Na začátku osmdesátých let se Pierre Durand vzdal slibné právnické kariéry a rozhodl se věnovat své jediné vášni - parkurovému jezdectví. Celou svou budoucnost vsadil na jedinou kartu, mladičkého valacha jménem Jappeloup. Nikdo mu nevěřil, kůň byl příliš malý, svéhlavý a zbrklý. Navzdory všem svým chybám byl ale vynikající skokan. Závod od závodu se Jappeloup s Pierrem dostávali do popředí parkurové branže. Jejich první účast na olympiádě v Los Angeles skončila fiaskem, ze druhé v Soulu v roce 1988 však přivezli zlato. (HBO Europe)

Master19

Je pravdou, že k tomu filmu si hledají cestu především nadšenci od fochu. Ani ostaní ovšem nemusí být bez zážitku, když se spokojí s pěknou hudbou, zajímavými záběry ať už s koňmi, nebo bez nich a v neposlední řadě neobvyklým příběhem. Mám ale takový pocit, že o každém olympijském vítězi by se dal natočit minimálně stejně zajímavý film. :-) ()

Autogram

Kone sú krásne a vznešené zvieratá. Ale tento film je absolútne bez zápletky, bez nápadu, a plynie ako nejaký športový záznam. Možno mi len chýba cit pre jazdecký šport a tak som videl len to, ako občas preskočí a občas nepreskočí. ()

Danikaa

Nie som milovníčka koní, skôr sa ich bojím. Tento film má však zaujal od chvíle kedy Jappeloup prišiel na svet. Krásne žriebätko, z ktorého vyrástol úžasný bojovník. Prekážal mi pomalý rozbeh filmu, aj z počiatku absentujúci vzťah Piera ku koníkovi, keď v jednej chvíli ho chcel dokonca predať. Našťastie však prišiel zvrat a potom to už bolo hlavne o krásnych záberoch z pretekov a radosti z výhier. Hviezdne obsadenie filmu výrazne prospelo. Dramatický záver, v ktorom slzy nemohli chýbať. ()

YoZo8

Takéto filmy mám rád. Nič nechýba a nič nie je navyše, všetko sedí ako ma byť. Uveriteľní herci v príbehu podľa skutočných udalostí, ktorý mal plynule tempo. Francúzky parkový jazdec Durant a jeho cesta plná pádov a víťazstiev za zlatou medailou na OH v Soule. Herec Canet sa mi pozdával už vo filme Šťastné a Veselé, no teraz zašiel ešte viac a zahral to čo som chcel vidieť. Okrem krásneho koňa sa mi hlavne páčila práca s kamerou. Kameraman je fakt fachman, kedže točil aj tie neviditeľné detaily, ktoré si všíma len pozorný divák. Nikdy som si nemyslel, že ma parkúr strhne. Veď predsa konské preteky sú strhujucejšie a napínavejšie, no táto frankofónna partička tvorcov ma presvedčila, že aj parkúr sa dá natočiť dramatický a miestami dojímavo a emotívne. ()

kolemjdouc

na tohle téma životopis - je těžké udělat film.Normálně by se tam zařadily akční scény třeba s ukradením koně únosem žokeje lítaly by hořící auta,sex apod.... tohle byl životopis.Nádherný koník ,záběry ze samotného závodu kdy si můžete skoky vychutnat ze zpomalených záběrů které byly natočeny velice vkusně. Vyhublý Canet kterého jsem málem nepoznala přeneseně teda,ty jeho nádherné oči se jaksi nedají nepoznat :-) V neposlední řadě jízdy koně loukami,vinicemi,pobřežím moře to všechno dalo filmu krásnou atmosféru.Nejsem dostihový fanoušek ale film se mi opravdu líbil. ()

filipvrbik

Filip je mužské jméno, které pochází z řeckého Philippos (Φίλιππος), což znamená „milovník koní“. Takže navíc jako milovník Olympiády, jsem si tento film nemohl nechat ujít. Bohužel je tu celý film popsán a věděl jsem jak to dopadně,tím asii ztratil veškeré kouzlo-prosil bych nepsal tolik SPOILERY do obsahů. Jinak je to moc hezký film....80% ()

goniss

Inspirováno tehdejší story, a musím přiznat, úžasné napodobení jak hlavního herce tak koně.. Snažili se to připodobnit opravdu jak to bylo, a povedlo se. Tento kůň byl opravdu fenomén své době, a v 1988 opravdu vyhrál Olympijské hry, a byl opravdu malý. A těmito detailními poukazy na spoustu drobností kolem mi dohromady dalo celkem příjemné dojemné divadýlko, které nemám proč zhazovat. Ale nic, co by mě tam nepřekvapilo, nebo bych nečekala (snad jen to, když ho chtěl prodat..tohle by opravdový koňský srdcař nikdy neudělal..) ()

BOURQUE

Dobre zvládnutý film o zaujímavom príbehu, ale chýba k tomu ešte väčšia škála pocitov a emócií. Pre milovníkov koní bude tento film správnou voľbou. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

mira.l

Průměrný film z oblasti, která jde (přiznám se ) poněkud mimo mě. Neurazilo, podívat se na to dalo, ale víckrát to vidět nepotřebuju. ()

dogma97

Chápu, že film oslovuje milovníky koní a francouzské vlastence, jinak ale tento prostoduchý příběh nabízí pramálo. ()

jafuska

Příběh z konského hřbetu a prostředí, takové filmy mám přesně ráda, dostihy, námět, který má svoji logiku, svůj krásný příběh, lidský příběh o vztahu koně a člověka a jejich sounáležitosti,jejich duše je spjata v jedno. Velmi vydařené, a určitě stojí tento film za povšimnutí. ()

brasek

Nechcem vstupovať filmárom do svedomia, ale digitálne dotvorený kôň... proste to nedám! Pokiaľ tento životopisný film má byť oslavou minulých momentov tak to malo vyzerať inak, nie digitálne. To zrovna mohli natočiť čisto animovaný film. ()

jjjerry

Velmi příjemný "rodinný snímek". Ač nejsem "koňař", tak jsem byl mile překvapen. Není to jen o koních. Je to hlavně o odhodlání hlavního hrdiny. O životě, strastech a radostech, výhrách a prohrách, nadějích a zklamáních. Kdo nikdy nedělal žádný sport, tak to asi plně nepochopí. ()

PTuranyi

Príjemný francúzsky životopisný film úspešnom francúzskom džokejovi a jeho koňovi. Začiatok je napriek dobrej produkcii pomerne nudný a rozvláčny. Postupne si prechádzame úspechy a pády Pierra Duranda, no ako sa blíži záver, produkcia posilňuje atmosféru, ktorá vyvrcholí síce očakávaným ale nádherným víťazstvom. Veľkú časť filmu odohrajú kone, ktoré si skvelá kamera vychutná zo všetkých uhlov. No herci sa nenechajú zatieniť a ich výkony sú nepochybne dobré. 70% ()

qamar

Tohle je ten druh filmu, který vytváří dobrou náladu. Možná je to dané koňmi, možná vinicemi v okolí Bordeaux (k obojímu mám poněkud nostalgický vztah), možná tím, že Olympiáda je vždycky trochu povznášející. Zpětně se nějaká ale najdou, třeba francouzského patriotismu bylo na můj vkus ke konci trochu mnoho... Velice sympatický film, i když víc než o koni, jak by naznačoval název, je o lidech okolo. ()

Konarka

Krásný film podle úžasné, až neuvěřitelné skutečné události z roku 1988. Nádherná kamera se záběry na úchvatnou přírodu okolo Bordeaux a k tomu přidáni urostlá a nádherná zvířata, koně. Film je opravdu krásný takže doporučuji, nejen milovníkům koní jako jsem já ale i všem ostatním:) ()