zatvorila ústa evidentne vie natočiť aj iné kvalitné filmy, ako iba HP. Ďalší človek, ktorého som si všimol bol Ezra Miller, ktorého som si hneď obľúbil a vďaka tomuto filmu som si ho aj zapamätal. Inak množstvo Ďalších vedľajších postáv a celkom pekná gradácia príbehu a samozrejme happy ending. No jednoducho je to film po ktorom som si niečo uvedomil alebo sa niečo nové naučil alebo som proste zostal v príjemnej nálade, teda úplne inej než akú som mal pred pustením tlačidla "Play" a to je to čo robí tento film výnimočným a aj dôvod teda aspoň pre mňa aby som si ho zaradil medzi moje obľúbené filmy a tým pádom mu aj napálil plný počet. Good luck Charlie!!! 99% ()

Curlyman

Film, ktorý mi silno pripomenul It's Kind of a Funny Story s ďaľšou talentovanou Emmou, ale bol možno ešte o kúsok lepší. Casting hlavnej trojice na výbornú, skutočne radosť pozerať. Knihu som síce nečital, ale verím, že jej autor a v jednej osobe aj režisér sa ju snažil preniesť na plátno najviac ako mohol. Musím si ju zaobstarať. ()

L_A_D_A_S

Nedávno jsem se tu rozplýval nad "The Words" jako o top filmu roku 2012, tenhle řadím rozhodně vedle něj. Těšil jsem se na něj od prvního traileru a stálo to za to. Dojemný ale ne stupidní film, krásný, idylický příběh, herecké výkony, úžasná Emma Watson a skvělý Logan Lerman (což je nejmladší syn Mela Gibsona mimochodem). Jen pro zajimavost, režisér a scénárista tohoto filmu je zároveň autorem veleúspěšné knižní stejnojmenné předlohy. Tak se to má dělat, než nadávat na to co s knihou kdo udělal, autor si jí zfilmuje sám! ()

Zagi20

Teen romance na úrovni. Žádný pošahaný twajlajt, ani stupidní výplach pro třináctileté fanynky Justínky Bíbrové. Ale silné a inteligentní romantické drama o tom, jak těžký, ale zároveň krásný může být pobyt na americké střední škole pro zamlklého a uzavřeného Charlieho. A úžasná Emma Watson, kterou poprvé vidím v jiném filmu než v HP, je k sežrání. Přesto to pro mě není na 5 hvězd. Něco tomu chybělo, něco co by mě přesvědčilo. 85%. ()

majsha

“We accept the love we think we deserve.” * “And in that moment, I swear we were infinite.” * “I just need to know that someone out there listens and understands and doesn't try to sleep with people even if they could have. I need to know that these people exist.“ A ta hudba :) ()

strelenaL

Velmi překvapivě mě tento film dostal. Celou dobu jsem si říkala tak jak to dopadne...a s blížícím se koncem jsem zůstala koukat s otevřenou pusou. Zapletka a vyústění příběhu geniální. Velmi vkusně si pohrává příběh s divákovými emocemi. ()

Lukyn007

Skvělej Lerman, skvělá Watson a skvělej Miller. Skvělej film!!!!!!!! Pro mě jeden z nejlepších filmů roku! Jak to mohli z Akademie přehlídnout?!!!! :( ()

vyfuk

Střední je zajímavé místo, někdo už jí má za sebou a někoho teprve čeká. Nevíte co vás může potkat, ale může to být i to nejhorší přes šikanu a jiné věci. Nakonec se možná propracujete k přátelství, což je úžasné. Úžasná trojice herců a herečky film doplňovala kouzlem štěstí a přátelské lásky. Asi každý by chtěl zažít střední jako Charlie. Každý má v sobě takového Charlieho a mně příjde že ho mám i tak trochu narozdávání. Chbosky napsal knihu, scénář a nakonec to i zrežíroval. Někomu by to přišlo divné, ale on to dokázal zkombinovat a přesně věděl jak to asi chce a díky tomu je tento příběh úžasný a jeden z nejlepších. Nechápu proč se nám snímek nedostal do kin a museli jsme po něm všichni tak bujaře pátrat, protože to stojí za to. Stojí za to tento příběh najít!!! ()

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie