Leatherface - zrození

• USA Leatherface (více)

Film předchází událostem původního snímku Texaský masakr motorovou pilou (1974) a přiblíží nám zrod legendárního masového vraha, známého jako Leatherface (Kožená tvář). Dospívající Leatherface uteče z psychiatrické léčebny spolu se třemi dalšími pacienty a unese mladou zdravotní sestru. Na stopě je jim však muž zákona toužící po pomstě. (Spidey3)

Johnny.ARN

Ono to chcelo niečo povedať, tváriť sa seriózne a pritom zachovať feeling z masakrov, ale... Až príliš šablónka, všetko sa dá odhadnúť, akcia, krv, hluché miesta. Prvá polka po útek bola rozhodne fajn, druhá už viac strácala dych. Záver neprekvapil, nepotešil. Od tejto série očakávam skôr prekvapenia, lietajúce končatiny, keď to nečakám a hektolitre krvi nie len vo vopred určených momentoch. 2 z 5 ()

oveckaoa

Prozatím nejlepší horor roku. Na druhou stranu letos toho moc povedeného zatím nevyšlo každopádně určitě to mělo jít do kin místo například těžce průměrného Amityville Probuzení. Je to krvavé (žádný amatérský horor amatérské jsou možná tak Psychorovi sračky o největším hororovém znalci to i 15 leté dítě co vidí poprvé horor je větší znalec jak on) má to nápad a dobře se na to dívá. Je jen škoda,že z Jeda se nakonec vyklubala méně zajímavá postava než v kterou jsem postupně doufal a chcípla tam. Plusový bod přidávám za ty prasata co mají rády lidské maso (co si vzpomínám tak po filmu Masakr v kopcích je toto druhý film kde vidím prase žrát lidi). Na rozdíl od nedávno viděné Chuckyho Kletby kde už žádný možný posun nevidím tak tady bych klidně bral i další díly. ()

Yoshimitsu

Dočkali jsme se vysvětlení zrodu kožené tváře, které ani nemuselo vzniknout, ale budiž. Ono už i díly texaského masakru docela prasí, ale musím říct, že mě to pořád baví a rád se na to podívám. Tady úplně nefunguje název filmu Leatherface, ale spíš Cowface. Začátek, jak už je u téhle série známej, tak náhled na pošahanou rodinku, která chce mít ze svého malého synka dalšího psychouše v rodině, aby měl chuť nemilosrdně bez mrknutí vraždit, ale on je jiný a rodinné řemeslo se mu příčí. Odehrávání na klinice mi zvlášť nevadilo, ale příběh vedl k sestřičce, která měla některé pošuky na klinice na starosti. Tu jsem si vcelku oblíbil a fandil ji, aby se dostala ze spár pošahanců. Naháněčky po lesích taky obstojné, tak jako pasti ve stodole a závěr ukázal, že mu pár let na klinice přineslo ovoce. Dávám 70% ()

TKKMR

Mal som obavy z toho, či spolupráca s USA šikovných francúzskych filmárov neskazí, prípadne ich neoberie o ich svojráznosť, tie sa však nakoniec nenaplnili. Bustillo s Maurym si tu tradične idú svoje, až do záverečných minút publikum úspešne zavádzajú a opäť sa im tak podarilo nakrútiť atypický horor, značne sa vymykajúci rámcovej žánrovej produkcii. ()

elanius

(159/2017) / Ťažká, nezáživná rutina, ktorá sa snaží zaujať iba väčšou porciou (solídneho) gore. (4/10) ()

tnp101

V rámci moderního béčkového hororu se na to v klidu dívat dá. Často je to nechteně komediální a nezřídka kdy trochu až více dementní, ale minimálně řemeslně vlastně žádná tragédie a když opomenu až parodicky zahraného hlavního šerifa, i obsazení plní svojí funkci. Jen to mělo vyjít tak o 10 let dříve. 50% ()

lykan9

Kdyby se mělo jednat o road movie, tak bych možná tak zklamaný nebyl. Leatherface ale jako horor moc povedený není. Nemohu sice upřít S.M. Sherwoodovi dobré nápady, ale zpracování je nudné. Další věc, která se rozhodně nepodařila je nastínění rádoby tajemství, která ze tří postav na cestě, je samotný Leatherface, o což se tvůrci asi snažili. Již od počátku bylo jasné, kdo z nich je ten pravý, což je škoda protože aspoň jeden nečekaný zvrat by tento film o trochu více povýšil. Na druhou stranu závěr byl již v rámci žánru povedený. Bohužel na záchranu filmu jako celku to již nestačilo. ()

Tft

Co mi nejvíc vadilo, je snaha filmu v první půlce hrát na diváka divadlo v podobě "hádej z koho se vyklube Leatherface". Úvodní sekvence filmu navodí postup příběhu a zdůvodní proč se najednou přesuneme do domova pro mladé a choromyslné, který je plný náctiletých s touhou zabíjet. Tady se setkáváme se dvěma bratry a film rozjíždí nepovedené divadlo na téma: tenhle bratr má všechny předpoklady na to být Leatherface, proto ze sebe uděláme mistry hororové tvorby a bude to ten bratr druhý haha! Možná by to tvůrcům i prošlo, kdyby to nebylo tak neohrabaně předvídatelné. Film tak rázem ztrácí pevnou půdu pod nohama a tři čtvrtě času stráví nad naprosto zbytečnou věcí, která ho sráží na úroveň nudně našroubovaných prequelů. V posledním aktu film začíná fungovat a to především díky tomu, že se mu poměrně dobře povede navodit atmosféru Hooperova originálu, bohužel na záchranu celé té maškarády předtím to ani z daleka nestačí. Další z plusů jsou poměrně povedené originální vraždící scény, několik sekvencí kde se filmu daří šokovat (romantická chvilka s mrtvolou je sice trochu "on the nose", ale funguje), to všechno ovšem zase pohřbí hloupé postavy. Jako ve spoustě hororů se postavám nedostává žádné hloubky, film je prostě postaví na start, řekne jim ty budeš tenhle, ty zase tahle a ty tamten, odpálí se start a jedem. Leatherface je tak jen další z řady nepovedených prequelů, které se nešikovně snaží představit zrození legendy, skrze hloupý a předvídatelný příběh a funguje jen v částech, kde si vypůjčuje od svých předchůdců. 40% ()

Jaro.Krafcik

Film začína parádnym úvodom z detstva Leatherfaca. Postupne však atmosféra upadá a hovorím si ktorý bude ten leatherface ? Tučko alebo chlap v tielku, vyzorovo mi to pasovalo skôr na toho tučka ale mýlil som sa a nebol to ani jeden z nich. Skupinka teda ujde z blázinca pomaličky sa však rozpadá. Leatherface nakoniec bude, v poslednej 15 minútovke a dostane sa aj na motorovú pílu. Už som si myslel že ju škrtli zo scenára. No záverom si film nepolepší. Viac ako 2* si film nezaslúži, bohužiaľ.. ()

jefff

Čekal jsem něco trochu jiného, ale nebylo to zlé. Minimálně poslední třetina má šťávu a solidní napětí, škoda, že začátek je trochu vlažnější a víc než horor je to psychologické drama. ()

MichelSmith

Presne toto som potreboval odkedy ma vyhodili z psychiatrickej liečebne,pretože nepíšem dostatočne spochabené komenty na čsfd v rámci povznášajúcej formy filmovej terapie... Práca sestry ma fakt bavila! ()

blackkocour

Origin Story jak se nám tu zrodilo Texaský mrdání. Nebo vlastně, well yes, but actually no. Legenda o koželuchovi, jak se už v maminčiněm lůně splodil s mini motorovkou, a mini vrtačkou, jak už v plenkách sekal hlavy sekačkou na trávu, a jak ve školce vyráběl náhrdelník z učitelova trupu, tak v tomhle případě, tu nebyla ani zmínka prachu a spermie, ale spíše takové to okusování stránek kolem, sebevykrádačství za každou cenu, a scenář stokrát zrecyklovaný na papír maši, aby se mohlo balit do Bulharska, ale nikoliv na moře a mořské hlody, ale do bulharských ulic, aby představoval americký Teksas. Pořád Vás to přesvědčilo a nezkazilo dojem? Tak jo, přidáme na obrátkách. Skupina nezačleněných a postdegeneračních potratů, a bílé lůzy, co od prstění kaprem, a šťourání myší do prdele nemá daleko, kontra se zdravotní sestrou v hře, a s velkým přerostlým Kvasinkomódem, putuje po americké, (kurva, ani to se říct nedá..), prostě putujou, po něčem co záhy připomíná pole, a jdou.. no, to je těžko vysvět.. ne, nebudu sporákovat, ale ti nejrychlejší z vás už určitě pochopilo, kam směřuji. Nikoliv směr anál, kde se celá série Texaských orgií, minimálně od roku 1974 směřuje. Nechci být mírně oplýván tou náloží, kterou nám americký trh každým rokem naservíruje, ale co je moc na kocoura, je už dost pro všechny. Nejlepší díl zůstává nadále první a taky posledním, který stál za anulovanou návštěvou záchodu po setmění, ale taky se rapidně vzrostl zájem o motorové pily. Vzdáváme minutu ticha, a štrcháním rezavým řetízkáčem, a hold všem jižanským rednekům, kterým hektolitry prasečí krve vystřiklo po ksichtě.. ()

Forsberg11

Ak budete čakať príbeh v intenciách predchádzajúcich Texaských masakrov, budete pravdepodobne sklamaní. Leatherface je po väčšinu stopáže v podstate úplne iná story. Škoda lacnej, neatraktvínej kamery a naivného scenára, lebo medzi jednotlivými hororovými scénami, je to len slaboduchá zlátanina bez hlavy a päty. No aj napriek tomu sa je na čo pozerať. Keď sa to totiž začnú diať "veci", tak sa dejú teda kurevsky poriadne. Maximálna spokojnosť u mna vládne s gore a mordami, ktoré sú tu skutočne excelentné. Dočkáte sa ukrutností všetkého druhu, od odrezanej hlavy, až po zožratie hladnými sviňami zaživa. Na legendárny À l'intérieur z 2007-ho sa to však samozrejme nechytá ani náznakom, čo je pri možnostiach, aké táto mytológia ponúka škoda. Na viac ako lepšie 3* to nestačí. Horor, na jedno pozretie, ktorý ale sérii hanbu nerobí. 65 %!! ()

The Viper

Tohle nebylo vůbec zlé. Stephen Dorff je zde ďábelsky dobrý. Doufám, že se dočkám filmu kdy toho vořežpruta s koženym ksichtem konečně někdo zabije. Z těch nejznámnějších vrahů je mi nejméně sympatický. ()

sedm.1

Na Leatherface jsem se velmi, velmi těšil, a to ze dvou důvodů. Ovšem kupodivu ani jeden z nich není tedy ten, že jde zrovna o další z filmů s postavou „Kožené tváře“, neboť zrovna tento maniak nepatří mezi úplně ty mé nejoblíbenější. Mé obrovské natěšení pramenilo za prvé z toho, že na režisérská sedátka usedli dva absolutní top řezníci, francouzští mistři nejbrutálnějšího ražení, Alexandre Bustillo a Julien Maury a za druhé, což je ale vlastně i částečně spojeno právě s těmito tvůrci, že se naskytla po dlouhé, hodně dlouhé době zase příležitost vidět nějakou tu opravdu pořádnou, nekompromisní brutální řezničinu. Nyní jsem ale z výsledné podívané tak nějak na rozpacích a nemohu se ubránit jistým pocitům zklamání. Leatherface sice v podstatě splnil, co jsem očekával a vlastně co jsem si i přál, film je tedy syrový, násilný a krvavý, přesto jsem ale přesvědčen, že to mohli kluci přibrousit ještě o krapet víc a nebát se rozjet skutečně nekompromisní jízdu, oni se tu ale po celou dobu drží tak nějak při zdi a vždy ve chvílích, kdy to vypadalo, že by se to už mohlo konečně zvrhnout v pořádná jatka, sklouzne to rychle zpět do klidnějších vod a tak je to až do konce. Na druhou stranu ale nutno zároveň přiznat, co bych vlastně chtěl, neboť i v tomto provedení se pořád jedná o široko, daleko nejkrvavější film, tedy alespoň co jsem já zaznamenal. Od fenomenálního remaku Evil Dead Fede Alvareze už zkrátka nic takového nevzniklo, takže v podstatě je třeba být rád i za tento příspěvek. Jak smutné :-(. Zápletka je pak až nečekaně fajn, sice je fakt jednoduchoučká, přesto ale disponuje dokonce i slušným, i když ne zas až tak překvapivým a šokujícím, zvratem, a má spád, nenudí, no prostě v tomto ohledu pohoda. To samé mohu tvrdit i o obsazení, které je pro tento typ filmu v naprostém pořádku, atmosféra je syrová a špinavá, zato musím dát též jasně palec nahoru, takže já jsem zkrátka s novým Leatherface v celku i spokojen, čekal jsem možná tedy s ohledem na tvůrčí duo víc, ale opakuji, i tak jsem rád za každou výraznější řezničinku, takže nadhodnotím, a budu dále doufat v brutálnější zítřky. ()

Arkanoid

„Drayton, where are your manners? Give the first piece to the thief.“ Pri oslave narodenín vidíme hrubosť členov rodiny najskôr pri krájaní koláča. Na začiatku, ako prvá obeť kráča od cesty ku stodole, je cítiť Francúzov, čo mi pripomenulo Haute tension a začiatok s traktorom. Kamera si všíma teplé farby a necháva ich vyniknúť. V závere sa dočkáme kvalitného, skoro súmerného obrazu rodinného zhromaždenia s obeťami. Poučenie: nikdy sa nepýtajte chlapca s kravou hlavou nasadenou na jeho vlastnej You okay? Blázinec je príbehovo fajn a útek takisto. Stephen Dorff tu zastupuje texaskú spravodlivosť, ktorá nie je úplne v súlade so zákonom. Vo filme sa divák nestíha nudiť, vďaka úteku z blázinca sa striedajú prostredia aj nálady nesúrodej skupiny, kde má hlavný part napätie. Sem tam je film okorenený pár zvráteností, ako sex na rozkladajúcej sa mŕtvole, či schovávanie sa v mŕtvej krave. Dočkáme sa aj techniky, ako sa dostať z tlačenia dlaní o ramená. Po obsahovej stránke ide o kvalitnú hru tvorcov s divákom, kedy divákovi nechávajú dlho veľmi podstatnú otázku nezodpovedanú. Sem tam sa dočkáme logického lapsusu, ako napríklad pchanie nosa tam, kam netreba, nechávanie nepriateľa príliš dlho žiť či zle zviazané uzly, inak ide o veľmi kvalitný príspevok do série, ktorý sa mi hneď po originále páči najviac. Jazykové okienko: moonshine. ()

666Carnage

Objevil se z čista jasna a je hodně povedený. Tohle je moc super film. Vůbec jsem nečekal, že to bude takto povedené. nějací známý herci tam jsou a vraždy jsou super a scénář vůbec neni pitomej. Stopáž akorát na tohle dílo a fakt to mělo vše co to mělo mít. A hlavně to dávalo i smysl. The Immortal Iron Fist neni zase tak immortal. Top 10 2017. 75% ()

bari68

Zasa znovu ničím výnimočný prequel legendárnej série, v ktorom sa dozviete kde, ako, prečo, kedy... to všetko začalo. Takže klasická šablóna, krvi viac než deja, scenáristické trhlinky a pár nezmyslov. Slabší priemer. ()

Testament

Nový díl ze série "masakr z Texasu". Nebylo to super, nebyl to průser, na jedno zhlédnutí Ok a nemám problém. Zrod "legendy" je zde podán stylem, že divák "netuší", kdo bude tím antihrdinou, co rozjel celou sérii. Ok, kdyby to bylo natočeno právě v roce 2003, jako onen remake, bylo by to Ok. Ale kalendář mi ukazuje osmičku na konci a jedničku před ní, takže, satanžel - jdu s hodnocením dolů. Ale jinak, zpestření večera, kdy drsné pasáže nechybí, nechybí psycho-pasáže, nechybí ani ona naivita, co v hororech vždy byla a bude, nechybí nic, ale ani nic nepřibývá. Prostě produkt doby, ale tentokrát i s něčím, lehce, navíc. Takže 62%. ()