Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

Hismael

Celé to jde shrnout jednou větou: pěkně udělaná akce i efekty, ale jinak je to příšerná kravina. Takže se to vlastně skoro vůbec neliší od ostatních dílů. Autoři mají vždycky v rukávu nápad, jak by mohl Resident Evil pokračovat, ale dokud bude scénář přehnaně nesmyslná strašidelná pohádka, nikdy to nebude lepší. Anderson by si měl už konečně uvědomit, že film je trochu něco jiného než pc hra. A to začátek vypadal tak slibně. ()

Johny_fork

Od třetího dílu jde kvalita Resident Evilů bohužel strmě dolů. A ač jsem velkým obdivovatelem hereckého umění (křivek) Milly Jovovich, tak jsem zklamán. Už jenom ze stylu natočení akčních scén, jež jsou primárně určeny pro "efektní" 3D kinoverzi a na televizi ty zpomalené bitky a přestřelky vypadají tak nějak komicky. Další zklamání je z naprosté prázdnosti scénáře, kdy očividně došly nápady, tak se natočila tupější varianta na první díl. Uvidíme, kam to půjde dál. ()

Terva

Režie a scénář - Paul W. S. Anderson. Hudba - Tomandandy. Kamera - Glen MacPherson. Celou neděli jsem sledoval všechny předešlé filmy. Udělal jsem si Resident evil den. A ve středu jsem byl v kině na ,zatím, posledním příběhu. Příběh sice začíná tam, kde končí Afterlife, ale záhy se děj přenese na Ruské území. Zde má Umbrella Corporation simulační podzemní objekty. Budeme zde sledovat průnik, akci a únik z těchto objektů. Hned úvodní scéna je boží. Pomalu se totiž sune pozpátku a ukazuje události na lodi Arkádia, těsně po přepadení. Tak jak končí čtyřka, tak začíná pětka. Poté je nám celá událost spuštěna dopředu a v reálném čase. Prostě nádhera. Tady nastali opravdu velké změny. Celý film se vlastně tváří jako hra. Postupuje se zde po levelech a v každém potkáváme staré známé. Jak lidi, viry tak projekty. Plus jeden bonus, který jsem si soukromě nazval "Vodní Zombie". Ve filmu vlastně figurují čtyři ženy. Alice (Milla Jovovich), Rain (Michelle Rodriguez), Jill (Sienna Guillory) a Ada (Bingbing Li), to je ta, která v Afterlife začne Tokijskou nákazu. Novinkou je tu Becky (Aryana Engineer), která si mimochodem prožije probuzení v hnízdě ala Vetřelec. Jinak jsou tu snad všichni krom Claire, Chrise a Nemesis. Počítám však, že tato trojice dostane velký prostor v dalším filmu. Nečekáte snad, že to bude končit? CITÁT - Hej, chlapci, to vám nevyšlo.......... Ve filmu jsem se asi třikrát poctivě lekl a několikrát zasmál. Alice opravdu získává smysl pro humor a využívá ho. Celý film je jedna obrovská akce, vypněte mozek, vemte 3D brýle a čumte. Děj mě tak rychle vtáhnul, že když film skončil musel jsem se podívat na hodinky, kolik že je vlastně hodin. Mě se totiž zdálo, že příběh trvající 95 minut trval jen deset minut. Tak silné jsou scény, že opravdu nevnímáte čas. A abych řekl pravdu 3D efekty nejsou moc využité. 3D projekce filmu nepřidala, ale také neškodí. Dobrá hudba, povedená kamera a slušný příběh. Poprvé za desetileté éry Residentů evilů dávám za pět. CITÁT - Citlivko......... 5.4.2013 - Celý ten pětiminutový zpětný začátek je opravdu nádherný. CITÁT - Ty baterie vydrží čím dál míň.......... Akční scény na bílém pozadí působí podřadně, ale jsou velmi působivé. Povedený je i hudební doprovod. CITÁT - Pozor, spuštěna sekvence Tokio........... DIALOG: ČERVENÁ KRÁLOVNA - Vy všichni tady dole zemřete. ALICE - To už se opakuješ............ Scéna v sekvenci New York jsou úchvatné. Škoda, že tak krátké. CITÁT - Hej, hoši!! To byla chyba............ Do příběhu se vrátila Michelle Rodriguez a to hned v několika podobách. Není se co divit, když už je tolik Alic tak proč ne další. CITÁT - Kde jsi sehnala ty fešáky??......... Okolo 59 minuty prohlásí Alice alias Milla Jovovich CITUJI - Il be Back - Větu jenž velmi proslavila Arnolda Schwarzeneggera a ještě jedna podobnost s nějakým filmem - v jedné sekvenci je vidět kokon velmi podobný těm ze série Vetřelci. Není se co divit Paul W. S. Anderson si i jeden film z této série natočil, tak proč to nepřipomenout, nemůže mít jen Residenty. Finální "dívčí" souboj je prostě boží. CITÁT - A to jste jenom dvě?......... A co dodat? Snad jen klasickou upomínku - natočeno podle stejnojmenné videohry společnosti Capcon. CITÁT - Vrátil jsem ti tvůj dar.......... Konec nadešel - pokračování příště. () (méně) (více)

evilmind

Už od prvního dílu jsem si přál, aby RE bylo víc jako videohra. Pátým dílem se mi přání do puntíku plní - ale zapomněl jsem si přát, aby nebylo jako nějaká náhodná špatná akční videohra, ale jako horrorové RE. Zběsilá kakofonie nesmyslně poskládaných scén, postav, monster i dialogů tvoří nepřetržitou akci, ve které je dovoleno naprosto vše. Vždycky je možné použít klon libovolné postavy, přilepit s ní další scénu, ve zběsilém tempu látat díry v ději rychleji, než vznikají nové. Demence dosáhla doufám vrcholu, protože horší už to být nemůže (a snad už ani nebude). ()

JohnCZ

Nářezový vizuál. Ale to je asi tak všechno, protože nejnovější přírůstek do postapo série Resident Evil je jeden z nejdementnějších filmů, co kdy kdo natočil. Je to něco jako dívat se jak někdo hraje hru, ale pokud si ji nemůžete osahat sami, je to těžká nuda. ()

Lyli

Chtělo by se říct, že je to celkem zklamání…Jenže faktem zůstává, že během celého filmu jsem se nenudila. Akce byla, a o to jde, ne? Jasné, celkem to postrádá větší logiku příběhu, ale čert to vem. Tohle je přece RE! Tak teda ok, tentokrát mi to stačilo takhle, ale příště, příště už to bude málo. ()

corpsy

Tak v tomto spektákli dosiahla videoherná forma zatiaľ svoju najvyššiu úroveň. Doslova sa tu preháňame z levelu do levelu a divák neznalý okolností len čumí a myslí si - asi som v prdeli. Ale dá sa to prežiť. Čo je z môjho pohľadu najväčší prúser, tak sú to akčné sekvencie, ktoré z 90% dávajú najavo, že pán Anderson zabúda ( zabudol ) točiť akciu. Tak začnem dúfať, že po totálne otvorenom závere, ktoré začína tušiť ďalšiu, minimálne trilógiu, režisér v sebe opäť prebudí šikovného tvorcu. ()

joehot

Nejpitomější film z celé série a jeden z nejpitomějších za poslední dobu. Nevadí mi, že příběh je prázdný jako hrudník Mily Jovovich, ale že i v technickém zpracování jsou díry až amatérské. (Například opakování záběrů, mizící mrtvoly etc.) Kdysi přicházel PWS Anderson s alespoň nějakými nápady, teď už jen sprostě vykrádá - a právě hledání, co kde vykradl, je na Odvetě vlastně tím nejzajímavějším (dostalo se i na Twilight - bitka Jovovich s Guillory, či na jednu z posledních konzolových Mortal Kombat videoher - takřka rentgenové záběry na lámání hrudníkových kostí). A poslední útočiště lidstva v Bílém domě? No, vlastně to k tomu filmu sedí. Alespoň, že se vrátila Rodriguezka a že má Guillory hereckohrudníkový talent. A kdyby si v bitce holek Milla místo výstřihového matrix-brouka-dálkové ovládání ochočila Guilloriny bradavky, bylo by to na druhou hvězdu, za nadhled! Takhle smůla a buďte rádi, že nedošlo na koš. ()

Skrk odpad!

Po Afterlife jsem očekával další šílený brak. Retribution šíleným brakem sice je, ale ne takovým, jakým je Afterlife. Je v něm vše, ale jen proto, aby to tam bylo, jinak se klasicky jedná o prázdný film, kterému nechybí béčkové efekty, špatné výkony postav, nadmíru debilní scénář, Andersonova nerežie i pozpátku a zpomaleně natočená úvodní sekvence, která neúmyslně pobavila, ale přesto všechno má nejnovější a doufám, že i poslední Resident Evil celkem slušnou herní atmosféru, za což mu neuděluji odpad, ale symbolickou jednu hvězdu, což je čistě teoreticky odpad, jen to lépe vypadá. __ LIVINGDEAD psal komentář opět na silných dávkách drog...jako Anderson scénář. __ Tak ne, odpad si to zaslouží už jen z principu Bluntmanovo "pětky". ()

Zeebonk odpad!

Resident Evil: Odveta je ten druh hovna, u kterého existují dvě různé interpretace dle otrlosti diváka. Buď přišlo ze šťavnatého hovězího steaku, který týdny hnil ve střevech a teď se za boha nechce procpat řitním otvorem nebo je to klasická sračka, která vás zevnitř udeří jako neandrtálec s okovanou kostí a vy se pak dlouhé minuty svíjíte v křečích, zatímco z vaší prdele tryskají husté proudy sraček a otřásají hajzlem v základech. Není tedy pochyb, že přínos nového RE pro trávicí a vylučovací soustavu je naprosto nicotný, přestože druhá varianta vám propláchne trubky jako málo co. Je důležité vědět, jak moc Anderson překročil hranice sračkovitosti, jelikož to, co nám přichystal, nemá v jejím rámci obdoby. Herecké výkony svou patřičností připomínají mořskou hvězdici snažící se oprcat Asiatku v POV pornu, scénář vyzdvihuje pětileté retardy do intelektuálních výšin a efekty si laciností nezadají s plastovými robertky za dvě eura z předměstí Paříže. Verdikt zní: Koncentrace debility byla příliš vysoká, klesnout s hodnotou IQ na 80 si může dovolit málokdo a jelikož je to jediná možnosti, jak si snímek vychutnat, tak ho docení jenom hrstka slabomyslnějších. ()

Hoyt

Nejprve musím říct, že jsem kvůli hře velikým fanouškem celé RE série, ale bohužel poprvé to nebude plný počet a jen z nostalgie a návratu Jill Valentine dám i tu čtvrtou. Začáteční scéna hodně potěšila ale zbytek příběhu neskutečně zklamal. Právě z děje a hlavně z prostředí, kde se film odehrává je to zklamání. Pochvalu ještě zaslouží opět povedený soundtrack. ()

salisbury

Tato série je skvělá v tom, že chvílemi tápu co se ve filmu vlastně děje. Kdyby Alice v podání Milly Jovovich nebyla tak sexy, nevím zda bych byl na každý díl tak netrpělivě zvědav. Díky její sexuální vražednosti se již nyní těším na další díl pln kruté devastace nepřátel. ()

ConanVJ

Pátý Resík v řadě opět navazuje na předchozí díl a hlavní protivnicí pro Alici se zde stala Jill Valentine, která je ovládána Rudou Královnou (počítačovým systémem, se kterým se Alice setkala již v prvním díle). Alice je zajata v komplexu, který se nachází pod ledem kdesi u Ruska. K útěku jí pomůže nová postava filmové série Ada Wong, která pracuje pro již bývalého předsedu Umbrela Corp. Alberta Weskera. Navíc jim jde na pomoc ještě tým z venčí vedený Leonem S. Kennedym, ve kterém je jeden přeživší z minulého dílu a Barry (známý z prvního herního Resíka). Děj filmu je opravdu prostý. Alice s přáteli se musí dostat z podmořského komplexu, v němž se nachází spousta replik měst (Tokio, New York, Moskva a jiné...), které Umbrele sloužily k simulaci šíření viru a k výcviku zmutovaných jednotek. V tom se jim snaží zabránit Jill s jednotkami vycvičených vojáků, naklonovanými známími z předchozích dílů a také hordy rychlých zombíků a jiných zmutovaných potvor. Kde se ztrácí děj, tam nastupuje pořádná porce akce, které patří drtivá většina filmu. Akci skvěle podporuje hudební doprovod a navíc ve 3D, které je zde opět parádní, skvěle fungují zpomalovačky, všelijaké létající předměty. Jak už to u takovéhoto filmu většinou bývá, je zde spousta nesmyslů, které z některých scén dělají spíš úsměvnou podívanou. Taky mi zde chybí vysvětlení, kam se poděla většina přeživších z minulého dílu (hlavně Claire a Chris Redfieldovi). Ve filmu se opět vyskytují nové věci z herní série, ale opět si jde film svojí cestou a nepokouší se napodobit žádný z dílů, což je podle mě jen dobře. Jako předchozí díly, ani tento se věrným fanouškům herní série líbit nebude. Takže kdo má rád filmy s pěknýma efektama, nadupanou akcí a nevadí nějaké ty nesmyslnosti, tomu by se filmek mohl líbit. Ostatní ho asi zavrhnou jako tupou slátaninu, která je bez děje a bez vysvětlení některých věcí. Já šel do kina s tím, že se budu bavit a dostal jsem parádní podívanou a asi nejakčnější díl série. Jsem zvědavej, co bude v dalším dílu (teda jestli bude. Osobně doufám, že jo). Za mě 80% :) ()

PauloZ

Netuším proč se to jmenuje Odveta a přehlédnu také to, že to snad vůbec nenavazuje na předchozí díl. Děj je vlastně taky pořád o tom samém, nic nového a pořádně se neposouvá dál. No a inteligenčně je film minimálně do druhé půle na bodu mrazu. Zároveň se přiznám, že do druhé poloviny filmu jsem byl přesvědčen o hodnecení max. 2*. Druhá polovička je ale vskutku dobrá, nebo alespoň mě překvapila a bavila. Milla má konečně problémy, dostává pokouřit a kontaktní souboje baví. Taky musím pochválit hudební podmaz, který je vskutku peckový. Přijde mi to o dost lepší, než předchozí díl, zabávnější, promyšlenější a efektnější. Jenom netuším co bude následovat! Doufám, že to Anderson už ukončí neskutečnou mlatou:) ()

draggo

Dostal jsem úplně přesně to, co jsem očekával. Příběh je totální sračka, která více než kdy jindy dává najevo, že je tu jen kvůli propojení jednotlivých scén. Nedává to smysl, dějový posun je nulový, postavy dávno mrtvé se tu oživují jak na běžícím pásu (to klonování ještě pochopím, ale jak sakra vstal z mrtvých Wesker?). Přesto ale dávám čtyři hvězdy, jelikož jsem na rozdíl od ostatních na film šel kvůli jiným věcem. Paul W.S. Anderson se pro mě tímto stává možná úplně nejlepším akčním režisérem, protože jakmile dojde na bitvy, jsem v sedmém nebi. Perfektní, strhující choreografie, stylové slow-motiony a to vše v podání Milly Jovovich v dalším z řady upnutých oblečků. Opravdu nechápu, jak může někdo říct, že ta akce byla nudná, vážně netuším, jak líp by se akční scény daly vůbec natočit, tohle byla neuvěřitelně stylová paráda. Ať už sekvence v bílé chodbě na začátku s hordou zombíků (z nichž každý dostal originální smrt), pasáže s netvorem v ulicích Moskvy nebo úplný vrchol filmu, neboli souboj Alice a Jill Valentine - něco tak skvělého jsem opravdu dlouho neviděl. K tomu burácí epický elektro-soundtrack od dua tomandandy, které se od minula opravdu vytáhlo. 3D je perfektní a využité na maximum, pochopitelně je dělané hlavně na efekt, což shodou okolností platí v tomhle filmu i o všem ostatním. Konec je opět otevřený až hanba a vytváří bránu k šestému dílu. A jo, těším se na něj, tohle bylo fajn. /70% a 4*/ ()

ledzepfan odpad!

Výkladní skříň neumětelství, smrdnutý kanál a naprosté dno žabích sraček.Předchozí díly byly stejně retardované ale aspoň dávaly -ve vší své demenci-člověku trochu prostoru pro zasmání. Tahle pičovina se ale bere naprosto vážně a navíc arogantně věří(a vnucuje divákovi myšlenku), že tady filmaři a herci odvádí vážně dobrou práci.Jovovichová stále neudrží ty plastové bouchačky tak aby se jí ruce neklepaly jak Honzovi Pavlíkovi druhému pár let před smrtí-navíc od posledně asi přešla z večerních kurzů herectví pro amatéry do nočních kurzů herectví pro mentálně retardované, jinak si nedovedu vysvětlit její dechberoucí nevýkon. Scénář psalo evidentně psychicky narušené dítě zamčené ve sklepě mistra W.S.Andersona, který se pak rozhodnul vyslat místo sebe na natáčení svůj klon(akorát, že to byl klon z klonu z klonu z klonu z klonu, a podle toho byl taky kvalitní)..... Mám rád všelijakou stylizaci, nevadí mi filmy těžící z her, dokážu ocenit kouzlo nechtěného, chyby ve filmech beru s nadhledem či pobavením ale tady není NIC..Kdo tomuhle dá naprosto vážně a s čistým srdcem více než 3 hvězdy(a už to je na pováženou) je podle mého skromného úsudku zralý na pár testů v nějákém ústavu pro choromyslné jedince ;) ()

schizmo

Pátej díl Rezidenta je ukázkovým příkladem filmařské impotence ve svém plném rozpuku. Jinak si nedovedu vysvětlit takovou mizérii a pokus maskovat ji dardou efektů (který nejsou navíc nijak oslnivé, ba právě naopak, ve většině případů je snadno vidět nepřesvědčivé počítačové zpracování) a kritickým počtem zpomalených scén, během kterých máte dostatek času si uvědomit, jak vám váš život během tohodle provaru protéká mezi prsty. Scenář se během natáčení asi někam ztratil, takže film spíše připomíná počítačovou hru, tj. mrtě bezduchých akčních scén řazených bez ladu a skladu za sebe až to vypadá jako plnění jednotlivých levelů průměrné střílečky na vašem PS. Tak jako už mockrát před tím, i zde se ptám, komu je takový druh filmů určen? ()

maddy

Ten kto sa chystá do kina by si mal najprv ujasniť pojmy s dojmami a neliezť na všetko, čo CSFD ponúka zadarmo (ale to je tá česko-slovenská nátura, keď to je zadarmo idem pozerať aj na pornoklip Gandalfa s Frodom). Takže: 1) film sa volá Resident Evil – áno, Resident Evil – nie Schindler’s List, ani Schindler’s Evil; 2) je to adaptácia „obyčajnej“ videohry, žiadnej nedávno objavenej Shakespearovej drámy, 3) režisér je presne ten istý ako pri predošlej časti Afterlife, snáď nikto naivne nedúfa, že za 2 roky výrazne zmenil svoj režijný rukopis a prevtelil sa do neho duch slávneho Kubricka, 4) je to už PIATE pokračovanie série, snáď nečakáte rapídnu zmenu žánru a the last but not least 5) žáner akčný horor, nie psychologický výlet do duše ťažko narušenej baletky! Ujasnili sme si to? OK, v tom prípade hor sa do kina na ďalšie pokračovanie RE alebo utekať do profilu k inému filmu. Pokiaľ voľba padla na to prvé rozhodnutie, tak Retribution nemôže sklamať. Je to totiž stále ten istý akčný horor ako Afterlife, akurát ešte o 200% viac prehnané. Išiel som na akčnú popcornovku a tú som aj dostal. Pokiaľ ste odchovaná Playstation generácia s joystickom v ruke, tak tu budete mať rovnaký pocit, akurát playerom je tentokrát Anderson a levels rad radom nascriptované (vo filme sú doslovne úrovne vo forme replík miest a ich záverečných bossov). Akcia nabalená na ďalšiu akciu s dodatočnou non-stop akciou doprevádzaná slow-motion akciou vytvára hyper-rýchlych 90 minút, pri ktorých som mal v kine pocit, že ubehlo 20 minút a už je koniec. Retribution je totiž jeden veľký videoklip, kde sa mení prostredie a striedajú charaktery rýchlejšie, než sa stihnete natiahnuť po pukance. Príbeh je dostatočne pritiahnutý za vlasy a slúži len na nabalenie čo najefektívnejších scén na seba, navyše posunul sa už skôr do sci-fi roviny (dalo sa to čakať, na zdevastovanej Zemi XY-pokračovaní nevymyslíte). Eyecandy zábery lezú z plátna závratných tempom a nápad strieda nápad – osviežiť sériu dawn-of-deadovskou scénou na predmestí je priam vynikajúci nápad, nasnímať súboj s dvomi Axemenmi rovnako ako v Afterlife alebo zobraziť úvodnú scénu v Tokyu ešte raz ani nehovoriac! Návrat „already-dead“ charakterov, ktorí po „game over“ nezabudli stlačiť tlačidlo „continute“ poteší – Michelle Rodriguez si dvojrolu dobráčky/záporačky evidentne užíva a jej nadhľad zatieňuje občas aj ostatné postavy, Milla je opäť ultra-sexi a mlátenie zombíkov a iných príšer v jej podaní nikdy neomrzí, zamrzí však nevyužitá Sienna, ktorá navyše mierne prehráva – ale som chlap, pozeralo sa na ňu napriek tomu výborne a Oscara určite neočakávala ani ona. Návrat ostatných postáv je už skôr len „do počtu“ a zbytočný. Hudba pokročila a tomandandy po minulom energickom rockovom soundtracku (yeah, I like it!) servírujú o niečo viac epickejšiu filmovú hudbu – pribudli sláčikové nástroje a hudobný motív, ktorý sa nesie filmom je naozaj vydarený. Na pôvodný Marilynov Mansonov motív z 2002 to nemá, ale aj tak je samotný OST radosť počúvať aj mimo filmu. Čo by som vytkol je mierna strata tempa v 3/4 (ehm) deja, kedy začalo mierne drhnúť dianie na plátne a všetky tie prestrelky začali byt príliš jednotvárne (v podstate celé Moskovské námestie), záverečný fight Jill VS Alice to však zase nakopol. Tradične v závere čaká „cliffhanger“, ktorý vystrelil očakávanie na ďalší diel do maximálnych výšok (snáď opäť o 2 roky). Áno, uznávam má to plno logických chýb, neprekvitá to prepracovanými charaktermi, ani príbehom, ktorý by zamestnal mozog na ďalšie 3 týždne, ani tou najprepracovanejšou akciou alebo efektmi (pri rozpočte 65 mil. z toho Anderson vytrieskal aj tak dosť). Rovnako ako Retribution ani celá séria RE nie je top-filmovým zážitkom, ktorý by prinášal do kinematografie niečo nové, ale je to čistá hollywoodska atrakcia, ktorá sa vyžíva v modernom spracovaní a 3D efekte. Poznám 100x kvalitnejšie, resp. hodnotnejšie filmy, ale keď si chcem užiť (prípadne sa s partiou zabaviť!) ultracool nonstop akciu je Resident Evil tá najsprávnejšia voľba. My guilty-pleasure – fanúšik ako hernej, tak aj filmovej série ... a Milly Jovovovich. Rapídne nadhodnocujem ... my guilty pleasure, and so what? CELKOVO: 3,5* () (méně) (více)

VojinRyan

Prosím Vás, o čom to už celé je. Stále Anderson nevie pochopiť, že už nikoho nezaujíma sa pozerať na tie lacinné triky, otravné spomalovačky, doslova o ničom príbeh a celý film padá na úroveň C-čkových filmov. A už nikto okrem jeho vlastnej manželky tam dohromady ani nehrá. Jedna hviezdička je stále len kôli Mile Jovovich. Ďalší diel už nikdy. 15% - 1* ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy