Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

Kaka

Rutinní věc, ale určitě to není totální průser. Překvapí fakt, že pod velmi průměrným filmem je podepsána spousta jinak excelentnich a velmi nápaditých tvůrců a herců. Radost mi udělaly syrové rvačky a slušné přestřelky, megadrsný Penn a sympatický Brolin, ačkoliv ten umí mnohem lépe na opačné straně zákona (American Gangster). Není to ani náhodou tak košaté, scénaristicky zdatné a technicky precizní, jako například tento opus Ridleyho Scotta, ale jednou vidět se to dá. Ryze průměrné. ()

Spiker01

Do Gangster Squad jsem nevkládal příliš velké naděje, ale pevně jsem doufal, že uvidím něco ve stylu herní klasiky - Mafie. A co se nestalo, byl jsem příjemně překvapen. Na filmu není nic špatně, což potvrzuje i herecké obsazení. Co je ale hlavní, jsou samozřejmě přestřelky, kterých je naštěstí dostatek. Vše působí autenticky a je to prostě skvělá zábava...90%...[02.02.2013_Cinestar_Černý Most] ()

sud

...aneb Na hrubý pytel hrubá záplata. Připadal jsem si, jako bych hrál Mafii :-). Svěží hard-boiled gangsterka (či spíše akční film) s úžasným retro lookem, parádní akcí a perfektním obsazením (Josh Brolin je přímý pokračovatel Charlese Bronsona, Lee Marvina a dalších drsných týpků). Ačkoli nedokážu prakticky nic vytknout, dávám 80%. Tématicky velmi podobní Neúplatní jsou totiž po všech stránkách o třídu lepší. ()

Krouťák

Režiséra a především scénáristu pověsit za kou*e do průvanu. Totálně promrhaný potenciál hvězdného ansámblu. Až hanba. Z tohohle mohl ve správných rukou vzniknout kult - takhle je i označení prvoplánová "OK" slátanina moc. Co mě nejvíc děsí, je fakt, že jsem po prvních ohlasech ani nic moc nečekal, ale tohle.. 40%. ()

castor

Hodně dýmu z cigaret, zpomalovačky, luxusní výprava, krásné ženy, tvrdé údery, vzduchem rotující nábojnice. Město andělů je plné drog, kurev a korupce. Karty jsou jasně rozdané, trumfy i mouchy jsou také hned od prvních minut jasné. Velký boss ukáže na policajta, který sestaví speciální tým šesti mužů, kteří se pokusí partyzánským způsobem zničit impérium nelítostného gangstera Seana Penna. Nechci to nějak bagatelizovat, ale scénárista tak akorát vtiskl svým postavám nezbytné základní atributy (rodinný typ, ale jinak génius, zelenáč, nekompromisní pistolník..), jinak však přišel s poměrně banálním konceptem, který představí dost rutinní příběh. Konflikty (mimo přestřelek a pěstních soubojů), které tu naše sešlost musí řešit, jsou načrtnuté dost mizerně (ohrožení Emmy Stone od žárlivého chlebodárce Penna, spor těhotné manželky a Joshe Brolina), osobní linie, které měly být kořením celého projektu (kupříkladu románek Stone a Ryana Goslinga), jsou zase spíš smutnou prohrou. Stejně emocionálně prázdné je závěrečné zúčtování mezi Brolinem a Pennem, protože napětí mezi nimi v předešlých minutách jednoduše necítíme. Není to až taková tragédie, ale troufám si tvrdit, že v rukou schopnějšího tvůrce jsme tu mohli mít filmovou (šťavnatější) událost roku. Výsledek s bezmála desítkou známých tváří je lehčím zklamáním v tom, že nedokáže prakticky ničím překvapit. Působí tak jako film (ač je jakkoliv řemeslně precizní), kterým si scénárista, potažmo režisér plní jeden ze svých dětských snů. Přesto čtyři * dám. Můžou za to i zpomalovačky, které tvůrci šetří na ty opravdu cool momenty. ()

viperblade

Na Gangster Squad jsem se opravdu těšil. Speciálně poté, co mě (dá se říct) podobný snímek Lawless zklamal. Upřímně díky tomuto zklamání jsem se tohoto snímku i trochu bál, protože parametry to opravdu má podobné - hvězdný casting, gangsterka, podle skutečného příběhu… Naštěstí můžu napsat, že mě tento film nezklamal… až tak, jako Lawless. Ono totiž Gangster Squad je fajn, všichni herci se snaží, na to, že to má skoro dvě hodiny, to uteklo jako voda, ale některé scény (a nebylo jich málo) zkrátka a dobře neměli ten správný nádech gangsterky. Upřímně, nemyslel jsem si, že se tento film vyrovná klenotům od Scorseseho nebo De Palmy ale nenapadlo mě, kolikrát se sám sebe u filmu budu ptát, jak by tohle natočili právě tito pánové. Rubene, mám tě vcelku rád, ale drž se akčních komedií. 75 %. ()

D.Moore

Svižná žánrová záležitost s perfektními akčními scénami, sympatickým hereckým obsazením a příjemně popcornovou atmosférou, v níž své místo najde napětí i humor. Zpočátku jsem se bál, aby Lovci mafie příliš nevykrádali Neúplatné, ale postupem času jsem na to úplně přestal myslet a jen jsem se prachsprostě bavil. A vlastně proč ne.__P.S. Jablonskyho hudba (tentokrát se mi líbila) zní trochu jako Zimmerův Sherlock Holmes a v závěrečné skladbě "Gangster Squad" cituje Morriconeho Neúplatné. Ne že by to vadilo. ()

Hild

Obrovské zklamání. Největší chybou tohoto filmu je pro mě režisér. V jeho podání, především v první půlce hlavní skupina policajtů působí jako banda neschopných trotlů, kterým jsem nevěřila, že by někoho dokázali zatknout, i kdyby se jim sám přišel vydat. A dokázat udělat ze Seana Penna absolutně otravného a necharismatického padoucha, který neví, jakou vidličkou má jíst v restauraci, to je prostě umění (v záporném slova smyslu), on ale ani můj oblíbený Ryan Gosling nedopadl o nic lépe, jeho postava je úplně prázdná a díky scénáři místy až hloupá, jeho vztah s Emmou Stone taky vůbec nefungoval. Fleischer zkrátka neumí zacházet s postavami a vést herce. Ještěže se v druhé půlce alespoň trochu našel a vyžívá se v akčních pasážích, ty jsou totiž dobré. Gangster Squad má pár světlých momentů, ale těch špatných až trapných je tam bohužel více. Loňská Země bez zákona je o dvě třídy lepší. ()

Spooner

Takhle nějak si představuju hranou Mafii. Stylizovaný, přímočarý blockbuster plný nářezové akce, ve které se nešetří olovem, zpomalovačkami a drsnými pózami. Ruben Fleischer má akční scény v malíku a celé to frcí dopředu nehoráznou rychlostí, jen ty dialogy mu bohužel malinko drhnou. Herci si to ale totálně užívají (Sean Penn!!) a Emma Stone je zatraceně hot. Každá gangsterka nemusí být oscarově napsaná záležitost, někdy stačí jen pořádná zábava, plná drsných chlapů. A to Ganster Squad splňují bohatě. ()

Wacoslav1

Ne, že by mě to vyloženě nasralo, to zase ne, ale po všech těch ohlasech tady jsem čekal přeci jenom něco víc než klišoidní řemeslnej průměr kde mě fakt žádná z postav nedokázala upoutat aby mi nebyli všichni úplně ukradený. Nehledě na to, že ty přestřelky jsou místy dost okoukaný nepřehledně natočený a stereotypní.50% ()

Davies182

Kupodivu asi o sto procent blockbusterovější a akčnější než jsem očekával, ale nevadí. Ty dvě hodiny jsem se bavil královsky (jak také jinak ve společnosti tak vytříbené herecké elity!). ()

petero

Gangster Squad je totálna oddychovka bez akýchkoľvek vyšších ambícií s tak lineárnym a absolútne neprekvapujúcim scenárom, že ani nie je možné ako sa im podarilo nalákať takú hereckú zostavu. Absolútne sa to nedá prirovnať k LA Confidential či nedávnemu Lawless. V momente odchodu z kina vyprchá z hlavy. ()

gogo76

Hneď v úvode po zvýraznení, že film je inšpirovaný skutočnými udalosťami som si dovolil pousmiať sa a začínal tušiť menší prúser. Nakoniec nebol, film je celkom fajn, len ho treba brať ako typického zástupcu jemne nadpriemerného thrilleru made in USA. Akčné i napínavé momenty sú veľmi často znetvorené spomalenými zábermi. Je ich tu dosť a tie časy, keď nás bavilo pozerať sa na strieľajúceho chlapíka spomalene sú už dávno preč. Príbeh je zaujímavý, ale chcelo to popracovať na scenári, postavy sú ploché a trestuhodne nevyužité. Takto nejako by sa dalo proti mafiánom bojovať , ale i R. Gosling spomína, že na to idú príliš zbrklo..."Takto neprežijeme ani týždeň." Ale oni samozrejme prežijú a prežijú toho niekedy viac než je na mafiánsky film zdravé. Herecky sa tu zišla výborná zostava, no S. Penn je dosť prehnaná karikatúra. Záverečná scéna pästného súboja pri fontáne je už dosť trápna, american thriller to tam proste musí mať a nemá to s realitou nič spoločného. Na blueray disku je i dokument o Cohenovi, no neviem či ho tvorcovia videli. Keď človek začne porovnávať film z dokumentom zistí, že na filme nie je pravdivé takmer nič. Inšpirácia je voľná asi tak ako nohavice na raperovom zadku! Celkovo to nie je zlý film, ale musíte ignoravať to "True story" a nechcite vidieť vážny mafiánsky film. 60%. ()

FlyBoy

Nemyslím si, že by GS chcel stáť po boku diel Scorseseho či Coppolu, kdeže, i keď sa veľmi snaží pôsobiť drsne a kladie dôraz na ctenie pravidiel podsvetia, tak kvôli viacrozmernému zjednodušovaniu sa k opusom vyššie spomenutých preborníkov ani nepribližuje, resp. nevzbudzuje dojem že by sa im snažil podobať. Ak sa GS k niečomu hlási, tak je to chlapácke potľapkávanie sa po chrbte ala (charakterovo prepracovanejší) "Untouchables" a thrillerová noir atmosféra ala (príbehovo prefíkanejší) "L.A. Confidental", žiadnemu z nich sa samozrejme kvalitatívne nevyrovnáva a similiárne fragmenty plátno ctižiadostivo neprerážajú, len sa na ňom skromne odrážajú. Rubenovi by som to však extra nevyčítal, je to mladá-neposedná puška, ktorá talent má (vychytaný "Zombieland" budiš nepriestreľným argumentom) a jednoducho jej tentokrát prišlo vhod vypustiť do éteru lineárnu, malebnú, módne obsadenú rozprávku o mafiánoch v ktorej to riadne hučí slepými nábojmi a velice jemne (teda skoro vôbec) ironizovaným klišé, ale však prečo nie...Už si to po tých špinavých-francúzskych/taliánskych, rezolútnych-ázijských, kultových-amerických kriminálkach toľko neužívam, ale zas sa mi GS vidí ako solídna zábavka plná hravo transformovaného mannovského digitálu, rezonujúcich akcentov a síce plochých, no oko potešujúcich postavičiek. Takto nejak mohol vyzerať "Lawless", keby sa netváril tak dôležito, predestinovane. ()

Xmilden

Vylepšení, které fungovalo v rámci stojatých vod Zombie movie nefunguje u starých dobrých gangsterek. Ryan Gosling by si měl dávat veliký pozor, aby se nestal druhým Stathamem a nevykrádal stále dokola svou nejlepší roli (DRIVE). Lovci mafie jsou slátanina, posbíraná z ingrediencí, které každý z nás už někdy ve filmu viděl. Je to takový guláš mnoha chutí. Přestřelky ještě dokáží zaujmout, ale v mluvících pasážích nás zasahuje do uší jedno klišé za druhým. Určitě netoužím vidět znovu. Přirovnávat tohle k dějově stejným De Palmovým Neúplatným snad ani nejde. Sean Penn po zásluze ztrestán Zlatou malinou. ()

cheyene

Mít tento snímek lepší děj, záživnější a silnější příběh, neváhal bych s plným počtem hvězdiček. Gangster Squad má vynikající herce, precizní atmosféru a hlavně dokonalé akční scény, které jsou svým feelingem jak vystřižené z her Mafia 1 a 2. V něčem je pro mě tedy tento film, na který jsem dlouho čekal, zklamáním a v jiném zase milým překvapením. ()

Fiftis

Súčasná doba už priam volala po poriadnej gangsterke, aké tu bývali hlavne v 80.a 90.rokoch minulého storočia. Pre mňa ako milovníka tejto doby, bezpochyby najviac uchvátila atmosféra, teda prostredie, v akom naše postavy vystupovali. Predovšetkým barové scény boli úchvatné a skvele spracované do svojej doby. Film je dosť násilný čo ma neprekvapilo, ale to by mal mať každý gangsterský film. Chválim slow-mo scénu s Pennom, na ktorú len tak nezabudnem. Na záver napíšem že sa určite nejedná o najlepšiu gangsterku, ani z ďaleka, ale za to prostredie, atmosféru, drsný štýl Goslinga a štartovací mostík pre nové obdobie gangsteriek sa pre mňa tento film stal jedným z tých, ktoré si môžem pozrieť aj viac krát za deň a nikdy neomrzia. A práve také film radím medzi moje najobľúbenejšie. ()

Shakers

Drsné a štýlové s luxusným obsadením, presne taký sú Lovci gangstrov. Gangster Squad hrajú na rovnakú notu ako ostatné gangsterské filmy, no čo sa týka príbehu, tak to nie je žiadny zázrak, jediný a výrazný rozdiel medzi gangsterkami je Fleischerov štýl. Cool zábery, ktoré pasujú aj mladšiemu publiku, no čo sa týka samotného filmu, tak tomu chýba väčší kaliber. Trochu by chcelo pritlačiť na pílu a prihodiť tam nejakú zaujímavú odbočku, ktorá by príbeh výrazne posnula ďalej. Na druhú stranu je plus, že film od hlavných hrdinov skoro ani neodbieha a drží stále na rovnakej pôde. S jednej strany je to fajn, film nie je zbytočne naťahovaný a ide sa rovno na vec, ale je to v podstate len obyčajný akčňák, ktorý je prezlečený za gangsterku. Povedzme si pravdu, bez toho hereckého obsadenie by nikoho tento príbeh nezaujal. 80% - 4* ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka