Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

dr.horrible

Zábavné to je, to sa musí nechať. Keby šlo o akčnú komédiu s Dannym Trejom, asi by som bol spokojný. No, ibaže nejde. A napäto očakávaná hollywoodska veľkoprodukcia plná zvučných mien, akou Gangster Squad bezpochyby je, by divákovi mala dať aj niečo viac, ako len bezmyšlienkový akčný stimul. Charakter každej postavy je načrtnutý jednou jedinou scénou; policajný veteráni si tu chodia na opustené farmy nacvičovať streľbu, so svojimi informátormi sa stretávajú v podniku plnom mafiánov, v štyridsiatych rokoch tu policajtov robia černoši aj mexičania, a učiteľka etikety učí mafiánskeho bossa, že steaky sa jedia vidličkou, a nie nožom a lyžicou. Sranda vážne. Od scenáristu, ktorý v živote napísal iba nejakých päť epizód Vtierka Castle sa niečo podobné vlastne aj dalo čakať. Tuposť a neskonalá naivita, ako v málo ktorej gangsterke. Paradox je, že nato ako sa Gangster Squad neustále ako gangsterka tvári, s žánrom má spoločných vlastne iba záporákov a niekoľko scén okopírovaných z The Untouchables. Ale dobre, tvárme sa, že ňou je. Dve hviezdy za technickú stránku, aj keď najradšej by som tomuto pozérskemu megaexkrementu nedal ani jednu. Žánrový fail desaťročia a vzhľadom na očakávania rozhodne najhorší film roku. ()

Payushka

Stylizovani Neuplatni, chtelo by se rict. Jenomze to pouze po vizualni strance (zpomalovacky, cakance krve, efektni zapalovani penez...). Po strance obsahove se film snazi pusobit realisticky a neni to jen tim, ze "byl inspirovan skutecnymi udalostmi". Ve vysledku je z toho trochu nesourody mismas, ale vyborny vyber hercu to zveda vys. ()

Aknah

Po LAWLESS další pětihvězdičková záležitost. Ze začátku to vypadá na odlehčenější materiál, než Země bez zákona, ale zbytek už má jiný grády. Žádný zbytečný kecy, ale skvělej plán, akce, střílečky, lehce vtipné momenty, bez překážející romantiky. TAKHLE vypadá pravej gangster a hnusák. Nesnášim nespravedlnost a korupci. Film ukazuje, jak je život křehkej a že role policisty nebejvá zrovna lehká. Asi nevím, co bych filmu vytkla, byl nabitej od začátku do konce a Josh Brolin mě baví čím dál tím víc. Jen mě pobavilo, jakej hlas má Ryan Gosling... jako malej kluk ještě :D ()

InJo

Na to, jak je tahle akční gangsterka povrchní, přímočará a jednoduchá, je to vlastně ve výsledku hodně fajn podívaná. Výborná atmosféra USA konce 40. let, parádní obsazení (Sean Penn si sice opět hraje na Roberta De Nira, ale tady to vlastně ani moc nevadí) a solidní akční scény (kdo má rád přestřelky s Thompsony si tady určitě přijde na své). Na vrcholy žánru se to nechytá kvůli plochým postavám (zejména u Brolina mě to docela mrzelo), absenci hlubších emocí a výrazného autorského dotyku, ale zábava je to nadprůměrná. 70 % ()

IQ Tiqe

Příběh podle skutečnosti, jak policejní šéf vytvořil speciální tým několika jedinců, který měl volnou ruku a úkol zlikvitovat bosse mafie kšeftující s děvkama, drogama a sázkama. Dobře koukatelné, neurazí, ale ani nijak zvlášť nepřekvapí. Těšil jsem se na Emmu Stone, ale neměla moc výraznou roli. Přestřelky ztrácí náboj, protože často není jasné, kdo je kdo. # [viděno: TV, 5.1] # příběh 6 | hudba 6 | humor 0 | akce 5 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6 ()

Jordan

veľmi zbytočná, prázdna a nezaujímavá hovadina, ktorá je len pozlátko a nebyť preexponovane drahého a hviezdneho obsadenia, nikto by o ňu ani nezavadil - právom! ()

Anderton

Rádoby cool gangsterka. Rádoby znamená akože, čiže Gangster squad cool gangsterka nie je. Najmä preto, že sa o to tak silene snaží. Všetci sa tvária extrémne vážne a to pri klišé situáciách, ktoré si zaslúžia byť iba súčasťou paródie. Každá dekáda potrebuje svoju herecky hviezdnu gangsterku, lenže táto nie je ničím zapamätateľná a akoby jej tvorcovia najdôležitejšie klasiky žánru ani nevideli. Umiera sa bez ladu a skladu, hlavný záporák je karikatúra a emócie nefungujú. Nemám rád výrazy ako instantný/é (film/emócie) a keď ma napadne lepšie spojenie, tak ho napíšem. A aj zvolený farebný filter je značne otravný. ()

Dzeyna

Myslím, že je to hodně povedené a hlavně vtipně vytvořené. V kině jsem se opravdu bavila, stejně jako celý sál. Nejvíc mě bavil Ryan Gosling, Josh Brolin a Emma Stone, jsou to opravdu výborní herci, kteří mají šmrnc. Celý příběh je poněkud klasický a americký, ale budiž. Pár scén opravdu překvapí. Není to úplně dokonalé, ale i tak mohu pouze doporučit. ()

AppleCore

Gangsterka přizpůsobená dnešnímu publiku. Je to komerční, je to hloupý, nemůže to konkurovat dnešním blocbusterům ani klasikám žánru a Scorsese, Coppola a De Palma by filmu uštědřili několik ran v podobě hlasitýho smíchu. Jenomže ono to baví a na ty dvě hodinky to jako oddechovka bohatě stačí. Má to spoustu akce, spoustu krve a hlavně to má styl. ()

Kothy

Jako nebylo to špatné, ale prostě tomu něco chybělo. Pořád sem čekal, až se do rozjede a ono nic. Ryan Gosling mě o svých kvalitách opět nepřesvědčil. Ani kouzelná Emma Stone tomu nepomohla... Přece jen jsem čekal něco jiného. ()

boshke

Na první pohled to celkem ujde. Při bližším je to takové hloupoučké. Gangster Squad se snaží tvářit lepší, než je, a to je ji dělá jen horší, než je. Vždycky oceňuji přiznanou prostoduchost či až nadsázku. Velice často to bolelo, když postavy otvíraly ústa. Tady poprvé jsem si všiml, jak strašně má Ryan, i přes svou zřejmě neoddiskutovatelnou mužnost, teplý hlas. A gumový Penn to zabíjí úplně... 50% ()

Okara

Je to předvídatelný, je to nelogický, je to klišovitý, ale co naplat, když ta atmosféra je tak neuvěřitelně podmanivá. Mafiánský film o lovcích členů losangeleského podsvětí a klasický divák tak netradičně drží palce protivníkům bosse. Nenávist ve spojení s cílevědomostí v souboji s pýchou a mocí. Charizma je z obrazovky cítit, ale jak by ji člověk mohl pořádně vnímat, když je mu servírována jedna přestřelka za druhou. Koukat by se na to už dalo kvůli okouzlující Emmě a když byla na scéně se Seanem, jehož umělecký um je na stupnici kvality kdesi v oblacích, tak to byla panečku podívaná. I když to má tedy neuvěřitelné trhliny ve scénáři, mělo to spád a nejen díky závěru, připomínajícím Serbuan Maut, jsem se velice bavil a proč občas nepřimhouřit s hodnocením oko. 70% ()

Geralt z Rivie

Čekal jsem něco jako L. A. - Přísně tajné, ale to jsem se splet, protože L.A. – Přísně tajné je skvost tohoto žánru. Ale i tak jsem velmi spokojený, lovci mafie jsou akčnější odvar L.A. --- KINO ()

sarkas21

Rutinní věc, ale určitě to není totální průser. Překvapí fakt, že pod velmi průměrným filmem je podepsána spousta jinak excelentnich a velmi nápaditých tvůrců a herců. Radost mi udělaly syrové rvačky a slušné přestřelky, megadrsný Penn a sympatický Brolin, ačkoliv ten umí mnohem lépe na opačné straně zákona (American Gangster). Není to ani náhodou tak košaté, scénaristicky zdatné a technicky precizní, jako například tento opus Ridleyho Scotta, ale jednou vidět se to dá. ()

cukorek

Sám neviem prečo, ale už samotný obal ma priťahoval a vzbudzoval u mňa nezvyčajnú pozornosť. Ďalej moju zvedavosť prehlbovalo aj herecké obsadenie R. Gosling a E. Stone. Moja intuícia bola tento krát úspešná a film splnil všetky predpoklady, ktoré som od neho očakával. Od samotného úvodu nabral vysoké akčné tempo a ja som si hneď obľúbil "serža" ktorý sa nepríjemne zavŕtal mafii riadne pod kožu. Okrem spomenutých hercov veľmi dobre pôsobili aj ostatný zvolený predstavitelia a na čele s J. Brolinom sa skvele ocitli v perfektne spracovanej mafiánskej story. Tento film ponúka ozaj všetko, počnúc citeľnou drámou (smrť nevinného chlapca či smútok syna nebohého policajta) až po krimi zápletku a bohatou akciou v každom smere. Prestrelky, naháňačky takmer vôbec neutíchajú a navyše ich spracovanie môžem len pochváliť. Výrazným spestrením boli aj občasné spomalené pasáže, či detailné prevedenie ako napríklad moment zapálenie zapaľovača, či dopad prázdnych nábojníc na dlážku. Z každého kúska som mal skvelý pocit a nezanedbaný neostal ani koniec, ktorý mi pripomenul Expendables 2, kde tiež sa akčný film končil podobným súbojom dvoch nezlomných rivalov. Viac krát som postrehol aj výborný hudobný výber a zvuk, ktorý sprevádzal film a tak dodal atmosfére len plusové efekty. Na záver : Drive akoby Groslinga zdokonalil a Farba citov v E.Stone otvorila skrytú kvalitu a tak tento film nesmie chýbať v mojej zbierke filmov.90% ()

PetrPan

Gangsterka jak nemá být, bohužel. U tohohle žánru jsem prostě namlsanej skvostů Kmotrem počínaje či L.A. - Přísně tajné konče a tak mi u toho ta prostá "popcornovitost" asi docela vadí a to mi je jinde zcela jedno a tu jednoduchost a spád si užiju. Nepopírám, že jsem se bavil, to zase jo, nadsázka z toho zářila docela jasně a herci se svých jednoduchých rolí zhostili šmrncovně, asi nejvíc si to užil Sean Penn, ale já prostě čekal nějaký ten hustý příběh -spíš můj problém než filmu, ale stejně nevylezu vejš než na tři. ()

silentname

"Gangster Squad" najlepšie asi ohodnotím, ak ho prirovnám k inému filmu. A konkrétne to bude "The Magnificent Seven". Tentokrát to ale nebude na divokom západe, ale v L.A. v päťdesiatych rokoch minulého storočia. Prečo nie? Nemám problém s takým príbehom. A hoci je to podľa skutočnej udalosti, tak (v prípade, že si pozriete trošku historické aspekty) je to poriadne prifarbené a poupravené. Potrebovalo to mať trošku viac dynamický feeling a tak z toho urobili takýto film. Na druhú stranu, nemám s tým dokopy žiadny problém. Film je plný zaujímavých mien a myslím si, že všetci prítomní zvládajú svoje role skvele. Ústredná filmová trojica je však absolútne fantastická. Josh Bronil, Ryan Gosling a Sean Penn sú všetci vynikajúci. Parádne výkony, kde som im tie role od začiatku do konca žral. No rovnako skvelí sú aj ďalší. Obzvlášť vyzdvihnem Roberta Patricka. Jeho postava je skutočne fenomenálna. Skvelá práca s charakterom a všetky momentky s ním sú skvelé. "You don´t aim where he is, but where he will go." Myslím si, že ak chcete mať funkčný americký gangster-thriller, tak toto by vás malo uspokojiť úplne v poriadku. Možno to nie je spracované tak, ako by si to zaslúžilo, no na druhú stranu som sa pri tom bavil. Miestami som síce mal pocit, že náväznosť niektorých scénok nebola úplne správna, ako celok som spokojný. Čeknite si film a uvidíte sami. Hodnotenie: A- ()

Pedestrian

Není to tam, napsal by možná Tsuna, a já bych s ním jedině souhlasil. :) Ale je to hlavně hodně dobrá zábava, a kdo v tom hledá něco víc, jeho blbost. A Emma Stone by potřebovala více prostoru, nejlépe roli nějaké osudové ženy. Hollywood jí leží u nohou. A já taky. 3,5* ()

Arsenal83

Nadpriemerná gangsterka. Sean Penn v úlohe záporáka, ako inak, exceluje, aj keď nemá na plátne až tak mnoho času. Z pre mňa nepochopiteľného dôvodu za "hezounka" považovaný Gossling hrá rovnako ako všade, kamenná tvár, málo emotívnosti, málo mimiky. Na druhej strane ale prekvapuje Emma Stone, ktorá tu dokonca bola veľmi pekná. Príbeh zaujme, má dynamiku a žiadne hluché miesta. Oplatí sa pozrieť. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka