Film navazuje na fenomenální celosvětový úspěch Wanova filmu V zajetí démonů. Tentokrát manželský pár odcestuje do severního Londýna vyšetřovat jeden z nejhrůzostrašnějších případů paranormálních aktivit, aby pomohl svobodné matce, která žije sama se svými čtyřmi dětmi v domě zamořeném zákeřnými duchy. (Freeman Ent.)

Charlie84

Není jednoduché natočit inteligentní film, kde jsou hlavními protagonisty manželské duo lovců duchů, posedlá holčička, duch důchodce vrhající po kolemjdoucích zubní protézu a nemrtvý transvestita v kostýmu jeptišky. Wan má hrátky s divákem i kamerou v malíku, ve správnou chvíli dokáže dupnout na plyn nebo pustit tklivou muziku a bubububákový flák přetavit do story o lásce. Jako té OPRAVDOVÉ LÁSCE. Aniž by to působilo směšně. A to fakt není málo. ()

helraiser

Opět se jedná o velmi kvalitní duchařinu i když o proti předchozímu téměř dokonalému dílu to je slabší. Asi největší mínus je přehnaně přemrštěná minutáž. Co se ovšem povedlo tak byla opět atmosféra, lekačky byly opět na úrovni a ztvárnění duchů se též povedlo, tedy především démonická jeptiška byla opravdu parádní. Uvidíme zda se dočkáme nějakého pokračování, potencionál by to rozhodně mělo. Fanoušek horrorových filmů budou jistě spokojeni, svůj účel to jistě splnilo. ()

emdvojka

Wan si užíva výrobu dlhých strašidelných záberov na tmu, kde Vám môže napätím prasknúť struna. Ale v konečnom dôsledku si toho strašidelného veľa neužijete. Jedna z najväčších ľakačiek sa odohráva cez deň, čo je pre duchárske horrory všeobecne málo videné. Ale James je majster remesla, a tak dokáže vybudovať strach i cez biely deň. Samozrejme zbytok scén je čisto nočnou záležitosťou. Ale musím uznať že, aj keď je to ohraná pesnička, stále to vie v človeku vyvolať zďesenie. Zimomriavky nabehli aj pri záberoch z Crookedmanom. Páčilo sa mi tiež, že sa to všetko odohrávalo v rušnej štvrti plnej domov a nie v nejakom opustenom dome z hrdzavou bránou a dvoma vežičkami. ()

Jakubik

Popravdě jsem čekal, že dvojka už nebude taková jako jednička. První půlka byla pěkná v duchu prvního dílu ale pak se to celé nějak zvrtne a už to není ono. Jako byste koukali najednou na jinej film. Začne to sklouzávat do průměrného hororu kterých je milion. Závěr není pak tak vygradovaný a místama působí dost absurdně. Škoda. První díl byl za čtyři hvězdy tenhle je z půlky tak dobrej takže výsledek se zastaví na dvou hvězdách… ()

geek.ondra

Wan opět stojí na vrcholu hororového žánru a opět svým nevídaným stylem nenechá diváka ani na chvilku vydechnout. Špička svého žánru i když tentokrát nikoliv tak intenzivní jako minule. 8,5/10 ()

FeroFabus

Skvělý duchařský horor, napětí a mráz po zádech od začátku do konce. Jenom s tím tvrzením, že to je natočené podle skutečné události to bude asi tak jako se Záhadou v Blair Witch. ()

Urukhaj98

Wan se drží stylu nastaveného v jedničce, nicméně už se chvílemi překračuje pomyslnou čáru toho, co může divák považovat za "realistické", což je nejvíce vidět v přepáleném finále. I tak se ale stále jedná o dobrý film a ne nějakou lacinou béčkovou duchařinu. 7/10 ()

annie8191

Tak dvě třetiny filmu jsem si říkala jak je to fakt dobrý. No a pak přišla část scénáře se zápletkou jako Rumplcimprcampr, poslední půl hodinu všechny postavy jenom vzájemně vykřikovaly svoje jména jako v Rocky Horror (Brad! Janet! Dr. Scott!) a happy end na konci? Ten už mě vyloženě naštval. Nicméně musím vyzdvihnout výbornou kameru a použití London Calling, to potěšilo. ()

DarthFailord

Pecička! Příjemně nepříjemný film, který ve mě zanechal úzkost. Hutnost atmosféry by se dala krájet. Libově vyvážený horor, který bourá mýty o kvalitě druhých dílů. Conjuring 2 totiž svého předchůdce překonává v mnoha směrech. Jediné, co bych vytknul byla občsná přehnaná digitalizace Křivého pána. Jinak moc pecka!! ()

lakart

Obával jsem se, aby to Wan po totálně zpackaném sedmém dílu Rychle a zběsile dokázal. Naštěstí se vrátil do svých vod a předložil nám opravdu hodně temný a dospělý horor pro otrlé diváky. Budete se opravdu bát? Myslím, že ano. Já se v kině skutečně bál a ne jednou jsem nadskočil v sedačce. Příběh je skvěle servírován a gradován až do velkého finále. Dokonce se podařilo do filmu dostat i pár skutečně dějových zvratů, které jsem nečekal. Z kina jsem opravdu odcházel z podivným pocitem, mrazením v zádech a říkal jsem si, že jestli se tohle skutečně stalo, tak je lepší to raději nevědět. 100% ()

fichty91

Horory jako takový nevyhledávám, ale tenhle hryl sty můžu :D Luxusní příběh, parádně přenesenej na plátno, od první scény mě to vtáhlo do děje, z mýho pohledu vychytaný lekací scény, mráz po těle mi běhal v průběhu celýho filmu, extrémně sympatická dvojice v hlavní roli. To všechno s nádechem "based on true story". Přemýšlel jsem mezi 4 a 5*, ale vzhledem k tomu, že první díl jsem hodnotil čtyřma hvězdama, zákonitě musel přijít plnej počet, protože tohle je ještě o kus dál. Pro mě, jakožto nefanouška hororů, po jedničce Sinisteru, asi nejlepší horor, co jsem měl možnost zhlídnout. ()

Patrik200s

Nájsť kvalitný horor je ako hľadať ihlu v kope sena. Prvý diel to dokázal a kto by napovedal, že tento kúsok bude kvalitný tiež. Čoho by ste sa obávali v pokračovaní filmu? Zmení sa režisér, zmení sa obsadenie, zmení sa produkcia a pokračovanie ide kam? Správne. Do hajzla. To ale nie je prípad tohto filmu. Farmiga a Wilson ostali verní svojim úlohám a svoju dobrú prácu si zopakoval aj režisér Wan. Napriek tomu, že dej je priehľadnejší než babkine sito na rezance, film spĺňa účel svojho žánru. Scény nie sú prehnané. Netečú hektolitre krvi ale udržuje si správnu hladinu napätia a zdesenia. ()

Aya.chan

Tak to se na mě nezlobte, ale na to kolik je kolem tohodle filmu humbuku, to stojí za starou bačkoru. I když nebudu brát v potaz, že obecně nemam ráda horory s dětmi v hlavní roli, tak to bylo hrozný. Jak už tu je mnohokrát řečeno, tak od jedničky se to liší...no vlastně v ničem. Bohužel ani když se slepí dohromady snad všechny hororové postupy, které jinde fungují, nezaručí dobrý film. Tady to působí jen jako přehlídka klišé už milionkrát viděných a okořeněných naprosto iracionálním chováním jednotlivých postav. Možná, že jsem trochu náročná v tom co si představuju jako děsivý. Každopádně půlhodinový bušení do vrat místo toho abych vzala klíč a odemkla nebo bezhlavě se vrhala na suicide mission i když všude vidíte značky s nápisem "It´s a trap" to mě spíš irituje než děsí. A pak je tady ten Crooked man - opět naprosto zbytečná pasáž v už tak neuvěřitelně dlouhym film. A nevim jestli jsem sama, ale když se tam poprvé naplno objevil, nemohla jsem se sama sebe nezeptat jestli není rok 2006 a jestli se nedívám na Death Note...A jindy jsem si zase řikala, jestli se nedívám na nějaký cáklý video od Marilyna Mansona. You know what I mean :D A co je teda největší kravina...Všichni, prakticky po celou dobu filmu jsou svědky toho, co se v tom domě děje. Nadskakujou s nima postele, slyší hlasy, celej barák (včetně opravdu těžkýho nábytku) je vzhůru nohama, pes se před jejich očima změní v jakýhosi panáka!!!, ale pak stačí jedno video, kde holka mrskne talířkem a v tu ráno je všechno zapumenuto, protože to je jeden veeelkej fake. Načež potom si někdo díky "znamením" uvědomí, že jí k tomu mooožná někdo donutil. No shit Sherlock! Za tohle by si nejen Ed zasloužil napíchnout na kůl. Proto jednou mi to uplně stačilo a dávám 3/10. ()

Alexandre

Pro mě naprosto dokonalá hororová podívaná. Jamese Wana beru coby hororového tvůrce jako génia ve všech ohledech. Co se týká pokračování mého nejoblíbenějšího hororu, tak bych vyzdvihnul především dlouhé scény intenzivního strašení, při kterých mi mráz běhal po zádech, a při kterých jsem si přál, aby už byl konec toho děsu a na scénu přišla trocha světla a alespoň dočasný pocit bezpečí. Ale ono nic a strašení pokračovalo dále. Také se mi na Wanových hororech líbí, že ne všechny děsivé scény se musí odehrávat během noci a tohle není výjimkou. Herecké obsazení je perfektní (Veru Farmigu miluji), atmosféra skvělá. Co mi přišlo oproti jedničce slabší, tak to byla hudba, která ve mně moc děsu oproti prvnímu dílu nevyvolala. Ale to je tak jediná výtka, takže já dávám opět plný počet. A klidně bych si nechal líbit další pokračování. ()

Lumberjack

Slabší než první díl a ke konci trošku překombinovaný scénář, ale stále horor na vysoké úrovni - 4,5*... A díky ČSFD předpremiéře jsem se cestou z kina opravdu bál, jelikož jsem po strašně dlouhé době procházel ohavným, nočním Václavákem, kde jsem si chvílema připadal jako v Johannesburgu nebo východním Londýně - tak alespoň v něčem jsme ty západní velkoměsta dohnali... ;-) ()

danny_21

Nepamatuju si, kdy naposledy jsem se tak těšil na pokračování jako u The Conjuring. Výsledek sice nebyl úplně takový, jak jsem očekával, přesto si dovolím tvrdit, že nic lepšího v tomto žánru není a jen tak někdo se na Wana nedotáhne. Jednička byla rozhodně kvalitnější, temnější - ve dvojce se na můj vkus moc žvanilo a chybělo mi grandióznější finále s Valakem. Ale co by za to jiní "tvůrci" dali, že ? - 75 % ()

Veronica27

No tak pro mě opravdu nemastné, neslané a ohrané.Pro začátečníky v hororech super, ale pro otrkané co už mají odkoukáno nic moc.Hold tentokrát mě to opravdu nezaujalo a jsem ráda, že jsem na tohle do kina nešla, protože bych si asi pěkně pospala. ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

29.04.2018

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

07.02.2017

James Wan narazil hororovou zlatou žílu. Jeho duchařina V zajetí démonů vydělala 318 milionů dolarů (stála přitom jen 20) a dvakrát tak drahý sequel utržil 320 milionů. V tu chvíli už měl po premiéře… (více)