Neutečeš

• USA It Follows (více)

Devatenáctiletá Jay se po příjemné chvilce na zadní sedačce auta se sympatickým mladíkem ocitne svázaná v opuštěné továrně. A mladík ji zpovzdálí opatrně pozoruje. Čeká na okamžik, kdy se objeví démoni. Na okamžik, kdy to pro něj celé skončí a pro ni naopak začne. Nekonečná noční můra. Tyto až příliš reálné přízraky jsou součástí prokletí, které si jeho oběti předávají sexem jako štafetový kolík. A pro Jay původně slibný večer nakonec skončí tím nejhorším možným způsobem. Její milenec ji uprostřed ulice vyhodí svázanou a polonahou z auta a navíc od něj převzala kletbu spojenou s pronásledováním a útoky přízraků, které s ní od této chvíle budou na každém kroku. Její život se smrskne na nekonečný a všudypřítomný strach, před kterým nemá kam uniknout. Jay se svých zjevení může zbavit jedině tak, že je předá někomu dalšímu. Podaří se jí uniknout? (Cinemart)

hujerita

Ach jaj!!!! Z komentárov tu som čakal fakt že niečo viac, atmosféra-Kde??? Sex-Nikde??? Jediné čo matrápilo a nad čím som premýšľal od jednej tretiny filmu, čo by sa stalo ak by tam mala dotyčná osoba grupák, resp. by ju mydlili traja naraz, čo potom??? To akože duch by bol na trikrát? Alebo kto by bol prvý tak najskôr ten? Fakt som čakal viac od tohto filmu. Dostal som figu borovú, ani cicy ani rici a čo ma najviac štve tak ževraj tam bola nejaká atmosféra, ktorú som ja asi prehliadol. Asi budem musieť začať piť či čo :-)) A vážne by ma zaujímalo čo by robil ten duch pri mega swingers akcii :-))) ()

sykac

fdve hvezdy za prijemne mrazeni v zadech a jedna za hudbu jinal nuda nic moc videl sem letos lepsi horory zbytecne nafouknuta bublina ()

kariholik

Horor, kterému někdo nedal návod na to, aby mohl fungovat. Jediné co je vysvětleno, je to že sex je špatný a nemá ho člověk provozovat s cizími lidmi. 30% ()

Ondra.T

Mírnější horor s pomalým rozjezdem. V půlce se dovíme o co jde a pak už se nic nového neděje až do konce. Vlastně problém je, že to nemá konec, nějak se na něj zapomnělo, nebo došly peníze. Nebo se snad jedná o první díl nějaké série? V každém případě, začátek nic moc, střed filmu slušný, ale pak už nic až k titulkům. Kdybych se přestal v půlce dívat a bral to jako první díl TV seriálu, řekl bych že to je průměrný film. Bohužel druhá půlka filmu je jen ztracenej čas, doporučuju tlačítko FF na ovladači. ()

Oxytocin

Myšlenka není špatná, ale to provedení je takové prostoučké, jednoduché. Čekal jsem více lekavých scén a napětí. Škoda. ()

pekos

Nízkorozpočtový film, horor so všetkým, čo má horor mať, gradovanie deja, sympatické postavy, napätie a postupné dávkovanie hrôzy, to všetko v jednom filme. Jednoduchý príbeh na spôsob japonských hororov príjemne prekvapil a stojí za povšimnutie alebo opakované vzhliadnutie. Napriek nereálnosti scenáru sa Vám hrôza dostane pod kožu bez toho, aby ste si to uvedomovali. A k tomu skvelá hudba, ktorá to všetko ešte umocňuje. ()

Edwin44

No ty kráso tohle byla ale blbina. 100 minut o tom jak nějaký démon pomalu pronásleduje člověka, který onu kletbu chytil souloží. Ježiš kdo vymyslel tuhle "originální" zápletku. Totálně nesympatická hlavní hrdinka jíž jsem přál aby jí ten démon dohnal už tak v asi 20 minutě. Tato "kurva" má partu kamarádů, jedna půlka jí chce osouložit, protože kdo by přeci nechtěl bejt prokletej že?... druhá půlka ji osouložit možná chce taky, ale bohužel jsou to holky tak to nejde tak úplně dobře. Tato parta pubertáku nechodí do školy a jen tak si jezdí po městě se zbraní a nikdo se na nic neptá ani v nemocnici ani ve škole ani rodiče prostě nic. Nakonec velký hrdina a největší nesympaťák obsouloží onu hlavní hrdinku, i přesto když věděl co to udělalo s jinym souložníkem a všechno zlý se v dobré obrátí..... marně jsem hledal nějaké hororové prvky....vlastně ani nevím proč nedám odpad, asi jen proto že existujou mnohem horší filmy ()

sun.eagle

To bylo něco, hororů jsem viděl stovky ale jen pár z nich mi způsobilo mrazení v zádech. Tohle je jeden z nich. Už prolog ve vás vyvolá takový nepříjemný pocit a chcete vědět co bude dál. Hned od začátku je jasné že tenhle kousek rozhodně vyčnívá mezi běžnou hororovou made in USA produkcí, žádné rozdělení středoškolských stereotypů, nebuší vám do uší "coolteenguitarshitmusic" a ty zvláštní úhly snímání kamer mají svůj účel mimochodem. A pak po zdálo by se celkem vydařeném randeti se to rozjede. Taková tíživá atmosféra, pocit nejistoty a úzkost nahánějící obyčejný záběr na školní plácek to není až zdravé. Film mě dokázal opravdu děsit, to se přiznám bez mučení a je to tímto jeden z mých top hororů ever!!! ()

tXtX

Výtečne tichá, atmosferická nízkorozpočtovka s parádnou elektro hudbou alá Maniak. Pre fajnšmekrov jednoznačná povinnosť, pre nenáročných/príležitostných hororistov pravdepodobne podivnosť. ()

doMchek

Technicky to trebárs nazvem introspektívnou sondou do rozšíreného vedomia ku ktorému neodbytne patrí pocit existenčnej paranoje na typicky afektovaný tínejdž americký spôsob luxusne odtrhnutou a prilepenou ku nejakému tomu ochrannému štítu objektívnej kolektívnosti. Stykom, akýmkoľvek, sa vždy niečo prenáša, začína a končí, sexuálnym zvlášť, vnímaví a mimozmyslovo citliví jedinci o tom vedia svoje. V kombinácii so strachom to klasicky končí v takýchto smiešno-tristných zabudnutiach. I tie majú svoj prchavý účel, často paradoxne nevyčísliteľný. U mňa zážitok zo zdieľania za jedna. ()

vrch07256732

Ono tie hviezdy majú malú vypovedaciu schopnosť: prvá polovica filmu by som neváhal dať za 5, ale za úplne odfláknutý záver (čo je mimochodom neduhom väčšiny súčasnej tvorby) by som dal za odpad. Film a dobre budovaná atmosféra sa niekde v polovici vytratia, akonáhle naša bloncka začne trtkať tu s jedným, potom s druhým. Ten druhý úplne nelogicky kliatbu ustojí - možno preto že je to taký zadubený blb že aj duch sa mu radšej vyhne - záver (Spoiler) ručička v rúčke čerstvo zaľúbený pár odchádza kamsi do kravských...toto som fakt nečakal, ale nie v pozitiívnom zmysle... Nosný nápad s kliatbou originálny, hodný úchylných výstrelkov japonskej tvorby (to myslím teraz pozitívne), ale čo už, akonáhle sa v horore začne trtkať je po vtákoch... a to doslovne. ()

JerryPilsen

Originální a napínavé,tak to má být.Trochu trvalo s přenést přes pomalý začátek,ale pak už to jelo.Žádné velké vysvštlování,jen kusé informace napomáhaly celkové ponurosti. ()

Martin29

Tak děsivé to není vůbec a kecy o nejlepším hororu roku též neberu to už i taková česká Polednice je daleko lepší. Režisér spojil děj z Mutanta (Species) důležitý aspekt je tu sex s dějem dřívějších zombie hororů (těch kdy byly zombie ještě pomalé). Hlavní hrdinka , která je panna se vyspí s jakýmsi klukem ten jí, ale pak řekne , že je prokletý a předal to jí a aby to předala dále nebo zemře. Jelikož ta holka není žádná co spí s každým má s tím problém pronásledují jí postavy, které jsou pomalejší než hlemýžď a o děsivosti radši nemluvím. Ta jedna hvězda je za hlavní hrdinku na kterou se dá ještě dívat aspoň. ()

jabbo123

Rád bych uvedl na pravou míru jednu věc, někteří zde komentující totiž totiž zde z nějakého důvodu, a je s podivem, že je jich mnoho, popisují zápletku zcela mylně. Tedy že jde o nějaké prokletí, které se předává pohlavním stykem. Jestli divákům, kteří zde toto prezentují nedošlo, že to není vůbec pravda a že jde o něco úplně jiného, potom musím pouze předpokládat, že film nepochopili. Drobná nápověda - pointa je i v názvu. Geniální kamera, kubrickovská zákoutí zapadlých předměstských čtvrtí, neutěšený, zrezivělí industriál společně s hudbou filmového debitanta, který vám umí přehnat mráz po zádech - tak víc jako horor je to atmosferický, děsivý zážitek. Pozorný divák si pak uvědomí, že když se zadívá na horizont - je tam skoro pořád, skoro v každém záběru ... Za mě nadšení. PS: někde ani nevím kde jsem získal dojem že verbal vlastní mozek a důstojnost, nevím jak jsem se tak šeredně mohl splést. Ty zvratky se nedají číst, člověče. ()

LoneLion odpad!

No do psí díry, asi si budu muset naliskat, že jsem na to čuměl až do konce. Nepřečíst si o čem to je, tak to z filmu ani nějak moc nepochopím. Bez hlavy a paty, žádná hororová story, nesympatická hlavní postava, no prostě hnus. Ze začátku jsem si říkal, uvidíme zatím 2-3 hvězdy. Ale postupem času se z toho stal odpad s hvězdičkou. ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015