Wolf Creek 2

• Austrálie Wolf Creek 2 (více)

Vrah z australského vnitrozemí Mick Taylor se po čase vrací sužovat další skupinu nic netušících turistů. Skutečná hrůza začíná ve chvíli, kdy se páreček zamilovaných baťůžkářů vydává do kaňonu Wolf Creek, kde je nucen strávit noc ve stanu. Během dovolené v australském vnitrozemí navštíví trojice baťůžkářů - Rutger, Katarina a Paul - legendární kráter Wolf Creek. Jejich sen o dobrodružství se však promění v děsivou noční můru poté, co natrefí na jednoho z místních, který je postrachem všech turistů: nechvalně proslulého Micka Taylora. Zatímco se před ním partička snaží uprchnout, Mick na ni pořádá nervy drásající hon napříč nehostinnou australskou pustinou. Nakonec přežije jediný - Paul. Toho Mick zatáhne do svého doupěte, kde mu dá naplno pocítit svou krutost. Pokud má mít v zoufalém boji o přežití, z něhož předtím ještě nikdo nevyvázl živý, Paul alespoň nějakou naději, bude muset zapojit všechnu svou vynalézavost, aby přelstil muže, který se za vraždící zrůdou skrývá, a proměnit se ve stejně bezcitné monstrum. (Cinemax)

eraserhead666

Musím WC2 přiznat jedno. Opravdu mě nezklamal. Je to přesně tak slabý film, jak jsem očekával. Vlastně mě bavila jen ta úvodní scéna s policisty, ta by skvěle fungovala jako kraťas. Jenže po ní se ze záporáka (který mě prudil již v jedničce) snažili vycucat a vyždímat tolik, že z něj zbyl zase jen protivný, nesympatický a neskutečně přehrávající záporák. Celý film je docela natažený, scéna s kvízem přetažená až za únosnou mez a i ty klokani nejsou nic moc. Na mě tenhle psychicky vyšinutý Krokodýl Dundee nefunguje. ()

SOLOM.

Uplynula už docela dlouhá doba, co Greg McLean rozvířil vody hororového žánru svou celovečerní prvotinou Wolf Creek a hned si tento australský kousek získal velkou řadu příznivců. Mezi nimi i mou maličkost. Do té doby jsem neměl moc zkušeností s protinožci, ale Mick Taylor všechno změnil. Krokodýl Dundee pro něj není žádnou konkurencí a jediné co oba spojuje je jejich pěkný nůž a suchý humor. S láskou k přírodě je to už trochu na štíru a o zvířatech se už raději bavit nebudeme vůbec. Hláška „Soráč, Skippy“ mluví za vše. McLean však nechtěl jen bohapustě kopírovat jedničku a tak dal hlavnímu záporákovi více prostoru a především navýšil počet možných obětí. Divák si tak musí rychle přivyknout, že tentokrát to nebude jen o „mučení“ nebohých turistů (což možná někteří přivítají s nevolí), ale že Mick Taylor dá naplno pocítit svou krutost všem, kdo mu byť jen na okamžik zkříží cestu. Na rozdíl od jedničky se začátek nevleče a atmosféra tak velmi rychle začne nabírat příjemné grády. Musím sice trochu tvůrce pokárat za až moc viditelné digitální efekty, ale zas na druhou stranu se tu objeví celá škála solidních hlášek a nezapomenutelných scén. Krutosti a morbidnímu apetitu našeho zabijáka nelze vyčíst vůbec nic. Jediné co mi trochu nesedlo, bylo to vrahovo doupě a zbytečně zdlouhavý finish. Proč to vlastně tak celé dopadlo? Je mi to popravdě jedno, ale hlavně že snad bude trojka. ()

ARI50

Výborně oproti jedničky rozhodně , ale nemůžu dát 5 jelikož scéna s klokany podle mně byla dost nepříjemná přesto spokojeny. ()

matestlust

Aplaus jako prase ! Po dlouhé době zase pořádný flák se vším všudy. Převládá explo subžánr, ale jinak čerpá téměř ze všech hororových podtitulů. Hektolitry krve, dostatečně dusná atmosféra, geniální záporák s geniálním černým humorem, jeden ,,kill" lepší než druhej, nádherná příroda s hodně depresivními místy, nečekané zvraty...jsem nadšenej !!! :). I když se tenhle kus asi nezapíše do nějaký hlubší historie mezi základní kameny žánru, v záplavě novodobých braků a sraček je to dar z hororových nebes. ()

JASON_X

První hodina je bez diskuse za pět hvězd - smršť skvělých scén a skvělých kamerových záběrů, plus několik úchvatných pohledů do úchvatné australské krajiny (mimochodem podezřívám tuhle sérii z nenápadné reklamy na turistiku po australském vnitrozemí, nebo aspoň na Wolfe Creek Crater NP; já vydělávat víc merglí, jedu tam hned). Druhá půle už ovšem trochu ztrácí tempo a scénář nabývá na rozpačitosti - prapodivnou scénu z domu dvou starochů následuje fraškovitá a groteskní (ale i vtipná a originální) scéna z prapodivného podzemí... Gore efekty jsou ve filmu sice prvotřídní, ale film je podává s tak velkou nadsázkou, že se u nich spíš zasmějete - realističnost prvního dílu už ve dvojce nenajdete. Ale celkově moje velká spokojenost. Nezapomenutelné scény: lahůdkový úvod se dvěma policajtskými sviňáky, porcování Rutgera, "létající" klokani, nebo zabijačka za hudebního doprovodu Straussova valčíku. ()

Morholt

Člověk by ani neřekl, že ten samý režisér natočil nudnou jedničku. Tady se McLean s ničím nepáral a Micka Taylora vyslal do akce hned v prvních záběrech. A že to stálo za to, protože tenhle irsko-australský buran se nezastaví před něčím. Střílí, seká, řeže, sráží, bodá a to všechno s úsměvem na tváři a hromadou hlášek. Milovníci gore si přijdou na svoje a film má i několik scén, která mají na to stát se kultovními. Pro mě jsou to jednoznačně lítající klokani. No a navíc se něco dozvíte o historii Austrálie. Jak jsem šel s despektem do dvojky, tak se těším na trojku. 85% ()

6thSun

Ten vidlák mě naprosto ohromil, byl zcela geniální, neboť bylo úplně jedno, jakým směrem mu někdo v nekonečné a nepřehledné australské přírodě unikl, vždy všechny našel, jako kdyby měl snad v hlavě GPSku na lidi nebo co. Prostě úžasný! ()

BoPo

Wolf Creek 2 je ako keby mix viacerých kúskov. Stopař (1986), Hory mají oči, Jeepers Creepers (samozrejme bez monstra). John Jarratt je hlavnou a zároveň jedinou hviezdou tejto krvavej obrany národných hodnôť. Najmä jeho zmysel pre humor dáva filmu ten správny nádych. V rámci hororového žánru nič nové či prevratné, ale v rámci konkrétneho subžánru rozhodne nadpriemerné. Kvalitná vyvražďovačka zakončená zábavnejšou variantou relácie O poklad Anežky české. ()

Tommassi3

"Nejrychlejší cesta k mužovu srdci je hrudníkem, že jo ?!" ;) McLean dává hned zkraje při té pasáži se strážníky najevo, že tenhle Wolf Creek bude úplně jiná záležitost než ten první, v němž režisér sice naplnil všechna žánrová klišé a zejména očekávání až přes okraj, ovšem zde si pohraje nejen s nimi, ale i s divákem, a to asi jako s míčem Tonda Panenka, jemuž by se však nejzdařilejší pasáž bijáku patrně nelíbila.. Stejně jako ostatním fanouškům pražské Bohemky.. Něco tak nesmírně bizarně zábavného a nekorektního jsem léta neviděl !! Výtečný biják a vlastně i transfuze slasherovému žánru.. Neskutečně zábavné, hravé, krvavé a invenceplné.. ()

Ten Druhy

V podstate je to tradičná "dvojka", ktorá prilieva do pľacu viacej krvi a tlačí na pílu. Chýbal mi tu moment prekvapenia, nejaký nový prvok, ktorý by zaujal. John Jarratt znova v roli záporáka strháva na seba všetku pozornosť. Vlastne to nebol ani typický exploitation, ale príbeh vraha, ktorý bezhlavo zabíja všetkých naokolo, policajtov, milencov aj ľudí na dôchodku. Myslím si, že v tomto prípade by bolo menej viac. Chýbal mi tu tiež výraznejší pozitívny hrdina, pomstiteľ či posledný preživší, s ktorým by bolo možné sa stotožniť (nerátam toho chlapíka, čo zostal náhodou nažive). Wolf Creek 2 ma nenadchol, ale ani nesklamal. ()

Astaroth12

Hneď ako som spoznal toho starého vidláka a jeho veľmi dobrú mušku už som vedel že to bude drsné a aj kruté tak aj bolo.Bolo tam aj pár nezmyslov ktoré má nasierali ale to už v takýchto filmoch býva zvykom.A ty klokany čo narážali do kamióna,vodič asi nebol zarytým ochrancom prírody.Tie skladby ktoré sa sem tam objavili boli dobrou kultúrnou zložkou a aj ma pobavili.Konečne má film prekvapil v dobrom.Je to drsné,rýchle a aj zábavné a hlavne s parádne charizmatickou zápornou postavou ktorá si svoje zabíjanie parádne užíva. ()

ledzepfan

Dobrý to bylo, ale na mě hrozně zdlouhavé..už někde u toho kamiónu jsem měl pocit, že se to začíná táhnout a v poslední cca čtvrtině jsem se už normálně nudil-jediné co drželo pozornost byla zvědavost jestli tomu mentálovi konečně někdo udělá z kebule šťouchané brambory. První cca polovina-hlavně teda celý ten attack na germány-je ale parádně nepříjemný..... Někde mezi 3 a 4................ Jinak teda věřím, že já bych toho vidláka dal ()

maddy

Welcome to Australia, cocksucker! Hm, vôbec nič som si od toho nesľuboval a nakoniec celkom príjemné prekvapenie. Zatiaľ, čo prvý Wolf Creek bol taký tuctový, nevýrazný prírastok do subžánru exploitation, ktorý sa držal pomerne na uzde. Wolf Creek 2 smeruje rovno na DVD/Bluray a On-Demand, takže na nejakú korektnosť kašle a zo žánru žmýka doslovne maximum. A to niekedy plne stačí. Na žáner pomerne objemná stopáž síce vzbudzovala obavy, ale Greg McLean túto drsnú jazdu tento krát rozbieha už od prvých minút a prekvapivo nepoľaví až do samotného záveru. Pritvrdzuje na psychickom a fyzickom terore, viac sa pohráva so šokujúcimi gore scénkami (odrezaný penis) a celkovo vytvára veľmi nekompromisnú, krutú, drsnú, špinavú atmosféru so správne šialeným záporákom. Diane občas efektne odľahčí (klokany!), čím však len potvrdzuje až takú zvrátenosť celého snímku. Celkovo sa mu darí sprostredkovať, čo najintenzívnejší divácky zážitok s výbornou gradáciou napätia a v slušnom tempe s dostatočným body-countom. A aj keď je to len tisíc krát omieľaný koncept, tak naháňanie vraha VS obetí v pútavej austrálskej prírode sa nikdy neopakuje, neustále rôzne variuje (púšť, dom, auto) a postupne presúva z jednej postavy na druhú, čím si drží aj určitý moment prekvapenia, keďže zo začiatku nie je až tak úplne jasné kto sa dožije záveru. Musím síce uznať, že je to len „tupá“ vyvražďovačka, ktorá je občas až príliš prestrelená (scéna s kamiónom), na logiku sa je pri nej potrebné úplne vykašľať (vrah po sebe nijako nezahladzuje stopy, postavy sa občas chovajú ako úplní tupci bez pudu sebazáchovy, po celej Austrálii sa snáď nevyskytuje jediný človek okrem potenciálnych obetí vrah a pod.), a aj snaha o „Based on Actual Events“ je v tomto prípade zbytočne vynútená, taktiež ako nedôveryhodný záver, ale pre určitú cieľovú skupinu hororových divákov, do ktorej tiež spadám, veľmi výživný prírastok. S výnimkou tejto skupiny to asi málo kto docení, ale takto to už býva v podstate so všetkými exploitation. Priznám sa, že väčšinu času som bol rozhodnutý udeliť veľmi solídne tri hviezdy a viac ani omylom, keďže v úvodnej pasáži ma postavy Nemky svojím chovaním priam iritovala a fakt neverím, že takto sa dokáže ktokoľvek chovať pokiaľ mu ide o vlastný život, ale záverečné zúčtovanie s mladíkom v podzemí, ktoré je správne úchylné a konverzačné hra „about Aussie History“ svojím sarkastickým podtónom pridali toho pomyselného pol bodíka k dobru a preto bez problémov zaokrúhľujem smerom nahor. CELKOVO: 3,5* (7/10) : Jeden z mála hororových sequelov, ktoré sú omnoho lepšie ako originál. Celý čas som mal navyše na mysli remakové verzie I Spit On Your Grave 1 a 2, ktorú sú na tom v sérii na vlas rovnako ako Wolf Creek 1 a 2. Teda hlavne I Spit On Your Grave 2, s ktorým si Wolf Creek 2 môže podať ruku. ()

TomX2

Wolf Creek 2 je už na odlišnej úrovni ako priemerná jednička. Divákovi ponúka bezchybný čierny humor, perfektne štylizované scény a rovnako dobrého Johna Jarratta. Okrem toho, jedna scéna je pre mňa nezabudnuteľná a už dvakrát ma donútila pre ďalšiu projekciu. ()

kaylin

Ač jsou zde nedostatky, ať už v ději, anebo v tom, jak je to celkově – poměrně nesourodě – natočeno, je vidět, že Australané se neustále vyvíjejí, neustále se zlepšují. Ve filmech si nechávají sebe, svou kulturu a své prostředí, ale dokážou horory pojmout natolik zajímavě, že to není určeno jen pro jejich celkem omezený trh, ale je to vývozní artikl. Osobně se mi druhý díl zamlouval ještě více než první, snad právě pro tu větší profesionalitu a patrnou snahu hrát si. ()

topi

Hodně solidní řezničina, maskérská práce na vysoké úrovni. Příběh je jasně danej, tady jde o jedno - pěkně to rozjet! Sice nějaké chybky by se určitě našly, ale já jsem se po celou dobu dobře bavil. Líto mě ovšem bylo těch nebohých klokanů....Jinak ještě samozřejmě filmu hraje do noty překrásná australská příroda. (Viděno v HD a to je fakt nádhera). Hlavní záporák je hodně slizskej šmejd, ale já jsem mu kupodivu fandil, asi je něco špatně, haha... ()

AlistairMir

Jednička mě moc nebrala, ale měla své momenty takže jsem byl na dvojku celkem i zvědavej. No a je dle mého podstatně lepší. Lepší příběh, více vražd, podstatně méně nudy (tady se skoro furt něco děje) více brutality, hlášek...Jsou tu některý fakt povedený scény. Líbil se mi začátek s poldama, scéna s klokanama, konec v jeskyních a tak dále...jediný co mě fakt točilo jsou logické díry velké jak ten kráter. Překousnu toho dost ale kamion s návěsem co na rovince jede rychleji než džíp a holka co čumí jak jí vrahoun likviduje přítele i když má vedle sebe kudlu jako kráva a vrahoun je k ní zády tak neudělá nic, no to tvůrci přehnali...takových kravin je tam víc a je to škoda ale když nad tím mávnete rukou budete se fakt dobře bavit...osobně jsem 100% pro trojku protože Micky Taylor je fakt kus zvrácenýho magora co si zaslouží vlastní hororovou sérii. ()

Trevor

Takýto štýl hororov ma neomrzí asi nikdy a keď je jeho spracovanie aspoň tak dobré ako v tomto prípade je pôžitok o niečo lepší, aj keď rozhovor Micka Taylora s Paulom a ich špeciálne vydanie hry Milionár či nepochopiteľná naháňačka, keď Paul nevyužil možnosť s džípom ujsť do buše, kde by Mick s kamiónom nebol žiadnou hrozbou boli miernym sklamaním, avšak skvelá hudba počas Paulovej návštevy u starých manželov to celé vykompenzovala. Celkový dojem, ktorý film zanechal bol dobrý a aj vzhľadom na celkové hodnotenie pridám o jednu hviezdičku viac, pretože sú podstatne slabšie filmy, ktoré sa nesú v tomto duchu. ()

stuntmanMIKE

Mick Taylor je prototyp psychopatického "rednecka" a Wolf Creek je proste One man show... Tu si nemáte obľúbiť kladné postavy, nemáte sa zamýšľať nad kadejakými scenáristickými zádrhelmi a náhodami... toto je film o jednom človeku, ktorý je učinený psychopat. A Jarratt sa pre toto narodil. Koľkokrát sa už americký Američania pokúšali o niečo podobné a vždy to zlyháva tam, kde toto geniálne funguje ? A tým je práve zabiják Mick. Takže treba sa pripraviť na drsnú jazdu plnú násilia, ktorá nekončí happy fucking endom a hlavne na perfektný sucho-morbídny humor a geniálny soundtrack. ()

IceQueen

Fakt, že postava Micka Taylora je výsledkom kombinácie dvoch skutočných austrálskych sériových vrahov (pracujúcich osobitne), ktorí sa vyžívali v likvidácii mládežníkov z cudziny a že tohto hlavného "hrdinu" bohovsky podal John Jarrat, ma v hodnotení kloní skôr ku 4*. ()