Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

Slasher

Jednoduchá, výborně obsazená akční gangsterka. Fajn... nic extra, trailer sliboval víc, ale bavila mě od začátku do konce. Navíc, téma samotný -válka prohnilýho města s tvrdou a čestnou skvadrou drsňáků od policie-, plus zasazení děje do týhle krásný éry, mi prostě imponuje automaticky. Brolin u mě vždycky znamená hvězdu nahoru, šarmantní Gosling tu má bohužel ze záhadnýho důvodu hlas jak buzna (škoda), Penn přehrává zlýho mafiánskýho bosse na jedna. ()

movie

Neobjevná akční pohádka v gangsterském hávu s neuvěřitelně dobrým obsazením, ale výkony takzvaně "na klid". ()

Faidra

Filmový ekvivalent vlákniny - projde to vámi bez překážek, bez chuti, beze změny a bez důsledků. Ono to tak strašně moc chce být neúplatnými proti zjizveným (a zatuhlým) tvářím kmotrů z gangů Los Angeles ve špinavých ulicích, nařizujícím vám, abyste pozdravili jejich malého přítele, až je z toho neatmosférické umělohmotné nic proti ničemu asi tak osmdesátkrát mělčí než rýha mezi Brolinovým obočím, co neodbytně vnucuje myšlenku zavést jeden decifleischer coby novou jednotku filmového rutinérství... ()

Jara.Cimrman.jr

"Nevedeme tady vyšetřování, ale válku." Nemám čas po večerech oslabovat mafii tím, že jí kulišácky schovám kuličku od rulety, ale dost se mi líbil snímek o poldech, kteří si na to čas našli. Takže si beru ponaučení, rychle se stavím do pravýho gardu, abych mohl lépe reagovat na dávky ze samopalu, který sice nijak zvlášť neublíží, ale asi by je štvalo, kdybych si jich vůbec nevšímal. Do příběhu se zkrátka tu a tam zatoulal lehce dezorientovanej logickej nesmysl, ale to mi tentokrát nevadí, protože střílecí pohádky mám rád a lovci mafie ho trumfli svým černobílým bojem spravňáckýho dobra s bohatým zlem. ()

H34D

Nabušený přímočarý akčňák s testosteronovým vyvrcholením v podobě drsňáckého dua Penn vs. Brolin. Atmosféra 40. let působí věrohodně, charaktery mají koule a charisma typické archetypům, jež tak jasně ztvárňují. Příběh se line kupředu bez odpoček, film je veskrze jednoduchý, nepřekvapivý a triviální, ovšem přesto v žádném momentě nenudí. Speciálně od Rubena Fleischera se očekávalo víc. Nebýt sympatických hereckých es, nezbylo by z Lovců mafie v porovnání s Neúplatnými a L. A. - Přísně tajné téměř nic, a to je velká škoda. Takhle nějak bych si představoval béčkovou adaptaci PC hry Mafia... 7/10 ()

xxmartinxx

To samé co u Lawless, jen Gosling je přece jenom víc než Shia... Jinak stejně sterilní a stereotypní provedení s komickým Pennem v čele. ()

choze

Prequel k L.A. Přísně tajné spojený s remakem Neúplatných. Staví to na událostech zmíněných na začátku prvního a přebírá to strukturu toho druhého, kdy sledujeme gradující guerillovou válku malého speciálního týmu policajtů s krutým gangsterským bossem, kterou v obou dílech částečně spustí zabití dítěte gangstery a dál se jede podle podobných, očekávatelných notiček. Scénář odsýpá, ale má rezervy hlavně v jednorozměrných postavách, které se navíc chovají dost stupidně, hlavně si při raziích nenamáhají zakrývat tváře, ačkoli pracují v těžkém utajení. Luxusní obsazení nemá moc co hrát a jen cedí drsné hlášky, přehazuje si navzájem brokovnice a nebo je prostě sexy a charizmatické - a Sean Penn si svého přestřeleného záporáka pěkně užívá. Akce je hodně, ale nijak zásadní, včetně závěrečné přestřelky. Vizuálně je to pak zatraceně sexy, jen občas trochu moc digi. Žánrová špička to není, ale i tak se na to jednou ročně rád podívám. ()

Segrestor

Předností tohoto snímku je jeho vizuální stránka. Jsou to naprosté orgie, i když je to místy až příliš digitální, pořád tam to "čaro" působí. Fanda gamesy Mafie2 bude mít hned dojem, že mu jeho oblíbenou hru převedli do eMPEGu. Příběh je jednoduchý jako Láďa Hruška, tak se nemusí bát ani ten gamesový pařan, že by nějaký level nepochopil. Prostě přišli, viděli, vystříleli, odešli. Možná to nějakou hloubku chtělo, když už si s tím vizuálně dávali takovou práci, ale i tak to bylo příjemné vytržení z reality všedního dne, kdy vás okrádají už úplně jiní mafiáni, rozhodně ne tak romantičtí. Lovci mafie jsou jen povrchovou sondou do počátku boje policie s organizovaným zločinem. Podle mě ale příliš nedbají na historickou korektnost, pouze ukazují, co umí jejich photoshop. Nebojte se, že přilnete k nějaké postavě a budete se o ni bát, to zcela určitě ne. Tak dobré to zkrátka není. Josh "velká hlava" Brolin předvedl zcela průměrný výkon. Řekl bych, že ho to mezi těmi zelenými plátny moc nebavilo. ()

Gilmour93

L.A. - Přísně marné. Jako rána Thompsonem do hlavy. Nejdříve záblesk, potom rychlý průchod mozkovou tkání a opuštění lebky z druhé strany - na rozdíl od kulky však žádné trvalé následky. Uspěchaná plážová gangsterka - zjizvená parodickým nádechem, ztrácející kredit v casinu tupého scénáře, střílející slepými stejně jako Hillcoatovo Lawless. Sice zajímavě nasvícená a komiksově vystylizovaná, ale s postavami jak z šestákových románů, (tím pádem) rozpačitými hereckými výkony a až přílišným lpěním na vymezené cestě žánrových klišé. Někdo to vezme jako klad, to beru. Jenže když je špičkování kovboje T-1000 s hispánskými Vánocemi nakonec jediná záležitost, která utkví v paměti a zbytek se v ní drží stejně dlouho, jako panictví nové štětky v bordelu Mickeyho Cohena, nemůžu si pomoct.. Jestliže Penn byl namaskovaný jako Marv, pak Gosling musel být podle hlasu Goldie.. ()

TeeAge

|| Scenár: Will Beall / Predloha: Tales from the Gangster Squad by Pail Lieberman | Hudba: Steve Jablonovsky | Produkcia: Bruce Berman, Dan Lin, Ruben Fleischer, Kevin McCormick, Jon Silk, Michael Tadross | Distribúcia: Warner Bros. Pictures | Štúdio: Village Roadshow Pictures, Lin Pictures | Rozpočet: 60 miliónov $ | Tržby: 99,403,415 $ || Zas až také očakávania som nemal, keď som pohladel na autorský tým mimo obsadenie. Podobne to aj dopadlo. Herci skvelý, scenár za pár šupov. Predstava, že Will Beall bude mať na svedomí Justice League ma úprimne desí. Každopádne, Gangster Squad je ešte aj cez to dobrou oddychovkou. Človeku vadí ale to, že mohol byť niečim výnimočným. ()

genetique

Fleischerove videoklipárske pracovné postupy majú veľmi pozitívny dopad na konzumného diváka, zároveň si však treba dať pozor aj na obsah a nevenovať všetku pozornosť povrchnej audio-vizuálnej stránke. Aj tá môže niekedy ubrať filmu na vážnosti. Menej presýtených filtrov, slow-motion záberov a bola by z toho naozaj úderná noirovská záležitosť. Tradičný gangsterský príspevok sme tu však nemali dlhšiu dobu, preto tieto chybičky krásy nepovažujem za nejakú markantnú trhlinu. Scenár možno neprinesie nič nové, ale aspoň sa drží zaužívanej šablóny a nie je prvoplánový a deravý. Brutálny herecký ansámbel prispieva ku kvalitám, i keď z niektorých postáv sa dalo vyťažiť viac charakteru, ktorým by sa vryli do diváckeho povedomia. Nepopieram, že časom tento snímok vyšumí z hláv ako šumienka, ale v danom momente som si ho naozaj užil. Populárna hra Mafia sa tak môže tešiť z kvalitnejšej adaptácie, než ktorú dostal Max Payne, Resident Evil, či Tomb Raider dokopy. 80%. ()

StarsFan

Gangsterka, která jako by chtěla stát po boku děl stvořených Scorsesem, Coppolou a De Palmou, namísto toho ale jakýkoliv náznak děje přehluší neuvěřitelnými akčními scénami à la umírající hrdina svým posledním nábojem sejme posledního stojícího záporáka. Film kdesi na pomezí lehké parodie a seriózního dramatu. Dílko, kterému by slušelo mít lepší scénář, být více nekompromisní a méně pozérský, ale které si zjevně některé scény muselo kvůli nedávné střelbě v jednom kině odpustit. Ne, Gangster Squad rozhodně není špatný film, nicméně s podobným obsazením mohl dopadnout mnohem, mnohem lépe. ()

3DD!3

Ten moderní přístup tomu nesluší. Sean Penn to navíc herecky přehnal a z Cohena se stala taková divná karikatura. Díkybohu obsazení týmu co mu má zatopit je ukázkové. Brolin skvěle umanutý, Gosling předvádí svůj standard a kurťácký Robert Patrick jako poslední pistolník v L.A. Chyběla tomu propracovanost, chytrost a moderní zpomalovačky jsou občas zajímavé, ale po chvíli začnou rušit. Popkornovou gangsterku nenatočíš. Možná je i škoda, že zmizela tolik propíraná scéna v kině. ()

hellstruck

Gangster Squad jsem dlouho napjatě očekávala, ale přiznávám, že to bylo především kvůli Emmě a Ryanovi, kteří mě společně dostali už v Crazy Stupid Love. Ani v tom devětačtyřicátém,ovinuti cigaretovým kouřem a nebezpečím, nezklamali. (Jen jsem nepochopila ten jeho místy příšerný přízvuk?) Jinak je to taková popcornová akční zábava, která nezklame, pokud v tom snad nehledáte nového Kmotra, nebo něco hlubšího. Kromě romantické linky mě nejvíce zaujala atmosféra té doby, teskním po časech, kdy se muži uměli oblékat (a nebyli zároveň považováni za "teplouše") a kouření cigaret působilo smyslně a přitažlivě. Jediné, co mi u filmu opravdu vadí, je Sean Penn, který působí asi tak hrozivě jako děcko, kterému seberete hračku a nevýrazný Josh Brolin v hlavní roli. Se vším všudy tak za tři hvězdičky. ()

Le_Chuck

Radšej film pre intoušov, ako pre retardov. Keby GS nebol taký naleštený (cez hercov, kampaň až po rozpočet) tak to stravim ako neškodné béčko. Ale za to aké je to plýtvanie uplne všetkým filmovým (koniec koncov aj mojím časom) vo mne ostáva trpké nevolno. 40% ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka